|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sterilizacija flašk in črpalke
28.2.2007 21:45:58   
adriana_m
Zanima me kako skrbite za snaženje flašk in črpalk, če jih uporabljate:
- ali pred prekuhavanjem sperete samo z vročo vodo ali tudi z detergentom umijete?
- koliko časa kuhate?
- ali daste v vročo ali hladno vodo?
- Ali po končanem prekuhavanju osušite na zraku, ali obrišete s kuhinjsko krpo?
- kam pospravite ves pribor?

Hvala za delitev izkušenj!

Dojiljski pozdrav! A.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
28.2.2007 22:15:27   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: adriana_m

Zanima me kako skrbite za snaženje flašk in črpalk, če jih uporabljate:
- ali pred prekuhavanjem sperete samo z vročo vodo ali tudi z detergentom umijete? Z vročo vodo in detergentom.
- koliko časa kuhate? dobrih 5 minut
- ali daste v vročo ali hladno vodo? ponavadi kar v hladno
- Ali po končanem prekuhavanju osušite na zraku, ali obrišete s kuhinjsko krpo? Najprej na pol osušim, potem še zbrišem, ker se nabere precej kamna.
- kam pospravite ves pribor? Zavijem v krpo ali papirnato brisačo, pa odložim na poličko.

Hvala za delitev izkušenj!

Dojiljski pozdrav! A.


Uporabljamo pa stekleničko samo za pitje soka. Aja, steriliziram pa flaško zdaj samo 1-2x na mesec, skupaj z dudami, včasih pa sem pogosteje.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
28.2.2007 22:24:35   
Marogica
Torej jaz bom govila za preteklost, ker ima že dva malo večja divjakauser posted image :
- ali pred prekuhavanjem sperete samo z vročo vodo ali tudi z detergentom umijete? Nikoli nisem prekuhavala ne steklenič, ne dud, ne tolažilnih dud. Sem jih oprala pod vročo vodo, včasih z detergentom. Stekleničke sem dala 1x tedensko v pomivalni stroj.
- koliko časa kuhate? brala sem, da bi se naj nekje kuhalo do 5-10 min. Upam, da se nisem zmotila
- ali daste v vročo ali hladno vodo? Nisem dala, zato ne vem.
- Ali po končanem prekuhavanju osušite na zraku, ali obrišete s kuhinjsko krpo? Jaz sem jih po pranju obrisala v papirnato servieto. Se mi zdi, da je v zraku tudi kar nekaj svinjarije in mokra steklenička ali duda privlačita to svinjarijo še bolj
- kam pospravite ves pribor? Kakšen pribor?
 
Ne pozabi pa nečesa. Tudi če boš stekleničko prekuhala oz sterilizirala, takoj ko boš dala dudo na flaško s tvojim rokami, jo boš že "okužila". Torej, čemu sterilizacjauser posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
1.3.2007 8:22:59   
anajmad
Jst umijem stekleničke z detergentom,potem jih pa še steriliziram. Imam pa takšen velik sterilizator,da jih ke notr pustim,da se posušijo. Imam pa poseben prostor v omari,v kuhinji,kjer zlagam čiste stekleničke. Vem,da ni ne vem kaj,ampak je že stvar navade.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
2.3.2007 21:52:54   
Anonimen

- ali pred prekuhavanjem sperete samo z vročo vodo ali tudi z detergentom umijete? samo z vročo vodo
- koliko časa kuhate? 5-10 minut
- ali daste v vročo ali hladno vodo? Kakor kdaj, vendar načeloma v vrelo vodo
- Ali po končanem prekuhavanju osušite na zraku, ali obrišete s kuhinjsko krpo? Postavim na papirnato brisačo
 
Še to, vodnemu kamnu na dudah in flaški se izognem tako, da jih vzamem ven še med vrenjem vode, šele potem ugasnem štedilnik. user posted image


(odgovor članu adriana_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
2.3.2007 22:22:22   
frufru
Jaz jih perem kar v pomivalnem stroju. Ko se sušijo so itak fino pregrete. Ne vidim smisla za sterilizacijo, saj bo dete tud s krožnikov jedlo, pa jih ne bom sterilizirala. Včasih so pa itak rekli, da je treba za dobro prebavo kilo ''umazanije'' na leto pojest. Edino silikonske zadeve občasno prekuham.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
2.3.2007 22:58:43   
aljaža
Jaz sm mu tam nekje 1 mesec po vsakem obroku vse pomila z detergentom, potem pa sterilizirala, sm mela sterilizator za v mikrovalovko in sm vse skupaj kar notr pustila do naslednje uporabe, potem pa sm sterilizirala samo še 1x na dan, sm počakala, da se je posušilo, nato pa sm pospravljala, v posebni omarici, po 3 mesecih pa sm nehala s sterilizacijo, in še vedno vseskupaj pomijem z detergentom in pustim da se posuši.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
3.3.2007 8:30:39   
Naja30
Jaz steriliziram samo črpalko, ker mleko potem shranim v zmrzovalnik. Občasno dam zraven še dudke in flaško, ampak samo zato ker že črpalko steriliziram, posebej dudk ne bi. Jih pa operem pod vročo vodo, flaško pa z detergentom. Vse skupaj sušim na kuhinjski krpi in potem tudi obrišem.
 
hothien, ta nasvet, da se izogneš vodnemu kamnu je pa dober!

(odgovor članu aljaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
3.3.2007 9:06:48   
sonjah
Jaz perem v pomivalcu! Črpalko oz. tiste silikonske delčke pa vsak drugi dan natrem s soljo in skrbno sperem pod vročo vodo- nasvet patronažne babice.Baje je bolje kot prekuhavati, pa še uničiš je ne s tem.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
3.3.2007 14:33:22   
cofek
jaz sem nastavke, črpalko in dude od začetka prekuhavala (prej pomila z detergentom) 5-10 min -not sem jih pa dala šele ko je voda zavrela. Mi je šlo pa strašno na živce, ker so zgledali še bolj umazani zaradi kamna, tko da sem potem "odkrila" tekočino za hladno sterilizacijo (dobiš v BC al pa Chiccotovi trgovini) in so stvari pol zgledale kot nove. Jih pa moraš not pustit 30 min pa sprat.
Brisala sem jih s papirnato brisačo al jih pa kar položila nanjo.

(odgovor članu sonjah)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
3.3.2007 15:40:08   
naja78
mi imamo 4 mesečnika,...nikoli sterilizirala,občasno prekuhala dudo in flaške...ko je bil novorojenček  2x na teden zdaj ima glavno vlogo pr nas cet in voda,včasih prekuham...ne pretiravaj preveč......

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sterilizacija flašk in črpalke
3.3.2007 17:58:29   
adriana_m
O koliko dobrih nasvetov!  Zlate ste user posted image user posted image user posted image !
Se meni tudi zdi, da s prekuhavanjem kar dosti zmatraš silikonske dele...
Hvala še enkrat!

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?