|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne maram te...
20.6.2007 0:56:12   
Anonimen
To mi je kar naenkrat začel govoriti moj dve leti in pol star fantek. Sploh ne vem zakaj. To reče včasih tudi dediju pa čeprav ves čas visita skupaj in se igrata, nikoli pa  ne reče svojemu očiju ali moji mami, njegovi babici.

Res da mu oči in babi ves čas nekaj kimata, jaz pa mu seveda prepovem da mi tolče po krožnikih, da poriva sestrico, da tuli, ko NIna spi in podobno

danes zjutraj se je zbudil, me pogledal in mi kar rekel..ne maram te. Saj potem se opraviči in mi reče oprosti mami, ampak čez par dni se spet spomni in mi to ponovi...

V glavnem je tak zjutraj ali pa ko pride iz vrtca, ko sva sama je ves meden, seveda še zdaleč ne toliko kot do očija, njega kliče, moj oči, nikoli ne reče moja mami, skratka če je pa oči zraven pa kar izleti iz njega ne maram te mami....

sicer ne delam neke ful panike iz tega, moram pa priznati, da mi ni vseeno, ker možu pa tega nikoli ne reče, se pravi, da mene nekako ne prenaša na nek način, kaj pa vem user posted image

ali ima katera podobne izkušnje?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 5:53:53   
Lunca1
Ja mi je že rekla, samo to je ponavadi povezano s kakšno slabo izkušnjo, če kaj ne uboga. Kar tako pa ponavadi ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 7:42:38   
Anonimen
pr ns je kontra..to je govorila atiju pa še odriva ga preč. pr ns je to na ignor listi. itak sploh ne ve kva to pomen.

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 8:01:24   
sova
Jaz mislim da dveletnikom ali pa triletnikom ni jemati besede tako resno.
Pogovori se z njim da to ni ravno lepa beseda in da se ti počutiš zelo žalostno ko to izreče. Vprašaj ga zakaj tako misli! Lahko pa ravno nasprotno tebe in dedija ki sta zelo povezana vama reče to mogoče pa zahteva od vas še večjo pozornost. user posted image ne vem skratka pogovori se znjim pa čeprav je majhen te bo razumel!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 8:04:19   
karmy
ne smeš si vzet to preveč k srcu, pač ignoriraj in si misli svoje... saj še tak ne vejo kaj to pomeni in to delajo zaradi trme

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu sova)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 8:19:03   
spelaz
Tudi pri nas se to dogaja - pa ignoriramo, ker se mi zdi, da to samo reče (pa niti ne takrat ko je kaj užaljen, ali ga kregava) in niti ne ve kaj dobro to pomeni. V naslednjem trenutku ti pa že za vratom visi. Otroci pač...


(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 9:23:32   
Anonimen
Morda je to zato, ker imam ves čas v rokah sestrico, ki je stara eno leto in še ne hodi, zato jo imam večinoma pri sebi.

Če ga vprašam zakaj me ne mara, reče: ZATO. Pa zakaj, ga vprašam! ZATO!

To je vse, kar mi odgovori, pa saj se stisne k meni in mi potem reče, oprosti mami, ne bom več, ampak vseeno to reče samo meni pa ga oči tudi krega, sicer redkeje a ga...

danes zjutraj mi je spet rekel, iz čistega miru, komaj da je vstal, ne maram mamice, očika pa imam rad user posted image

(odgovor članu spelaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 9:35:59   
Olivija
Nama je rekla, da sva pošasti in tulilja je: T. (moja sestra) reši pred temi pošastmi. 

Je pa tudi že rekla, da me ne mara, kasneje ji je bilo žal in se je tudi opravičila. Reče pa take stvati v jezi, ko nekaj ni po njenem ali pa je kregana.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 9:43:46   
Anonimen
zakaj pa imaš tamalo skos pri sebi? ne razumem?

