|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prevelik obrok v vrtcu
13.2.2007 22:43:52   
*sweety*
A bi ve kaj rekle vzgojiteljici, če bi se vam zdelo, da vam preveč pitajo otroka?
Moji user posted image  15 mesecev je stara, dajo skoraj vedno dodatek pri kosilu in posledica tega je, da je 3 mesece v vrtcu in je postala prava žogica, prav očitno se je zredila. Dokler ni šla v vrtec pa je bila glih pravšnja. Zanimivo pa je, da doma sploh ne je veliko. Ko pride iz vrtca, sploh nič več ne je do večerje.Tudi med vekendom ko smo doma, je normalne količine, pa sploh nobenih sladkarij, kruh ji sploh ne tekne, medtem ko ga pa v vrtcu poje baje veliko.Najraje bi jih malo opozorila, pa ne vem ali jaz pretiravam ali je  pač prav, da ji dajo toliko kot mislijo da je prav?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prevelik obrok v vrtcu
13.2.2007 23:04:04   
eya
Jaz mislim, da naj mala poje toliko, kolikor ji paše, saj ji nihče ne vsiljuje hrano.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prevelik obrok v vrtcu
13.2.2007 23:46:12   
diva 4
Jaz tudi mislim , da otrok sam zavrne ponujeno hrano , ko ima dovolj.Moja dva tudi v vrtcu pojesta dvojno porcijo kosila ,pa sta ob treh , ko je doma kosilo spet tako lačna , da pojesta še vsak eno porcijo.Pa je Ana pri 3.5 letih suha(14kg) ,David pa pri letu in pol pa ravno prav (13.5 kg).Aja, Ana je velika 105 cm, David pa 90cm.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prevelik obrok v vrtcu
13.2.2007 23:47:52   
Lunc_a
Pretiravaš.Se strinjam,da otroku ne vsiljujejo hrano.Zavedaj se,da otrok poje v vrtcu več hrane in tudi tiste hrane,ki je doma ne je,ker vidi vrstnike in jih posnema

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prevelik obrok v vrtcu
13.2.2007 23:57:20   
zmajči25
Jaz sem tudi mnenja, da otroci pojejo več, ko so v družbi z drugimi vrstniki. Vzgojiteljice pa ponavadi otrok ne posiljujejo s hrano oz. jim dajo jesti koliko kdo hoče, čeprav sama nimam izkušenj s tem. Če ji pač paše jesti naj je, če bi se pa še več zredila in bila predebela pa vprašaj vzgojiteljico kako je z njenim prehranjevanjem v vrtcu in ji povej, da si opazila, da se je tamala ful zredila. Boš videla kaj ti bo vzgojiteljica rekla.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prevelik obrok v vrtcu
14.2.2007 9:06:57   
romy
Morda pa v vrtcu bolje kuhajo kot ti...user posted image user posted image

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prevelik obrok v vrtcu
14.2.2007 9:43:45   
nuala
Moj Gili se je tudi prvo leto v vrtcu začel rediti, ker je tam dobival pasirano hrano ( verjetno se lažje je ali pa ne veš, koliko poješ ), pa razne pudinge in tako. Je bil pravi bajsek.
Jaz sem takrat razmišljala tako kot ti. Pa se je nekako uredilo ko je prišel na starost 2 let, sedaj je star dobre 4, poje v vrtcu vse kar mu dajo, pa je bolj suh kot ne.

Tako da, naj kar je in ima malo zaloge, sploh zdaj čez zimo. Otrok definitivno ne bo jedel, če ni lačen ( kot vidiš doma potem je veliko manj kar je seveda v redu ).


