|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergije, dojenje, prehrana
12.10.2007 21:54:27   
rožica81
Pozdravljene!

Svojega 5-mesečnika polno dojim, je pa alergičen na KM, jajca in še na kaj. Pa me zanima - tiste, ki ste ali ste bile v podobni situaciji - ali ste kdaj jedle piškote, ki so bili brez alergenih sestavin, lahko pa so imeli te sestavine v sledovih? In kakšna je bila reakcija otročkov potem? Jaz se sedaj strogo držim, da takih živil ne uživam, se pa kar hitro neha potem iskanje po policah s piškotki user posted image  Sem pač sladkosneda user posted image

Hvala za odgovore,

Lp, rožica user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
13.10.2007 8:57:21   
Dejča
Jaz sem se res strogo držala diete (brez vseh primesi) skoraj 5 mesecev. Potem smo bili na testiranju, kjer ni pokazalo ničesar, in sem postopoma začela jesti nekatere stvari nazaj. Pri 14 M je lahko pila KM brez reakcij.

(odgovor članu rožica81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
13.10.2007 17:21:39   
Natali07
Jaz sem v začetku probala piškote, kjer sem na dnu dekleracije zasledila, da piše, da je delano v okolju kjer je prisotno mleko in jajce. Dobil je pike, pa nisem vedla ali od piškotov ali česa drugega, tako da jih sedaj ne jem več. Jih najraje spečem kar sama , vsaj vem kaj jem in da malček ne dobi reakcije. Je pa sedaj star 9,5 mesecev in ga še dojim in se strogo držim diete. Je alergičen poleg mleka , jajc še na krompir, polento, proseno kašo in kar nekaj zelenjave(brokoli, blitva, cvetača, paprika, paradižnik, malancana) in sadja (jagode, breskve, marelce...).

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
15.10.2007 19:46:16   
rožica81
Punci, hvala za odgovor user posted image  Natali07, mi lahko prosim posreduješ recept za piškotke? Bi ti bila zelo hvaležna. user posted image

Najlepša hvala in lep pozdrav

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
16.10.2007 8:31:56   
Natali07
Recepte dobiš na kulinarika.net -jih je kar nekaj. Glej pod dodatkom - brez mleka in jajc

Veselo peko in sladkanje.

(odgovor članu rožica81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
22.11.2007 11:20:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Natali07)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
22.11.2007 17:09:41   
rožica81
Carmy!

Za zajtrk marmelade - najbolje so domače, sicer pa brez konzervansov, za malico pa sadje ali kaj podobnega. Jaz sem velikokrat jedla riževe vaflje z namazi - npr. bučkin je dober, pa Wasa kruhke... Saj se kaj najde.

Na kulinariki pa tudi jaz nisem našla drugih receptov razen dveh za pecivo brez mleka in jajc.

LP

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
22.11.2007 18:05:08   
Natali07
Jaz sem največkrat pekla piškote po tem receptu pa nisem več prepričana ali je iz kulinarika.net ali ne.

ČAJNO  PECIV
SESTAVINE
 
60 dag moke
20 dag sladkorja v prahu ali navaden sladkor
40 dag margarine GEA
1 vanilin sladkor
1 pecilni prašek
limonina lupinica (v začetku probala, kasneje črtala ker mislim da mu ne odgovarja)
malo ruma

Vedno dodala kokosovo moko, ker se drugače piškoti na modelček niso hoteli delat, saj je Gea margarina z veliko vode.

 
POSTOPEK
 Iz sestavin zgnetemo testo. S testomatom nabrizgamo kekse različnih oblik.
Pečemo jih 15-20 minut na 180-200°C

 
 
Čez viken sem pa probala tudi rogličke za katere je dala recept Binabona pri pikcih nekaj strani nazaj. So super vsi smo jih radi jedli.

(odgovor članu rožica81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
22.11.2007 18:25:45   
Natali07
Zajtrke in večerje in včasih tudi malica user posted image  pa jem enako kot Rožica81 - domačo marmelado iz sadja, ki mu odgovarja in brez konzervansov. Od kuplenih pa le slivovo od kolinske brez konzervansov. Zadnje čase pa večkrat jem margarino Gea sladkor in popražen sezam na kruhu. Pa bučni namaz je tud super in velika skleda solate.

Vsake toliko časa pa za zajtrk ali večerjo pojem sardelice v konzervi (samo v sončničnem olju in soli) - mi je svetoval diatetik zaradi kalcija. Včasih si privoščim tudi tune in ni nobene reakcije, ja pa suho klobaso (ne vem točno imena) je brez mleka in ima samo en E.

Ker se jedilnik hitro zaključi se je pa velikokrat zgodilo, da sem že za pozni zajterk jedla kar kake makarone, pa pečene bučke med poletjem.

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
23.11.2007 9:39:47   
Natali07
Sem se spomnila, da se največkrat sladkam s hitrimi pripravki dobrot.user posted image

RUMOVE kroglice (ki pravzaprav niso rumove)
- droptine (tiste brez mleka in dodatkov) - namesto albert piškotov
- kokosova moka
- margarina GEA
- rjavi sladkor (ali sladkor v prahu)
- rum (največkrat ne - kakor vam paše)
- 100% kakav (če dodam kakav potem dam več sladkorja ker je grenak)

Naprej pa znate- zmešaš sestavine in iz mase narediš kroglice. če se pa mudi pa jem maso kar z žličko user posted image .


Palačinke - pa tako vse poznate:
- voda ali radenska (namesto mleka - lahko pa tudi riževo nleko - ampak jaz delam vedno z vodo)
- moka
- vanili sladkor
- sol
- sladkor

Pečem jih v manjš ponvi, da se ne trgajo in namažem z dobro domačo marmelado ali pa jih zmažem kar same če je nuja.



(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
23.11.2007 21:30:38   
rožica81
Še to, za vse sladkosnede mamice user posted image

Sem danes v Mullerju našla piškotke, sicer za otroke, ampak vseeno - pirine piškotke in pirine palčke (te so z lešniki). Je pa to njihova blagona znamka. Punce, dobri so, za prvo silo bo user posted image  Priporočam! Brez KML in jajc!

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
27.11.2007 14:15:50   
kate
Imam podobne težave.. Nazadnje našla zelo dobre piškote v Hoferju - Spekulas z mandeljni; pa še zelo poceni so.. Drugače pa je veliko receptov na strani veganske kuhinje; http://kid.kibla.org/~marjan/vegan/kuharskikoticek.htm
ki so zelo uporabni..

LP


_____________________________

Kate

(odgovor članu rožica81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergije, dojenje, prehrana
28.11.2007 14:14:28   
grešnica
Tudi jaz sem našla v Hoferju neke Švedske kekse (eni so vanilijevi, eni iz ovsenih kosmičev), ki so brez KM in jajc od maščobe pa imajo kokosovo in palmino olje in so prav okusni. Pakirani pa so v podolgovati 20 cm škatlici in zaviti v prozorno folijo. Upam, da bo kateri prav prišlo.
Nekaj tednov nazaj pa sem naredila eno kokosovo pecivo (moka, olje, sladkor, radenska), samo ne vem na pamet recepta.

LP

G.

(odgovor članu rožica81)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Poletni dopust
lola85 RR

Ko greste na poletni dopust, kje najraje bivate?

apartma (67%)

hotel (16%)

kamp (17%)


Število vseh glasov: 64

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!