|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pes, mačka ......
2.10.2007 12:55:17   
*sanela*
Naš tamali si želi kužija in muco. Ker se mi zdi še premajhen sva mu z možem kupila zlato ribico, ki jo niti ne pogleda!
A vaši malčki imajo hišne ljubljenčke?
Koliko naj bi bil star otrok ko bi dobil prvega ljubljenčka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pes, mačka ......
2.10.2007 13:09:19   
PIAF
Nikoli ni prezgodaj...če si želi!

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pes, mačka ......
2.10.2007 13:22:29   
Lenny
Najin 5 letnik je začel sanjati o mucku. Padale so obljube, kako bo on zanj skrbel, vse bo on naredil, ...... In ker sem jaz pač jaz, sem uvedla za uvajanje plišastega mucka, dve posodici za vodo in hrano, škatlo s peskom, košarico za spanje.
Po enem tednu se je odločil, da bo imel mucka šele v hiši. Do te pametne odločitve je prišel, ker je dejansko moral sam skrbeti za pliškota. In je hitro ugotovil, da je z živalco delo, pa čeprav je plišasta.
Če imaš prostor in če se tudi drugi člani družine strinjajo, po moje ni prehitro. Dejstvo pa je, da otrok pri tej starosti še ne more sam skrbeti za živalco, zato to hitro postane mamino delo.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pes, mačka ......
2.10.2007 13:33:14   
Nika v službi
Kot je lepo napisala Lenny, razmisli, če si vi želite živalco in če boste lahko zanjo ustrezno skrbeli. Ker otroku so mucke, kužki... simpatični, ker so praviloma igrivi, vidi pač samo del slike. Dejstvo je, da za žival otrok ne bo skrbel, se bo hitro naveličal.
Sosed je pri svojih 4 letih dobil mucico, pa se je je hitro naveličal, ker pač ni bila za "stvar" (mucke so nekoliko bolj samosvoje kot kužki), potem so starši nekaj časa skrbeli zanjo, je bila pa več pri nas kot pri njih. Po slabem mesecu pa jo je zbil avto....

Če ste vsi ZA, potem bi jaz glasovala za muco. Vseeno je z njo manj dela, psa pa pač moraš 2x dnevno peljati na sprehod, pa dresura in te zadeve. Da primernega prostora ne omenjam.





(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pes, mačka ......
2.10.2007 13:33:47   
lex
Naš 2,5 letnik ima želvo, ki je pri bajti že full cajta (pred njegovim atijemuser posted image ) in ta je kot kužek, kar hodi za njim. Pri nas ima psa, ki mu dovoli vse, tud v gobec pogledat (je psička) in ji je čez dan tolk dolgčas za njim, da ga vsak dopoldan pride iskat, jaz jo morem pa domov vozituser posted image user posted image  jaz sem vsekakor za to, da otroci rastejo z živalmi.user posted image Tak mali kot je moj še ne more skrbet za njih, lahko pa pomaga.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pes, mačka ......
2.10.2007 13:35:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

Naš tamali si želi kužija in muco. Ker se mi zdi še premajhen sva mu z možem kupila zlato ribico, ki jo niti ne pogleda!
A vaši malčki imajo hišne ljubljenčke?
Koliko naj bi bil star otrok ko bi dobil prvega ljubljenčka?



Ko zna tudi skrbeti zanj. Žival ni igrača.

ja, naš bi pa rad celo rimsko vojsko pa Asterixa pa Obeliksa in kaj naj zdaj user posted image

(odgovor članu *sanela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pes, mačka ......
3.10.2007 12:17:08   
bobek05
Mi v stanovanju nimamo ničesar. Niti ni izrazil želje, da bi kaj imel. Je pa pri nas tako, da res skoraj vsak vikend gremo na podeželje k dedkom in babicam in tam si da duška. Moji starši imajo doma psa, pri sosedovih imajo ribnik, moja babica ima kokoške... in mali je čisto blažen. user posted image  

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pes, mačka ......
3.10.2007 12:22:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

Naš tamali si želi kužija in muco. Ker se mi zdi še premajhen sva mu z možem kupila zlato ribico, ki jo niti ne pogleda!
A vaši malčki imajo hišne ljubljenčke?
Koliko naj bi bil star otrok ko bi dobil prvega ljubljenčka?



Naš se je iz porodnišnice vrnil v hišo polno živali:3xuser posted image 3xuser posted image in1xuser posted image

Ko je imel dve leti je poskusil deli gumi bombon zlati ribici,pa ji ni pasalo,prav nasprotno revica je poginila.
Nabava domačega ljubljenčka je pravšnja v času,ko se otrok že zave odgovornosti.

(odgovor članu *sanela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pes, mačka ......
3.10.2007 12:24:46   
soncece24
Tako malemu otroku bi jaz kupila žival le, če bi si jo sama želela in bi bila pripravljena 100% poskrbet za njo. Od otroka pričakovat, da bo sam skrbel za žival je pri takih letih čista utopija. Seveda da mora pomagat, ampak levji delež pa vseeno odpade na tebe. Za štart bi pa jaz predlagala kakšnega zajčka - so luškani, ni tolko dela z njimi, lažje najdeš koga, ki ga počuva, če greš na dopust (seveda se je to treba dogovoriti že preden žival kupiš), so fajn carteki. Muce so res samosvoje, s psom je dosti dela in za mene je pes član družine, se pravi je za mene odločitev za psa skoraj enakovredna odločitvi za otroka, ribice pa niso kaj dosti zanimive - jih en moreš cartat.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pes, mačka ......
3.10.2007 12:28:18   
Petraa
mislim da otroku žival veliko pomaga pri razvoju. samo zavedat se morate,da bo večinoma pes bil na vaših plečih,čeprav to ni pravilo. 

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pes, mačka ......
3.10.2007 12:33:09   
Anonimen
Nikoli se ne kupi živali otroku, žival kupimo zato, da bomo imeli z njo veselje in skrbi. Mi, starši. Če smo voljni prevzeti vse dolnosti, ki vkjučujejo skrb za žival, potem ja, drugače ne. Žival je za otroka dobra iz vzgojnega vidika, ampak zanjo otrok ne bo skrbel, ker je otrok.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pes, mačka ......
3.10.2007 12:38:47   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Nikoli se ne kupi živali otroku, žival kupimo zato, da bomo imeli z njo veselje in skrbi. Mi, starši. Če smo voljni prevzeti vse dolnosti, ki vkjučujejo skrb za žival, potem ja, drugače ne. Žival je za otroka dobra iz vzgojnega vidika, ampak zanjo otrok ne bo skrbel, ker je otrok.



se podpišem!user posted image

Naša tamala je itak prišla iz porodnišnice k dvem velikim psom,zdaj pa je še ena mačka pri hiši in hrček....pa po celi vasi ima pasje prijatelji in eno debelo mačko.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?