|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  527 528 [529] 530 531   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke
24.9.2007 14:22:52   
*tajda*
Hvala za informacije o nahrbtnikuuser posted image
Taja83 bi se tud jst komot odpovedala temu merkatorjevemu darilu,samo da ne grem če z rokuser posted image  

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 13201
   RE: Septembrke
24.9.2007 14:48:30   
andreja32
 









čao septembrke!



Jaz imam pa filing da bom oktoberka,......za enkrat se niti pod razno še nič ne dogaja in po vsej verjetnosti mi bodo porod spet sprožili,.........šmentuser posted image .Vsi nas sprašujejo če bo že kaj,....
še poštar mi je rekel da še nobena ni bila toliko časa nosečauser posted image .Sem mu lepo razložila da se mi je pač kmalu poznalo.Je bil prav simpatičenuser posted image .Drugače se je zelo umirila, premika se čisto na izi,....ji zmanjkuje prostora.


Vsem novim mamicam iskrene čestitkeuser posted image user posted image ,.....vsem ki pa še čakamo pa čimlažje porode.

lp Andreja 
















(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13202
   RE: Septembrke
24.9.2007 14:54:27   
sandra85
tiannaaaaaaaaa???user posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 13203
   RE: Septembrke
24.9.2007 14:56:31   
*tajda*
Andreja mogoče se pa res srečava v porodnišnici,ker pri meni tud še nič ne kaže.Tale tvoj poštar je pa res facauser posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 13204
   RE: Septembrke
24.9.2007 15:42:22   
PBJ
še poštar mi je rekel da še nobena ni bila toliko časa noseča


Ta je pa originalna. Poštarji vse vedo, mu bo že za verjet
user posted image
user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13205
   RE: Septembrke
24.9.2007 15:43:19   
taja83
Tajda in Andreja32 a vaju tud sploh nič ne zvija pa nič. ker če vaju ne pol upam, da bom js prej ko oktobra. Mogoče pa bo mene še nekaj časa zvijalo, vidve bosta pa na hitro rodili. še ta teden

Dons sem šla še ne vem kolikokrat pogledat sem gor, če je že kaj novic od Tianne. pa vidim, da še nič.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13206
   RE: Septembrke
24.9.2007 15:44:43   
mony79

Pozdravljene!

Sporočam, da smo v soboto prišli domov in se veselo cartamo.

Moja porodna zgodba:

Prejšnji petek sem bila na kontrolnem pregledu in moja G pravi: Nič gospa, beton, s takšnim CTG-jem ne bo pred oktobrom… Noč je minila brez spanca, v soboto pa sem imela toliko energije, da bi gore premikala – sem počela vse mogoče. Zvečer si rečem, zdej pa gremo spat in potem začne mali v trebuhu rogovilit kot še nikoli prej. To so bile take bunke po trebuhu vsemogočih oblik in prav boleče. Ko se dvignem s kavča ob enih zjutraj POK…Odtekla voda… Zbudim mojega…Gremo 200 na uro v P… Me pregledajo, odprta en prst, v kratkem se bodo začeli popadki…Me dajo ležat na oddelek in res začutim popadke… Ob osmih zjutraj ne zmorem več… Me zopet pregledajo…Gospa gremo v porodno. Potem klistir, britje, tuš, pokličem mojega in akcija… Sicer sem imela svoje popadke, ampak neredne, prekratke (30 sek) in preveč intenzivne, tako da se nisem odpirala. Potem mi dajo umetne, preventivno antibiotike proti streptokoku in glukozo. Nakar se je zadeva pospešila in takoj po kosilu, nekje ob 12.10 sem rodila Vida.
Imam 5 cm rez spiralno zašit, ampak ne boli. Ekipa je bila kljub menjavi izmene super. Najbolj pa sem hvaležna možu, ki je vse to prestajal z mano. Enkrat vmes sem zajokala, da ne zmorem več in potem reče babica: Saj drugič se boste hitreje odpirala… In jaz zabrusim nazaj: Ma kakšen drugič, no way… Sedaj pa vem, da ne bomo ostali tričlanska družina, da bom še kdaj rodila…

Na predvideni dan odpusta v sredo so mi povedali, da je na meji za rumenico in da ostanemo še kakšen dan preventivno pod lučko in na opazovanju. V soboto zjutraj smo prišli domov, danes nas je že obiskala patronažna in smo se prvič kopali in šli za 10 min na balkon na sonček. Popek je že skoraj zaceljen in naj bi po besedah patronažne tudi danes odpadel. Naš fant je imel ob rojstvu 3820 g, zdaj ima že 4 kg.

