|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako kaznujete otroka?
7.1.2008 15:18:28   
Suzy.
Še to. Stara je 4 leta. Če se prav spomnim, pri letu in pol ni bilo nobenega učinkovitega vzgojnega ukrepa.
V sobo pa je nikoli nisem zapirala.

(odgovor članu Suzy.)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako kaznujete otroka?
7.1.2008 15:28:45   
Pikca
Moji starši so imeli po mojem mnenju zelo dobro vzgojo-večinoma smo vse reševali s pogovorom, ampak s to sobo sta pa res zgrešila.
a resuser posted image , jaz tudi občasno uporabim sobo (začeli okrog 3. leta), ker drugega nič ne zaleže... tv ne gleda preveč rada, ni mahnjena na sladkarije... mi je všeč ideja, da jo pošlješ na pručko sedet, ampak pri naši ni šans, da bi sedelauser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako kaznujete otroka?
7.1.2008 16:42:41   
Meceno
Jaz se pa drugače sprašujem ko ima moja mala napad ipike. Kako v tistem trenutku odreagirati, ne kaznovati ampak ji razložit.

napadi ipike:
- ponoči se zbudi in se že dere na vse grlo pet minut in potem izveš da bi spala s šalčkouser posted image
- ker se je zamotala ponoči v oddejo
- igrače ki spijo ob njej ( so različneuser posted image ) in ugotovi da ni prava v roki
- med igro čez dan, ta jok traja manj od prib.deset sekund do minute
- bog nedaj da jo nekdo prime, da ona to ne želi, iii, ali pa neznanecuser posted image

Ton joka je vedno isti ali je banalna stvar oz iz nič ali se je udarila ali gre k zdravniku....user posted image

Kako jo naučiti da se joče bolj potiho oz ne na vse grlo user posted image

Jaz ji rečem naj se joče bolj potiho oz jo sprašujem zakaj spet ? Če pokažem preveč zanimanja oz skačemo okoli nje še bolj joče ( beri : smo preizkušaliuser posted image )


Se pa dejansko jaz dostikrat umaknem iz prostora, ne ignoriram, ji povem da grem stran, ker me bolijo ušesa ali da me boli srček. Jaz rabim nekaj sekund da si zbistrim um in potem rešujeva situacijo ki prileti iz meni neznanega neba in se meni niti ne sanja zakaj se joče, zvija,...


Nevem no, to je moj prvi otrok in mislim da včasih kakšna knjiga pomaga.

Je pa še ena stvar po moje.user posted image   Naši otroci prehitro odraščajo, preveč razumejo, a ker so njihovi možgani vseeno premali,tako reagirajo.

Ko jo poslušam kako mi tvori stavke, kakšna so njena razmišljanja o vsem kar je doživela, videla... Recimo,včasih je vso energijo dala v zlaganje neke sestavljanje, danes tega ne opravlja tako mirno,....

Isto je s poslušanjem, poln kufer ima nejev,nesmeš,... A ugotovila sem še nekaj, ker Tara govori veliko, hitro, sem jaz začela tudi hitreje. Napaka seveda, ravno obratno bi moralauser posted image
Vse moje zahteve oz razlage so počasi in kratko obrazložene,ne vedno, ker sem samo človek, pomagajo pa.

Tako da, če že morate kaznovati svoje user posted image  še pravzaprav, dajte.


Neznam pa rešit uganke njenega ipičnega dretja............ki ga je kakšen teden vsaki dan, drugi pa nič


RAZVAJENAuser posted image
možno  


LP

< Sporočilo je popravil Meceno -- 7.1.2008 16:47:46 >

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako kaznujete otroka?
7.1.2008 19:07:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meceno

Se pa dejansko jaz dostikrat umaknem iz prostora, ne ignoriram, ji povem da grem stran, ker me bolijo ušesa ali da me boli srček.


Tale mi je fajn.....user posted image .

Mene res bolijo ušesa.

(odgovor članu Meceno)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako kaznujete otroka?
7.1.2008 19:08:10   
Pi-kica 1
Naš je star 3 leta. Neko kaznovanje nekako do zdaj ni bilo potrebno, bolj kakšne posledice. Če ni hotel pospraviti igrač, jih je pač odnesla muca in jih vrnila, ko je nekaj časa pridno pospravljal. Če se histerično dere, gre pač za nekaj časa v svojo sobo, dokler se ne pomiri. To sem opazila, da mu prav paše tak time out, ponavadi se neha dret že po kakih dveh minutah, dol pa pride komaj čez deset minut kot nov.user posted image Več ali manj pa je zelo vodljiv in si da večino stvari lepo dopovedati.

