|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: d3 ali dajete?
24.10.2007 22:09:03   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

sigurno bolje kapljice kot rahitis...

itaq...

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: d3 ali dajete?
24.10.2007 22:11:54   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Ali se te Oleovit D3 dobi tudi brez recepta?


V Avstriji. Drugače jih ima pa lekarna Arnika v Šk. LOki. Mislim, da pošljejo tudi po povzetju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 7:03:22   
Ines Š.
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Ali se te Oleovit D3 dobi tudi brez recepta?


Ja seveda. Saj na recept se jih ne dobi. Pa tudi pri nas naj jih ne bi bilo. Moja P me je poslala po nje v Avstrijo, baje tam stanejo 2,5 evra. Potem pa sem na tem forumu zasledila, da se jih lahko naroči v Sloveniji v eni lekarni. Cena s poštnino pa naj bi bila  9  do 10 evrov.
Na srečo sedaj lahko uporabljamo D3 user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 7:05:13   
Ines Š.
N & B - se opravičujem, ker sem spregledala, da si ji že ti odgovorila user posted image

(odgovor članu Ines Š.)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 7:42:07   
Anonimen
Pa, kaj potem če ima otrok krče? To je pač tako. Nevem, meni se zdi, da se preveč ubadate s tem, ali boste dale kapljice. Vaša odločitev, ampak če verjamete ali ne, na stara leta sploh ne bodo imeli moči. Moja babica je pri skoraj 80 letih še zmeraj aktivna, po zaslugi D3 kapljic. Lepo vas prosim, kaj pa se lahko zgodi, če boste otroka pač morali sem pa tja nosit, če bo imel krče... To je del njihovega vsakdanja. In, ja, dajem te kapljice, in nima krčev. Včasih jih dobi, pa kaj. Saj mine to prej ko slej.

(odgovor članu Ines Š.)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 9:17:18   
muck
D3 pa smo tam, meni se kar koža naježi, ko berem take. Ne naši stari starši, starši in ne mi nismo jemali teh kapljic, a je kdo imel rahitis, ne. Življenjska doba pa ni odvisna od D3-ja, ker je naša babica 94 let stara pa teh kapljic oz. vitamina sploh v življenju ni videla, in je še zelo aktivna. Za vse tiste, ki pripisujete zasluge D3 kapljicam: osteoporoza, starost, aktivnost v starosti,... vse je gensko pogojeno! Kakšno knjigo ali pa članek o teh stvareh si poglejte in preberite. Če kapljice res povzročajo krče - nekaterim zagotovo, potem sem mnenja, da se jih otroku ne da, ker če ne, je to samo eno matranje in trpinčenje otroka (pa mamice tudi). Pri nas smo se toliko trudili, da smo krče odpravili, a zdaj pa naj mu jih spet povzročim? Probali smo tudi s tistimi avst. pa je vseeno imel krče. Poleg tega se pa te kapljice da nodomestiti s sončkom (izpostavljanje soncu), dojilje lahko tudi z uživanjem masla, jetrc in rumenjaka, pa tudi kapljice lahko zaužijete, ker otrok dobi preko mleka vse. Če se pa že ne morete odreči kapljicam jih pa pričnite dajati, ko bodo krči mimo. Res ne vem kaj toliko komplicirate, poenostavite si stvari.  

_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 9:25:00   
Ajvy
Mi smo počakali da se vzpostavi njena prebava, potem pa smo jih začeli dajat...smo pa veliko vzunaj

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 10:07:44   
nky 23
tianna ja dobijo se brez recepta v avstrji.

