|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 7:58:09   
crci06
še eno "strokovno" vprašanje:

po kolikem času pa mislite, da virus pocrka sam od sebe na igračah iz blaga?
Imam eno ful lepo žogico (iz igralnice "Žaba"), za katero sm skoraj 100% da bo puščala barvo.
Z njo se je igral en večer prej, preden je zbolel, ko je prvič bruhal, sem jo takoj dala v osamo...

Če počakam 1-2 tedna se menda lahko spet z njo igra? Ali bo kaj spet dol pobral? 

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 8:04:56   
Strawberrie Cherrie
Poizkusi z dezinfekcijskim sprejemuser posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 8:20:11   
crci06
ja, tega imam tudi, ja, in ravno razmišljam, če grem kr voziček našpricat po sprednjem varovalu. Bila sva zunaj z njim in je samo ležal notri, pa vseeno.
Al pa, če ga kr spet s štrajfiksom operem. Prvič sem bila zeloo temeljita user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 8:27:35   
Strawberrie Cherrie
Jaz moram tudi še voziček pred zimo temeljito oprat. Za1x ga bom samo prebrisala z robčki in ga pošpricala s sprejem. Potem pa na en topel dan wapa v roke in gassaaauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 8:40:38   
Jančika_
Ne spomnim se točno, koliko časa rota virus preživi zunaj, ampak vem, da je zelo dolgo, nekaj tednov menda. Jaz sem oprala vse mehke igrače, ki so mi prišle pod roke, trde sem pa posprejala. 

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 8:49:58   
crci06
ne preveč GASAAAAA!!!!!!!!!!

user posted image


Evo, men se prvi današjni stroj pere.
A je res lahko kužno vse, kar sme se dotikala?

A si že razkužila tipkovnico in miško?
JAz bom zdajle.

Še dobro, da se nisem likalnika nič dotikala zadnji teden!

Vse deke, rjuhe.... ??
To bom pa kr počakala na prvi pravi kakec.
MOgoče je pa zdajle, se prav čudno napenja.

Sem se pa pravkar spomnila, da mi je P rekla, da je Activia tudi primerna za uravnavat črevesno floro... bom poskusila


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 9:53:56   
crci06
Evo, pa je poletelo najino čvekanje med dojenčka.

Sicer ne vem, a 1,5 l otrok ne more bit rotarijanček?
A ni očitno, da je tole (ratal)  čvek?

Ok, nevermind.

Jaz lahko tu čvekam, pa naj me cenzurirajo,
al pa zaklenejo.

Draga moja L_p - a ti sploh veš, kolk dela naju čaka?

Kamorkoli se obrnem, povsod je nekaj za čistit...

Škafi, v karterih so se namakale cunje, so tudi kužni.
Kakoršnakoli voda je bila v stiku z izločki...

Svašta.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 9:57:53   
Strawberrie Cherrie
Pa ti me vsako minuto spomniš na nekaj, kar moram sčistituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image in dezinficiratuser posted image user posted image

Mali spi krepčilni spanec. Kaj pa Nejc?

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 9:58:09   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: moj_moj

Evo, pa je poletelo najino čvekanje med dojenčka.

Sicer ne vem, a 1,5 l otrok ne more bit rotarijanček?
A ni očitno, da je tole (ratal)  čvek?

Ok, nevermind.

Jaz lahko tu čvekam, pa naj me cenzurirajo,
al pa zaklenejo.

Draga moja L_p - a ti sploh veš, kolk dela naju čaka?

Kamorkoli se obrnem, povsod je nekaj za čistit...

Škafi, v karterih so se namakale cunje, so tudi kužni.
Kakoršnakoli voda je bila v stiku z izločki...

Svašta.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 10:08:23   
crci06
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Pa ti me vsako minuto spomniš na nekaj, kar moram sčistituser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image in dezinficiratuser posted image user posted image

Mali spi krepčilni spanec. Kaj pa Nejc?



Ja, saj te nalašč! Pa nč slabega ne mislim!
In tudi ti me lahko na kaj spomniš.

Res mi je bedno, da bi se nazaj nalezel zaradi kakšne tipkovnice, ko sem morala npr. med brisanjem bruhice dat starega poldeta bolj naglas...

Valda, da nisem prav nekaj packala, samo kaj pa veš...

In potem sem ugotovila, da moja tipkovnica ni siva, kot računalnik, ampak bež, kot ekran user posted image user posted image user posted image

valda, pretiravam, samo smejim se še lahko- Če se bom začela smilit sama sebi, ne bo OK.

