|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   FLOSTERON
26.4.2007 7:48:49   
Anja O.
Pozdravljene mamice user posted image user posted image . A mi lahko katera napiše če je dobila injekcijo za razvijanje plodovih pljučk. (Flosteron). Mene je moj g. dal preventivno na tele injekcije in me zanima kakšne so vaše izkušnje s tem če ste dobile injekcjo.

Hvala za odgovore
Lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: FLOSTERON
26.4.2007 7:56:57   
Janya
Jaz sem jo dobila dvakrat in sicer zaradi rizične nosečnosti trojčkov prvič že v 26 tednu nosečnosti drugič pa v 30 tednu.
Pupe so se rodile v 33 tednu, zdrave z toliko razvitimi pljučki, da so samostojno dihale in jedle od samega začetka user posted image  user posted image  user posted image  tako da o flosteronu ne morem povedat nič slabega.

(odgovor članu Anja O.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: FLOSTERON
26.4.2007 8:29:50   
emaa
Jaz sem ga dobila v 26. tednu, zaradi skrajšanega MV. Sem ga v redu prenesla, samo vroče mi je bilo kot ne vem kaj po njem. Rodila sem pa 10 tednov kasneje.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: FLOSTERON
26.4.2007 10:26:11   
mpotocn
žIVJO!
Mene zanima, koliko časa drži injekcija?4 tedne?

hvala

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: FLOSTERON
26.4.2007 22:07:05   
masna
Hm, ali katera ve, če je inekcije ne dajo vsem nosečnicam z dvojčki?



(odgovor članu mpotocn)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: FLOSTERON
27.4.2007 8:03:50   
matejabr
Masna,

Če nosečnost poteka brez zapletov in ni bojazni, da bi predčasno rodila (pred 34. tednom) ti ne dajo inekcije. Jaz je npr. nisem dobila in sem rodila prvi dan 37 tedna.

lp

Mateja

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: FLOSTERON
28.4.2007 8:41:42   
biba 1
Živjo!

Jaz sem dobila injekcijo pa sem potem čez 14 dni rodila pa sta tamala dva imela kar veliko dihalno stisko, kot da injekcij sploh ne bi dobila.
Ja, ni pravila, včasih se zadeve čudno obrnejo. Res pa ne vemo kaj bi bilo če injekcije ne bi dobila.
Je pa res da sem imela težave že od 20 tedna.

Srečno!

(odgovor članu matejabr)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: FLOSTERON
30.4.2007 9:48:19   
Anja O.
Meni je moj g. dal injekcijo preventivno, zaenkrat ni bilo bojazni da bi prehitro rodila (trenutno sem v 31 tednu), nisem imela popadkov in maternični vrat imam normalno dolg in zaprt pa sem injekcijo vseeno dobila. Odvisno je od g. če dobiš injekcijo. če bi se pa pojavili znaki za prezgodnji porod pa vsekakor dajo injekcijo.
Me pa zanima ali so tudi vašiuser posted image  bili po injekciji tak mirni. Meni so sicer povedali v porodnišnici da se bosta umirila, ampak sem malo panična. sej čutim jih čez celi dan ampak tako narahlo, zelo sta nežna glede na prej.
A ve katera zakaj?

Hvla vam za odgovore

(odgovor članu matejabr)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: FLOSTERON
3.5.2007 12:01:25   
Jesica
Injekcijo sem dobila v 30t, rodila sem v 31t. Tamali nista imeli nobene dihalne stiske, ni bilo niti treba dovajal kisika v inkubator. Tudi meni so razložili, da ju bom slabše čutila in bilo mi je vroče. Ne skrbi, vse bo v redu. Res pa je da držijo cca 3 tedne, zato včasih dajo še eno. Naj bi se pa dajale nekje  v 27t. Samo pri meni so malo 'pozabili' pa sem jih sama spomnila. Sploh ne bom komentirala!

(odgovor članu Anja O.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: FLOSTERON
3.5.2007 15:02:56   
saska11
Jaz sem tudi dobila Flosteron preventivno, mislim da v 30. tednu, punčki pa sem rodila v 38. tednu in je bilo vse ok. Injekcije sem prenesla normalo, nič mi ni bilo. Običajno, vsaj tako pravijo ginekologi, pri dvojčkih kar dajejo preventivno Flosteron, če pa ne, pa oni že vejo, da ni nikakršnega suma na prezgodnji porod.

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: FLOSTERON
30.5.2007 21:01:02   
katipi
Tudi jaz bom jutri dobila injekciji flosterona, vendar bom morala prespati noč v porodnišnici. Ste to morale tudi ve,ali je to neobičajno in ste dobile injekciji kar pri svojem G.?

