|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
15.11.2007 11:10:28   
rokapi
Jaz sem v 12. tednu in se mi trebušček že kar dobro vidi. NS smo imeli pred dnevi in sta oba srčka zdrava. Ko sem videla druge nosečnice na NS, sem opazila, da se večini v tej fazi trebušček še ne pozna, oz je minimalen v primerjavi z mano.

Vsake toliko me daje lakota in moram takoj nekaj pojesti. Prej nisem bila noben poseen jedec, tako, da je to kar zanimvo.

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
17.11.2007 21:24:39   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: soncek.djukelica

katka, sej za CR se ne odločajo tako hitro! pri meni je en- ajček že kar nekaj časa glavično, drugi je bil prečno (na morfologiji), potem se je bejček postavil medenično- to so ugotovili na UZ v 28-30 tednu, sedaj pa sem imela ponoven UZ; v 34 tednu, pa je tudi drugi glavično! tako da, ne prehitevajo z CR! razen, če so druge indikacije, visok krvni pritisk, glukoza v urinu... pa tudi če je eden glavično, drugi pa medenično se odločajo za naraven porod, saj ko gre prvi ven, se lahko drugi sam zasuka, oz. ga kar z nogami ven povlečejo!


Ja jaz vem, da bom mela CR, ker sem prestale dva operacijska posega na hrbtenici in ostalo naj sploh nebi prislo v postev. Zanima me pa zato, da vem s kom se dogovarjam te zadeve. Nebi rada sele v porodnisnici dokazovala kako in kaj ter se z njimi prerekala, da pod nobenim pogojem ne morejo zahtevati normalnega poroda.

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
18.11.2007 11:40:34   
j6
Hojla, jaz sem tudi v 12 tednu in se mi trebušček kar oreng pozna. Vprejšnih nosečnostih sem imela tak tebušček nekje v 6-7 mesecu. Ni kaj dvojčki. NS imam pa v četrtek. Jaz komaj čakam, da bo še kakšen mesec mimo da jih začnem čutiti,kako brcajo. Vprejšnih N  sem vse že čutila okoli 16,17 tedna.

(odgovor članu rokapi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
18.11.2007 12:05:22   
soncek.djukelica
ojla,

meni se pa moj bušek sploh ni poznal tako hitro! Moj je začel rasti šele po 20 tednu, oz. vidno kipeti! user posted image  Brcike, jih nisem čutila do 20 tedna, sej morda so bili že prej, pa nisem vedela zanje! Sta se pa pol resnično razživela, še sedaj jih čutim, očitno imata še kar nekaj mesta! user posted image
Katka, v prvi vrsti se meni z svojim G., meni so po morfologiji začel pošiljat na redne UZ v porodnišnico, pa se lahko meniš tudi tam direktno z porodničarjem! Te pa čisto razumem,da se v porodni z njimi kregaš!  

_____________________________

Dvojna mamica sem!:)

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
19.11.2007 11:12:08   
katka28
Ja bom res do morfologije pocakala, ima moja G menjavo ravno zdravnico iz porodnisnice v kateri bom rodila pa mi bo lahko vec povedala. Hvala za odgovore. Vidim pa, da si ti ze kar na koncu in se malo pa bos k sebi stiskala svoja soncka user posted image

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
19.11.2007 11:57:36   
bugnavilea
Katka28 ... jaz sem sedaj v 23. tednu, vendar mi je ginekologinja, ki me pregleduje v Ljubljani že kar direkt povedala, da skoraj nimam možnosti za rodit naravno ... to pa zato, ker sem prvič rodila s CR. Sicer sta ta mala dva oba lepo obrnjena z glavico navzdol, kot da samo čakata kdaj bosta pokukala ven ... user posted image  ... ampak bosta po vsej verjetnosti prišla ven tam, kjer je prišel njun bratec 3 leta in pol nazaj. user posted image

Glede na to, da si imela dve operaciji na hrbtenici boš po mojem tudi ti lepa kandidatka za CR. Sicer pa za debate o tem je še čas oziroma, če tvoj/a G ve za operacije, bo verjetno kar sama sprožila pogovor, ko bo čas. Drugače mu/ji pa kar sama omeni na naslednjem pregledu.

