|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oleovit - kako dajat?
14.2.2007 15:07:29   
miska2004
Zdravo,
ker ne znam nemško, bi prosila za pomoč tiste, ki uporabljate Oleovit: kako dajat te kapljice in koliko? (ker npr. Plivit je treba dajat z vodo ali mlekom, medtem ko AD3 lahko dajemo same)

Vnaprej hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oleovit - kako dajat?
14.2.2007 15:33:43   
natalia
ne vem, kaj točno misliš, ampak mi smo dajali Oleovit D3 2 kapljici na dan.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oleovit - kako dajat?
14.2.2007 16:08:28   
Nogavica
Na MON-u je pediatrinja enkrat napisala da eno na dan.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=17192&t=17159

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oleovit - kako dajat?
14.2.2007 19:11:23   
miska2004
Mogoče sem res malo nerodno vprašala... A se lahko da to kapljico na dudo oz. po žlici, ali jo je treba dat zmešano z vodo ali mlekom?

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oleovit - kako dajat?
14.2.2007 19:18:37   
ČebelicaMaja
Oleovit so ful sladke in kar dobrega okusa, tko da smo ji mi dajal kar na žličko že od začetka, pa ni blo problema...smo ji pa dajali 1 na dan...sedaj smo prešli na AD3, ker so krčki za nami, pa nam je pediatrinja priporočila raje te...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oleovit - kako dajat?
14.2.2007 19:45:41   
Baucka
Oleovit D3 so brez okusa. Ena kapljica vsebuje 400 I.E. vitamina D, kar je dnevna potreba. V navodilih piše naj daš eno kapljico na dan direkt v usta kapneš in čez malo tekočine. Po avtrijskih navodilih naj bi jih dajal do 2 leta. Jaz sem dajala pred dojenjem direkt v usta in čez podojila. Sedaj pa dam direkt v usta in čez čaj. Sicer  ne dajem vsak dan, ker se višek vitamina D kopiči v telesu, dajem vsak drug dan. Ena kapljica na dan je več kot dovolj.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oleovit - kako dajat?
14.2.2007 21:58:00   
natalia
zakaj pa je meni naročila 2 kapljici na dan?user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oleovit - kako dajat?
15.2.2007 11:00:26   
Baucka
2 kapljici daješ, če imaš D3 od  firme Pliva. Oleovit pa je Avstrijski.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oleovit - kako dajat?
15.2.2007 17:15:16   
suzolinka
Mi imamo Avstrijske Oleovit in nam je pediatrinja rekla eno na dan po žlički že zato, da se navadi jemat zdravila na ta način. Je rekla, da lahko tudi na dudo, če smo sigurni, da jo bo dol pogoltnil/a

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oleovit - kako dajat?
15.2.2007 19:27:05   
miska2004
Hvala!
Hm, meni pa je pediatrinja naročila kar 6 kapljic Plivita dnevnouser posted image

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oleovit - kako dajat?
15.2.2007 20:44:57   
Baucka
Miška poglej v navodila koliko I.E. vsebuje ena kapljica Plivit D3. Več kot 400 I.E. naj ne bi dajal na dan.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oleovit - kako dajat?
15.2.2007 23:08:37   
pikicaa
Jaz bom pa našo pediatrinjo nekam poslala. Mi je rekla naj dajem 4 kapljice oleovita, ker je dojena.

_____________________________

4.6.2006 je prišla na svet najina največja sreča z imenom Maja
18.1.2008 smo dobili še sončico Klaro.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oleovit - kako dajat?
15.2.2007 23:16:07   
nina64
pikicaa - pri dojenih otrocih je doktrina drugačna kot pri otrocih na adaptiranem mleku. V adaptiranem mleku so že dodani razni vitamini itd. zato je potrebno majn kaplic. Vseeno pa se še pozanimaj enkrat.
Tudi nam je p. rekla da je dovolj ena kaplica dnevno.

< Sporočilo je popravil nina64 -- 15.2.2007 23:17:21 >


_____________________________

Namesto avgusta, je naš sonček Tim pokukal na svet že 7.maja.