(odgovor članu saska11)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: FLOSTERON
30.5.2007 21:54:07   
Jesica
Injekcijo sem dobila na PDC v LJ. Perinatalni dnevni center. Tam so nosečnice na opazovanju. Dobila sem jo zjutraj in šla domov. Dala sem še kri in vodo. Naslednji dan sem še prišla po eno injekcijo. Celo vprašali so me, če imam koga doma, da mi lahko kar doma dajo injekcijo v ritko. Samo sem rajši tja prišla, ker moj ne prenese igel:-) Nimam pojma zakaj te želijo imeti čez noč.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: FLOSTERON
30.5.2007 23:18:11   
NAVT
Sicer nisem iz Ljubljane, ampak sem dobila tudi jaz polni penzion v porodnišnici. Naslednji petek zjutraj bom dobila prvo injekcijo, zvečer še drugo, pol pa zjutraj domov. Tako je očitno na Obali.

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: FLOSTERON
1.6.2007 21:03:58   
Anja O.
Jaz se morala biti tri dni notri v p. En dan sem prišla dopoldan sem prvo injekcijo dobila ob 12 čez 24 ur še eno in potem sem šla nalednji dan po drugi injekciji domov, tako delajo v ce porodnišnici.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: FLOSTERON
1.6.2007 21:51:50   
katipi
Danes sem prišla domov iz porodnišnice, kjer sem dobila včeraj ob desetih eno injekcijo flosterona, danes ob desetih pa še drugo, in lahko sem šla domov. Prespati sem morala v porodnišnici. Nisem pa imela nobene reakcije in tudi punčici nista bili nič manj živahni. Najbrž je pri vsaki user posted image  drugače.

(odgovor članu Anja O.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: FLOSTERON
2.6.2007 22:14:14   
katipi
Popravljam svoj prejšnji post. Reakcija se je pojavila po 48 urah od prve injekcije v obliki žarečih lic, na kar me je tudi g opozoril , da je možen pojav, pa tudi punčki sta danes v primerjavi z drugimi dnevi zelo mirni. Upam, da sta ok...user posted image

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: FLOSTERON
3.6.2007 9:14:53   
NAVT
katipi, kaj pa ti je G še povedal, kakšne so možne reakcije??? Jaz grem v petek noter, pa nič ne vem, da bi kakšna reakcija sploh obstajala.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: FLOSTERON
3.6.2007 10:22:59   
bianka
jaz tudi nisem dobila injekcije.Rodila pa sem,ko sem bila noseča polnih 37t+1d.

Srečno

(odgovor članu NAVT)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: FLOSTERON
3.6.2007 20:17:26   
katipi
NAVT, nič drugega mi ni povedal, le da se po 48 urah pojavi rdečica lic, morda malo povišana temperatura in otročka se umirita. Jaz ju včeraj skoraj nisem čutila, danes sta pa spet živahni, tako da sem si kar oddahnila. Rdečica pa je tudi izzvenela proti večeru. Ne skrbi...user posted image

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: FLOSTERON
3.6.2007 21:48:03   
guppy
Tudi jaz do sedaj še nisem prejela injekcije, sem pa v 28. tednu.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: FLOSTERON
4.6.2007 6:59:34   
Afnica
Jaz sem dobila te injekcije, ko sem bila sprejeta zaradi preeklampsije v 30. tednu. Dobila sem pa 3, vsakih 8 ur. Sicer enaka doza, ampak drugače razdeljena. Stranskih učinkov ni bilo. Bi pa rekla, da sta bila zaradi tega bolj živana in ne umirjena. Rodila sem 10 dni pozneje.

< Sporočilo je popravil Afnica -- 4.6.2007 7:01:50 >


_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: FLOSTERON
4.6.2007 9:12:03   
masna
Moja G. me je poslala za to inekcijo v porodnišnico V LJ v 28t, pa so rekli, da floresterona ne dajo več , če ni indikacij za prezgodnji porod - tudi pri dvojčkih ne. Tako da so me pregeldali, mi izmerili MV in me poslali domov, saj naj bi bilo vse ok. Zdaj me je malo strah da me ne kaj prehiti in upam, da je zdravnica dobro presodila.

A ste ostale kar vse brez dodatnih pregledov in komplikacij dobile inekcijo? Ali vam je G. kaj posebej napisal (anemnezo)?

Predvidevam, da obstajajo kakšni stranski učinki teh inekcij, ki jih niti ne poznamo....

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: FLOSTERON
4.6.2007 9:13:45   
emaa
Masna jaz sem jih dobila samo zaradi indikacije prezgodnjega poroda - skrajšanega materničnega vratu v 26. tednu, sem ga imela samo 15mm. 

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: FLOSTERON
4.6.2007 10:42:51   
guppy
Masna,
tudi meni so rekli, da injekcijo dobiš samo, če so indikacije za prezgodnji porod.

Nič se ne sekiraj! Saj si že v 30. tednu!
Bodiva srečni, da nama dobro kaže user posted image

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: FLOSTERON
4.6.2007 11:39:02   
tatam
Jaz sem dobila 3 doze v 27.tednu,ko sem bla v bolnici zaradi previsokega pritiska.Rodila pa sem v 36.tednu-induciran porod zaradi pritiska!

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?