Več bom poročala ob priliki…Slike so v albumu...

Se pa moram zahvaliti vsem mamicam, ki so rodile pred mano in so na tem forumu pustile precej koristnih nasvetov glede krčev, previjanja in podobno… Hvala vsem…Meni pridejo vaše izkušnje še kako prav…

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13207
   RE: Septembrke
24.9.2007 15:45:07   
PBJ
duska -vidim, da si med nami. Čakamo poročilouser posted image

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu taja83)
Neposredna povezava do sporočila: 13208
   RE: Septembrke
24.9.2007 15:49:33   
*tajda*
mony čestitkeuser posted image
taja mene zvija že 14 dni pa ni ničuser posted image  vsak dan imam take krče kot pri menstruaciji ampak nič v rednih intervalih,tko da sem že obupala.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 13209
   RE: Septembrke
24.9.2007 15:51:20   
helenav
Čestitke vsem mamicam.....čisto vsem.......

Jaz vas vsake tolko berem, ampak moja Klara je podnevi na eno uro na dojki in nimam časa za nič:-(((((( Upam, da se situacija stabilizia. Imam pa nekaj vprašanj za vse mamice:

-Pijete kavo?Jaz eno dopoldne
-Opažate da vam kašna zelenjava naredi krče pri dojenčkih?meni cvetača in bučke
-Kako je z mlečnimi izdelki?Jaz imam občutek, da niso najboljši, sploh alpsko.
-Se lahkomed dojenjem mažeš s kremami proti celulitu?
-Telovadite kaj?Jaz zaenkrat samo trebušnjake, nevempa kaj lahkovse počneš po 6 tednih?

Jaz vas prislilno spet zapuščam, naše orglice so se prižgale

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 13210
   RE: Septembrke
24.9.2007 15:55:45   
*tajda*
helenav jst še nisem rodila,lahko ti pa svetujem da krema proti celulitu nič ne pomaga.Je enkrat Pušenjak tud pisal na med.over,da jih lahko mirne duše uporabljamo pomagale pa ne bodo.user posted image

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 13211
   RE: Septembrke
24.9.2007 16:18:01   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

helenav jst še nisem rodila,lahko ti pa svetujem da krema proti celulitu nič ne pomaga.Je enkrat Pušenjak tud pisal na med.over,da jih lahko mirne duše uporabljamo pomagale pa ne bodo.user posted image


meni je pomagala-una od nivee goodbye celuliteuser posted image
ampak ni dovolj da namažeš-moraš par minut masiratuser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13212
   RE: Septembrke
24.9.2007 16:18:35   
sandra85
tianna-vidim da si onlineuser posted image se pravi da si še v enem kosu

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 13213
   RE: Septembrke
24.9.2007 16:21:17   
sandra85
mamice mene nekaj zanima
user posted image
moj bi rad šel ta vikend na štajersko k njegovim, pa js nisem glih prepričana če je to dobra idejauser posted image
kaj je prezgodaj? (enej bo takrat star 1 mesec pa 1 danuser posted image )
njegova mama si je že sposodila pojstlco za eneja, za previjat tudi ni problem-imam previjalno torbo,...za hrano tudi ni problem-imam 2 zizeuser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 13214
   RE: Septembrke
24.9.2007 16:22:42   
PBJ
Helena, kavo pijem, ko dobim obisk, drugače pa si je sama ne kuham. Nisem ljubitelj kave.
Moja na srečo nima nekih groznih krčev. Danes se nekaj zvija in jamra, ampak sploh ni občutljiva. Jem skoraj vse, ampak v malih količinah. meni je patronažna rekla, da tisto, kar mene samo napenja, naj raje ne jem, ker bo tudi otročička.

