|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Laži in 'laži'
29.8.2007 22:42:12   
taška30
K temu me je napeljala ena druga tema na forumu Otroci (kjer sem očitno edina ki mislim drugače), pa sem malo ramišljala o vseh malih 'lažeh', ki jih trosim(o) otrokom. Pa me zanima vaše mnenje o tem.

No, pri nas (2,5let) so recimo:
- par mesecev nazaj je miška odnesla dudo za svoje miške dojenčke, hčerki pa v zahvalo prinesla sestavljanko in kinder jajco
- če je upor pri umivanju zob, privlečem na dan zobne škratke, ki pojejo zobke, če jih otroci ne umivajo
- če grdo dela z igračami, jih bo odnesel Krokodil Nil, ki pride zvečer pogledat, če je pospravljeno
- ko je pogruntala, da sem jaz doma na porodniški in začela komplicirat, da bi še ona ostala doma (drugače že 1 leto v vrtcu brez problema), sem rekla, da grem jaz tud v službo, tamala pa v vrtec za dojenčke
- ko babi odhaja od nas (iz obiska) in  kriči, da hoče z njo domov, rečemo, da mora babi v službo in da pride kmalu spet
- kadar nočem, da gleda DVD rečem, da Nodi spi al pa da je šla Čebelica Maja ven med nabirat, zato ju ni....user posted image

Meni se zdi, da so to tako nedolžne 'laži'  in so pač del otroštva, saj nas so tud takole hecali, ko smo bili mali, to mi nekak spada v kategorijo Dedka Mraza / Božička...

Kaj pa ostali mislite? Ste vsi bolj resnicoljubni?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Laži in 'laži'
29.8.2007 22:47:36   
Njuškalo
Te "laži", ki si jih naštela, se meni ne zdijo nič ne vem kaj.Jaz še danes tamalemu težim z zobno miško, če si ne bo zob umival, pa je star 7, ko je že v šoli slišal, da miš baje ne obstaja.Pa jaz trdim, da obstaja in naj si kar zob ne umiva, pa bo videluser posted image Isto..Dedek Mraz, Božiček, Miklavž...vse to so potem tudi laži.Ah...jaz se s takim ne obremenjujem.Včasih je pač najlažje tako, da je mir, otrok pa tudi zaradi tega nima kakšnih hudih posledic.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Laži in 'laži'
29.8.2007 22:49:01   
Luckica
mi nimamo nobenih takšnih "laži",star pa bo 2 leti in pol

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Laži in 'laži'
29.8.2007 22:49:02   
Barbara111
To so bele lažiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Laži in 'laži'
29.8.2007 22:54:41   
kofetek2010
Trenutno ne - tavelikemu ni več treba, tamali pa še ni treba. user posted image

(odgovor članu Barbara111)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Laži in 'laži'
29.8.2007 23:16:38   
Anonimen
Seveda, jaz sem skozi cel dan ena velika lažnivka. Vse to nakladam, kar je v prvem postu opisano. In še kaj za čez.

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Laži in 'laži'
30.8.2007 0:35:15   
Marogica
TUdi meni se to ne zdijo neke laži, temveč metoda, kako otroku obrazložiti in pojasniti določene zadeve, na njegovi ravni, prilagojeni njegovi starosti..

Pri nas torej tudi lažemouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Laži in 'laži'
30.8.2007 7:39:07   
purple
Zame so to koristne laži. Včasih ne gre drugače.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Laži in 'laži'
30.8.2007 8:15:49   
BLAŽIKA
Ja tudi pri nas so podobne vsak dan na tapeti. Nekako jim moraš dopovedat in razložit, ko so še tako majhni.user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Laži in 'laži'
30.8.2007 8:19:49   
honey
Taška30, ne sekiraj se, če si edina, ki tako misliš oz. tukaj zdaj vidiš, da nisi edina user posted image . Točno tako, kot so napisale že predhodnice: Miklavži, Božički, Dedki Mrazi in podobni možje - to so potemtakem vse same laži. Mi smo vsi zrasli ob teh "lažeh" - pa nam je kaj hudega? Po moje je to res najboljši način, da otroku nekaj razložiš na način, ki ne potegne za seboj kričanja in hudega joka. Saj s tem mu nič ne škodiš user posted image  

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Laži in 'laži'
30.8.2007 8:28:57   
aluš
Uf, Taška, pri nas imamo tudi miško, ki je rabila stekleničko, pa capije, ki se naselijo v zobe, tale krokodil za igrače bom pa probala, če bo "potegnil". Pa je star 3,5 let. Edino za fisto foro s TV je že prevelik, ne pali več, zdaj kar čisto malo vtikač iz vtičnice potegnem (isto pri računalniku) in rečem, ne dela, crknu. Če predolgo časa gledamo (TV oz. računalnik)  potem se preveč segreje in mora počivat. Meni se to ne zdi nič groznega. To so drobne laži, ki pripomorejo k lažjem življenju v današnjih zaj.... časih. Pa nobenemu ne škodijo.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Laži in 'laži'
30.8.2007 9:36:23   
julam
Uf, kam bi pa prišli, če ne bi vsake toliko malo 'naložili'. Osebno se sicer izogibam takim, da gre babi v službo, če ne gre ipd, ker tavlik (2,5leta) že dolgo kapira in mu probam raje razložit, zakaj se mora to in to zgodit. Sicer pa
- pri nas črvički zobke jejo, pa Mačka Igračka igrače odnese;
- dude se še nismo uspeli znebit, ampak sem mu že natrosla, da je muha not (ker je že črna od umazanije) - žal ni pomagal user posted image
- postal je odvisnik od risank in nekega lepega dne se je DVD pokvaril
- na poti v varstvo moram pogosto natvezit, kako črvi, polži, mravljice,... še spijo, da sploh kam pridemo
...