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 10:19:45   
muck
IZVIRNO SPOROČILO: Ajvy

Mi smo počakali da se vzpostavi njena prebava, potem pa smo jih začeli dajat...smo pa veliko vzunaj


Bravo, tako je treba. user posted image


_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 11:30:14   
AlTa
Ja dajemo AD3 kapljice. P nam je predpisala 6 kapljic na dan , sam mu ne dajem 6 k. ampak 2 k. Ga še počasi uvajam.user posted image

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 16:46:09   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: muck

D3 pa smo tam, meni se kar koža naježi, ko berem take. Ne naši stari starši, starši in ne mi nismo jemali teh kapljic, a je kdo imel rahitis, ne. Življenjska doba pa ni odvisna od D3-ja, ker je naša babica 94 let stara pa teh kapljic oz. vitamina sploh v življenju ni videla, in je še zelo aktivna. Za vse tiste, ki pripisujete zasluge D3 kapljicam: osteoporoza, starost, aktivnost v starosti,... vse je gensko pogojeno! Kakšno knjigo ali pa članek o teh stvareh si poglejte in preberite. Če kapljice res povzročajo krče - nekaterim zagotovo, potem sem mnenja, da se jih otroku ne da, ker če ne, je to samo eno matranje in trpinčenje otroka (pa mamice tudi). Pri nas smo se toliko trudili, da smo krče odpravili, a zdaj pa naj mu jih spet povzročim? Probali smo tudi s tistimi avst. pa je vseeno imel krče. Poleg tega se pa te kapljice da nodomestiti s sončkom (izpostavljanje soncu), dojilje lahko tudi z uživanjem masla, jetrc in rumenjaka, pa tudi kapljice lahko zaužijete, ker otrok dobi preko mleka vse. Če se pa že ne morete odreči kapljicam jih pa pričnite dajati, ko bodo krči mimo. Res ne vem kaj toliko komplicirate, poenostavite si stvari.  


Meni se pa koža naježi, ko take berem. Kot sem že rekla, so včasih ribje olje jemali namesto teh kapljic.
In ni res, da pri tistih, ki niso jemali, rahitisa in osteomalacije ni bilo. Veliko je bilo starih ljudi z grbo in drugimi deformacijami hrbtenice, krivimi nogami, deformacijami lobanje in prsnega koša.
Medicinska stroka pa ne priporoča preventive z AD3 kar tako brezveze, da bi s tem mučili dojenčke user posted image user posted image , ampak zato, ker so študije pokazale, da je teh obolenj občutno manj, če se jemlje. Ni vse v soncu.

Naše stare mame tudi niso poznale avtomobilov in televizije, pa so 'gor zrase', ne vem zakaj se potem mi tako veselo prevažamo in zvečer buljimo TV. Primerjava pa taka...user posted image

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 19:00:45   
buša
meni so  že v bolnici rekli da jih dojenčki morajo dobiti da dobijo določeno količino vitaminiv in snovi ki so v njih-tak da mislim da vsaka želi za svojega user posted image  najboljše in jih mu daje.

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 21:25:55   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: N & B
Oleovit - 1 kapljico dnevno.


Enako!

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: d3 ali dajete?
25.10.2007 22:05:20   
Anonimen
imam se eno steklenicko D3-neodprto....hranjeno v hladilniku.....ce jih katera zeli naj s ejavi na zs...zdaj dajemo ad3 prej smo pa d3

(odgovor članu Klarita)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: d3 ali dajete?
26.10.2007 12:58:32   
muck
Lej, spet se piše kot da so te kapljice odrešitev za vse. Moj odgovor se je nanašal na zaslugo teh kapljic pri še zelo aktivni babici (brez zamere, nič osebnega). Veliko je dejavnikov, ki vplivajo na take stvari. Povedala sem, da se kapljice dajo nadomestiti še s kakšno drugo stvarjo, če že probleme povzročajo in si jih mamice ne upajo dati. Rešitev je več. Poleg tega, pa te raziskave... Večino raziskav dajo narediti farmacevtske družbe za boljšo prodajo. Alo, pa kaj si kdo upa trditi, da so te kapljice edini vir vitaminov na tem svetu in da samo njihovo jemanje preprečuje obolenja. Lepo vas prosim. Malo pobliže spoznajte farmacevtski lobi, pa bo, pol vam pa vsega ne bodo mogli prodati. Tako, da... Ne bi več o tem, pa take primerjave avto, tv user posted image Včasih je bilo pomanjkanje marsičesa tako, da... Pol lahko začnemo še z vsemi cepljenji za, proti,... in nikamor ne pridemo. Vsak človek ima svoje mnenje, mnenja si ustvarja na podlagi vedenj in znanj, ki jih ima.
[/quote]

