|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 16:57:41   
_andreja_
No ja moj mali je buban oz. kašlja nekej pa me zanima na kakšen načlin ste se ve spopadle z boleznijo, kadar je bilo kaj lažjega, da ste bbolj ali manj doma zdravile??

napišite kaj je bilo narobe pa kaj ste naredile, takrat??ker jaz sem čist zgubljenauser posted image

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 16:59:40   
Anonimen
Jaz sem poklicala zdravnico in ji povedala, kakšna je stvar. In ko je bil še tako majhen, kot je zdaj tvoj, mi je vedno rekla, da naj se raje prideva pokazalt, ko je pa še tako majhen. Sicer ni bilo velikokrat, hujšega sploh ne, parkrat pa je vendarle bilo kaj tja do pol leta, recimo.

(odgovor članu _andreja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 17:02:05   
Maxica
Odvisno, kaj mu je. Jaz tako majhne otročke vedno najraje peljem k zdravniku, da vidim, da ni nič hujšega. Če gre le za prehlad, ali lažjo virozico, kar je bilo pri nas pred mesecem dni, probam narediti čimbolj vlažno stanovanje, savnasto kopalnico, ko se gre user posted image  kopat, na radiator sem dala mokre brisače in gor kapnila vsake tolk časa kapljice od olja 31, inhalacije iz kamilic sem mu dajala in to je to. Čimprej se ozdravite.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 17:03:44   
total
Prvič je zbolel 2 dni po 1. rojstnem dnevu in je dobil bronhitis. Poklicala sm v ambulanto in povedala kako je,da kašlja,smrka,vročina...in sa ga odpeljala pokazat,dobil zdravila in je bilo kmalu bolje.Sm bla pa tut čist zgubljena ker je takrat prvič zbolel.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 17:06:09   
Lunc_a
otrok zelo dobro prenaša bolezni.če samo kašlja in ne hrope ko diha ali stoka ni nič hudega.gre pač za prehlad,ki ga letos ne manjka.Nosek redno ispiraj z razpršilom( fiziološka).lahko kašlja tudi zaradi suhega zraka.priporočam da si kupite vlažilec zraka.pa otroku dajaj za pit kaj toplega.če bi pa nastopila vročina potem pa k pediatru

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 17:06:44   
Lunc_a
če otrok hrope potem gre za bronhitis ,tako ga tudi ugotoviš

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 17:07:48   
Primoza
Merite vročino,

Vlažite zrak v sobici, najbolje je s kamilično soparo. To naredite tako, da zvečer ko otrok zaspi v sobi natočite v kake dva ali tri pekače vrel kamilični čaj (na tako mesto da ne more priti do morebitnega politja oz. opeklin, najbolje kar na tla ob zidu).

Dajte piti otroku veliko tekočine - ni važno kaj samo da pije. Ker je star tri mesece potem to ne preide v poštev, če se doji.

Če temperatura naraste nad 38,5 mu dajte paracetamolno svečko (max. 3X dnevno).

Skrbite za prehodnost nosu, kar pomeni da nos čistite s fiziološko raztopino s posebni nastavkom za vpihovanje v nos, kar se dobi v lekarni.

V primeru če vročina kar narašča in paracetamol ne učinkuje se nemudoma oglasite pri pediatru.






(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 19:35:27   
_andreja_
otrok samo kašla, oz ko kašlja zakašlja kot tavelik, zdajle mi je zaspal pa lepo spi se ga nič ne sliši da bi kej dihal...bom vidla kaj bo noč prnesla

a drgač tkole za vikend ste kr dežurnemu peljale?? ker pedijater ne dela??

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 20:02:10   
Anonimen
Saj boš videla kako bo ponoči.
Če bo dobil še  vročino, bi ga jaz vseeno peljala pokazat, ker je res še majhen.

(odgovor članu _andreja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 20:10:32   
san
Ob sobotah do enih (no, ne vem točno do kdaj) ga lahko pelješ k svojemu pediatru, oz. v zd, ki ga obiskujeta, drudače pa k dežurnemu na metelkovo (prej se pozanimi od kdaj naprej ob sobotah dela dežurna na metelkovi, da ne boš brezveze hodila najprej tja pol pa v svoj zd).

V glavnem pa drugače pri nas delamo, tako kot je napisal primoza, sam pri vročini mamo mejo 39 ali več, da jo začnemo zbijat (kar je spet odvisno od otroka kako vročino prenaša).

No, jaz bi tako malega zagotovo nesla k pediatru pokazat (oz. sem ju vedno tudi peljala pokazat)

LP, s.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
2.2.2007 20:45:43   
_andreja_
mi hodimo v sevnico k zdravniku, drugače pa hvala pa bomo videli kaj bo ponoči, če nebo nič boljše gremo k dežurnemu

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
3.2.2007 8:41:32   
Primoza
Aja pa še to - po pol ure spanja mu preštejte število vdihov na minuto. ČE je večje od 40 ste lahko resno zaskrbljeni in ga takoj peljite k pediatru ali k dežurnemu.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
3.2.2007 12:03:03   
_andreja_
no kašlja ne več tako, grozno kot včeraj še ampak je boljše, full kamilic vdihavama in se mi zdi da je res boljše..drugače pa smrka full, in ga to tako moti pri dihanju in dojenju da je joj, je tko siten ko je, pa full dolg traja da dojko zagrabi, ker verjetno več ne voha... sam je vseeno boljše kot včeraj, tudi spal je ok se je zbudu 4x, medtem ko se ponavadi samo 2x, bomo še vdihe šteli!!

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
5.2.2007 10:06:50   
_andreja_
smo bili pri dežurnem zdravniku in napoteni v pediatrično, torej ima vnete spodnje žleze, diagnoza bronhitis; dobil ni nič, oz. se pozdravi samo od sebe user posted image user posted image  pediatrinja svetovala naj vlažimo prostop, zanima me pa še nekaj;

ali mogoče kdo ve če ima kakšne posledice lahko pri (3 mesece) dojenčku če se prekorači odmerek fiziološke raztopine??(3x 1-2)

(je pa zanimivo da je zbolel ravno teden dni po prvem ceplenjuuser posted image user posted image )

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
5.2.2007 10:48:50   
Lunc_a
Fiziološka raztopina je navadna voda in sol in nima kaj škodit.otroku ne kapaj notri v nos,ampak mu kar orang nalij

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izkušene mamice, kako ko so zboleli??
5.2.2007 11:04:27   
Anonimen
Takole mi naredimo.Pokličemo pediatrinjo.natančno opišemo,kako je z otrokom.Če je majnši prehlad nam pove kako in kaj,če je kaj hujšega pa naroči,da pridemo.
Če je nahod,si nabavimo.fiziološko,za nosek in,ker je že tri leta star tudi Operil sprej,ki pa mu ga damo le zvečer,da lažje diha in se naspi.HČe kašlja,Panatus sirup,da mu oblažimo.
Prejšni teden pa je fasal hudo virozo,tako,da smo obiskali zradvika,da je dobil
antibijotik.Zaradi visoke vročine,ki je trajala celih pet dni,tudi do 40 je prišla,smo ga pa kar nazaj odpeljale,malo panike pa je le bilo.Vendar ni nič novega odkrila,le to,da ga je zgrabila tista taprava gripi podobna viroza,da niti antibijotik ne pomaga.Mlačna kopel antipiretik,kisovi obkladki na noge,pa nič drugga nimaš kaj storiti,počakat,da se končno konča.

(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?