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 9:53:33   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: DIANA 5

V glavnem je tak zjutraj ali pa ko pride iz vrtca,


žiga mene včasih kar pretepe, ko gre iz vrtca uboga me pa sploh ne. potem ga pa stisnem k sebi in se pomiri. v glavnem, je jezen name, ker sem ga pustila v vrtcu, ker pač grem v službo in s tem pokaže svojo jezo. v tem vrtcu ni najoblj zadovoljen, s septembrom pa pričakujem spremembe vzgojitejic.

pokaži, da te to prizadane (ker te res), pa poizkusi najti vzrok. kaj ga pri tebi in tvoji vzgoji tako moti?, da je jezen nate, da te hoče prizadeti. ali v tem času preveč pričakuješ od njega (ker je zaspan, ker je utrujen, nezadovoljen), vzemi si čas zanj. je pa res v takem starostnem obdobju, da to ni nič novega

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 9:55:41   
Anuška79
Naš mali dedija obožuje, a je bilo obdobje, ko je vsak dan, ko ga je prvič zagledal zavpil: Tebe pa ne maram... Bejž stran... - potem je pa to kar minilo.

Kadar pa meni to reče, pa samo mirno odgovorim: Aja? Veš kaj malo sem žalostna zaradi tega, ampak jaz te imam pa zelo rada.  - Ponavadi me samo pisano pogleda, se stisne k meni in pravi: Oprosti, mami, saj te imam tud jaz rad.

Trenutno pa je moj najljubši stavek mojega hroščka tale: Mami, ti si moj superman.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 9:56:01   
živa
Naš mali (17 mesecev) še ne izjavi nobene druge besede razen pa-pa, vendar z obnašanjem kaže, če koga v nekem trenutku zavrača npr. mene je nekaj časa ignoriral, ko sem šla po porodniški v službo ipd. Prijateljica, ki je delala v vrtcu, me je potolažila, da je užaljen in prizadet in da si z mano dovoli več kot z drugimi, ker se prav z mano počuti najbolj varnega in ve, da karkoli bo naredil, ga bom imela še vedno rada, ga bom crkljala, da bom še vedno mama. Mislim, da je tudi pri tebi podobna situacija: karkoli bo naredil, ga boš še vedno imela rada in mu boš to kazala. Pri drugih ljudeh pa si mora ljubezen še "zaslužiti", tako se najbrž počuti.

Lp,

živa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 10:31:43   
Anonimen
Lara - tamala je bila ravnokar stara eno leto,še ne hodi ampak jo moram držati in capljava po stanovanju, tako da jo ali držim ker hodiva ali jo previjam ali pa je pri meni, ker še ne stoji....Alex je pa res bolj pri očiju in ko pride iz službe gresta skupaj na sprehod in lutata in zato ga ima pomoje tudi raje....

vendar on to reče že zjutraj, ko se zbudi, pa ga jaz nič ne silim v vrtec ker ga zrihta mož in gresta skupaj in rad gre v vrtec

ne vem ali naj to ignoriram, kot so mi nekatere predlagale ali pa mu rečem da sem žalostna. Saj enkrat sem se naredila, da jokam, pa je hitro pritekel, ne jokati mami, oprosti mami, ampak drugi dan se je zgodba ponovila

saj mi ne reče tega vsak dan, ampak za moje pojme prevečkrat, pa ga ne tepem oz. nič podobnega, ga pa res ne božam ves čas, ker sem se res morda več ukvarjam s tamalo, v bistvu je res, da odkar sem na porodniški, se je precej ohladil do mene user posted image , ampak zdaj se zadeva stopnjuje pa mi reče tudi pejdi stran, midva bova sama z očijem ti pa pejd user posted image

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 10:33:46   
Anonimen
no aja, s tem tamal ni mislil naj grem iz hiše ali kaj podobnega, temveč, da naj grem stran, ker se bosta onadva sama v sobi igrala, ali pa naj grem, ker bosta šla sama na sprehod....skratka očeta hoče imeti samo zase, mene pa podi stran ali pa mi reče, da me ne mara

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 10:36:27   
Anonimen
Ja, to je čisto normalna fora v razvoju, piše povsod, kjer kaj piše o vzgoji. Malo se pohecaj pa mu reci nazaj, da ti ga imaš pa rada pa da veš, da te ima on tudi. Tako, kao ooo pa maš, maš, jaz imam pa tebe do Lune pa nazaj, pa tako. Malo na hec obrni vse skupaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
20.6.2007 10:57:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 11:49:45   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

IZVIRNO SPOROČILO: DIANA 5

....Alex je pa res bolj pri očiju in ko pride iz službe gresta skupaj na sprehod in lutata in zato ga ima pomoje tudi raje....