Mali spi od 9.30. A sta povezana, a?

Pridite enkrat v osrednje kraje, da se spoznamo!

Kaj boš pa zdaj čistila? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 10:12:58   
Strawberrie Cherrie
Čak, kdaj imamo zmenek v ZOO, ker jaz nič ne vem...se pa spomnim, da si me zadnjič nekaj spraševala.

Tipkovnico in ekran sem jaz že včeraj z mojim ultradupersuper Ajax robčki pobrisala. Se pa mali tega ne dotika, se pa jaz - se pravi, da je kužnouser posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 12:32:09   
ŠpelaP
Tudi jaz lahko pristavim nekaj, saj nam je rota virus strašansko "polepšal" to poletje.
Imela ga je hčerka, ki se je okužila pri starosti 1 meseca (v začetku julija).
Da se je njeno blato kolikor toliko normaliziralo, je trajalo dobrih 6 tednov, čeprav je 4 tedne po okužbi blato že bilo negativno na rota in adeno viruse.
Najdlje se rota virus zadržuje na gladkih površinah, kjer lahko preživi in preži na novo žrtev tudi do nekaj mesecev. Torej je treba te še posebej razkuževati.
Razkuževanje - mi imamo sprej SPITADERM. Striktno razkužujemo previjalno mizo, kljuke, pipe in seveda kar naprej roke. Mi ta sprej uporabljamo že zelo dolgo. V času raznih prehladov in viroz, ga uporabljamo resnično zelo pogosto. Ta sprej imamo tudi kar v vozičku in previjalnem nahrbtniku. Saj vem, smo postali malo paranoični. Samo bolje preventiva kot kurativa.
Sprej se dobi v lekarni. Imajo pa še neko razkužilo v DM. Samo tisto je pa ful agresivno. Jaz sem bila prav omotična, ko sem z njim razkuževala banjico. Dobi se pa v DM tudi dezinfekcijsko tekoče milo za roke.
No, ko ste pa ravno omenjale igrala... Naša dojenčica se je z rota virusom okužila v eni izmed javnih previjalnic. Toliko o razkuževanju javnih površin namenjenih dojenčkom in malim otrokom.user posted image

Zdravnik v bolnici nam je rekel, da se lahko rota virus iz črevesja izloča še nekaj tednov ali mesecev, četudi ni več driske.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 12:38:05   
crci06
ja, no, kužno... sej "kužno" je ena taka grda beseda, ampak dejstvo je, da se viruski prenašajo z bruhico in drisko (ne morem napisat driskico user posted image ) - in če se zgodi, da se je nekdo premalo umil roke, lahko pride na tipkovnico. In čez 1 dan nazaj na roke in nazaj v usta malega in v želodček in spet vse nazaj ven...
Zato tudi tolk poudarjajo, da si je treba umivat roke.
Še v bolnicah, ko so navajeni si skozt roke razkuževat, jih uide iz sobe v sobo...

Iz istega razloga bom oprala posteljnino iz spalnice, njegove sobe + vseh 5 dek iz dnevne, saj se je po tem valjal, ni pa bruhal (tisto je že zdavnaj oprano). Misliš, da ni treba??

BTW: men je mali spet malo bruhnil user posted image  predvidevam da od tega paščka od Antilopa, ker si ga je zatlačil pregloboko

ZOO: 18. se mi zdi. Saj bodo punce še točno povedale.

A je Ožbej danes že kaj kakal?
 
Nejc še ni in še vedno ne vem, kaj lahko pričakujem. Je še nalezljivo ali ne.
Da ne bo zdaj pa zaprt?!? Pa ravno še skuto z banano sem mu hotla dat...





(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 12:41:35   
crci06
IZVIRNO SPOROČILO: ŠpelaP

No, ko ste pa ravno omenjale igrala... Naša dojenčica se je z rota virusom okužila v eni izmed javnih previjalnic. Toliko o razkuževanju javnih površin namenjenih dojenčkom in malim otrokom.user posted image

Zdravnik v bolnici nam je rekel, da se lahko rota virus iz črevesja izloča še nekaj tednov ali mesecev, četudi ni več driske.



Previjalnica?
Super!

No, saj zato me je zanimalo, če mamice sporočijo, kje so bile 1 dan prej, če so potem zboleli, da tam fajn razkužijo vse.
Očitno ne.

1 mesečna dojenčica se ti je okužila? Joj, ste morali biti ubogi!

Še nekaj tednov se izloča virus?
Ja kaj naj pa zdaj?
Nobenga ne vidimo do božička in se potem v rdeče oblečemo?

