|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Napredek - inseminacija v kratkem
31.1.2007 18:04:29   
zorica

Danes sva bila z dragim v amb. v MB.Najini izvidi so bili gotovi.Mož je žal imel slabši spermiogram kot zadnjič in zmenili smo se o inseminaciji.
Sedaj ko dobim user posted image (to bo v roku teden dni ) moram poklicati, da me naročijo na UZ.Potem bom jemala K in bomo že probali prvič če bo uspelouser posted image user posted image user posted image .

Moje sanje o user posted image se zdijo tako blizu, pa čeprav je dr. rekel, da je pri inseminaciji možnost zanositve prav tako nekje 20%.Če nam v treh poskusih ne uspe, se lahko zmenimo že za umetno.

Tako sem vesela da se je nekaj začelo premikatiuser posted image user posted image user posted image


LP



< Sporočilo je popravil bonnie_ -- 31.1.2007 21:35:03 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pozdrav !
31.1.2007 18:26:06   
Sulfinija
Zorica!

user posted image user posted image user posted image ,da se vama je začelo premikati.Tudi jaz sem danes zvedela vesele novičke iz MB ambulante tudi nama se bo kmalu začel najin drugi isci.Ma saj veš upanje umre zadnje.Če so te že dali na iui pol ni tkole slab spermiogram.Pa nekaj za vzpodbudo tudi nama so tkole rekli sma šla skozi štiri neuspele IUI in ko sma so hotela na petega naročiti sem doma zanosila,čeprav potem ss.Pa še to pri tretjem IUI pa so mi najdli hormon vendar ga je bilo žal premalo.Ti kar pogumno na IUI saj tudi z tem rata.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pozdrav !
31.1.2007 18:36:48   
zorica


Sem pa po tem ko sem objavila svoj tekst malo prebrala za nazaj, kaj so punce pisale o inseminaciji, pa sem kar malo žalostna user posted image .Skoraj nobeni ni uspelo,...

Moj od danes naprej spet pije čaj iz krvomočnice, saj je pil pred prejšnjim spermiogramom pa je bil boljši kot sedaj ta, ko ni pil čaja.Tako da .... nekaj bo že na tem čaju.

Kakor koli sem pa vseeno vesela da se premika vsa stvar, moti me edino to, da me niso pregledali.Kaj pa če je z mojimi jajčniki kaj narobe - so zamašeni, ipduser posted image



(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pozdrav !
31.1.2007 18:40:09   
Sulfinija
Zorica,daj daj seveda je puncam ratalo vidiš pri moji tretji bi tudi skoraj ratalo.Zapomni si upanje umre zadnje.Ne se sekirat no zaradi teh reči mogoče petim ni uspelo tebi pa bo ziher.Glej isto kot če jaz rečem joj kolkim je ratalo z 1ivf meni,nama pa ne to še ne pomeni,da nama sedaj ne bo ratalo.Negativne misli so lahko najslabše.Zato obljubi,da boš pozitivno naravnana me pa ti bomo držale velike in ogromne pesti.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mojca9000 -- 31.1.2007 18:45:36 >


_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pozdrav !
31.1.2007 19:20:16   
zorica


Najbolj pa mi je smešno to, da mislim da sem noseča.Pa nimam nobenih znakov, enostavno tako mislim, da nama je uspelo.
Pa se spet prepričujem, da mi vse dela psiha.Da za par dni pride user posted image in to je to.Sem celo danes delala on test, ki bi naj pokazal deset dni po oploditvi.Seveda je negativen, pa potem zopet zagledam skoraj nevidno črtico, da jo vidim res le pod določenim kotom in določeno svetlobo user posted image .Pa pokličem mojega v upanju da reče, da ne vidi nič, pa reče da ja, da bi lahko bila to črticauser posted image .

Eh kaj čemo, resno razmišljam da bi si nabavila psa in na vse skupaj pozabila.



