|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Metsni avtobus in otroški voziček
17.7.2007 15:52:50   
Anonimen
Pred slabim mesecem sem spraševala, kako z dojenčkom oz. z vozičkom na bus itd. In mi še vedno ni jasno, kako je glede plačevanja vožnje. Praviloma so za invalide in otroške vozičke srednja vrata - se pravi, da vstopiš tam. Kako potem plačaš? Je zastonj? Vozička sredi avtobusa nikakor ne moreš puščat.

Skratka, v teh 14 dneh, ko sem čuvala enega pridnega 10-mesečnika, sva šla parkrat tudi na bus, seveda samo na ta nizke. In sem vedno šla gor pri sprednjih vratih in pokazala mesecno, enkrat samkrat mi je sofer rekel, da mi je odprl ta srednja vrata, da bi lahko sla tam gor in enkrat sem sla gor pri srednjih vratih, ker je bila taka gneca. Da ne omenjam, da ko je pripeljal bus, sem se postavila tako, da bi bila cim blizje vratom in se je ena stara mama dobesedno hitro vrinila/stopila pred mene, da bo ja prej na busu in wild guess - kam se je postavila?! Ja na prostor za vozicke, kam pa! In tako sem morala z vozickom stat pri vratih (se ne pritozujem, samo malo bi pa tudi lahko razmisljali), ker sta na prostoru za vozicke in invalide lezerno stali dve starejsi gospe.

Pomoc (ki je nisem potrebovala) pa sta mi ponudila ena starjesa gospa in en mlad postaven fant user posted image  Kar mi je bilo pri vsemu skupaj najbolj zabavno (tisti, ki ste me ze videli, itak veste, kako zgledam) - glede na to, koliko sem suha in mejhna, so najbrz vsi pricakovali, da bom imela tezave pri izstopu iz busa, pa sem samo preprosto dvignila voz in ga postavila iz busa na tla (to so pa misice, ce imas 15 kg psa, ki vlece v vse smeri user posted image ).

Kaksne so pa vase izkusnje z busi? Aja, se to - a je v taveliki lekarni na Presercu previjalnica?

LP, Ribica
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Metsni avtobus in otroški voziček
17.7.2007 18:21:05   
zverinca
mah jest sem pa čist besna tele dni na vse avtoprevoznike v LJ... sva ta teden brez avta, in moram malo strogat domov z busom, ker pa sem doživela že precej neprijetnosti in tudi nesramnosti od šoferjev (od tega da mi je zaprl vrata pred nosom, ko sem ga prosila naj spusti avtobus, da grem z vozekom pri srednjih vratih gor in zraven še rekel naj na naslednjega počakam! WTF!??user posted image , do tega da ko sem hotla izstopit na busu sami levi folk, ki 'ne vidi' da rabiš eno roko.. sem sicer velka in močnauser posted image sam spidija in 12kg not ne morem več sama dvignt), sem se včeraj spravla klicat taxi, da si ga naročim za vsak dan iz vrtca domov, po tej vročini pač ne bom pešačla.. in glej ga hudiča, noben taxi v LJ nima na razpolago otroškega stolčkauser posted image (klicala sem pa ene 5 taxi služb)
tako da, če jutri vidite v LJ prazno trolo in eno samo mamico gor, ki se pri teh temperaturah z otrokom fijaka domov, sem to jazuser posted image

previjalne pa v Lekarni mislm da ni, je pa v Nami, na vrhu... ne v Globalu, en štuk nižje ;)




_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Metsni avtobus in otroški voziček
17.7.2007 19:13:53   
Anonimen
Ja, za Namo vem, sva bila dvakrat.

Naj bi bili vsi busi s klimo zdajle oz 74 imamo takih, obratuje jih pa cca 100 .. ja, itak, v ponedeljek, na dan razprodaj je bila 8ka kar lepo s stengami in sva morala od Mercator centra v Dravljah do obvoznice pes ob 13h .. jeeeej!