Zakaj pa popoldan, ko pride iz vrtca, ne menjate (ti Alexa, ati pa sestrico)?user posted image

S tamalo si itak že celo leto, cele dneve (predvidevam), sin pa te očitno zeeeloooo pogreša.




Se strinjam z Bagi.

Čeprav ne razumem, zakaj imaš vedno malo po rokah? Saj že sedi, a ne? Naj se igra na tleh z igračkami, da jo v stolček za hranjenje in knjigico v roke, ali pa v ležalnik. Naš je imel pene po tleh in ležal ali sedel pa se zamotil z igračkami. Nikoli ga nisem nosila po rokah. Da sem lahko kuhala, pospravljala, sem ga dala kdaj tudi v stajico, ko se je že plazil. Meni z njim ni bilo problem narediti nič.



_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 13:02:09   
honey
Tudi meni reče vsake toliko časa, da me ne mara, jaz pa mu rečem, da ga imam vseeno rada. Star je pa 26 mesecev.

Mogoče pa res ne bi bila slaba varianta, da z možem zamenjata vloge - on s tamalo, ti pa z malim. Ker jaz vidim, kako je pri nas - vedno sem samo jaz in jaz, moža itak bolj malo vidi, ker dela cele dneve, tako da sem samo jaz aktualna, ko pridem iz službe in ga poberem v varstvu. No, saj se igra tudi z njim, ampak za vse drugo sem pa jaz.

Pa res ne razumem, zakaj imaš hčerko ves dan pri sebi? Pa kaj če še ne hodi? Jaz sem našega imela lepo na tleh v tistem prostoru, kjer sem pač bila in sem mu dala kakšne igrače, knjige ali kaj podobnega in se je lepo igral sam. Še danes se zna sam zamotit in se sam igra. Nikoli ga nisem imela po rokah, vedno je bil v ležalniku, na tleh ali v stajici ali v hojci. Moram reči, da je pri 26 mesecih zelo samostojen.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 13:09:04   
Anonimen
ne, saj nisem mislila dobesedno, da je ves čas po rokah tamala, morda sem se narobe izrazila, tudi sama pleza in se igra, ampak jaz jo dvignem ko pade, jaz ji dam za jest, jo previjam, nekako imava razdeljeno, mož ima čez Alex-a, jaz pa tamalo...kaj pa vem, kar tako spontano je nastalo

saj ko gremo vsi skupaj ven je v redu, je pa res, da moj user posted image  rad šraufa pa zabija pa kaj vem kaj, moške stvari pač in vzame Alexa in gresta u Bauhausa in tam štefnata in to imata pravi ritual..jaz pa tja not res ne grem, grem raje s tamalo v naravo, onadva pa vsak drugi dan skočita v trgovino pol pa še v Špara da kaj nabavita, skratka veliko sta skupaj in tamal je že navajen, da gre z njim, rada lutata skupaj in zdaj se je tamal tako navezal nanj, da ful joka že če gre na stranišče.

Zjutraj bi mu jaz rada zamenjala pleničko, pa se dere, ne očika bo in ker tok vpije popustim, ker nočem da mi Nino zbudi...oči ga mora oblečt, kopati, peljati v vrtec, priti iskat....mene to nič ne moti, meni je še fino user posted image , le to me moti, ker mi reče, da me ne mara pa ne vem zakaj, morda hoče poudariti kako rad ima očija pa potem to reče na tak način

no zdaj ste me malo pomirile, ko vidim, da se tudi katerim od vas to dogaja

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 13:12:20   
tažana
to je čisto normalno. otrok spoznava čustva in reakcije drugih. če mu kaj ni všeč pač pove da te ne mara! ampak to ne pomeni, da te nima rad ampak "mami daj popusti no?!" pač preizkuša tvoje meje. z očijem pa se bolj v igri ujame. ti si pač mama, ki skrbi zanj in za sestrico in za kosilo... oči se pa z njim igra.
ampak če mu bo oči prepovedal kaj, kar bi zelo rad počel bo pa tudi oči kmalu tisti, ki ga ne mara. nič se ne sekiraj in nikar ne popuščaj, če se to zgodi takrat, ko mu nekaj prepoveš!!
jest bi v tvojem primeru pokazala, da mi to ni všeč (bi bila žalostna) nikakor pa ne bi spreminjala prej dogovorjenega- sklepam da se to zgodi takrat ko imata kakšen konflikt. ja pa kot so rekle, povej da ga imaš pa ti zelo rada.