(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pozdrav !
31.1.2007 20:05:38   
citrončica
Zorica, poslušaj Mojco in si izbij iz glave negativne misli!!!
Vsak ima drugačno izkušnjo, jaz sem bila 4x na IUI, neuspešno, imam pa kolegico, ki je bila 2x, obakrat uspešno!!user posted image user posted image
Če pa vama rata naravno, pa tudi fino, ne?
Res, upanje umre zadnje, ti pojdi v postopek, me pa ti bomo držale pesti!!user posted image

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pozdrav !
31.1.2007 20:47:40   
Milamay
Zorica - fajn, da se stvari premikajo. Mislim, da je to že dosti. Zdaj se samo prepusti toku. Če ne bo z inseminacijo pa bo na umetni. Tako se je treba prepričati, potem pa zagotovo bo.
Pišeš, da je mož pil čaj iz krvomočnice in da je imel boljši rezultat spermiograma. Mi lahko napišeš še kaj več o tej krvomočnici? Sem že brala, da ga tudi nekatere punce pijejo, a ne vem, ali je to za bolješ delovanje jajčnikov ali česa drugega? user posted image  Pravzaprav nimam pojma o vsem tem. Torej, če ima katera več informacij, naj napiše.
Pa še nekaj. Midva imava 1. razgovor v MB maja. Ali potem še dolgo čakava na spermiogram in razne UZ ali pa gre potem kar hitro?

Lep dan ti želim in seveda držim pesti, da ti čimprej rata

(odgovor članu citrončica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pozdrav !
31.1.2007 21:13:50   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Milamay

Midva imava 1. razgovor v MB maja. Ali potem še dolgo čakava na spermiogram in razne UZ ali pa gre potem kar hitro?

user posted image  user posted image  user posted image  Pozdravljena Milamay! Ker sem sama že malce zabredla v ta zos user posted image  ti lahko nekaj svetujem. Glede čakanja je tako (vsaj pri meni), da bi bila zeloooooo vesela, če bi se stvari odvijale hitrejeuser posted image  Saj bo user posted image  user posted image
Moja zgodba je takšna: avgusta 2006  sva bila prvič na razgovoru v ambulanti v MB. Dobila sem napotnice za hormonske preiskave in UZ. Sva pa bila zeloo pohvaljena, ker sem dragega, že maja naročila (telefonsko) na spermiogram. Mislim, da je dobil datum v oktobru. Kakšna dva tedna pred obiskom ambulante pa je šel dragi k osebni zdravnici in dobil napotnico. Nekatere imajo težave, ker kao osebni zdravnik ne piše napotnico za spermiogram user posted image  Upam, da ima tvoj vredu zdravnika user posted image

Potem točno določene dneve daš kri in greš na UZ. Meni so ga delali 2-krat, ker dr. Reljič ni bil prepričan ali vidi dobro user posted image

Na prvem posvetu dobiš datum že za naslednji posvet, ki je nekje po tem, ko narediš te prve preiskave. Midva sva ga imela mislim, da novembra. Ker imam polip, mi je G napisala napotnico za operacijo. Klicat sem morala prvi dan  user posted image , ki mi je pošteno zagodlauser posted image  Decembra se je pojavila prepozno (prazniki), tako da sem bila januarske zelo vesela. Prejšnji teden nisem prišla na plan OP, tako da nestrpno pričakujem jutri,  ko upam, da sem na seznamu za operacijo naslednji teden. Moj je imel v januarju še en spermiogram (prvi je bil b.p) letošnjiuser posted image  pa je bil še za 50 procentov boljši user posted image  user posted image  tako da plavalčki so 1A user posted image

Upam, da sem ti kaj pomagala user posted image  Za spermiogram pa že kar jutri pokliči user posted image

 
lp, tosja


Zorica ti pa pogumno naprej! user posted image  Morda pa si že srečka user posted image

< Sporočilo je popravil tosja -- 31.1.2007 21:15:18 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Milamay)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pozdrav !
31.1.2007 21:27:23   
Milamay
Tosja - iskrena hvala za toliko informacij. Res sem vesela, da si mi malo vse skupaj opisala. Torej praviš, naj kar pokličem za spermiogram? Imaš ti morda kakšno številko? Mene je namreč naročila kar moja G, pa nimam številke ambulate za neplodnost. Glede napotnic zagotovo ne bo težav, saj imava fajn osebno zdravnico.
Pa še - kako vama je uspelo doseči, da je bil ta spermiogram še toliko boljši? Kakšni čudežni nasveti? user posted image

Še enkrat hvala in držim pesti, da boš kmalu na OP in da potem končno zagledaš user posted image user posted image .

