|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 12:39:45   
bianka
živjo

moj skoraj osemmesečnik je včeraj dobil vročino do 38,2 nima pa nobenih drudih znakov prehlada(zamašen nos,kašljanje,težko dihanje)nič od tega.Je čisto normalno razpoložen,je normalno,pije tudi.
Je pa res da več kaka kot ponavadi,vendar blato je čisto normalno (ni driske)Zanima me če je to lahko zaradi zobkov,saj še nima nobenega.
kako je bilo ko so vaši malčki dobivali prve zobke,je blo kaj vročine in kolk časa je trajala,kaj pa driska?

A menite da bi bilo potrebno jit se pokazat k zdravniku?


hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 12:44:12   
P_Petra
Upam,da niste zbijali vročine.Se zbija ko je 38,5 šele in prej ne. pri nas je bila vročina dan in pol in to 40,5 .mislim da ni treba iti k zdravniku če otrok kaže da je vse ok in ni dehidriran itd

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 12:44:23   
Maxica
Ne, če vročina ne bo narasla nad 38,5, niti ni treba zbijati. Če bi se vlekla več kot tri dni, pa ga lahko pelješ k zdravniku.
Je pa čisto možno, da je od rasti zobkov. Sploh če pogosteje kaka, pa je kakec redkejši. Pri nas je že bilo tako. Sicer je pri nas ta velik sin, tik preden mu je zrastel zobek, kar tako, brez drugega vzroka, postal ves smrkav, user posted image  pa ne - sicer pa ima šele enega, morda nas vse to še čaka.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 12:56:36   
tinaaja
Vrocina in zobki - takole pravijo zobozdravniki:
rast zobkov je normalen fizioloski proces, zaradi kaetrega se nima vrocine, ker potem bi imel vrocino tudi zradi rasti las, nohtov,... Zobje in vrocina so v povezavi tako, da ko ima ptrok vrocino iz nekega razloga (bolezeb, vnetje, prehlad), se procesi v telesu odvijajo hitreje, posledicno tudi zobje rastejo hitreje ter pokukajo takrat na plano in zato je  ta poveza zob-vrocina. Naj pa zaradi rasti zob otrok ne bi imel vrocine.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 13:45:41   
Bubilu
Tinaaja, si me prehitelauser posted image . Ja baje res ne more bit vroina izključno zarad zobkov. Sm vprašala zdravnico in mi je to potrdila. Ne vem no...

_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 14:25:01   
Ninica
Pri nas je bilo vedno tako. Preden smo dobili kakšen zobek smo imeli vedno vročino kakšen dan. To je bilo tudi vse. Ko je bilo čez 38 smo vročino zbijali. Smo pa dobili prvega komaj pri 9,5 mesecih.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Bubilu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 15:30:49   
blue sky
Fora je v tem, da vročina lahko povzroči rast zobkov in ne obratno, kot jih velika večina misli. Čisto možno, da bo kak zobek user posted image .

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 15:32:37   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Vrocina in zobki - takole pravijo zobozdravniki:
rast zobkov je normalen fizioloski proces, zaradi kaetrega se nima vrocine, ker potem bi imel vrocino tudi zradi rasti las, nohtov,... Zobje in vrocina so v povezavi tako, da ko ima ptrok vrocino iz nekega razloga (bolezeb, vnetje, prehlad), se procesi v telesu odvijajo hitreje, posledicno tudi zobje rastejo hitreje ter pokukajo takrat na plano in zato je  ta poveza zob-vrocina. Naj pa zaradi rasti zob otrok ne bi imel vrocine.



Ups, tole sem pa spregledala user posted image .

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 21:15:38   
simona76
Mi nismo imeli vročine, ko so zobki kukali na dan user posted image .
Lahko pa da boste res dobili prvi zobek... ga verjetno že komaj čakate user posted image . Če pa se stanje poslabša ali še kakšna sprememba, pa verjetno boljše k zdravniku.

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 21:42:10   
NRMM
Mi smo navadno imeli vročino od 37,3-38,3......odvisno od zobka,obvezno večx na dan kakanje,sicer ne driska ampak mehkejše in zelo rdeča lička,kar so navadno znaki za rast zob.Pravijo pa,da vročina mehča dlesni in tako pride zobek prej na plano.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu simona76)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vročina,ali bojo zobki?
18.8.2007 21:51:16   
Naja30
Naša se je predvsem slinila in bila malo bolj jokasta, ko je rastel prvi zobek.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vročina,ali bojo zobki?
19.8.2007 11:40:32   
aezzy
meni so tudi potrdili, da ce grejo zobki ven ni vrocine. potem bi imeli vsi skozi vrocino, ker je to kot rastenje las, mi je razlozila pediatrinja.ka
ce bo narasla vrocina tudi nad 39 je pa lahko zacetek 6.bolezni, ce bojo seveda sledile pikice.

glede zbijanja vrocine pa tole: sama sem se strogo drzala tega in cakala da bo vrocina narasla na 38,5 da bi dala svecko. in ko je bila 38,6 sem jo dala, cez 10 minut pa je dobila vrocinski krc in smo sli v bolnico. jaz MORAM po navodilu zdravnika zaceti zbijati pri 38.
zato ker vricuna lahko naraste zelooo hitro. ko smo prisli z resilcem na urgenco (cca 10 mi n) ji je namerila 39,6.
ko sva bili v bolnici ji je z 38,4 zrasla na 40!!!!! v manj kot 1 uri.

hocem povedati, da se s tem ne hecat, posebej pri dojencku. kaj vas pa stane ce vidite da je malce vrocicen , ga recimo samo po obrazku zmocit s hladno krpo ali mu pomolit rokice pod hladno vodo???? pa to ne pomeni da mu zbijate vrocino, le malce ga ohladite.
brez skrbi, ne boste mu skodovale, skodovala mu bo hitro narasla vrocina.

drzite se pa tega:  (to  itak pise povsod, hocem samo povedat da je 100% res)
ce ima vrocino in hladne dlani in stopala vrocina narasca in za bozjo voljo, ukrepajte prej, ne cakat da termometer pokaze 39; ni mu treba dat svecke samo malce ga namocite.
ce pa ima tople, vroce dlani in stopala  ne bo vec narasla.

no, to je moja izkusnja.

upam da bo vse ok.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vročina,ali bojo zobki?
19.8.2007 14:18:34   
simona76
To, kar je napisala aezzy res 100% drži. Vedno ko so mrzle roke in noge vročina narašča in navadno otroka zraven zebe. Ko so roke in noge vroče, pa ne narašča več. Nikakor ga ne pokrivat in oblačit, ampak rajši slečt, sploh zdaj ko je toplo. In pri otrocih zelo velikokrat temperatura naraste do 40 (vsaj mi imamo vedno toliko, a na srečo nimamo vročinskih krčev), tako da ne se ustrašit, le pravilno ukrepajte.

Meni je vedno tako zelo grozno ko imamo vročinouser posted image ...

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?