|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čaj malinovih listov
15.1.2007 20:45:26   
andreas
Ojla,

zanima me ali je katera slišala oziroma uporabljala čaj malinovih listov za lajšanje porodnih bolečin user posted image . Baje se uporablja po 36. tednu user posted image kot napitek in zelo pomaga pri lajšanju bolečin v fazi rojevanja.

Ali katera kaj ve o tem, kakšne izkušnje imate in kje se ga da kupiti, hvala

user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čaj malinovih listov
15.1.2007 20:50:38   
sjug
Poskusi na tržnici pri zeliščarici. Sama sem ga poskusila z namenom sprožitve popadkov in poroda, pa mi je bil totalno user posted image in sem idelo o malinovem čaju dala na stranski tir.

_____________________________

Never Ever Give Up!

(odgovor članu andreas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čaj malinovih listov
15.1.2007 20:58:35   
Blejka26
user posted image jaz sem ga pila zadnji mesec nosečnosti vsak dan,ker sem se bala tega da bom šivana.Ne vem ti sedaj povedat kolk je to lajšalo bolečino,..porod je trajal 3urce ker sem se res hitro odpirala-seveda mi je doma odtekla voda.Žal pa sem bila šivana a na srečo samo en šiv.
Mislim da škodovati ti ne more.Dobiš pa ga v domači lekarni-sicer ti bo pa tam trgovka kaj več povedala o tem.
Nič se ne boj-bolečino hitro pozabiš


_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu sjug)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čaj malinovih listov
15.1.2007 21:25:29   
andreas
Že vnaprej hvala za iskušnje. Za ta čaj sem izvedela od kolegice, ki je ga je pila in je zelo hitro rodila, težav ni imela nobenih. Očitno deluje, za ene ja, za ene pa ne. Poiskusila bom, pa kar bo pa bo. Sedaj sem v 24. tednu user posted image , jem kot uš, vendar bi morala tudi na to paziti. Čisto običajen sadež, pa lahko naredi toliko dobrega, uživajte še naprej,  user posted image user posted image user posted image

Zvončica

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čaj malinovih listov
15.1.2007 21:32:34   
Blejka26
je pa res da je zanič kouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ampak škodovati ne more.mogoče sem res zaradi čaja tako hitro rodilauser posted image

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu andreas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čaj malinovih listov
18.1.2007 14:04:22   
mml
Jaz sem ga pila nekje od 36. tedna dalje, pojma nimam a je pomagal a ne, ker naša pučka ni hotela ven so mi porod sprožili, ampak od prihoda v porodno sobo, ko sem bila odprta 3 cm do takrat da sem rodila je minilo 2 ure in pol, kar je za prvi porod kar hitro.
Skratka jaz sem prepričana, da škoditi ne more in če bom še kdaj noseča, ga bom sigurno spet pila user posted image

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čaj malinovih listov
26.1.2007 17:22:00   
PIAF
Kako ste ga pa pile? Vsak dan eno skodelico do poroda?

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čaj malinovih listov
2.2.2007 18:18:19   
force
Živjo punce!

Tud jest sem brala da je baje zelo učinkovit in me zanima kje se ga da dobit, ker pri nas ( Gorenjska ) sem dala skoz že vse lekarne in domače lekarne skoz pa ga ni za dobit. Me zanima če v LJ je, da ne bom sam obračat tja hodila.
Sem pa v 35t, tko da bi blo fajn kr začet.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čaj malinovih listov
20.2.2007 10:32:48   
Nincchy






force dobi se ga v Kranju v starem delu mesta v trgovini Lučka - vem ker sem ga kupla pred 1 uro - stane pa 1.8€ user posted image

(odgovor članu force)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čaj malinovih listov
20.2.2007 11:21:01   
zanika
V eni knjigi o zdravilnih zeliščih sem brala, da so ta čaj pri nekaterih ljudstvih uporabljali za splav. Mislim, da ni njegova pomoč ravno v tem, da lajša bolečine, ampak, da ženska lažje rodi.
Malinini listi delujejo na mišice maternice, jih krepijo in spodbujajo h krčenju. Mislim pa, da je fino, če se predhodno posvetujete z ginekologom.

Poiskusila bom, pa kar bo pa bo. Sedaj sem v 24. tednu user posted image , Ojej, Andreas ta čaj lahko piješ šele po 34. tednu - lahko povzroči splav.

(odgovor članu andreas)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: čaj malinovih listov
21.2.2007 18:46:55   
krfjolca
Jaz sem ga tudi pila. Pa sem se odpirala res hitro, v porodni sem bila samo 2 uri. Porodnih bolečin pa nič ne lajša user posted image .

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu zanika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: čaj malinovih listov
23.2.2007 15:21:32   
pimi
Tudi jaz sem ga pila v 1. nosečnosti in sicer sem začela v 36. tednu. Pila sem ga le dober teden ker sem potem že rodila in tudi kar hitro - 4 ure.user posted image

Ker imamo maline doma sem si nabrala liste kar sama in jih kar v pečici na hitro posušila. Da pa je bil čaj okusnejši sem ga malo sladkala.

Ta čaj se pije eno skodelico na dan. In sicer eno žličko malinovih listov preliješ z 2dcl vrele vode in po 10 min precediš in spiješ. Vsaj tak je bil recept v reviji iz katere sem za ta čaj izvedela.

In sedaj ko sem 2. noseča ga bom tudi pila in upam, da bo šlo tako hitro kot prvič.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: čaj malinovih listov
16.8.2009 19:08:52   
malin

Vidim, da ste v dilemi glede čaja. Čaj ne povzroča splava ampak ga celo preprečuje, lajša nosečnost in porod. Sama ga pijem že od samega začetka nosečnosti.

(odgovor članu pimi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?