Jaz sem imela samo Jane energy marelo in notri 9kg, tako da ni bilo sile user posted image

(odgovor članu zverinca)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Metsni avtobus in otroški voziček
17.7.2007 21:06:50   
Anonimen
Zverinca, se mi zdi, da je Kerensa enkrat rekla, da obstaja taxi z avtosedežkom. Vpraši jo, ona bo ziher vedla, ker ma ljubljanske taxije v mezincu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Metsni avtobus in otroški voziček
18.7.2007 9:17:01   
honey
RibicaRR, vem, kako je to, ko se ti stare mame nalimajo na prostor za vozičke. Sem šla spomladi enkrat z malim v Lj. in sem parkirala avto na Dolgem mostu in šla na 6-ko. O.k., dopoldan ni bilo panike, nobene gužve, brez problema. Ko pa sva šla nazaj okrog 14h, je bila pa valda fuuuulllll gužva. K sreči je prišel tisti novejši avtobus, da sem lahko šla gor pri srednjih vratih - ker sem imela takrat samo 4-kolesnik z velikimi gumami (smo že nabavili marelo). In glej ga user posted image , na prostoru za vozičke oz. invalide ravno tako, kot si ti napisala, stojita dve starejši gospe, ki se ne ozirata na nobenega, lepo razkomoteni. Na busu pa taka gužva, da je bilo za popi... No in sem morala stati pri vratih s tistim velikim vozomm, pa še to tako, da so se vrata komajda zapirala oz. odpirala. Joj, kako so nekateri brezobrazni. Pa pravijo, da je mladina brezobrazna in nespoštljiva. Naj sebe pogledajo, te stare kokoši.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
19.7.2007 10:32:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Metsni avtobus in otroški voziček
19.7.2007 10:39:29   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: honey
In glej ga user posted image , na prostoru za vozičke oz. invalide ravno tako, kot si ti napisala, stojita dve starejši gospe, ki se ne ozirata na nobenega, lepo razkomoteni. Na busu pa taka gužva, da je bilo za popi...

Meni se je to zadnjič zgodila. Pa sem lepo rekla, če se lahko umakneta in je bilo rešeno. Zakaj pa nič ne rečete, naj grdo gledajo če hočejo.

Je pa res nerodno, ko ta star bus pripelje, Ribica, meni sta zadnjič v obe smeri stari 7-ki prišli. Komaj vozek gor spravim, ker je tolk ozko pri vratih, spotakneš se lahko, tudi dol brez pomoči ne gre. Tako da grem tudi jaz zdaj raje na Celovško čakat.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Metsni avtobus in otroški voziček
20.7.2007 22:55:54   
Margareta
Jaz se vedno vozim z mestnim avtobusom, trenutno v 8. mesecu nosečnosti in če ni nobenega, ki bi mi odstopil sedež, preprosto rečem: Ali se lahko usedem ? in še vsak je vstal. Če sem pa tiho pa lahko stojim. In gledam kokoši, ki sedijo, na sosednjem sedežu imajo pa kakšno vrečko. za ****

_____________________________

http://www.ednevnik.si/?w=Margareta

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Metsni avtobus in otroški voziček
23.7.2007 14:33:27   
mamica80
pozdravljene!

sose mi kar oci zarosile ko sem se spomnila na tiste case (leto in pol nazaj) ko smo se v lj ziveli v kosezah.

imam hauck traxx jaguar 4 (skoraj lahko recem ogromen voz) in vedno kadar sva se z malim odpravila za bezigrad z 22 je prisla ta stara s stango na sredini. k sreci me je moja draga mati vedno ucila kdor jezika spara kruha strada, in me zato niti ni tako sram rect da rabim pomoc. in tako je sofer skocil dol vse kolese smo sneli postavili vozek na bus, se odpeljali do samove potem pa spet tako dol.

bolj hudo je bilo na 5ici ker je bla ponavadi ze v kosezah skoraj polna res pa je da sem imela kar sreco kar se ljudi tice...

ja zdaj smo pa na dolenjskem, se napkamo v avto in hajdiga v ljubljano se guzvat pa praking iskatuser posted image user posted image user posted image

lep pozdrav vsem skupaj

p.s. na presercu v lekarni sicer nimajo previjalnice imajo pa prostor za svetovanje in ti prijazne magistre z veseljem zaprejo vrata da lahko v miru podojis in previjes svojegauser posted image

(odgovor članu Margareta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Metsni avtobus in otroški voziček
23.7.2007 15:15:14   
frufru
Pri nas v NM za voziček ne rabiš plačat, so prilagojeni za invalide vsi minibusi (nizki, vrata) in šoferji (pripravljeni pomagat)

(odgovor članu mamica80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
23.7.2007 19:30:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu frufru)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?