|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   banjica ali vedro
25.6.2007 12:39:12   
TheAngel
Zanima me kakšno je vaše mnenje - ali banjico ali vedro Tummy tub oz Bebe Jou?
Kaj je boljše za otroka?

HVALA za vsak nasvet


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: banjica ali vedro
25.6.2007 12:55:20   
blue sky
Mi že od samega začetka uporabljamo banjico in mali res uživa med kopanjem. Še posebej zdaj, ko je malo večji, lahko veselo čofota z nogicami.

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: banjica ali vedro
25.6.2007 12:57:41   
eya
Mi imamo tudi banjico. Je dalj časa uporabna kot vedro. Čebriček je pa fajn, če se mali boji vode, ker ima tako boljši občutek zavetja.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: banjica ali vedro
25.6.2007 13:04:17   
Anonimen
Uporabljali banjico.

Takrat še vedela nisem, da obstaja čebriček. Kaj je bolje? Pojma nimam. Če otrok uživa v vodi, je bolj ali manj vseeno, če se pri tem joka, bi jaz poskusila z obojim.

(odgovor članu TheAngel)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: banjica ali vedro
25.6.2007 13:05:22   
TheAngel
Potem bi bilo vedro uporabno le prve 3-4 mesece ko je še ves svet "nov" in velik za malega? Pa potem v banjo...
Ali pa bi mu s tem samo strah nakopala pa potem še v banjo ne bi hotel...
Gledala sem filmček na dpletni strani do vedra - je mali notri res kot v trebuhu - na tesnem. Komaj da pobrca. Je pa res nekako "varno zavetje".

Kompliciranje na malenkostih ampak kaj ko jim le dobro hočemo. Sploh ko je prvič ...


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: banjica ali vedro
25.6.2007 13:49:11   
žarnica
mi smo kupili tummytub, pa nekako nisva znala hčerke dat noter. Nevem,sva se bala,da jo ne bova prav prijela in bo kaj narobe.user posted image Tako,da smo od začetka uporabljali banico in sedaj jo bomo tudi.

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: banjica ali vedro
25.6.2007 14:48:38   
fricka
Mi smo imeli oboje, vendar je v čebričku bolj uživala. Smo pa kmalu začeli uporabljati ta veliko banjo.

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: banjica ali vedro
25.6.2007 15:22:44   
TheAngel
Kot kaže bo najbolje oboje pa bo čas pokazal.
HVALA vam


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: banjica ali vedro
25.6.2007 18:30:17   
mamuška
Imelli  banjico in kopanje je bilo muka ježeva. Jok in dretje, jok in dretje. Potem je ati prinesel "cvetlični lonec" in to je bilo pri 4 mes prvo kopanje, ki je minilo brez živčnega zloma.  Sin je bil zelo velik dojenček, rojen s 4,5 kg in 56 cm, pa smo ga uporabljali do 7. mes brez problema. Tudi v drugo ga bomo.

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: banjica ali vedro
26.6.2007 12:42:37   
tonja
Pa lahko v čebričku umijete vaše dojenčke?
Nam so ga v materinski odsvetovali ravno zaradi tega pa mi je bilo kar nekako logično, da poleg dojenčka težko še zrineš roko not.
Pa odsvetovali so nam ga tudi zaradi tega, ker je voda tako globoka in če ti zdrsne pade v velik globljo vodo kot v banjici.

(odgovor članu mamuška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: banjica ali vedro
26.6.2007 12:52:42   
Strawberrie Cherrie
Tonja, jaz nisem imela problemov. Je pa res, da še nisem srečala babice, ki bi ji bil čebriček OK user posted image user posted image user posted image
Kako pade v večjo vodo, prvič moraš res pazit, da ti ne zdrsne, drugače pa nima kam pastuser posted image user posted image user posted image itak se čebrička, lebi na svoji ritki user posted image user posted image user posted image - glave mu pa itak ne šamponiraš kot nor. 1x mesečno mogoče, spereš pa kamot z rokavico.

(odgovor članu tonja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: banjica ali vedro
26.6.2007 13:51:32   
skuštrana
Čebriček.
Ko je pri nas prišla patronažna na prvo kopanje jo je tudi skoraj kap, na koncu pa je priznala, da tako mirnega in tihega otroka (naša v čebričku ni nikoli jokala) pri kopanju še ni imela. Je pa moja babi komentirala tale čebriček, ko ga je prvič videla - Ja, v takšnem sem pa jaz svoje otroke kopala, samo da je bil lesenuser posted image user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: banjica ali vedro
26.6.2007 13:52:03   
Anonimen
jaz sem imela banjico.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: banjica ali vedro
26.6.2007 17:01:13   
tonja
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Je pa moja babi komentirala tale čebriček, ko ga je prvič videla - Ja, v takšnem sem pa jaz svoje otroke kopala, samo da je bil lesenuser posted image user posted image



user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: banjica ali vedro
26.6.2007 17:23:57   
TheAngel
Čebriček zmaguje.
Kaj bo pa babci pasalo me pa niti ne zanima... heh da bomo le mi veselo čofotali.