Mleka in mlečnih izdelkov pa se kar izogibam. Tudi ne priporočajo.
Ta prvi je mlečni alergik in zdaj pazim, da se ne bi še pri Ani razvila alergija.

Jaz že od tretjega dne po porodu telovadim. Utrjujem trebušne mišice, pa noge,... v bistvu lahko telovadiš kolikor ti paše oz. ti ustreza.

Naš Jure je bil tudi ves čas na dojki. Malo je jedel, pa spal, pa jedel, pa spal - pravi cartek.Tako da sem mu kar dva meseca dala najprej dojko, potem pa si še nekaj mleka izčrpala in dala po steklenički. Tako mi je vsaj malo spal. Potem pa je prišel dan, ko izčrpanega mleka ni hotel več in sem videla, da se pri dojenju dovolj naje. Takrat je tudi dojenje steklo, kot je treba in dojila sva se 21 mesecev.

Sandra, kar pojdite. Najvažnejše imaš zmeraj s sabo - sveže, toplo,... mamino mleko.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 13215
   RE: Septembrke
24.9.2007 16:24:54   
andreja32
Taja 83 in Tajda,....ma jaz imam občutek da bom še za božič noseča.na CTg-ju je ravna črta, MV pa čist zabetonirano zaprt.Tajda jaz sploh ne vem če bom šla v Kranj.Prijateljica je rodila v petek in novice s KR porodnišnice niso bile nič spodbudne.Saj vem da se povsod lahko kaj zakomlicira, sam zdej me je pa kar strah,.....pa še ultive ni dobila....

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13216
   RE: Septembrke
24.9.2007 16:33:59   
helenav
Sandra, če se ti dobro počutiš, kar pojdi. Važno da je tebi ok, da boš mirna in sigurna,potem bo tudi otročičku ok. Njemuje a sedaj važno da je mu je toplo, da je suh in sit in za vse to ni problemov.

(odgovor članu andreja32)
Neposredna povezava do sporočila: 13217
   RE: Septembrke
24.9.2007 16:35:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

tianna-vidim da si onlineuser posted image se pravi da si še v enem kosu


Še še. user posted image  Včeraj mi je internet neki štekal, pa se nisem in nisem mogla povezati na RR. Sandra, mi pošlješ tvoj gsm na ZS? Ko bom rodila - sicer ne vem kdaj - da bi javila na RR. Pa tudi če sem na poti v Rim, da sporočim. Sicer ima Pikica Pokica moj gsm, vendar je bolj malo na RR pa ne vem koliko časa bo imela, da sporoči. Pa še preko Sonca78 sem vam imela namen javiti, pa je tudi ona zbežala v porodnišnico. Zgodaj zjutraj mi je poslala sms, da je na poti v Rim (popadki, čep), toda se je kasneje vse ustavilo. So jo pa kljub temu zadržali v porodnišnici, tako da bo verjetno kmalu mamica.
Držimo pesti! user posted image user posted image user posted image

No, jaz pa sem imela včeraj moj PDP, ampak ni nič. Prav nič se ne dogaja. Danes sem se šla pokazati v porodnišnico. CTG ni omembe vreden, tam doli pa je vse zrelo. Kaj to pomeni? No, kakorkoli... V sredo zjutraj moram nazaj. Ja no, moram se sprijazniti, da sem šla čez rok. user posted image

Zdaj pa čestitke novim mamicam user posted image user posted image user posted image

NaILa, 123a in Sevenka iskrene čestitke ob rojstvu vaših sončkov.

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 13218
   RE: Septembrke
24.9.2007 16:39:52   
Anonimen
Mony79, hvala za porodno zgodbo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13219
   RE: Septembrke
24.9.2007 16:52:03   
Anonimen
Ojoj boga tianna, saj bo, vsak čas. Mogoče že danes zvečer. Če je zrelo že pomeni, da bo vsak čas.
Držim pesti!