(odgovor članu pikicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oleovit - kako dajat?
15.2.2007 23:28:59   
laura2706
Mi imamo OLEOVIT D3 od samega začetka in dajemo 2kapljice na dan-tako nam je svetoval zdravnik,če se bomo odločili za te kapljice. Je pa res, da zdravniki pišejo recepte za PLIVIT D3, katere se dobijo pri nas,ker Oleovit se dobi samo v Avstriji in zato ni isto koliko kapljic daješ.
Plivit naj bi bil veliko močnejši in povzroča krče,zato je boljše če uporabljate Oleovit


_____________________________

Moja princeska je prijokala na svet 6.9.2006

(odgovor članu nina64)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oleovit - kako dajat?
16.2.2007 4:22:22   
frufru
Pri AD3 in Plivitu D3 pediatri predpisujejo število kapljic glede na to, koliko dete tehta in s čim je hranjen (materino mleko, adaptirano mleko) Oleovita se daje 1-2 kapljici odvisno od tega ali je donošen (1) ali nedonošen (2 kapljici)
Jaz mu kanem v usta, čez pa za vsak slučaj koroške kapljice proti vetrovom, tako da nimamo več krčev, prdka pa tudi bolj nežno in ne več tako, kot da mu bo ritko in pleničko raztrgalo

(odgovor članu laura2706)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oleovit - kako dajat?
16.2.2007 10:52:16   
miska2004
No, saj v lekarni so bili full začudeni, ker je bilo na receptu za Plivit napisano 6 kapljic; farmacevtka je rekla, da je ponavadi 2-3, nato je šla gledat še v knjigo, pa piše od 2 do 10 na dan. Kaj pa vem če je pediatrinja kaj razmišljala, koliko je user posted image  težak, se mi zdi da je kar tako usekala 6 kapljic. Me kar malo skrbi...
Je pa naš tudi po Plivitu dobil krče, zato menjamo za Oleovit. Groza, upam da bo te prenašal.

OK, torej bomo dajali 1 kapljico Oleovita. Hvala!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oleovit - kako dajat?
16.2.2007 12:24:16   
Baucka
Jaz sem brala v navodilih Oleovita da je 400 I.E. dovolj na dan in to je ena kapljica. Ema je dojena in vseeno ne dajem vsak dan. Nekaj dobi iz hrane, nekaj iz sonca ostalo pa zraven. Višek vitamina D se kopiči v telesu in je zelo škodljiv. Tako da jaz dajem raje manj kako preveč, pa bo po moje vseeno dovolj za preventivo.
Če so otroci nagnjeni k rahitisu pa se količina poveča. Ali je od katere otrok nagnjen k rahitisu? Mogoče pa vaši pediatri sploh ne poznajo Oleovita in kako koncentriran je.

Tudi na MON-u je pediatrinja napisala ena kapljica Oleovita.


http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=17192&t=17159


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Oleovit - kako dajat?
16.2.2007 18:32:50   
dory
Takole je...predpisana je 1kapljica dnevno....2 kapljice dobijo zgolj nedonosencki...

Pa sej ne vem zakaj komplicirat...ce je avstrijski oleovit, ga itak dobis s kapalko...eno kapljico v usta in ciao...itak bolj sladke...


< Sporočilo je popravil teja. -- 16.2.2007 18:33:27 >

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oleovit - kako dajat?
16.2.2007 18:35:08   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: pikicaa

Jaz bom pa našo pediatrinjo nekam poslala. Mi je rekla naj dajem 4 kapljice oleovita, ker je dojena.



a 4 ker je dojena? bi pricakovala da glih zato,ker je dojena, rabi bolj malouser posted image

pa vendar to je absolutno prevelika doza...

(odgovor članu pikicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Oleovit - kako dajat?
18.2.2007 11:53:10   
TONČI.
Men je tudi pediatrinja rekla da se daje oleovit samo po 1 kapljico na dan.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?