Meni se pa zdi da ti dlje pa hitreje lahko zdrsne v banjici. Nimam izkušenj s kopanjem (še) ampak tako po predstavah.... Namiljen da kar spolzi ko ribica. V čebričku pa nima kam.


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu tonja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: banjica ali vedro
26.6.2007 17:27:33   
Strawberrie Cherrie
Pa da se ne boš ustrašila sprva babice -> meni je babica ene 3x rekla, da se prva 2meseca otroka kopa v banjici. Potem sem malo prečekirala RR user posted image user posted image , pa sem videla, da se novorojenčka da zelo lepo kopat v čebričku. In se nisem dala. Pa mi je pokazala, kako se ga tam kopa. Kolegica je prva 2m vedno mogla met partnerja zraven pri kopanju v banjici, mi2 pa sva ful uživala v čebričku, in sem ga zmogla kopat tudi sama. Pri miljenju (tam pa tam) pa je pomagal ati.

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: banjica ali vedro
26.6.2007 18:09:49   
polona2
Čebriček Shantala, rojstva dalje. Patronažna je bila navdušena, ker je imela s kopanjem v čebričku izkušnje že od prej. Potem smo ga uporabljali 14 mesecev, otrok je vedno užival.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: banjica ali vedro
28.6.2007 20:41:10   
mamuška
Čebriček je v osnovi bil namenjen nedonošenčkom ravno zato, ker je neprimerno bolj varen od banjice, samo navodila je treba upoštevat. Pa otroček je skrčen, kot je vajen iz maternice. Ne vem, kakšne imate ve, mi imamo na straneh točno označeno, do kam sme segat voda pri določeni teži otrok. Pri 3 kg - do sem in je oznaka, pri 4 kg malo dlje ,spet oznaka itd.  Naš je primeren do 1o kg. Če spoštuješ te oznake, otroku voda nikoli ne sega dlje kot do vrh ramen, glavo pa nasloni na rob ali pa mu jo na samem začetku opiraš. Mi smo "žajfali" samo 1 x tedensko in smo v tem primeru kopali v kopalnici in ga po končanem miljenju splaknili pod nežnim tušem, na katerega smo nataknili rokavico za umivanje. 

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: banjica ali vedro
29.6.2007 18:23:58   
malecka_mateja
jaz ti toplo priporočam tega čebrička kaj si napisala!ker od tommy tuba je ful manjši in ga boš dosti manj časa uporabljala!v tem bebe you pa ga lahko kopaš not nekje do 14-18 mesecev!pa ful je ok ker je večji in komot ko glavice še ne drži daš roko zraven!pa mu glavico polsaš!user posted image user posted image user posted image jaz sem za čeber!mi smo meli prvo kopanje v banji in je tako tulila potem drugo v čebru in je ful uživala in še zdaj!ko sedaj glavo sama drži je še bolj zabavno!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu mamuška)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
29.6.2007 22:01:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malecka_mateja)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: banjica ali vedro
29.6.2007 23:07:06   
TheAngel
Evo zmagal čebriček. V materinski šoli je patronažna rekla, da njej je vseeno, da od otroka odvisno pa da naj oboje preizkusimo. Torej bom kupila čebriček. Če bo nujno pa banjico še vedno lahko dokupim. Za banjico pa je rekla da vsekakor z nikakršnimi kalupi le navadno banjico.
Pa mislim tako praktično se mi zdi bolj čebriček - manj vode, lažje zliješ v WC vodo (da ne dviguješ pretežko pa še ne pretaka se sem ter tja pa guga pa poliva pa...) pa miliš res 1 X na teden. Laho tudi kot so nam pokazali na mizi pa v čebričku potem le splakneš. Se mi zdi simpatičen postopek.
Praksa pa bo na koncu povedala svoje.


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: banjica ali vedro
30.6.2007 15:33:32   
Anonimen
mi smo kupili banjico in čebriček, pa smo čebriče samo 1x uporabljali, ker je bil vsaj meni tako neroden, da joj, pa otrok ne morem iztegniti ne nogic ne rokic, pa skoz je neka dol polzel...user posted image

(odgovor članu TheAngel)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: banjica ali vedro
1.7.2007 20:14:37   
lunca2
Tudi mi uporabljamo banco, se mi zdi veliko boljša od vedra. Pomoje je lažje umiti v banci kot v vedru. V tistem je meni prav smešno, čeprav je nekaterim boljše tam umivati. Jaz vedno pravim kakor kateremu odgovarja.user posted image

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
1.7.2007 21:13:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lunca2)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kako se računajo tedni in meseci v nosečno...
Dnevi, tedni, meseci, tromesečja? Če ste zmedeni, niste edini. Medtem ko nekateri govorijo o nosečnosti, ki traja 9 mese...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?