|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izgubla težo
8.9.2007 9:43:23   
abc100
Jest imam pa drugačen problem. Moj user posted image  je tako len, da premalo je, zato je izgubil na teži. Star je 11 dni.  Vmes zaspi in ga ne morem zbuditi. Mleka imam dovolj. Patronažna mi je do ponedeljka pustila vago, tako da vagam obroke. Kaj naj naredim, da bo začel pridobivati na teži???  Kako naj ga prepričam, da bo dovolj popil.

Prosim za kakšen nasvet.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izgubla težo
8.9.2007 9:58:18   
Pinkyca
Nič se ne sekiraj!!! V 3. tednu ti bo tako začel jesti da boš imela druge skrbi. Če ti zaspi ga probaj požgečkati pod bradico. ALi pa ga kako drugače skušaj zbujati- s petjem, glasnim govorjenjem, ... Saj bouser posted image

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izgubla težo
8.9.2007 10:07:10   
abc100
Ga žgečkam, tresem, butam, božam, ščipam, zelo glasno govorim,...... PA NIČ!!!!!! On spi dalje!! Strah me je, da bo kej zbolel.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izgubla težo
8.9.2007 10:15:39   
moci
je mogoče zlatenčen?
meni je to počela, ker je imela zlatenico.
najpomembnejše je, da se ti ne sekiraš, da si kolikor se le da mirna.
pa budi ga. in pristavljaj pogosto. jaz sem jo praskala po podplatu (tako so mi svetovali v porodnišnici), ampak moraš kar močno popraskat - meni se je zdelo, da jo to sigurno boli, ampak potem je še nekajkrat potegnila. pa verjetno ti je patronažna naročila, da ga na 3 ure zbujaš?

srečnouser posted image
vse se bo uredilo.

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izgubla težo
8.9.2007 10:46:03   
Anonimen
Pri zlatenici je pa ravno ta finta: več dojiš, manj je zlatenice.

Daj vztrajaj kaka dva dni, potem bo bolje. Pa mal ga k oknu na sonček postavi.

Moja je stara 15 dni in sva imeli isto krizo. Pa sem jo res gnjavila in budila, previjala, preoblačila, samo da se je zbudila in papala. Dva dni, pa je bilo bolje.

(odgovor članu moci)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izgubla težo
8.9.2007 10:58:00   
abc100
Kako pa nej vem, če je zlatenčen? Meni se ne zdi nič rumen. Pa v porodnišnici sva bla 6 dni, pa je tam ni imel. A je možno, da jo je kasneje dobil?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izgubla težo
8.9.2007 10:59:20   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti

Moja je stara 15 dni in sva imeli isto krizo. Pa sem jo res gnjavila in budila, previjala, preoblačila, samo da se je zbudila in papala. Dva dni, pa je bilo bolje.


A je tudi na teži izgubila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izgubla težo
8.9.2007 12:01:36   
živa
Moj mali je dobil zlatenico naknadno, ravno zaradi dojenja user posted image , tako da sva po enem mesecu morala hodit na pediatrično na preglede, ampak je bilo vse v redu. Res pa je, da se je lepo dojil in ni izgubljal na teži. Pa tudi dojenje svetujejo v takih primerih. Je bil pa vedno bolj rumen, tudi beločnice.

Glede izgubljanja teže pa nimam nasveta.

Lp,

živa

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izgubla težo
8.9.2007 13:20:22   
Anonimen
Meni so v P rekli, da če je otrok zlatenčen se vidi tako: s prsrtom pristsneš na stegno in če se na mestu pritiska potem vidi belo je ok, če bi bil zlatenčen bi bilo pa rumeno.