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
19.11.2007 15:12:08   
patricija4
Lep pozdrav! Tudi jaz sem noseča z dvojčicami ampak že v 36 tedenu. Moja ginekologinja pravi da bom imela carski rez, v porodnišnici pa ne želijo nič kaj komentirati. Ena mi leži medenično, ena pa prečno.

(odgovor članu bugnavilea)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
19.11.2007 16:48:31   
katka28
Se pravi ze pocasi odstevas dneve do odhoda. Ah pri nas bomo pa se malo cakali. Vcasih se mi zdi, da dnevi bezijo pride pa dan ko sem navelicana in bi ze soncke stiskala k sebi :) Ali ze ves kdaj te bodo dali v porodnisnico? Verjetno moras kaj prej tja in ne cakas na popadke ali pac ? Se opravicujem ker se tako firbcna ampak res nimam predstave kako je s tem...user posted image

(odgovor članu patricija4)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
19.11.2007 17:31:58   
patricija4
Ja že odštevam. Nič ne grem prej v porodnišnico kolikor kaže, pošiljajo me domov po vsakem pregledu in mislim da bom doma dočakala popadke ali pa da mi voda odteče. Vedno rečejo da je vse ok in da bo ko pač bo. Raje čakam doma kot pa v porodnišnici. Lahko me vprašaš karkoli, normalno da te zanima.

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
23.11.2007 10:49:15   
j6
Hojla, jaz pa nisem več dvojana nosečnica. Mi je v četrtek zdravnica na NS videla da je en plodek kake tri dni mrtevuser posted image . Ko je gledala sta bila oba enako velika. Tako da žal bomo meli sam enega. Z DRUGIM JE VSe ok. To je res žalostno, vem, da se moram veseliti drugega, vendar  vsakič,ko se pobožam po trebuhu, ali gledam slikice, jokamuser posted image .Ej ne morem, sej vem da bo boljš. Srečno vsem ostalim.

(odgovor članu patricija4)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
23.11.2007 11:15:01   
tatam
j6:user posted image jokam s tabo!Drži se za drugega pikeca!

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
23.11.2007 12:08:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tatam)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
24.11.2007 8:33:58   
j6
Hvala tatam.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
24.11.2007 10:36:30   
emaa
j6 upam, da boš v redu.

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
26.11.2007 12:32:59   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: j6

Hojla, jaz pa nisem več dvojana nosečnica. Mi je v četrtek zdravnica na NS videla da je en plodek kake tri dni mrtevuser posted image . Ko je gledala sta bila oba enako velika. Tako da žal bomo meli sam enega. Z DRUGIM JE VSe ok. To je res žalostno, vem, da se moram veseliti drugega, vendar  vsakič,ko se pobožam po trebuhu, ali gledam slikice, jokamuser posted image .Ej ne morem, sej vem da bo boljš. Srečno vsem ostalim.


Moje sozalje. user posted image
In kako nosecnost poteka zdaj :normalno ali ti bodo angelcka odstranili ?  Se opravicujem za radovednost ker vem, da sigurno ni prijetno pisati o tem user posted image . Verjamem, da ti mora biti hudo ampak bodi mocna za drugega soncka saj vsako razpolozenje, ki ga imas ti cuti tudi on. user posted image user posted image user posted image tu pa so angelcki, ki pazijo nate in drugo pikico...

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
26.11.2007 12:49:22   
piškamiška
j6 , po pravici povedano si sploh ne morem predstavljati kako hudo mora biti ta izkušnja. In do sedaj sploh nisem pomislila, da bi se oz. se lahko tudi meni to zgodi. Šele take zgodbe ti dajo misliti.

Upam in držim pesti, da bo tvoja nosečnost potekala OK. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Misli pozitivno!
Drugegi dvojček je pa itak vedno tvoj in vedno bo v tvojem srčku in del drugega dvojčka!
Enuser posted image user posted image     !