čim manj takšnih pripetljajov ti želim.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 13:24:27   
Anonimen
hvala vsem za nasvete user posted image

(odgovor članu tažana)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 15:11:27   
Anonimen
Pa tudi če je res veliko bolj na očeta navezan kot nate, ni to čisto nič narobe. Očetovska figura je pri moškem potomcu še kako pomembna in tale vaš oči bo otroku res odličen vzor.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 18:28:16   
mamuška
Jaz še nisem na tem, bom kmalu, lahko pa ti povem dokaj svežo izkušnjo iz žlahte. Sestrična je počela točno to, kar počneš ti. Mala sestrica je bila alfa in omega, non-stop po rokah, pa pet jih je letelo, če je samo zanihala, kaj šele če je padla, potem so šli vsi na glavo, starejši dečko pa je stal ob strani kot neki nebodigatreba.  Logično, da je dojenček že tako bolj odvisen od mamice, a toliko, kot nekatere mamice same potencirajo to odvisnost, tudi ne.  Nobenemu očku ni nos in roka odpadla, če je dojenčka kdaj previl, noben dojenček ni dobil za ušesa jest, če ga je ati hranil, noben dojenček ni cepnil pot leh, če ga je ati pestoval. Res je, da dve-, tri,- štiriletnik ni več tako življenjsko odvisen od mamice, je pa nanjo še zelo zelo navezan, čeprav drugače. Vsak preživi in razume, da mamica dojenčka previje in nahrani, vendar da mora vedno "ta velik" počakat in "ta velik" dat mir, ni prav. Poleg tega je fantek moral še začet hodit v varstvo, ker dveh pa res ne zmore in je bil iz danes na jutri po 10 ur od doma. Lahko ugibaš, kaj je sledilo. Dretje na vse grlo "NE MARAAAAAAM TE!!!!! ZGIIIIIIIN OD BAJTE!!!!!! PR MIR ME PUST!!!!!" in čez nekaj časa naravnost "SOVRAŽIM TE!!!" pa spet padanje v drugo skrajnost, oklepanje mamice z vsemi štirimi, nočne more, neješčost, ponovno močenje postelje. Nekega dne je fantek vpričo cele vasi izjavil "odkar se je rodila sestrica, jaz nimam več mamice in atija, samo babico in dedija, pa še to samo včasih. Sam sem, čisto sam!" Meni je dobesedno zastalo srce. Izjava 3-letnega otroka.  Še zdaj mi gre mraz po telesu, ko se tega spomnim. Vsem se je to zdelo strašansko smešno in so se potem še norčevali iz njega, mali pa je to mislil smrtno resno in iz dna duše. Sestrični sem skušala dopovedat, da naj zaboga kdaj da v vratsvo tudi dojenčico, ki je itak vseh vajena in totalno neproblematična in naj se posveti starejšemu sinu, ker ji jasno kaže, da je v hudi stiski. Pa kak teden se jo je malo prijelo, potem pa po starem dalje, ves čas mlajša po rokah, večji pa k babici in čao!

