|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali mi lahko katera pomaga?
20.12.2006 22:18:19   
Blejka26
user posted image oj a je še katera imela tak problem pri otroku,da je imel otrok zaraščen jezik al kako se že to reče.da je treba to rezat.(tisto kožico pod jezikom).moja punca bo 27.12.06 dopolnila komaj eno leto pa sva bile že danes naročeni.ko sem jo držala v naročju,da bi ji zdravnica to odrzala mi je bilo kar slabo,ker mi je bilo tako hudo.no pol ji pa zdravnica pošprica,da ji umrtviči..je bilo men še bolj vroče..no pol pa zdravnica rece da ji danes ne bo rezala,ker je moja punca mal nahodna.kot da preden je umrtvičla ni opazila?!
ali je katera imela tak problem,ker me zanima kako otrok to prenaša,ali je to zelo hudo?


_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali mi lahko katera pomaga?
20.12.2006 22:39:27   
lifcsi
Ne vem, če prav razumem vajino težavo toda kolegičina malička je imela zaraščen jezik in zaradi tega ni mogla prav sesati. Poseg o katerem govoriš, pa so pri njej opravili, če se prav spomnim, zelo kmalu 2. ali 3. mesec, in ni bilo nič komplikacij, reakcij. Baje je to "samo" en rez in konec. Morda je pri enoletnikih drugače, zakaj pa niso to že prej prerezali?

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali mi lahko katera pomaga?
21.12.2006 7:40:12   
Blejka26
user posted image jaz sem že takoj v bolnici ko sem rodila vprašala pediatrinjo,če bi to lahko naredila takoj,pa so mi odgovorili,da oni tega ne delajo.no potem mi je šele kasneje zdravnica dala napotnico in ko sem poklicala,da bi se naročili mi pa tam zdravnica reče,da to delajo ko otrok dopolni 5 let,toda me je potem vseeno naročila čez par mesecev.
mogoče ji tega niso takoj naredili ker je moja punca pridno sesala in se zelo pridno redila.dojim jo še sedaj.
toda rezat bo treba zaradi izgovorjave.


_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu lifcsi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali mi lahko katera pomaga?
21.12.2006 9:48:08   
max23
ojla, mojima nečakoma so pa to naredili 14 dni nazaj (2,5 let). Pri enemu je šlo gladko in ni imel nič posledic, drugemu so pa čez 2-3 dni, pa je bilo vse ok.
En dan sta ostale še doma, če bi imela kako reakcijo, ampak je blo ok. Tud normalno sta tisti dan jedla
lp

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali mi lahko katera pomaga?
21.12.2006 9:50:50   
max23
Aja, tisti moment je bilo pa full hudo, dretje, kričanje,itd.
Vsi so bli premočeni, pa veliko krvi je tud špricnilo. Takoj oz. hitro pozabijo.
Tako, da če je to treba le pogumno.
Veliko sreče

(odgovor članu max23)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali mi lahko katera pomaga?
21.12.2006 12:04:09   
frufru
od sestrične ta mal je mel zraščen jeziček in so ji vsi govoril, naj da prerezat pa ni hotla. Pol, ko je bil pa otro poslan h logopedu in so jo tam ornk v roke prjel je pa le šla. Samo če se otrok 4 leta s takim jezičkom matra se navadi, tako da še danes d,r,t  in ostale nebne glasove čudno govori. Tako, da je kr prav da to čimprej nardiš. user posted image Je pa najbrž hudo to gledat. Meni bi bilo hudo, bi se mi user posted image  smilil.

(odgovor članu max23)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali mi lahko katera pomaga?
21.12.2006 12:30:49   
Blejka26
user posted image ja sej ravno zaradi tega sem hotela da to naredijo že v bolnici ko sem rodila.sej bom zej po novem letu takoj poklicala da jo naročim.bolj da to dam čimprej skoz.
najbolj na živce mi gre ker zdravniki niso enakopravni-npr.na Jesenicah govorijo tako,v Ljubljani zopet drugače...na sploh za vse stvari in ne sam o tem(glede zaraščenega jezika)


_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali mi lahko katera pomaga?
21.12.2006 13:43:40   
Natti
Tudi moj sonček-star je 6 mrsecev-ima malo zaraščen jeziček. Normalno se dojiva. Pa sem pediatrinjo vprašala, če bo potrebno to prerezati, a mi je odgovorila, da to naredijo zelo malo otrokom, ker ponavadi nimajo težav. Zdej pa sem malo v skrbeh ko to berem. A imajo vaši otročki v celoti priraščenega ali le delno?

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali mi lahko katera pomaga?
21.12.2006 15:44:23   
Blejka26
user posted image ja no moja ima kar dost zarašen sam dojiva se normalno.no na jesenicah sem vprašala 2pediatrinji,pa sestre sem spraševala kaj naj storim,da bi jaz to koj dala rezat.pa so mi odgovorili:prva je rekla,da ker se otrok redi ni potrebe,da bi rezali,pa še oni to ne delajo.druga je rekla,da se ne mudiin da ji bo jezik itak še zrasel...res različna mnenja.no potem zdravnica na bledu pa mi je dala takoj napotnico  za na jesenice,zaradi izgovorjave.
jaz vem da bom to sedaj po novem letu naredila.bolj čimprej kot da se otrok narobe nauči izgovarjat.
natti vprašaj svojo pediatrinjo kaj ti bo svetovala


_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Natti)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali mi lahko katera pomaga?
21.12.2006 16:26:06   
rija
A da to delajo šele pri enem letuuser posted image
Moj je imel tudi priraščen jeziček, pa so to hopa cupa rešili drugi dan v porodnišnici in malček niti trznil ni....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?