|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pretepanje
7.11.2007 18:18:16   
Nikica
Zanima me, kako učite svoje otroke, da se postavijo v bran močnejšim, tistim, ki se radi spravljajo na ostale? Kako jih učite, da postanejo trdnejši, bolj žilavi, odločnejši, samozavestnejši? Po vašem mnenju, kaj naj naredi triletnik, če ga drugi tepejo v vrtcu, če on ne izziva?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pretepanje
7.11.2007 18:20:09   
Anonimen
Jaz rečem, naj udari nazaj. Ampak fejst, pa dere naj se zraven na ves glas.

(odgovor članu Nikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pretepanje
7.11.2007 18:22:47   
Anonimen
A on da ne izziva?

Odvisno od otroka. Za ene je bolje, da se umaknejo, za druge, da počijo nazaj. Kakšen pa je tvoj otrok?

(odgovor članu Nikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pretepanje
7.11.2007 18:26:03   
nuala
Pri nas se triletniki v vrtcu ne tepejo. Definitivno vlada disciplina.
Drugače pa, kot je napisala Splišni.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pretepanje
7.11.2007 18:28:56   
kajalin*
Mam isto mnenje kot Splišni,še ni prišlo do tega pa še punčka je,pa ji vedno rečem,da če jo kdo udari nej ga dvakrat bolj nazaj.
Men je moj ata govoril ko sm bla mala,da nej užgem,preden jih bom fasala,pa kak prav je imeluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pretepanje
7.11.2007 18:30:00   
hrabra miška
Jaz sem vedno mojemu starejšemu sinu rekla da nikol ne sme udarit prvi, če ga pa kdo udari,pa naj udari z vso močjo nazaj. davkrat je tako naredi(drugače je ful mirne narave) in ima sedaj mir. Tamal je pa itak razbojnik. Pri njem pa pričakujem da bom hodila po sestrankih. Pa ne zaradi pretepanja ampak zaradi glasu. Madonca če mu kdo kaj vzame,tako štimo spusti iz sebe,da te skor pobere. Sta bila zadnjič z bratce, v sobi in mu je tavečji nekaj vzel, tamal pa v glas, sem mislila da mu najmanj pol glave manjka.

_____________________________

Pazite na svoje otročke kot na zaklad.
Vsak je drugačen,vsak je edinstven.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pretepanje
7.11.2007 18:32:38   
Nikica
Sin ni preveč napadalen, kar pomeni, da nekomu ne bo iztrgal igrače iz rok. Ne paše mu, če mu kdo dobesedno izpuli igračo iz rok, ga pri tem mahne in potem ucvre stran. On seveda na takšna dejanja reagira z jokom. Včasih poskuša s prepričevanjem, naj mu jo vrne, vendar pri tako majhnih otročkih to še ne pali. Kakšen je? Normalen otrok, ki se rad igra z vrstniki in se zaenkrat še ne zna tepsti.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pretepanje
7.11.2007 18:34:16   
Ro-La
nikoli ne sme vdarit prvi, lahko pa vrača udarec.

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pretepanje
7.11.2007 19:08:03   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: hrabra miška

Jaz sem vedno mojemu starejšemu sinu rekla da nikol ne sme udarit prvi, če ga pa kdo udari,pa naj udari z vso močjo nazaj.


Moj je bil enako "podučen"user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu hrabra miška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pretepanje
7.11.2007 19:09:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: hrabra miška

Jaz sem vedno mojemu starejšemu sinu rekla da nikol ne sme udarit prvi, če ga pa kdo udari,pa naj udari z vso močjo nazaj.


Moj je bil enako "podučen"user posted image


Jaz bi jo pa rada naučila, v katerem primeru mora prva udarit.