Lep večer

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pozdrav !
31.1.2007 21:46:56   
tosja
Glede naročanja mislim resno user posted image  user posted image  Pokliči jutri - ko boš dobila datum, boš bolj verjela user posted image - po prvem obisku ambulante - pa še bolj user posted image  user posted image  user posted image  ker boš videla, da bi v primeru, če me ne bi ubogala user posted image  zamudila dva-tri mesece user posted image  To pa je že kar nekaj user posted image

Aja telefonsko rabiš user posted image  user posted image  321 24 48.........pa nič bat - ne grizejo user posted image user posted image  So ful prijazne sestre, zdravniki pa so tako 1A. H kateremu pa greš? user posted image  Če ni skrivnostuser posted image  Najina je dr. Gavričeva - supercaaaaaaaaaaaa

Aja - možeki pa hodijo na izvide spermiograma k moškim - ali k dr Reljiču (mi je delal UZ - tudi zelo vredu) ali k dr. Vlaisavljeviču, ki pa je predstojnik in tudi pravi stručko user posted image

Jutri pa javi kak lep datum je tvoj dragi dobil user posted image , jaz pa upam da me razveseli novica o OP user posted image

Vidiš ko sam čvekam pa sem pozabila na tvoje vprašanje glede spermiograma user posted image  user posted image  user posted image

Moj je to vzel kot projekt user posted image  user posted image  , neke vitamine je jedel, pa z limonami je pretiraval user posted image  user posted image  Mal heca - nič posebnega user posted image
Je pa dr Reljiču reko, da zdaj pa ne bo rabo več prit se matrat user posted image , so se vsi nasmejali user posted image  user posted image  Upam, da bo držalo user posted image  če ne, pa se bo še že matral user posted image  user posted image  user posted image  

< Sporočilo je popravil tosja -- 31.1.2007 21:50:44 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Milamay)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pozdrav !
1.2.2007 8:29:22   
Sulfinija
Milamay!

Midva z možem sma se začela zdraviti maja 2004,točno po enem letu neuspehov.Takrat sem ja v domači bolnišnici imela hsg in pa mož spermiogram kar 2x.Moji jajcevodi,maternica ok,spermiogram nekoli slabši malo semenk in veliko nepravilnih oblik.Maja 2004 sma se naročila za prvi posvet v MB in nanj čakala tri mesece.Na prvem razgovoru smo pogledali najine izvide,dobila sem en kup napotnic in ponoven razgovor sma imela oktobra in takrta je imel mož tudi v MB spermoigram.In takrat je začela sumiti na neko vnetje ker je imel nek % zvišani v spermi in smo ga ponovili decembra 2004 in takrat je imel tudi pregled pri andrologu in ni bilo vnetja hvala bogu.Marca 2005 sem dobila napotnico za 3xiui in vsi so bili -.Po treh iui naju je dala na čakalno listo je bilo julija 2005 za IVF in medtem sem še opravila en IUI žal spet negativen,oktobra sem se hotela ponovno naročiti na IUI in na mojo veliko veselje doma zanoisla vendar potem žal ss.Lani marca sma imela ISCI,slabo sem reagirala na zdravila pridella le 2zreli celici in obe sta se oplodili vendar žal je bil rezultat na koncu -.Od 30.marca 2006 sma bilsa ponovno dana na čakalno slito za IVF in še čakam pošto in kot so včeraj rekli bi naj pri tej M začela z pripravami.
Tudi jaz ti svetujem ne odlašaj z poklicanjem kajti čakalne dobe so hudo dolge,takrat ko sma midva začela je šlo veliko hitreje.Zato vsak dan,ko ne pokličeš dlje pol čakaš.Vsi so zelo prijazni.In še to takrat kot sma midva začela hodti na iUI so ga delali vsak mesec eno za drugi sedaj pa tudi tole delajo vsaki drugi mesec že potem lahko sklepamo da so se čakalne dobe podajšale.Vendar vsi upamo,da bo od februarja hitreje saj se ena izmd zdravnic vrne tale mesec iz porodniške.

