|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Do kdaj jasli?
3.3.2007 15:43:08   
Vittel
Ojla!
Zanima me, do kdaj, do katere starosti so jasli?
Naš bo decembra star tri leta in me zanima, če bo s septembrom še v jaslih ali ne več? In ker so v letošnjem šolskem letu 06/07 oblikovali novo skupino jasličarjev me zanima ali ostane v isti skupini, samo plačilo je nižje ali ga dajo v drugo skupino?
Vem, da je to verjetno odvisno od vsakega vrtca posebej, zato me samo bolj na splošno zanima, do kdaj se tretirajo jasli?
Lepo se imejte!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Do kdaj jasli?
3.3.2007 15:55:22   
frutka_
Jasli so do 3. leta. Glede na to, da bo letos decembra star 3 bo najbrž šel septembra v vrtec. vprašaj svoji vzgojiteljici kam grejo otroci (če gresta z njima, ostanejo v isti enoti, koliko otrok gre naprej...). plačilo se ti zniža za cca. en plačilni razred. Tako je v MB.

(odgovor članu Vittel)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Do kdaj jasli?
3.3.2007 21:59:04   
viv_
Naša je tudi decembrka, lani (2006) je dopolnila 3 leta. Še vedno je v jaslih user posted image  Sem bila kar malo jezna... Ona je v vrtcu že od 11. meseca in vsako leto do zadnjega nismo vedeli, v kateri skupini bo, ker je decembrka. Do sedaj so jih vedno razporedili tako, da je bila najmlajša v skupini. Lani so skupino razbili, vsi so šli v vrtec, 3-je iz njihove skupine (november in december) pa so še vedno v jaslih in je naenkrat najstarejša v skupini.

Slabe strani so:
- višje položnice
- najstarejša je v skupini, kar pomeni, da se spet učijo nekatere stvari, ki jih že obvlada od prej

Dobre strani:
- samo 14 otrok v skupini




_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Do kdaj jasli?
4.3.2007 12:05:16   
frutka_
Viv še eno dobro stran poznam...prva je na vasi bi se temu reklo. Najbrž je glavna v skupini, ker je najstarejša!user posted image

Sicer pa je pri otrocih, ki so rojeni konec leta, večkrat težava pri prehajanju v starejše skupine. Otrok bo najbrž v vsakem primeru šel kasneje v šolo kot otroci, ki so rojeni recimo januarja ali februarja. Se pravi v vsakem primeru bi "izgubila" svojo staro prvo  skupino, če me razumeš.
LP


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Do kdaj jasli?
5.3.2007 20:27:14   
Mala_princeska
Moja razgrajačica bo aprila 3.leta in smo v vrtcu vprašali do kdaj plačujemo jasli?

Do septembra 07! Ko se konča šolsko leto. user posted image user posted image user posted image
Samo ni mi jasn - šolsko leto se konča junija?!

Lahko rečen ni fer da plačujemo plenice(ki jih imajo otroci ki še lulajo in kakajo v plenice!).....
Od januarja je naš vrtec 4.plačini razred kar je več kot 40.000 SIT(se še ne morem na eure navadit) kar predstavlja skoraj polovico moje osnovne plače - grrrr.....

Me pa full zanima koliko bo potem vrtec od septembra naprej - koliko manj.

Pri uveljavljanju nižjega plačila vrtca je koza na občini zahtevala mojo septembersko plačo 06, kar mi ni logično - baaahhhhh...


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Do kdaj jasli?
5.3.2007 22:16:59   
frutka_
Novo šol.l. se začne s 1.9.! Nikakor ne junija! Poleti so vrtci odprti, skupine združene in šele z novim šol.l. se tvorijo nove skupinice otrok.
sicer je odvisno od občine iz katere prihajate,ampak približno en razred nižje boste padli z novim šol.l.. Torej cca. 120eurov.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Do kdaj jasli?
6.3.2007 12:58:08   
SaaS
Tudi moj bo novembra 3 leta in mislim, da bodo šli kompletna skupina naprej, tako "februarčki" kot "novemberčki".

Kakor jaz razumem sistem plačevanja vrtca, ko gre otrok iz jasli naprej, ne padeš v drug plačilni razred, ampak ostaneš, kjer si. Saj se plačilne razrede obračunava glede na višino dohodka in števila družinskih članov, ne pa na starost otroka...
Ker pa je cena jasli višja, kot cena vrtca, plačaš potem manj.

V nekaterih vrtcih pa ravno za to prehodno obdobje obstajajo neke vmesne kombinirane skupine, kjer je tudi cena nekje v sredini...

Najbolje pa se je te stvari pozanimati kar v vrtcu.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Do kdaj jasli?
6.3.2007 14:45:28   
viv_
frutka - a ne grejo zdaj po novem komplet letnik skupaj v šolo?

Smo tudi slabo planiral, pa mel otroka decembra... same komplikacije.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Do kdaj jasli?
6.3.2007 15:08:29   
malika
Naš je bil star 2 leti in pol, ko je šel v vrtec pa ni v jaslih ,ampak v mešani vrtčevsko jaslični skupini.Plačilo je enako plačilu za vrtec.

< Sporočilo je popravil malika -- 6.3.2007 15:10:17 >


_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Do kdaj jasli?
6.3.2007 21:47:29   
frutka_
Saas, ja res je druga lestvica. Zato sem tudi napisala da glede na zdajšnje plačilo padeš cca. en razred nižje (če bi gledala jaslične plačilne razrede). za lažjo primerjavo.

Viv, vsi isti letniki grejo skupaj v šolo. na izrecno željo staršev pa lahko še eno leto vrtca podaljšate, sploh če obisk na sistematskem pregledu za šolo "kaže" da še otrok ni dovolj zrel in resenuser posted image . predvsem otroci, ki so rojeni konec leta si lahko status vrtičkarja podaljšajo.to je izjema in ne pravilo!da me ne bo kdo narobe razumel. vedeti moraš, da če je tvoja mirna konec l.2003 rojena, njeni prijateljčki v vrtcu pa recimo jan.2003, je med njima skoraj leto dni razlike. tako se nekateri starši odločijo, da počakajo s šolo. predvidevam, da so bili ostali otroci v prejšnji skupini starejši in so jo zdaj dali k istim letnikom...ne vem, predvidevam. vsekakor ti svetujem, da uživajte v vrtcu, ker je šola prava stvar in velika skrb.

Nič niste slabo planirali! ena je jesenska tetka in druga je zimska tetka...user posted image

malika tvoj je najbrž v heterogeni skupini, kjer je tudi normativ malce nižji kot v homogenih skupinah. rojen pa je v začetku leta, ne?!

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?