Samo še ne vem, kdaj točno je to user posted image , da moraš. Ampak se mi zdi,da včasih moraš.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pretepanje
7.11.2007 20:04:46   
Nikica
Mene pa prav zanima, kako naj se otrok sam odloči, kdaj naj prvi udari oz. kdaj je pametno vrnit udarec? Ali je mlatenje res pravi način reševanja problemov? A se vi odrasli tudi tepete?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A resnično učite otroka, naj udari nazaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pretepanje
7.11.2007 20:05:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nikica

A resnično učite otroka, naj udari nazaj?


Ne še.

Bi jo pa rada, kdaj mora.

Odrasli včasih udarimo z besedami, otrok te spretnosti nima in uporabi udarce. Ne vem pa še kdaj....moram razmislit.

(odgovor članu Nikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pretepanje
7.11.2007 20:16:15   
BAMBINA_
Hm, naš je še dojenček, ampak, ko bo starejši, ga bom učila, da pretepanje ni ok, pa tudi, da se nasilje ne rešuje z nasiljem. Ne, jaz ga definitivno ne bom spodbujala, naj se tepe. Samozavest si lahko krepi tudi drugače, ne s pestjo. Četudi ga bodo tepli drugi, ga bom poskušala učiti, da se v takem primeru umakne, ne pa, da se spusti na primitiven nivo in vrača udarce. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pretepanje
7.11.2007 21:03:54   
til
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Hm, naš je še dojenček, ampak, ko bo starejši, ga bom učila, da pretepanje ni ok, pa tudi, da se nasilje ne rešuje z nasiljem. Ne, jaz ga definitivno ne bom spodbujala, naj se tepe. Samozavest si lahko krepi tudi drugače, ne s pestjo. Četudi ga bodo tepli drugi, ga bom poskušala učiti, da se v takem primeru umakne, ne pa, da se spusti na primitiven nivo in vrača udarce. user posted image


To bo pa po mojem zelo težko!

Tudi jaz imam sina, ki se je vedno jokal ko mu je kdo kaj vzel in sem mu na lepo hotela razložit, da naj mu pusti igračo in naj se igra s čim drugim ampak verjemi da ti tudi to dojadi, ko se otrok zunaj igra s svojimi igračami in mu na koncu ostane samo pesek v peskovniku ker so mu vse druge igrače ostali pobrali začneš razmišljat zakaj pa bi se moj otrok moral vedno jokat in zadovoljit s praznim peskovnikom ko pa sva prinesla s sabo celo vrečko igrač. Nadaljevala sem z lepo vzgojo, ker namreč tudi jaz ne maram da se pretepajo (no saj kater starš pa to rad vidi), zato sem mu lepo povedala, da naj prosi za igračo ker se je on igral z njo in naj vzame katero drugo ali pa naj mu da sam katero . No skratka da ne bom dolgovezila TO NI POMAGALO, zato je bil velikokrat tepen iz stani otrok. Takrat pa je tudi meni počil film in kot je Splišni rekla udari nazaj!

Če ti uspe prosim javi kako da bom pri drugem vedla kako pa kaj user posted image



_____________________________

NE JE NAJPOGOSTEJŠA BESEDA MOJEGA SINA :-(

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:11:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Hm, naš je še dojenček, ampak, ko bo starejši, ga bom učila, da pretepanje ni ok, pa tudi, da se nasilje ne rešuje z nasiljem. Ne, jaz ga definitivno ne bom spodbujala, naj se tepe. Samozavest si lahko krepi tudi drugače, ne s pestjo. Četudi ga bodo tepli drugi, ga bom poskušala učiti, da se v takem primeru umakne, ne pa, da se spusti na primitiven nivo in vrača udarce. user posted image

Teorija je sicer lepa in se čisto strinjam z njo, samo v resničnem življenju žal ne gre vedno tako gladko. Včasih je enostavno treba udarit nazaj, ne gre drugače, sicer otrok lahko postane zlorabljan, izsiljevan...
Moja dva sta še oba premajhna za tako vzgojo, pa tudi jaz bom še morala razmislit, tako kot Mič pravi, ampak rada bi oba naučila presodit, kdaj je treba udarit, kdaj se pa umaknit.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:18:23   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Hm, naš je še dojenček, ampak, ko bo starejši, ga bom učila, da pretepanje ni ok, pa tudi, da se nasilje ne rešuje z nasiljem. Ne, jaz ga definitivno ne bom spodbujala, naj se tepe. Samozavest si lahko krepi tudi drugače, ne s pestjo. Četudi ga bodo tepli drugi, ga bom poskušala učiti, da se v takem primeru umakne, ne pa, da se spusti na primitiven nivo in vrača udarce. user posted image