Tvoj fantek očitno doživlja nekaj podobnega. ENoletnice, ne glede a hodi ali ne hodi, že davno ni več treba ves čas vlačit po naročju. Še manj se otroka sprehaja za roke!!!! to je najslabša usluga, ki jo lahko odrasel naredi otroku. Otrok bo shodil, ko bo sam za to zrel, nič prej in nič kasneje, nikakor pa ne z rokami iztegnjenimi v vis!!  Če ne verjameš meni, vprašaj pediatra ali še bolje razvojnega pediatra. Punčki naredi "stezo" s predmeti, ki se jih lahko oprijema in bo hodila sama, pravilno, s spuščenimi, ne pa z dvignjenimi rokami.  Zakaj jo pobiraš?? Otrok se mora znat sam pobrat, sam se postavit nazaj na noge ali na ritko. Tega se ne dela!! Otrok mora znat past, mora znat ujet se na roke, da ne trešči z glavo ob tla in mora znat sam vstat - brez tega ni hoje in dokler tega ne zna, otrok ne hodi. Seveda ps s etega ne bo naučil, če vedno nekdo prileti in ga pobere - zakaj pa bise? Otroka se pobere samo, če je udarec tako hud, da otrok ne more do sape ali da se je kako drugače hudo poškodoval, sicer se otroka ne pobira. Logično pa, da se poigraš z njo, jo popestuješ, jo previješ na hraniš - vendar vse to naredi tudi s starejšim!!! Ne rabi te nič manj, kot mlajša, rabi potrditedv, da si še vedno tudi njegova mamica, ne samo od mlajše sestrice. Tudi pri nas so "moški posli", ki jih delata z atijem ali dedijem, vendar grem jaz ravno tako z njim šraufat, barvat, grem z njim orodje gledat - ne maram deltve na ženska in moška opravila! prav tako pa tudi z atijem kuhata ali preoblečeta postelje, pečeta palačnike ali pomijeta okna. Pri nas delamo vsi vse!

Moj nasvet bi bil, da se "odklopi" od mlajše sestrice. Vzemi si čas za starejšega sina. Porini mlajšo atiju v roke in pojdita vidva s sinom nekam, kjer je njemu res krasno.  Povsem načrtno si splaniraj vsaj 2-3 popoldneve, ko bosta vidva ekipa. Ni važno, a bosta zbijala fuzbal, brala knjige, lenarila ob vodi v senci ali hodila po Baumaxu - otrok ti jasno kaže, da pogreša svojo mamico in bi jo rad nazaj.  Ne samo zaradi "ne maram te!" - to tudi jaz slišim, ko že 5 x rečem naj nekaj naredi in v 6. dvignem glas ali ko mu prepovem nekaj, kar njemu ni po volji. Moj nespremenljiv odgovor je "prav, škoda, jaz te imam pa še vedno rada do Lune in nazaj!" in nikoli ne traja 5 sekunde, da se mi že stiska v objem z "oprosti, oprosti!"  Tudi jutranja rutina - zakaj tudi zjutraj ati?! Ej, fant mora od doma, medtem ko sta ti in sestrica ves dan carice, ves dan skupaj, njega pa tudi zjutraj zrihta - ati. Zakaj?! Zakaj ga ne mami, ki je potem itak več ur ne bo videl ali zakaj ga ne skupno? Ne bo konec sveta, če se bo sestrica kdaj zbudila -ali pač? Jaz teh delitev na "atijeve" in "mamičine" otroke ne razumem. Oba starša sta od obeh (ali vseh!) otrok in tako tudi morata delovat.

Ne zameri, če sem te nekoliko okrcala, vendar tako jaz vidim stanje iz napisanega. Še posebej, ker sama praviš, da se je sin ravno med porodniško oddaljil od tebe. Poišči odgovor ZAKAJ!!  Dve leti in pol star fantek pač ne more razumeti, zakaj je kar naekrat v vsem samo še druga violina. Zakaj je sestrica središče vesolja, on pa nekje ob strani, bolj atijev kot mamičin. SKušaj to popravit- pa ne samo zaradi "Ne maram te!", ki jih vsi kdaj slišimo. Fantek iz prvega odstavka se je vdal v usodo. Ne joka več za mamico, svojo stisko pa izraža še vedno in to vedno bolj agresivno, strašno se je navezal na stare starše, deloma tudi na atija - mamica je pa nekje povsem v ozadju. Velikokrat da vedeti, da je noče pogrešati.


< Sporočilo je popravil mamuška -- 20.6.2007 18:31:24 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
20.6.2007 21:48:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mamuška)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ne maram te...
20.6.2007 21:59:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: DIANA 5

Če ga vprašam zakaj me ne mara, reče: ZATO. Pa zakaj, ga vprašam! ZATO!


Otrok je očitno v stiski.

Namesto da mu še ti postavljaš metafizična vprašanja, ga raje stisni k sebi in mu povej in pokaži, kako rada ga imaš.

Ti moraš poiskati odgovore, zakaj, ne trileten otrok. Samo otrok je, ti pa si odrasla oseba.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?