Čestitke novim mamicam.....izgleda, da jih bo v teh dneh spet nekaj.

Midve se pa še kar boriva z vnetjem in vraščenimi nohtki. boga revica, jo z jodom mažem, danes pa bom še antibiotično mazilo dobila.
Drugače pa seveliko doji in veliko kaka.

Imam pa žalostno vest, namreč imela sem mongolski skakačici, ki pa sta kot kaže tragično preminuli. Najverjetneje sta umrčkali od starosti.user posted image
Zdaj pa že iščem nove, ampak jih nikjer ne dobim.




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13220
   RE: Septembrke
24.9.2007 17:04:10   
taja83
andreja32 sej moj CTG je tud do sedaj bil vedno ravna črta. Upam, pa da me bo jutri G tud kaj spodaj pogledal, če je že kaj novega. MV je zmehčan bil že pred 4 tedni, pa glavica tud že čist spodaj, sam mene pa zanima, če sem že kaj odprta. upam, da si bo jutri vzel tolk časauser posted image bom poročala kako in kaj

Tianna vse smo te že pogrešale. sem mislila, da se ti je končno uresničila želja in da že cartaš. no sej zdej bo pa verjetno kmalu tko, da vso srečo.

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13221
   RE: Septembrke
24.9.2007 17:10:22   
sandra85
hmmm,hvala za odgovore bom še premislilauser posted image   ker so zaj trgatve na štajerskem,pa nočem da moj cele dneve pomaga in ne bo nič z namauser posted image

user posted image kaj je možno, da se tak majhen otroček že naveže na svojo mamico?user posted image
sem opazla,da ko joče,če ga prime v roke kdo drug, se ne pomiri vedno,ko ga pa js vzamem v roke,pa se takoj pomiri


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13222
   RE: Septembrke
24.9.2007 17:10:45   
Anonimen
Hvala. Upam, da bo res kmalu. Celih 9 mesecev me je bilo full strah, da bom rodila pred rokom, sedaj pa se ne dogaja nič. No, sem pa še vedno optimist in upam, da bom rodila pred oktobrom.
Sicer pa je v Postojni full gužva. Sestra je rekla, da imajo ogromno porodnic; baje da tudi mamice prej odpuščajo in tudi nosečk ne zadržijo na oddelku, razen če je res nuja.
Pregledal me je dr. Kristan in me ni nič bolelo. Full je bil prijazen, pa sestre in babica tudi. Rekel mi je še, da naj si še te dve noči (do srede zjutraj pač) vstavljam svečke proti glivicam, ker res ni dobro roditi z njimi.

Joj punce, res upam, da bomo vse kmalu mamice.

(odgovor članu taja83)
  Neposredna povezava do sporočila: 13223
   RE: Septembrke
24.9.2007 17:18:47   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: helenav

-Pijete kavo? ne
-Opažate da vam kašna zelenjava naredi krče pri dojenčkih? razen cvetače,špinače,korenčka in blitve nisem druge poskusila-te mu ne povzročajo krčkov
-Kako je z mlečnimi izdelki? jaz pojem veliko mlečnih jedi vsak dan (mlečni riž,grez,jogurte, sladoled,sir,sirni namaz, polento z mlekom-ta je baje zelo dobra za naše mleko)
-Se lahkomed dojenjem mažeš s kremami proti celulitu? zakaj pa ne? ti priporočam od nevee goodbye celulite
-Telovadite kaj? neuser posted image



_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 13224
   RE: Septembrke
24.9.2007 17:18:56   
helenav
IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

hmmm,hvala za odgovore bom še premislilauser posted image   ker so zaj trgatve na štajerskem,pa nočem da moj cele dneve pomaga in ne bo nič z namauser posted image

user posted image kaj je možno, da se tak majhen otroček že naveže na svojo mamico?user posted image
sem opazla,da ko joče,če ga prime v roke kdo drug, se ne pomiri vedno,ko ga pa js vzamem v roke,pa se takoj pomiri



Mleko dela čudežeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 13225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  527 528 [529] 530 531   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  527 528 [529] 530 531   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?