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prevelik obrok v vrtcu
14.2.2007 13:40:42   
Anonimen
Še en drugačen pogled: ko sem bila sama kot otrok v jaslih sem tudi po pripovedovanju vzojiteljice veliko in pridno jedla. Zakaj? Ker sem se edino takrat počutila varno in se spomnim, kako veselo sem jedla, ko me je ina pitala. Tako, da sem jedla kolikor sem lahko, samo zato, da sem bila "varna" v njenem naročju. Drugače se nisem imela dobro v vrtcu, sem bila vsa pogrižena, ... Ampak ko je bila hrana na sporedu, sem bila pa zadovoljna.

Mislim pa, da so se časi spremenili in tvoj otroček pač rad je ;) Lahko pa rečeš vzgojiteljici, naj ji naloži malo manj poln krožnik ;) Saj bor razumela.

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prevelik obrok v vrtcu
15.2.2007 15:37:41   
Anonimen
Še en pogled:
Otroci v skupinah pojedo več
Debelosti med otroki je vedno več Michigan, 15.02.2007 ob 12:54 (RTV Slo)
user posted image Otroci zaradi prevelikega hrupa za mizo pojedo preveč. (Foto: EPA)Otroci, ki jedo v večjih skupinah, po najnovejših raziskavah pojedo kar za tretjino več, kot otroci, ki jedo sami ali v manjši družbi. Raziskovalci z univerze v Michiganu v ZDA so v vrtcu opazovali prehrambne navade 54 otrok, starih med dvema letoma in pol ter šestimi in pol. Ugotovili so, da so tisti, ki so jedli v skupinah po devet otrok, pojedli kar za 30 odstotkov več kot tisti, ki so jedli v skupinah, v katerih so bili po trije otroci. Sklepajo, da zaradi povečanega hrupa in bolj živahnega dogajanja za mizo otroci pojedo več. Izsledki te raziskave bi lahko pomagali pri preprečevanju debelosti pri otrocih, ki je v zadnjem času vedno pogostejša.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prevelik obrok v vrtcu
15.2.2007 22:25:37   
*sweety*
Hvala UnderEja in vse ostale, sem se začela malo manj obremenjevati s tem.
Romy je pa res, da v vrtcu verjetno bolje kuhajo kot pa jaz doma.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prevelik obrok v vrtcu
16.2.2007 8:58:32   
pinki3
Romy je pa res, da v vrtcu verjetno bolje kuhajo kot pa jaz doma.


To pa absolutno velja tudi zame! Sem prav vesela, kadar je v vrtcu. user posted image

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prevelik obrok v vrtcu
18.2.2007 19:21:22   
petra.horzi
moj mali tud v vrtcu baje velik poje, doma pa ful mal. pa mi je to čist kul. pa tud mislim da otrok ko ma dovolj oz. je sit, noče več jest. vsaj pri janu je tko.

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu pinki3)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prevelik obrok v vrtcu
18.2.2007 20:40:08   
frutka_
Kaj pa je po tvoje dodatek pri kosilu? sadje?!sladkarije?! priloga?! dve prilogi?!

Hrana v  vrtcih je premišljeno pripravljena zato dvomim, da se je zaradi vrteške hrane poredila. Otroci imajo v svojem razvoju različne poskoke. recimo malo bolj zraste in se manj poredi ali obratno. Enako velja recimo za motorični razvoj.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prevelik obrok v vrtcu
18.2.2007 21:56:29   
TaRe*
Ne veš,kako bi bla jaz srečna,če bi vedela,da moja tamala v vrtcu dosti je.Mene le skrbi,da tričetrt stvari ne jeuser posted image

če te pa skrbi,da poje dvojno porcijo kosila,pa enkrat poglej kakšna je ta njihova porcija.Pri nas imajo take male posodice,da ne vem,če se sploh morajo najest od ene porcije.

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Zanositev
Vitaebella

Po kolikšnem času vam je uspelo zanositi po naravni poti?

1-6 mesecev (67%)

6-12 mesecev (9%)

1-2 leti (7%)

3-4 leta (4%)

po več kot štirih letih (2%)

še vedno poskušava (11%)


Število vseh glasov: 507

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!