|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nuhalna svetlina pri dvojčkih
14.3.2007 15:58:08   
Tadeja 1976
Ali mi lahko katera napiše,kakšne rezultate je imela pri NS obeh plodov. Moja imasta eden 2.1, drugi pa 1,4. Malo sem zaskrbljena zaradi prvega,kaj mislite ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nuhalna svetlina pri dvojčkih
14.3.2007 16:07:43   
bianka
zdravo Tadeja

jaz sem imela pri obeh 1,6 tveganje pa 1:4559.Gin je rekla da naj nebi blo več kot 2,5(čeprav tudi visoka številka ne pomeni da je kaj narobe,kot ne pomeni majhna da je vse ok.)

Kakšno pa si imela tveganje? 1:?

lp

(odgovor članu Tadeja 1976)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nuhalna svetlina pri dvojčkih
14.3.2007 17:46:22   
guppy
A: NS:1,8 mm, tveganje 1:4779
B: NS: 1,6 mm, tveganje 1:6662

Pozdravček!

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nuhalna svetlina pri dvojčkih
14.3.2007 20:23:53   
katipi
Bila sem samo na nuhalni svetlini. Stara sem 37, zato je tveganje večje, vendar mislim, da je treba misliti pozitivno. Zato tudi nisem šla na amniocentezo, saj je preveč tvegana pri dvojčkih, pa tudi če se izkaže, da je en plod "nezdrav", ga pustijo notri in ga "le" uspavajo, kar pa je lahko usodno tudi za drugega. Ne, hvala! Rezultat nuhalne je bil precej boljši kot v moji drugi nosečnosti, pri prvem otroku pred sedmimi leti pa sploh nisem vedela za nuhalno.
Pri drugem otroku mi je g izmeril nuhalno 2,1, tveganje je bilo pri starosti ženske 33 let 1:342, pri meni 1:660, rodila sem zdravega otroka.
Pri dvojčkih pred kakšnim mesecem mi je g izmerila pri obeh plodih  nuhalno 1,8, tveganje pri starosti ženske 36 let je 1:245, pri meni 1:1103 pri A in 1:1235 pri B, ker sta malce različna v velikosti. G je poudarila, da ne priporoča invazivne metode (amniocenteze) glede na ta rezultat. Vem, da to ni zagotovilo, da je z mojima še nerojenima otrokoma vse ok, vendar jaz upam na najboljše in pretirana skrb zaradi tega ti lahko samo škoduje.

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nuhalna svetlina pri dvojčkih
14.3.2007 21:35:44   
lukec
Nuhalna je bila celih 2,3,  tveganje pri starosti 27 let pa nekaj čez 4 tisoč. Rodila sem zdravega fantka.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nuhalna svetlina pri dvojčkih
14.3.2007 22:53:47   
NAVT
Pri mojih dveh je enaka vrednost: 1 : 3115. Rezultat: pri A = 1,0mm; pri B = 1,5mm.
Mislim, da si zaskrbljena po nepotrebnem.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nuhalna svetlina pri dvojčkih
14.3.2007 23:18:08   
natalina
Pri mojih 3.1 in 2,9, (pri 29.letih), šla na amniocintezo in po peklenskih treh tednih zvedela, da bomo dobili dve zdravi deklici. in zdaj spita dva 20.mesečna vražička kot polhka.


srečno!

(odgovor članu Tadeja 1976)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?