(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
30.11.2007 12:31:38   
filipinka
user posted image j6...mislim nate!
Vidim da nas je že kar nekaj dvojnih user posted image ! Jaz sem zdaj na začetku 19. tedna in že kar lepo čutim gibe! Pregled imam naslednji petek in mislim, da mi bo delal tudi morfologijo! Drugače sem pa polna energije! Pa ve?

(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
3.12.2007 20:03:50   
katka28
Moje pocutje niha...gibov se sama v trebuhu ne cutim, ko pa na trebuscek postavi roko moj moz takoj cuti gibe. :) Danes sem si hotela kupiti angel sound pa mi je moz rekel, da se ne splaca in je se eno zapravljanje splavalo v vodo user posted image .Bomo raje za ta denar v januarju zapravili za nekaj bodijev.
Ste ze kaj zapravljale oz. ima katera seznam opreme za dvojcka verjetno ni potrebno vse na seznamu za enojcka podvojiti ali pac?

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
3.12.2007 21:04:00   
GoYa
j6, žal mi je za angelčka. Naj te tolaži drugi user posted image , ki je še vedno s tabo.

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
4.12.2007 18:28:58   
MARTINŠČICA
IZVIRNO SPOROČILO: katka28
Ima katera seznam opreme za dvojcka verjetno ni potrebno vse na seznamu za enojcka podvojiti ali pac?


To pa tudi mene zanima. Pri prvih oblačilih baje začnemo s št. 50. To je pa tudi vse, kar jaz vem. Torej, sezname na plan!

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
4.12.2007 20:07:18   
emaa
Bodijev se kar rabi dvojno, hlač 1,5x kot za enega. Nekje 15 bodijev na preklop je fino imeti, pa kakih 6-8 hlačk. Jaz sem za spodaj uporabljala kar bodije s kratkimi rokavi ali pa kar nič, lani je bilo toplo. Jaz sem imela in hlačke s stopalci (kao žabice) in hlačke z naramnicami, samo to sem imela več ali manj kar 56, je bilo za dalj časa. Pri bodijih se hitro zgodi, da bruhne, pa malo čez pokaka, pa so hlače v redu, bodi pa ne. So pa oblačila precejšen strošek, če se le da, si jih sposodite ali kupite rabljene ker so kot nove. Jaz sem jih že drugič posodila.
Trenutno imam 12 bodijev z dolgimi rokavi, 10 brez rokavov, 16 (če ne več) s kratkimi rokavi, malo morje puloverčkov (enih 12 sigurno, če ne več), kakih 12 majic s kratkimi rokavi. Od hlač pa 12 kosov v št. ki jo nsita trenutno, pa še moram včasih kombinirat s kako večjo (zobje matrajo, pa se hitro čez polulam, pokakamo, kljub previjanju na tri ure). Kolk gre šele plenic. Upam, da vam kaj pomaga tale seznam, če ne pa kar bolj konkretno vprašajte, ker sem že malo pozabila. 

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
5.12.2007 10:35:27   
filipinka
jaz tudi malo razmišljam, da bi kupila rabljene oblekce ali pa bi si sposodila, ker če bodo user posted image  od našega triletnikauser posted image , ne bom mogla porabit nič razen kakšnih belih stvari. Imel je ogromno stvari, ampak vse res ful fantovsko. A obstaja kje pri nas kakšen dober secondhand shop?

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
5.12.2007 10:40:16   
piškamiška
Filipinka malo poglej na Bolhi ali pa na drugih podobnih forumih kot je RR. Veliko mamic prodaja oblekce za dvojčke. Drugače so pa komisijske trgovine, samo ne vem koliko in kaj se dobi pri njih.

lpuser posted image user posted image

(odgovor članu filipinka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
5.12.2007 11:26:27   
emaa
Saj punci lahko oblečeš plavo, fantu je kriza roza oblačit, za doma je pa itak vseeno. Jaz sem ponucala tudi stvari, ki jih je nosil moj brat 20 let nazaj. 

(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
5.12.2007 19:40:14   
katka28
se eno vprasanje. Zadnje case mi trebuh veckrat na dan otrdi. Jem Magnesol. G pa mi je ze rekla, da ce ne bo pomagalo bom mogla v bolnico. Ali ima se katera te probleme?

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?