|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
20.7.2007 22:59:07   
LUNA06
Koliko časa naj bi še v tej vročini nosili dvojne dolge rokave.'Naš' fantek je biu rojen prejšnji teden z 32T.Se mi zdi, da mu je useno kar toplo, kaj pravte?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
20.7.2007 23:14:49   
muha1
Seveda mu je toplo. Jaz bi mu oblekla ene dolge ali pa kar badi s kratkimi rokavčki. Čeprav je še tako majhen, mu je pri 39 stopinjah tudi vroče.

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
20.7.2007 23:24:28   
LUNA06
No jaz se močno strinjam s tabo, sam ne vem zakaj mu v P dajo dvoje dolge...

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
21.7.2007 0:03:02   
Anonimen
No jaz se močno strinjam s tabo, sam ne vem zakaj mu v P dajo dvoje dolge...


Po moje že vedo zakaj, najbrž ni zmožen sam uravnavati telesno temperaturo.

(odgovor članu LUNA06)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
21.7.2007 0:12:50   
Anonimen
Ja zračunaj mal. Če je na zraku 37 stopinj ali kakšno manj in če je temperatura telesa 37, koliko rokavov potrebuje? Sigurno ne toliko kot če bi bilo v zraku 22-23 kot je običajna temeperatura v prostoru.

(odgovor članu LUNA06)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
21.7.2007 0:36:43   
* Mateja *
Verjetno je vse to oblačenje zaradi tega ker še ne uravnava svoje telesne temperature, ker je bil prej rojen. Sej še normalno rojene bolj oblečejo, nedonošene pa itak!
KO je bil moj na pediatriji -februar-, je imel dva dolga rokava, pogrnjen fullll in v prostoru je bilo okol 27 stopinj, ker so jih tam kopali, gledali,.... Ful toplo, ful oblečen in ful pogrnjen!
Če je nedonošen ga bo morda treba mal bolj obleč, sej tole z uravnavanjem telesne temperature bo hitro mim!!
Čeje to sploh to!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
21.7.2007 0:45:23   
rija
uh,ne vem....

samo mi nekaj ni jasno: zakaj so recimo v avstriji pristopi k oblačenju za sto posto drugačni od pristopa v slovenijiuser posted image

jaz sem prepričana, da bi ga tam oblekli v kratke rokave....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
21.7.2007 9:15:20   
LUNA06
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Ja zračunaj mal. Če je na zraku 37 stopinj ali kakšno manj in če je temperatura telesa 37, koliko rokavov potrebuje? Sigurno ne toliko kot če bi bilo v zraku 22-23 kot je običajna temeperatura v prostoru.


Evo točn tko sm računala.Jaz bi mu dala kvečjemu ene dolge.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
21.7.2007 9:19:37   
asso
Jaz pa pri 37°C ga res nebi toliko oblačila, pa sej v trebuhu pri 37°C ni bil toliko oblečenuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
21.7.2007 9:26:07   
Jumpy
Verjetno res še ne uravnava telesne temperature. Jaz sem rodila s 36. tedni (2 tedna nazaj), pa je bil tudi toliko oblečen, pa še termofor je imel, pa 2 kovtrčka. Pa je komaj nabral tistih 36,4 stopinj. Potem se je pa kar naenkrat obrnilo na bolje, tako da smo ga oblačili le v eno majčko in žabice.

Verjetno tudi tvojemu vsak dan merijo temperaturo? 

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
21.7.2007 11:18:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Če je nedonošen ga bo morda treba mal bolj obleč, sej tole z uravnavanjem telesne temperature bo hitro mim!!


Nič ga ni treba bolj oblečet. Telesna temeperatura je 37 stopinj in nobene novorejnček, tudi nedonošen, je ne zna uravnavati.

Pa nehajte pretiravat in jih oblačit kot da smo na Antarktiki. Če sta otrokova in telesna temperatura enaki, kar v tem času sta ali skoraj sta, ni potrebnega nobenega oblačila več, samo nekaj lahkega, da zaščiti kožo.

Pa ne se držat knjig kot pijanec plota. Napisane so za povprečne okoliščine spomladi, jeseni, pozimi, poleti in ne za ekstremne temperature kot so zdaj user posted image .

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
24.7.2007 5:29:36   
dory
mojega nedonosencka sem oblacila izkljucno po vremenu in temperaturah...nikol tko,kot pise v knjigi...na zacetku sem ga oblacla kot eskima (rodila sem aprila) pa se je skoz drl...potem se vidla,da je revec cist moker...tko da prisluhni otroku in obcutku in ne bos falila...tudi ce gre za nedosencka...ti so ponavadi se bolj krepki..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dvojni dolgi rokavčki v tej vročini?
25.7.2007 16:45:32   
* Mateja *
Ponavadi se mamice nedonošenčkov ravnajo po izkušnjah, ki so jih pridobile v bolnici. Meni so Nejca za domov pomagale setre obleči in zato sem smatrala, da je pač tko prav! Je pa res tudi to, da se nedonošenčku pogosteje meri temperaturo in ga moraš po njej tudi oblečt.

Oz. tko, vsak naj naredi tko, kot se mu zdi prav. In če nekdo sprašuje po izkušnjah drugih mamic, naj jih pol ne šimfa, pa če se jim zdijo prave al pa ne!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?