|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stekleničke tomme tippee anti colic
14.10.2007 22:01:14   
Anonimen
Pozdravljeni,


prosila bi za vaše izkušnje glede dudk za stekleničke.
Moj fantek je star sedem tednov in je zalivanček od 14 dneva dalje.
Kupili smo stekleničke tommee tippee anti colik z označbo 0 +.

Mali že nekaj časa pije iz njih in kadar je zelo lačen in temu primerno
tudi zelo požrešen, mu mleko teče tudi mimo ustec, ker tako močno vleče.
Občutek imam, da ga mleko kar zaliva in da je njegov sesalni refleks premočan. Te dudke so namreč križno prerezane in ob močnem sesanju se te
križne lopute odprejo in dotok mleka je znatno večji.
Čas pitja npr. 90 ml mleka je v treh ali štirih minutah.

Zanima me, ali ima katera od vas mamic izkušnje s temi križnimi dudkami.
Po drugi strani pa je (menda) klinično dokazano, da pitje iz teh dudk zmanjšuje krčke.

Pa še nekaj me zanima .... mali ima na ličkih rdeče mozoljčke, ki niso pravi pomozljčki, ampak so neke izboklinice. Koža je hrapava, kot če bi jo napihal veter in bi bila osmojena.
Otroka mažem po kopanju tudi po obrazu z buebchen kremo in tudi ko gremo na sprehod, ga namažem po obrazu, tako da koža ni izsušena.
Sumim na kakšno alergijo - morda na mleko; pije Aptamil 1.
Sicer imamo pediatra 23. oktobra.
Ja pa še očko ima že tri tedne vneto. Ne pomaga čiščenje z fiziološko, ne z blagimi kamilicami.

Vesela bom odgovora in vaših izkušenj !

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stekleničke tomme tippee anti colic
14.10.2007 22:14:36   
birdy
Za drugo ti ne vem povedat. namso govoril v materinski da je najbolj za očke materino mleko. Da sam mal špricneš al pa pomažeš. Sam ne vem če maš mleko glede na to da mu daješ umetno mleko.
Jaz bi na tvojem mestu se šla prej k pediatru pokazat.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stekleničke tomme tippee anti colic
14.10.2007 22:17:38   
Anonimen
hvala birdy,
za očko bo verjetno itak najbolje, da jo pogleda pediater, čeprav
je na prvem pregledu dr rekla, da izpirati z  fiziološko, pa ne pomaga.
Mleka pa user posted image  žal nimam več.


(odgovor članu birdy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stekleničke tomme tippee anti colic
15.10.2007 10:06:03   
kaya2007
kurkuma, večina flašk je narejena tako, da zmanjšuje krčke oz. so anti colic...če pa res pomaga, je pa vprašanje. mi imamo tudi tomme tippee flaške, ampak pomoje da druge kot ti, tamala pa je imela krče kakšen mesec ali dva, potem so izginili. teče pa ne preveč iz teh flašk...ali pa naša manj vleče user posted image

aja, pa zalivančkom dajejo včasih tudi malo rižolinota v mleko, da se zgosti-to bi verjetno lažje pil skozi večjo luknjo. rižolino lahko daješ načeloma od 2. tedna (so mi rekli trije pediatri), ampak vprašaj še svojega...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stekleničke tomme tippee anti colic
15.10.2007 10:19:26   
Anonimen
Jaz dam user posted image čaj iz te flaške, pa tudi vedno mimo teče. Drugače jo dojim, pa tudi takrat mimo teče, tako da ne pripisujem tega flaški ampak user posted image . Drugače pa mi je flaška super.

Moja user posted image je imela vneto učko že v P, menda zaradi tiste kremice, ki jo ob porodu namažejo. Pa sem jo z mlekom zalivala, pa je imela samo še bolj zlepljeno. Ob odhodu iz P (11. dan) mi je pediater dal kaplice Tobrex. Tiste so ji vnetje pozdravile v nekaj dneh.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stekleničke tomme tippee anti colic
15.10.2007 12:00:51   
Ajvy
Mi smo tudi imeli mozoljčke, koža je bila kot šmergl papir...sma dobile kremo- rekla je, da je to zaradi močnih hormonov, da so to v bistvu temenca na obrazu...

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stekleničke tomme tippee anti colic
15.10.2007 21:37:46   
Anonimen
Hvala za vaše odgovore. Danes zjutraj sem pa kar P poklicala in ji povedala za očko, dobila sva kapljice ciloxan, ki jih moram dajati v vsako očko po eno 4 x na dan, pet do sedem dni. Upam, da bo pomagalo.
Ja pa P sem tudi vprašala zakaj so taka lička, kot je povedala Ajvy, kot "šmergl" papir, pa mi je tudi P rekla, da je to od hormonov in da bi se naj tja do tretjega meseca lica spucala in da je lička je potrebno mazati s hladilno kremo.

Kar se pa dudk tiče, pa mu dam piti iz teh anti colic takrat, ko ni zelo požrešen, in da čim manj steče ven in da se ne davi. Drugače pije na navadno, da se malo "matra" in mi poleg včasih tudi zaspi.user posted image

Želim vam lepe in vesele urice z vašimi user posted image


kurkuma


(odgovor članu Ajvy)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stekleničke tomme tippee anti colic
15.10.2007 22:00:24   
ZmajTolovaj
Naša user posted image  je imela tudi čist mozoljškasta lička, so mi povedali, da se otrok pač "čisti" in da samo izgine po 14 dneh, treh tednih; nisem nič posebej mazala, normalno za ven, kot sicer, pa je res samo izginilo.
Pa TT flaške imamo tud, ampak se mi ne zdi, da bi kaj preveč ven teklo ... pa jih imamo že od začetka. Poskusi s kakšnim drugim cucljem, kot je rekla že en pred mano - vsi so KAO anti colic, pa ne vem, ali ima to kaj teže ... No, vsekakor veliko uspeha!user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stekleničke tomme tippee anti colic
17.10.2007 13:42:07   
pajac
Mi imamo Chiccotovo anti colic flaško oz. cucelj in je enako kot pri tebi...Preveč vleče in teče ob ustih, spije pa tudi v rekordnem času, pa količino ki bi jo lahko zavžil ni omejil navzgor...:))))... Sicer zdaj več ne dodajam ampak vseeno... Zdi se mo pa da oznaka anti colic ni povezana z načinom "izdelave" luknjice ali njeno velikostjo ampak s tem da ob strani ima ventil za izpuščanje zraka, ki ga otrok sicer požre... s tem se zmanjšajo krči...

_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




cepljenje pri 3 mesecih
ocka818

lep dan vsem članom ringaraja spletne strani imam eno vprašanje zanima me ali kdo mogoče ve če otrok nima zdravstvenega zavarovanja kolikšna je cena cepljenja hvala za vaše odgovore in lep pozdrav

1 (86%)

1 (14%)


Število vseh glasov: 43

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!