Želim ti veliko,veliko sreče in naj ti čakanje čimprej mine,pa hitro naroči možeka in nam sporoči kako se bo zodbica vajina nadaljevala.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

P.S:In še to moj je za boljšo kvalileto semenk vitamin B 12 in Q10,jaz pa matični mleček in vitamin E,ter central mami bom tudi začela-folna kislina.

< Sporočilo je popravil mojca9000 -- 1.2.2007 8:30:56 >


_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pozdrav !
1.2.2007 18:58:47   
Milamay
Tosja in Mojca - hvala punci! Zlati sta! Toliko informacij sem zdaj dobila. user posted image  Midva sva že bila v ambulanti za neplodnost, in sicer maja 2003, saj sva se pred tem trudila 18 mesecev, pa ni bilo uspeha. No, takrat sva imela dr. Reljiča. Meni je bil kar všeč, zelo prijazen ... skratka, nimam kaj reči. No, po UZ maternice so mi ugotovili pregrado, potem sem bila julija operirana, kjer si mi odstranili to pregrado in pregledali prehodnost jajčnikov (kar oba posega skupaj). No, konec avgusta pa sem že 1. zanosila in rezultat tega je zdaj 2 in pol letni fantek. 2. sem zanosila kar hitro, ko sva se odločila, a se je žal vse skupaj končalo s težko kromosomsko napako (trisonomija 18) in z UPN v 22. tednu. To je bilo lani junija. Zdaj se že od septembra trudiva, a nekako ne gre. Tako sva zdaj spet v tem začaranem krogu M, O, čakanje, pa spet M ... Moram reči, da se mi zdi fajn vsaj to, da se nekaj premika, da pa maja vsaj prideva na prvi posvet.
Koda bova zdaj imela ne vem?! Morda spet dr. Reljiča, če naju je že 1. obravnaval. Jutri pa bom poklicala za spermiogram. Moram priznati, da sem od leta 2003 vse že pozabila. Sploh se ne spominjam, kdaj sem moža takrat naročila na spermiogram, spomnim se le, da sem morala dajati kri večkrat na mesec, da so gledali, če imam O.

Še enkrat hvala obema in vsem čimprejšnje user posted image user posted image .

LP

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pozdrav !
1.2.2007 20:06:40   
tosja
Da se še tukaj pofočkam user posted image  user posted image  v ponedeljek sem sprejeta na oddelek, v torek me čaka operacija user posted image  user posted image  user posted image

Strah me je ko user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Milamay)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pozdrav !
1.2.2007 20:12:25   
Sulfinija
Tosja,držim ti ogromne,močne in debele pesti.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pozdrav !
1.2.2007 20:58:18   
tosja
user posted image  user posted image  Hvala Mojca user posted image  user posted image  Tudi jaz tebi user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pozdrav !
1.2.2007 21:18:44   
Milamay
Tosja - pa to je dobro. Vsaj veš, da se nekaj premika naprej, da ti bodo odstranili polip in potem v nove boje in na zmago. user posted image  Drži se!

LP

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pozdrav !
1.2.2007 22:25:44   
tosja
Pupike drage tisočkrat vam HVALA user posted image

user posted image user posted image
Že danes me je tako strah user posted image  
kje je še ponedeljek user posted image  pa torek user posted image user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Milamay)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pozdrav !
2.2.2007 17:41:28   
andreja2000
tosja,drži se in misli pozitivno.Držim pesti zate.

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pozdrav !
2.2.2007 20:16:37   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: andreja2000

tosja,drži se in misli pozitivno.Držim pesti zate.


user posted image  Hvala, Andreja user posted image

Saj tud jaz že komaj čakam, da bo to za mano user posted image  user posted image

Sam kaj, ko je strah takooooooooooooooo velik user posted image  user posted image  user posted image
Tolažim se z mislijo, da bom zagledala user posted image  user posted image  in strah in bolečina bosta pozabljena user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




osebnostni test
nada56

Ali bi plačali za individualno analizo osebnostnega testa in koliko?

me ne zanima (45%)

ne zaupam testom (18%)

od 15 do 20 eur (27%)

od 20 do 25 eur (9%)


Število vseh glasov: 33

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!