|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   za mamice z dioptrijo
21.3.2007 23:19:40   
*sweety*
mene pa zanima, če so vasi otroci ,  dobili očale, ker imate vi ali pa vaš partner dioptrijo? A je kakšna možnost, da se moja hčerkica izogne očalom, glede na to, da jih imava midva oba?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: za mamice z dioptrijo
21.3.2007 23:27:42   
eya
Moj mali je še premajhen za očala, upam, da bo ok videl.

Lahko pa ti povem izkušnjo glede mojih staršev in mene-mami in jaz slabo vidiva, moj brat in oče pa čisto ok.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: za mamice z dioptrijo
21.3.2007 23:33:10   
Anonimen
Sem slepa kot kura, moje dete pa vidi kot sokol. user posted image

(odgovor članu *sweety*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: za mamice z dioptrijo
21.3.2007 23:39:13   
Putka
Mislim, da genetika nima veliko veze z dioptrijo. Bolj bralne razvade, treniranje očesnih mišic... Ko sem v 7.razredu OŠ dobila očala, mi je okulist razložil, da gre za deformacijo očesnega zrkla, neke krivulje...
Obstajajo celo vaje za krepitev mišic, naj bi celo vplivalo na izboljšanje dioptrije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: za mamice z dioptrijo
22.3.2007 9:40:42   
Anonimen
Jaz sem dobila očala pri 8 letih, mož vidi dobro. Otrok je star 5 let, zaenkrat vidi dobro.

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: za mamice z dioptrijo
22.3.2007 12:00:06   
Nika v službi
Mi smo bili pri okulistu z našo sedaj 1,5 letno punčico. Meni pa je rekla, da je potrebno biti še posebej pozoren pri tistih otrocih, kjer so v družini težave z dioptrijo. Midva z možem imava oba očala oz. leče, jaz celo relativno visoko dioptrijo, cilinder in astigmatizem, zato je O rekla, da je večja verjetnost, da se kaj takega pojavi tudi pri otroku. Torej, očitno nekaj vendarle je na genetiki.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: za mamice z dioptrijo
22.3.2007 18:33:57   
frutka_
jaz sem tudi full slabovidna, mož vidi dobro, tamaloi tudi. sem pa jaz dioptrijo podedovala po mojem atiju. upam, da bo tamali po meni podedoval pamet...hahaha!!!user posted image

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: za mamice z dioptrijo
22.3.2007 21:07:12   
bobek05
Nama je pediatrinja rekla, da je velika možnost, da bo najin sin imel očala oz. dioptrijo (oba z možem sva kratkovidna). Moja mama in oče ter moževa mama imajo vsi starostno dioptrijo (se pravi so daljnovidni); moja sestra in možev brat pa imata dober vid (ampak sta še oba mlada user posted image ).

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: za mamice z dioptrijo
23.3.2007 8:40:12   
CAPA
Noben od mojih staršev ne rabi očal... no sedaj že.. za na blizu.. tudi je malo pogojeno s starostjo..

Midve s sestro pa jih imava obe... sva se obe malo preveč afnale okoli televizije in branja v temi!!!user posted image

Mislim, da nima veliko veze z dednostjo

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: za mamice z dioptrijo
23.3.2007 13:23:47   
viv_
Jaz sem dobila očala, ko sem bila stara slabe 3 leta, mož ima sokolje oko. Mirna je zaenkrat OK.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu CAPA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: za mamice z dioptrijo
23.3.2007 13:39:48   
soncece24
Jaz sem pa slišala, da baje slabovidnost preskoči eno generacijo - moj dedek je bil slep ko krt, mama in oče vidita super, midva z bratom pa imava oba kr konkretno dioptrijo. Po domače - bogi moji vnuki user posted image user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: za mamice z dioptrijo
23.3.2007 13:48:19   
HHH
Pri nas je pa takole: Jaz sem bila daljnovidna - zelo zelo, ko sem bila stara tri leta sem dobila očala in jih nosila do desetega leta. Redno sem hodila na preglede, limali so mi eno oko, pa drugo.... Na koncu so mi spravili dioptrijo iz 3 in 3,5 na 0 in 0,5. kar je super in še danes drži. Moj mož pa kratkoviden z astigmatizmom in še ne vem čim vse. Očala nosi od 15 leta. Najina sončica pa je stara 5 let in zaenkrat vidi odlično. Upam , da bo pri tem tudi ostalo.

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: za mamice z dioptrijo
23.3.2007 20:05:53   
Pobalami
Seveda ima genetika vpliv na dioptrijo. Ko otrok raste, mu raste tudi glava. Le-ta ima obliko kot jo imata starša. Oblika glave vpliva tudi na dioptrijo (to vem za kratkovidnost), saj ta vpliva tudi na obliko zrkla. Po tem kakšno obliko glave ima otrok je potem odvisna tudi dioptrija.

Seveda pa tudi gledanje televizije, računalnika... okrepi določene očesne mišice, določene pa oslabijo, zato je lahko dioptrija še višja. zaradi tega je najbrž vedno več otrok z očali.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?