|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 15:04:08   
sju
mene zanima kako veste kdaj je lačen....ali se držite ene ure in se je na 2 do 3 ure ali "čakate" da vam sam "pove"kdaj je lačen (ko postane siten in jokav)???
Hvala.

aja pa še to...kako vse tako točno veste kok vam je otroček pojedel....ali vse uporabljate tehtnico???

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 15:12:49   
Anonimen
ko je lačen joka :) če minilo več kot 4 ure sem dala jesti brez joka, nikoli nisem merila koliko poje, razen ko je jedla na flaško itak

(odgovor članu sju)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 15:26:43   
živa
Ne, nisem uporabljala tehtnice. Saj ti ga na rednih pregledih stehtajo in ugotovijo, če dovolj poje. Jedel je na tri ure, če je jokal, sem mu dajala pogosteje, včasih pa potem ugotovila, da sploh ni bil lačen, ker mi je zbruhal višek mleka. Skratka, ne obremenjuj se, dajaj mu jest na 2-3 ure, če se ti zdi, da je prej lačen, torej je nemiren in joka in se ti dozdeva, da bi šlo lahko za lakoto, mu pa prej poskusi dat.

Lp,

živa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 15:37:01   
anejček
Moj 5 m sedaj jé na 3 do 4 ure in ponavadi ko je lačen mu nič ni prav, začne jokat in mu dajem 150 ali 180 vode in koliko je pač potrebnih žličk hrane, potem pa je sonček zadovoljen. 

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 16:43:28   
petra.horzi
jz sm mojmu na začetku ponudla dojko vsakič ko je jokal. če ni bil lačen pač ni jedel, sm pa vsaj iključila to možnost.. če ga boš dojila "na zahtevo", se pravi vsakič ko bo on hotel, ne pa na uro, boš tudi mleka imela zadosti.
pa ne obremenjuj se s tem koliko poje, dokler normalno napreduje s težo.
lp

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu anejček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 17:02:42   
dskubin
naš je na začetku jedel na 5 ur (patronažna je rekla, da ga moram zbujat na 3, pa ga nismo, ker je pač takrat več pojedel), nato pa je začel na 2 uri. Nikoli ga nisem tehtala, ker je normalno napredoval v teži (je pa res, da nismo nikoli imeli težav s polivanjem ipd.)

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 19:28:01   
krfjolca
Naš zelo jasno pove, kdaj je lačen user posted image . To pomeni, da rabiš čepke za ušesa in dobre reflekse, da se ubraniš dude, ko ti jo vrže v glavo, če mu jo hočeš uturit user posted image . Tako je bilo že od rojstva. Ni dileme. Zdrži maksimalno 3h, včasih 4, če ga šejkamo na makedamu.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 19:49:41   
Sandra*
Takrat ko rata sitka je verjetno lačen. Včasih po eni uri, dveh, treh... 

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 21:09:01   
sju
kaj pa če bil jeden celo uro(15minut močno vleče pa 10 minut ne pa 10 minut spet zelo)...kaj bi to lahko pomenilo???...da je požrešen???

ampak mleka mi ne manjka ker še po celi uri, če stisnem bradavico še kar šprica mleko

Hvala!!

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako veste kdaj je lačen???
13.3.2007 21:25:33   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: sju

kaj pa če bil jeden celo uro(15minut močno vleče pa 10 minut ne pa 10 minut spet zelo)...kaj bi to lahko pomenilo???...da je požrešen???



Verjetno se tako crklja.

Jaz sem Žiga podojila, ko je postal kaj siten, ponavadi je bilo to na 3 ure, včasih pa tudi prej. Nisem pa nikoli vagala, koliko poje.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
13.3.2007 22:25:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako veste kdaj je lačen???
14.3.2007 14:35:21   
Anonimen
Ponavadi joka in mu ni nič prav. Takrat mu dam jesti, ne držim se ure, ker jaz tudi nisem lačna točno ob treh. Da dovolj poje pa vidiš sama, če se redi. Itak ti ga stehtajo na sistematiki.

LP

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako veste kdaj je lačen???
15.3.2007 20:51:19   
lysa
Dejansko ne vem, kdaj je lačen. Nimava urejenega urnika hranjenja, ker pač tudi nimava urnika spanja. Ponavadi ga nahranim takoj, ko se zbudi. Sam se odklopi, ko ima dovolj. Potem ga obvezno še enkrat nahranim pred spanjem, ampak s tem sem videla, da je tako-tako. Enkrat bo takrat še jedel, spet drugič pa ne. Moj npr. veliko več poje zvečer in ponoči, medtem ko je zjutraj lahko tudi 5 ur brez hrane. Jaz ga že pristavljam na dojko, pa trikrat povleče, potem se mi pa začne smejati. Kadar je siten ali jokav, ga tudi pristavim - za vsak slučaj. Vleče 7-8 minut, pa je postal že pravi čunek. Nisem ga pa nikoli tehtala po obroku.

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako veste kdaj je lačen???
16.3.2007 8:28:17   
Aja1
Tudi pri nas ni dvoma...jok oz. dretje je znak, da je user posted image  lačna. Ne more počakat pa niti minute. Je ponavadi na 3 ure, zato smo vedno blizu doma v času, ko se približuje ura hranjenja....ker ko vključi sireno..... user posted image user posted image user posted image

_____________________________




(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako veste kdaj je lačen???
16.3.2007 9:43:57   
gogi73
Hm, jz se kr držim nekak približne ure od prvega do naslednjega hranjenja in ga pristavim. Če je lačen bo potegnil, drugače pa se bo samo igral. Kdaj pa tudi počakam in ko začne jokati in vidim, da bi bil že čas za hrano, pa takrat.
Jz ga vagam na vsake toliko časa, pogosto ne, drugače pa mu dajam za kosilo in pred spanjem še flaško. Prej sva ves čas dodajala, zdej pa to še samo 2x dnevno.
Po mojem je brezveze, da ga kr naprej vagaš, ker boš samo nervozno. Počakaj na pediatra, pa ti bodo tam povedali, kako otroček napreduje.

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?