Se popolnoma strinjam, da so to neškodljive laži, ki nam vsem olajšajo življenje user posted image !

Moram prebrat še tisto temo, pri kateri si Taška 'izobčenka' user posted image

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Laži in 'laži'
30.8.2007 11:06:56   
piščanc
-pri nas je dudo odnesla smetka marjetka (vrgli smo jo v koš)
-tjaša komaj čaka, da ji bo odpadel zob in ga bo odnesla zobna miška (to ima
od pravljic)
-dedek mraz in božiček
pa še kaj sigurno.

ampak drugače se bolj poslužujem tako je in konec, jutri bo pa drugače. da ve, da nekatere stvari mora narediti, ker jaz tako rečem, ampak jutri je nov dan.

enako velja za risanke, zdaj gledam jaz poročila, potem boš pa ti NMK.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Laži in 'laži'
3.9.2007 21:03:43   
Pupica
Evo naš primer. Jaz sme zelo resnicoljuben človek. Ko je tašča prvič mali rekla, da ne je bučk ampak mesek, ker ni hotla jest, sem jaz vneto ponavljala, da ne, da želim, da otrok ve, da je bučke, če se že hvali da so dobre. No in je bilo brez veze, ker se je drla nazaj, da niso bučke ampak mesek. Za ljubi mir sem jaz popustila.

Potem pa se naenklrat ni hotla zob umit. In pošljem očka v borbo. Poslušam pred vrati. In slišim....da ma črva med zobmi, da vrta lukno v zob in kr neki. Poškilim noter. Mala drgne kot za stavo zobe. Ok od takrat jagamo črve z zobov zvečeruser posted image

Pa risanke.TV počiva, Nodi spi, Maja je šla Vilija iskat, Benjamin se je odpeljal na izlet v ZOO, Pika pljuje okol sveta-pride kmal,....

In nisem več tolk huda, da se otroku "laže" odslej je vse lažje, in brez ugovarjanja.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Laži in 'laži'
4.9.2007 7:58:27   
Pajaca
Pri nas tud Traktor Tom spi, pa pohane bučke so ribice cukice (to je mene še mama hecala pa se je ime prijelo), pa ob 7 zvečer gre babi tud spat, pa ne moreta k nje na obisk, pa Pajacek je tud v šolo za dojenčke hodil, ko Pajacka ni hotela več v vrtec, pa kaj vem kaj vse še.

To men niso laži ampak se mi zdi, da lažje rečeš otroku, da je Nodi šel spat in da zato ne more bit risanke, kot pa da začnem razlagat kolk je ura pa kaj vem kaj vse.

So mi pa mem tiste, da je otroka štorklja prinesla in podobne zadeve.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Laži in 'laži'
4.9.2007 9:10:52   
*sanela*
Pri nas pa ni nobenih laži oz. zavajanja!
Zobe zelo rad umiva. Če igrače ne pospravi jih poberemo in zapremo na balkon za en dan. Ve kaj sme in kaj ne.
Sem mnenja, da iz malih nedolžnih laži zrastejo velike. Kaj bo pol?
Otroci so zelo brihtni in razumejo dosti več kot mi to mislimo!

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Laži in 'laži'
4.9.2007 12:40:24   
c7
'Sanela' tudi jaz mislim enako. Ne bom rekla, mogoče je kdaj kaj. Ampak če mora bratranec domov, pač mora domov, ne zato ker mora ne vem kam (kar je pač izmišljeno). Velikokrat rečem otrokoma, da se lahko zaneseta name, da ne lažem. Če gremo k zobozdravniku pokrpat veliko luknjo, dopustim možnost, da bo malo bolelo. Če bomo vzeli kri, bo malo piknilo. .... Če zmanjka čokoladi, ki bi jih ravno sedaj rada jedla, povem, da sva jih pač z očkom pojedla, ne pa da jih je odnesel ne vem kdo....

V glavnem se trudimo biti resnicoljubni. So tudi izjeme, ampak teh je zelo malo.

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Laži in 'laži'
4.9.2007 15:20:40   
picola1
Jst tut ugotavljam, da velikokrat lažemo otrokom zato, ker se nam ne da razlagat al pa zato, ker mislimo, da bo otrok 'laž' razumel bolj kot pa če mu povemo po resnici...Al pa da bo manj problemov (jokanja), če se mal zlažemo...
Jst se sicer ne morem še čist odločit, kaj si mislim okol teh 'laži', kdaj pa kdaj se jih tudi poslužujem pri moževem nečaku (ravno včeraj sem mu rekla, ko je prišel k nam na obisk, da je računalnik pokvarjen, ker se mi ni dalo pregovarjat z njim, ker bi ziher težil 100 na uro) in se jih najbrž bom tudi pri svojem otroku...
Zdej zaenkrat sem mnenja, da kdaj pa kdaj ni nič narobe...bi se pa trudla, da bi čimvečkrat povedala po resnici...
Menim tudi, da če otroku poveš po pravici, da je recimo zdej čas za spat (in ne da je šel Nodi spat) in pri tem vztrajaš (čeprav je na začetku jokanje), da se otroci navadijo tut na resnico in jo ravno tako zlahka sprejmejo kot pa 'laži'. Pač sprijaznijo se, da tako pač je in konec...(tako kot se sprijaznijo z drugimi stvarmi, ki jih morajo naredit)...
Je pa res tudi to najbrž, da je z zelo majhnim otrokom lažje komunicirat na takšen način (s temi majhnimi lažmi), ker najbrž tut lažje razumejo, če jim poveš na tak način...Kaj jst vem...user posted image

(odgovor članu c7)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?