|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Črna čokolada
29.9.2007 16:22:09   
FANTEK1
Odvisna sem od crne cokolade- najmanj 70% kakava. Zanima me ce lahko zaradi velike kolicine, ki je pojem, otrok v trebuhu to kakorkoli obcuti. V prvi nosecnosti sem je tudi veliko pojedla pa je sin zdaj zelo zivahen- je lahko to razlog? ok, saj vem, veliko je v karakterju, ampak me zanima ce ima tudi cokolada kak vpliv.
Hvala za odgovore

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 22.10.2007 20:39:38 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CRNA COKOLADA
29.9.2007 17:12:59   
Naja30
Oooo, pol je pa tud moja zarad sladkarij tako živahna!! user posted image

Ne, mislim, da ni povezave. Ti jo kar jej, je zdrava.

(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CRNA COKOLADA
30.9.2007 9:38:18   
bina30
Jaz na splošno zelo rada jem sladkarije, od čokolade, peciva do keksov in vsega mogočega. UZ je pokazal, da je moj otrok veliko večji od povprečja in so sumili, da imam nosečniški diabetes. Pri tej obliki sladkorne otrok dobiva preveč sladkorja in bolj hitro raste. No in se je izkazalo, da je nimam. Mislim pa si, da otrok vseeno bolj raste zaradi velike količine sladkorja, ki ga pojem.

Mogoče je zato pametno jesti malo manj sladkorja, samo črna čokolada ga tako nima preveč, ima več kakava, a ne? Ti sama veselo papaj dalje, če ti paše. 

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CRNA COKOLADA
30.9.2007 12:28:58   
FANTEK1
Ja crna cokolada je zdrava, sploh ta nad 70% kakava.. Hvala za odgovore..

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CRNA COKOLADA
30.9.2007 17:57:26   
splaninka
ojla,

velike količine kakava učinkujejo podobno kot velike količine kave. Kakav namreč vsebuje teobromin, ki ima na človeški organizem podoben učinek kot kofein. Malo vseeno pazi, sploh če ti diši tudi kava. Če pa kave ne piješ, mislim da pol tablice 100 g porcije ne more škoditi. drugac pa še malo na netu prečekiraj. Vem, da sem nekje zasledila maksimalne količine kave, kakava, koka kole ipd poživil, ki jih dnevno lahko zaužije nosečnica.



(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CRNA COKOLADA
30.9.2007 19:14:53   
FANTEK1
Kave sploh ne pijem, na sreco user posted image
Saj sem ze gledala pa ne morem najt nobenega pametnega clanka o tem.. Je pa crna cokolada edino kar jem od sladkega. OK, kak sladoled tufi, ampak nimam rada peciva, keksnov in takih stvari, tako da se redim od cokolade ne. Sem ze prekontrolirala user posted image pa niso sle kile nic gor zaradi tega...

(odgovor članu splaninka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CRNA COKOLADA
2.10.2007 9:02:39   
splaninka
Tkole sem naracunala. S 100 g tablico 70% cokolade zauzijes priblizno 100 mg kofeina (upostevala sem maksimalno vsebnost kofeina). Maksimalni priporočeni dnevni odmerek kofeina pri nosecnicah pa je 300 mg. Torej ni panike.
Kolicine v čokoladnem sladoledu, mlecni cokoladi  in keksih  pa so zanemarljive.


(odgovor članu FANTEK1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: CRNA COKOLADA
5.10.2007 11:42:44   
FANTEK1
hvala splaninka

(odgovor članu splaninka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?