|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Materino znamenje in odtis stopala..dva vpraš...
25.9.2004 13:27:31   
*
Hello!

Imam dve vprašanji…
1. Rada bi napravila odtis stopala in rokice iz mavca ali česa..
a. iz kakšnega materiala naj to napravim?
b. Kje se to kupi?
c. Mogoče še kakšen nasvet za lažjo uporabo tega?

2. Materino znamenje:
a. Nejčku se je pojavilo nekaj takega kot imam jaz…
b. Na glavici in čelu, prstku in na ličku
c. Na ličku imam sama tri pike, kot tudi moja sestra in nečakinja in mama…to imamo kar vsi…
d. Je to to ali je prehitro ali kako?
e. Tudi tati ima eno znamenje, zdaj pa me zanima ali se bo moje znamenje pojavilo Nejčku ali njegovo?

Malce smotano sem napisala..hmm..no ja, če ne boste razumele, še vedno lahko bolj natančno napišem…

Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Materino znamenje in odtis stopala..dva vpraš...
25.9.2004 14:07:03   
neprijavljena
Da ti ne bom preveč pametovala , jaz sem naredila mojemu sinku , ko se je rodil in , ko je bil star eno leto in dve... odtis stopala in dlani v obliki slike .
Z barvo ( tempero ), sem mu namazala stopala in dlani in sem mu naredila odtise na šeleshamer papir in sem dala v okvir in sedaj mi slike krasijo dnevno sobo . Nekaj posebnega in nikjer se takšen unikat ne da kupiti . Če se boš odločila za kaj takega si pač izberi barvo , ki ti bo v tistem prostoru , ki bo visela , najbolje ustrezala .
Glede materinih znamenj pa ti ne vem odgovoriti . Moj sinko ima znamenje po meni , na isti strani noge kot jaz .
Morda bo imel tvoje , drugače se ne bi reklo materino znamenje , ne?:) Ne , vem.Lp

(odgovor članu *)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Materino znamenje in odtis stopala..dva vpraš...
25.9.2004 14:32:24   
ninca
NAJBOLJE JE ČE NAREDIŠ ODTIS V GIPS ALI PA S TEMPERA BARVICAMI... ;)
če delaš iz gipsa...hmmmmm...
-gips kupiš u vrečki (prah)
-zmešaš ga z vodo
-mora biti kar zelo gost ker se tako hitreje posuši...pa odtis se ne posuje ;)
-to imaš potem lahko kot sliko...ampak narest moraš okvir (ali pa kupit) kamor boš gips vlila...:zmeden:...lahko pa vliješ kar v nizko posodo (če imaš) ker se to lepo izpere...9nebesa
-rokico ali nogico naj ima v gipsu približno minutko, nato jo moraš previdno vzet ven...:) in počakaš da se posuši...to pa traja 10-15 min...
-ko je čist suho pa previdno vzameš iz posode...in na vrhu lahko narediš luknjico pa skoz daš štrikec (špago) in obesiš na "vidno mesto" 9nebesa;)9nebesa:love:9nebesa
-pol pa lahko tudi pobarvaš...s tempera barvicami samo zlo mal vode moraš dat zraven drugač se barva ne prime...

če delaš s temperami pa je najbolje da tudi narediš podlago iz gipsa (...)...:)
-rokico oz. nogico mu namažeš s tempero ki ima zraven ZELO ZELO malo vode...!!!;)
-previdno položiš na list ali gips in držiš kakih 5 sek, nato daš nogico (rokico) previdno dol...
-in...posušiš
-če maš na gipsu odtis lahko enako kot prej narediš previdno luknijco in obesiš
-če imaš pa na listu pa daš npr. v okvir...;)

lahko pa narediš tudi iz DAS mase...to je pa ... kot plastelin
-izoblikuješ okvir (pravokotnik, kvadrat, krog,...) in mu rokico (nogico fajn notr potisneš da narediš odtis...
-suši se pa približno 1 dan, včasih kkšne 20 ur, lahko pa tudi okoli 30-35 ur!!!

Vse to lahko kupiš v kakšnih trgovihah kjer imajo "ustvarjalne:zmeden:pripomočke"...;):zmeden:;)


Upam da sem ti čimbolj pomagala...če te bo pa še kaj zanimalo pa kar vprašaj!!!


Pošlji tvojemu :duda:nejčku eno :racka:, zate pa :rozica:



od NINE :metulj:

(odgovor članu *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Materino znamenje in odtis stopala..dva vpraš...
25.9.2004 16:20:11   
Anonimen
Iz gipsa si ravno ne predstavljam tega, ampak ok-če boš delala z gipsem, se mora to že skoraj posušit!

Drugače je pa dobra ideja z das maso ali pa temperami!:bravo:

(odgovor članu *)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Materino znamenje in odtis stopala..dva vpraš...
25.9.2004 19:46:33   
Anonimen
Hoj!
S hčerkico in sinom smo dediju za rojstni dan naredili odlitke njunih dlani. To smo naredili tako, da smo najprej naredili dva približno 1cm debela pravokotnika iz gline. Potem sta vsak na enega odtisnila dlani. Lažje boš naredila odtis stopalčka, ker je treba kar dobro odtisnit, da se dovolj pozna.
Potem sem naredila okoli pravokotnikov "ograjico" iz gline in jo dobro pritrdila na rob. Tako da sta nastali kot dve nekakšni banjici.
Nazadnje smo v ti "banjici" nalili gips, oz. neko maso, podobno gipsu in pustili, da se je strdil. Ko se je strdil, smo odstranili glino in imeli dva čudovita odlitka, ki sta ju sama pobarvala:bravo::bravo::bravo:

Glede znamenj pa žal nimam pojma:ups:

Najlepši pozdravček!
Nojči 39 2/7:sloncek:

(odgovor članu *)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Materino znamenje in odtis stopala..dva vpraš...
25.9.2004 22:04:31   
ninca
hmmmmmm...:zmeden:
...upam, da sem ti čimbolš svetovala :zmeden:
...če kj ne bo šlo kr vprašj...mam izkušnje s temi stvarmi ;)
...sporoči kako ste opravili!!!:)


lp, nina :metulj:

(odgovor članu *)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Materino znamenje in odtis stopala..dva vpraš...
25.9.2004 23:14:40   
Anonimen
Kamejka, v katalogu od Mothercare-a imajo tak set za to narest, pa pride potem bronasata nogica, samo ne vem, če imajo v SLO.

(odgovor članu *)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?