Jaz sem tudi tako mislila, ko je bil moj ta prvi še dojenček. In marskikaj drugega tudi....pa vse samo zato, ker je bil še dojenček, sama pa sem bil polna teorij, ki v praksi absolutno ne držijo. Žal. Ko bo tvoj dojenčke zrasel, boš nekje pri dveh letih ugotovila, da bo tepel, ker ne bo drugače znal izražati negativnih čustev ali pa se boriti za igračo. Dveletni ne zna diskutirati v smislu, pametnejši odneha....Pa triletni tudi ne.  Tako, da si "samozavesti" ne zna in ne more krepiti druače. Pa tudi če mu boš rekla, naj ne tepe v tej starosti, bo mahnil, če bo kdo njega, ko tebe ne bo zraven, verjemi...

Ko pa zrastejo, pa če imajo dovolj samozavesti, ne tepejo....do takrat pa bo preteklo še mnogo vode...

Me pa veseli, da si optimitist.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:21:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Dveletni ne zna diskutirati v smislu, pametnejši odneha....Pa triletni tudi ne.  Tako, da si "samozavesti" ne zna in ne more krepiti druače. Pa tudi če mu boš rekla, naj ne tepe v tej starosti, bo mahnil, če bo kdo njega, ko tebe ne bo zraven, verjemi...

Ko pa zrastejo, pa če imajo dovolj samozavesti, ne tepejo....do takrat pa bo preteklo še mnogo vode...


Jaz sem se tudi znala stepst....minilo me je nekje v petem razredu, najbrž puberteta user posted image . To mi je bilo stokrat bolj kul kot špecat doma :), kar je eden od izhodov.

Posledice danes? No, ja, bomo preživeli...user posted image  user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:34:58   
kofetek2010
Otroci znajo bit zelo nesramni in dokler se jim v enaki meri ne postaviš po robu, si nenehno tarča. Naš tavelik ima mojo odobritev, da lahko udari nazaj. Le prvi ne sme začeti.


Je pa tamala trenutno v neki čudni, meni neznani, fazi - otroke, ki jih ne želi v bližini, potiska, odriva, udari, ugrizne, zlasa. user posted image   Pojma nimam od kod ji to. user posted image  Upam le, da jo čimprej mine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:36:57   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR


Posledice danes? 


.....so pa forum Lepota in moda...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:39:26   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR
Posledice danes? 

.....so pa forum Lepota in moda...user posted image


Se mi zdi, da ga je čist zapustila. Ali pa vneto študira pomldano-poletno kolekcijo 2008?! user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:41:18   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR
Posledice danes? 

.....so pa forum Lepota in moda...user posted image


Se mi zdi, da ga je čist zapustila. Ali pa vneto študira pomldano-poletno kolekcijo 2008?! user posted image


user posted image user posted image  Tudi jaz mislim, da se "pifla"...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:46:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: jana73

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR
Posledice danes? 

.....so pa forum Lepota in moda...user posted image


Se mi zdi, da ga je čist zapustila. Ali pa vneto študira pomldano-poletno kolekcijo 2008?! user posted image


user posted image user posted image  Tudi jaz mislim, da se "pifla"...


user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:48:11   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR


user posted image user posted image


A, vidim, še ena posledica....user posted image  Jezika ne znaš nazaj v usta spravit..user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:48:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR


user posted image user posted image


A, vidim, še ena posledica....user posted image  Jezika ne znaš nazaj v usta spravit..user posted image


Če bo samo to.....user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:51:55   
kofetek2010
čikn fajt user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?