Meni se pa koža naježi, ko take berem. Kot sem že rekla, so včasih ribje olje jemali namesto teh kapljic.
In ni res, da pri tistih, ki niso jemali, rahitisa in osteomalacije ni bilo. Veliko je bilo starih ljudi z grbo in drugimi deformacijami hrbtenice, krivimi nogami, deformacijami lobanje in prsnega koša.
Medicinska stroka pa ne priporoča preventive z AD3 kar tako brezveze, da bi s tem mučili dojenčke user posted image user posted image , ampak zato, ker so študije pokazale, da je teh obolenj občutno manj, če se jemlje. Ni vse v soncu.

Naše stare mame tudi niso poznale avtomobilov in televizije, pa so 'gor zrase', ne vem zakaj se potem mi tako veselo prevažamo in zvečer buljimo TV. Primerjava pa taka...user posted image
[/quote]

_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: d3 ali dajete?
26.10.2007 13:17:13   
saline
Znanstvene raziskave nimajo veze s farmacevtskimi firmami. Tvoja babice in še katera so pač imele srečo, ne pa vsi...
In na rahitis vpliva edino pomanjkanje vitamina D, in ne veliko stvari, kot pišeš.

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: d3 ali dajete?
26.10.2007 23:34:24   
kšpela
jaz sem najprej dajala AD3 pa je dobila krče pa sem prenehala po treh dneh in sem ji začela dajati  D3 in nimam nobenih problemov.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: d3 ali dajete?
28.10.2007 8:55:21   
muck
Da ne bo pomote, se strinjam s tem, da rahitis povzroča pomanjkanje vitamina D, tega nisem nikoli zanikala oz. tako kot ti praviš/pišeš, nisem nikoli rekla, da ga povzroča več stvari. Pisala sem o tem, da se vitamin D, da dobiti tudi preko drugih stvari (hrane), poleg tega, je pa to edini vitamin, ki ga je telo sposobno samo proizvesti po domače povedano s pomočjo sonca (izpostavljanje soncu).
Farmacija pa... izsledki znanstvenih raziskav govorijo o tem, da pomankanje vitamina D, vpliva na.... ne pa pomankanje oz. ne dajanje kapljic AD3 oz. D3.

V glavnem, mamice, moje mnenje: jaz svojemu malčku kapljic ne dajem samo zato, ker ima prehude krče po njih. Ker imam to srečo, da dojim, se trudim uživat čim več živil z vit. D in poleg tega, se še sprehajamo čim več po sončku (kolikor je to mogoče). Sicer bo pa kmalu čas, ko bo obdobje krčkov minilo in bom takrat mirne vesti svojemu user posted image dala te kapljice.


_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: d3 ali dajete?
28.10.2007 16:54:15   
Anonimen
Ali je v tem Oleovitu d3 le vitamin D? Kaj pa A? Kako pa se jih dozira?

(odgovor članu muck)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: d3 ali dajete?
7.11.2007 10:47:44   
sandra80
oleovit D3 kapljice sem jaz dobila v mariboru na recpt ki mi ga je predpisala pediatrinja . a pri vas ni za dobit na recept? mi nimamo s tem nobenih težav. kar se pa tiče jemanja kapljic pa je tako jaz mojemu sinu poleti nisem rabila dajat ker mi je tako rekla pediatrinja bila sva pa dosti na soncu. izvidi ko je dal kri so bili super vsega doajvolj, sedaj ko pa je zima pa mu jih dajem brez premisleka ker mu želim najbolje stem da sma jih začela zdaj pri destih mesecih ravno danes bo dobil prve upam da ne bo problemov

lp
sandra


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: d3 ali dajete?
7.11.2007 16:58:10   
nody
mi jih tud dajemo. nobenih teževuser posted image

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?