Glede dojenja - smo imeli enak problem. Zamenjal je dan in noč in je podnevi samo spal, ponoči pa jokal - dojil se pa ne bi oz. je takoj zaspal. Zato sem si prve 3 tedne črpala mleko in mu ga dajala po flaški in je v spanje vse popil, ker se mu ni bilo treba matrati in vleči, ampak je teklo samo. No, po treh tednih je bil dovolj močan in se je lepo redil, tako da sem ga potem postopoma nazaj privajalo na zizo. In sedaj noče jesti po žlički, ker je lažje zizat...user posted image

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izgubla težo
8.9.2007 14:07:08   
abc100
Upam, da se bo čim hitreje  to uredilo. Jest sem si tud rfekla, da če do jutri ne bo nič pridobil na teži, b om šla v lekarno črpalko kupit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
8.9.2007 16:28:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izgubla težo
8.9.2007 16:37:20   
baja*
Naš se tud ni hotel oz. mogel dolgo dojit, ker je bil zlateničen. V P sva bila 11 dni in je izgubil 10% teže, potem pa je le začel počasi napredovati. Najrpej sem ga podojila, pol pa dala svoje mleko po flaški. Ko je zlatenica minila, pa je začel zizat kot nor. Probaj pleničko zmočit s hladno vodo (ne premrzlo) in ga malo po obrazeku zmoči, mogoče ga bo to zbudilo.  In ja, zlatenico lahko dobi tud kasneje, eni se morajo zaradi tega vrnit v bolnico.
Vso srečo!user posted image

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
12.9.2007 10:00:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu baja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izgubla težo
12.9.2007 12:51:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: abc100

IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti

Moja je stara 15 dni in sva imeli isto krizo. Pa sem jo res gnjavila in budila, previjala, preoblačila, samo da se je zbudila in papala. Dva dni, pa je bilo bolje.


A je tudi na teži izgubila?


Ne, ne......je izgubila, toliko kot je normalno, potem je pričela že pridobivat, pa je naslednji dan spet padla teža. Ampak je bila finta v tem, da nisem znala. Morala sem jo buditi, ker je bila zlatenična je kar naprej spala, ppotem kupčka nisem dovoljkrat podrla, pa nisem je znala dobro pristaviti in ji je polovica mleka stekla iz ust.

Potem naju je pediatrinja nakregala (bolj je postedno letelo na sestro) in zato se je sestra res začela ukvarjati z nama. Naslednji dan se je že zboljšalo. Potem je šlo samo strmonavzgor. Iz 18. na 19. dan je pridobila 60 g. Ampak je zahiranček, pri teh pa gre za "catch up growth", gre malce hitreje v začetku.

(odgovor članu abc100)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izgubla težo
12.9.2007 12:55:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti

Pri zlatenici je pa ravno ta finta: več dojiš, manj je zlatenice.




Meni je patronažna rekla, da otroci ki se dojijo so dalj zlatenčni, kot nedojeni. Žanu se je zlatenico pokazala šele doma in je bil zlateničen še več kot 3t, zaradi tega je nastal še problem s celjenjem popka


Evo: zdaj bo izpadlo kot v vrtcu: moja kanglica je bolj okrogla kot tvoja......user posted image user posted image user posted image

Ne resno: meni je pediatrinja rekla, da se bilirubin resorbia hitreje pri polno dojenih otrocih.
In s tem: več dojiš, bolj gre bilirubin ven iz telesa.
Kopirano iz wikipedije: Pri boleznih, kjer razpade preveč hemoglobina ali izločevanje bilirubina ne deluje pravilno, nakopičen bilirubin v telesu povzroči zlatenico.
 
Bilirubin je pravzaprav odpadni pridobitek, ki nastane, ko rdeča krvna telesca odmrejo in hemoglobin razpade. 
zato, ker razpada hemoglobin pa se težje celi popek. V glavnem: začaran krog, ki pa se ga da rešit. Z dojenjem in solarijem.

< Sporočilo je popravil nefretiti -- 12.9.2007 12:56:04 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izgubla težo
13.9.2007 13:37:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti



Evo: zdaj bo izpadlo kot v vrtcu: moja kanglica je bolj okrogla kot tvoja......user posted image user posted image user posted image




še moja kanglicauser posted image user posted image user posted image

moja je mela ful zlatenco hudo, cel tedn sma ble v P. zarad tega, praktično ves čas pod lučko, pa infuzijo je dobivala, biliburin je pa kar rastuuser posted image pol smo pa za 36 ur prekinili dojenje in v šusu se je porihtalo.....je rekla pediatrinja da nekaj v zvezi s protitelesi ki jih dobi z mlekom, saj si nisem zapomnilauser posted image tak da načeloma dojenje pomaga, včasih pa poslabšauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?