Potem ni za vabit ljudi čez vikend? Naja?!?



(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 13:56:58   
Strawberrie Cherrie
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moj_moj, pa daaaajjj no, pa kje jih pobirašuser posted image user posted image user posted image - nobenega ne vidimo pred božičem in se potem rdeče oblečemouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Jaz na javnih previjalnicah uporabljam 1.dezinfekcijske robčke 2.podlogo za previjanje (tisto 1x iz Sanolaborja, stane okoli 30centov na podlogo - se pravi nič...) ; se pa res dolgo nismo kje previjali, tako da še vseeno sumim, da je bil tisti šmrkast diojenček tik pred rota virusom. Vem pa ne, ker se je v bistvu tista mamica pridružila nama z eno drugo na čveku ob kavici.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 14:22:49   
crci06
kljuke na vratih, oknih,
štekarji
mobitel
DALJINCI !!

A tega ni nikol konc?

Naslednjič bom vse sobe zaklenila, razen kuhinje in kopalnice + nekje za spat.



jaz podlogo za 1x uporabo vedno uporabim, ampak jo imam za večkrat, torej nisem naredila veliko, kar se virusov tiče; robčke za dezinficirat bom pa od zdaj naprej imela s seboj.

Kaj pa dezificiraš?
kljuko, pipo, podlogo...

potem pa gre otrok še na igrala - naj vse razkužimo?

fino bi bilo, če bi šel kakšen trgovski center v to smer, da ti tam ponudijo robčke, da igrala malo obrišeš pred seboj, ker zua seboj jih verjetno nobeden ne bi...

ta teden kompliciram še za vseh 8 m nazaj, ker prej sem me samo 2x prekuhala dudke in flaške in vsakič zraven uičila kakšno igračko, ki sem jo za foro zraven vrgla

vključno z včeraj. Imamo unikatne simba ključe, DM grizalo za zobke in (zaenkrat) enega izmed kompleta fisher-price ključkov... ni kaj, otrok je ključke prerastel user posted image

< Sporočilo je popravil moj_moj -- 5.9.2007 14:26:32 >

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 19:57:13   
Strawberrie Cherrie
Moj_moj, dezinficiram podlogo in to je to. na kljuko nisem poštudirala. Vedno pa obrišem sedalo v vozičku v trgovini (tam ko ga posedeš...)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 20:01:03   
Strawberrie Cherrie
Aja, ja, pri moji mami prej je kakal. Zopet driska, prej pa celi dan nič. Tolk da mu je ušlo pri plenici tam pri nogicah ven, pa po celem hrbtu. Pa sem mu zanalašč dala pol banane, ker naredi bolj kompakten kakec, pa ni hasnilo.user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 20:05:14   
crci06
N je tudi kakal 1x, tudi še zelo, zelo mehko, ampak ni pa več tekoča driska.

na sedalo v trgovinskih vozičkih pa še nisem pomislila, da bi bilo umazano...
saj tisto ne gre v usta, če je po riti slučajno kaj umazan

ima pa naš novo foro: podre kupček in ko me vidi, kako prestrašeno gledam, če bo bruhnil, se začne smejat user posted image


kako / s čim si potem tla pucala?
ajax, pronto, dez. robčki?

jaz ga še kar ne dam na tla puzat, dokler vsega ne pomijem... (čeprav v sp. štuku pa je na tleh?!?)

pospravim pol štuka in ugotovim, da lahko tudi s copati prenašam user posted image  


evo, takoj, ko me Njec rabi, kar Potrdi stisnem, zdaj moram pa še malo dodat:

To, da so nam "rotarjančkom" prestavili temo mi ni ravno na kožo pisano, ker sm že dolgo odločena, da na RR vztrajam še do 1500 (že pri 1000 sme se odločila, da je to to, pa sm se pregrešila)... če je tema na čvekanju, se posti brišejo, tukaj se pa ne bodo user posted image  user posted image  user posted image

Da ni to kakšna podtalna mafija in podkupovanje user posted image  user posted image  user posted image  

hm....

Zdaj bom vedno kliknila "uredi" in ne "odgovori user posted image

< Sporočilo je popravil moj_moj -- 5.9.2007 20:12:39 >

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Rota virus-par vprašanj
5.9.2007 21:08:20   
Strawberrie Cherrie
Ah daj moj_moj, kake pa kvačkaš - še pri 13tisoč boš na rruser posted image user posted image user posted image , tako kot jaz, pa še nekaj drugih.
Po tleh trenutno čistim z zelenim ajaxom...pa mali pač puza po tleh....

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?