(odgovor članu Meceno)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako kaznujete otroka?
8.1.2008 10:10:37   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*
Eto točno to. Moji starši so mene večinoma kaznovali tako da so me poslali v sobo.
Rezultat: moje sobe nikdar nisem marala, najslabše sem se počutila v njej in včasih me je še zaradi tega bilo strah ponoči ko sem sama morala spat.

Moji starši so imeli po mojem mnenju zelo dobro vzgojo-večinoma smo vse reševali s pogovorom, ampak s to sobo sta pa res zgrešila.


Jaz tudi nisem za to, da se otroka za kazen pošilja v svojo sobo. njegova sobica mora postati njegovo zatočišče in ne prostor za ''kaznjence''. mora biti prostor, kjer se otrok dobro počuti, saj se bo kasneje v tem prostoru tudi učil in če se mu zameri, se v sobi ne bo mogel koncentrirat. Jaz ne prakticiram kazni z osamitvijo. Zelo veliko vlagam v pogovor (zdaj pri 4 letih), prej pa smo prakticirali različne stvari. kar se mi je zdelo glede na problem in situacijo primerno. meni se zdi bolje eno po riti (pa ne da se roka pozna), kot pa osamitve ali npr. greš pa za kazen spat. Boo??

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako kaznujete otroka?
8.1.2008 10:13:02   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

Če ni hotel pospraviti igrač, jih je pač odnesla muca in jih vrnila, ko je nekaj časa pridno pospravljal.


Ta je dobra. pri nas jih je odnesel škratekuser posted image  in seveda ponoči (če je bil priden in pospravil ostale) tudi vrnil.

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako kaznujete otroka?
8.1.2008 10:20:26   
Olivija
Naše dve se že kar same v sobo odpravita. user posted image   Pa se mi ne zdi, da bi zato gledale na sobo kot negativni prostor. Bolj kot zatočišče, kjer se lahko umirita.

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako kaznujete otroka?
8.1.2008 22:15:51   
Pi-kica 1

Tako je tudi pri našem.
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

  Pa se mi ne zdi, da bi zato gledale na sobo kot negativni prostor. Bolj kot zatočišče, kjer se lahko umirita.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako kaznujete otroka?
9.1.2008 8:47:02   
tinkatonka
3× opozirm potem ukrepam. Ali vzamem igračo s katero se igra in mu je ljuba, ali ga postavim v kot, vendar nikoli tako, da je sam. Ponavadi sem stran od njega, tako da ga vidim in vmes počnem kaj drugega (če sem doma), potem stopim do njega in mu razložim zakaj je bila mami huda in zakaj vedenja, zaradi katerega je pristal v kotu ne dovolim, na koncu se mora opravičiti in "popraviti" storjeno (npor. pobrati igrače, če jih je metal ob tla zanalašč, pobožati če je udaril).

Postavljanje v svojo sobo in totalno izoliranje se mi ne zdi prav. Moj je star 22 mesecev in mu je izolacija v smislu "kota" dovolj velika kazen, da dojame, kaj je naredil narobe. Pa še ena prednost "kota" je, da je povsod. Tudi ko smo pri mojih starših in če kakšno ušpiči, ga umaknem v kak kot in stojim poleg njega ter mu povem "pridigo", ko se zmeniva, da kao tega ne bo več počel in ko se opraviči, lahko naprej počne vragolije.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Suzy.)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kako kaznujete otroka?
9.1.2008 8:50:56   
skuštrana
Jaz pri svoji 3 letnici nekakšne kazni ne uporabljam, ker se mi zdi, da še ne razume kaj je to user posted image
Jo pa, kadar imamo spet napade trmoglavljenje in se ne more umirit, odnesem v sobo in ji rečem, da se naj umiri in pride nazaj ko bo cooluser posted image Pri nas to pali, tamala se v sobi takoj umiri in se začne igrat...Ji pa ne zaprem vrata, ampk pustim odprta. No, ponavadi jih potem Liza sama zapre, ker izgleda da ji grem jaz na živce user posted image Potem je v sobi, včasih več, včasih manj, pač odvisno..Ko se odloči in pride ven, se pa zmeniva do konca kaj in kako.
Se mi zdi, da je pri tako malih, ki še ne razumejo smisel kazni brezveze igrat žandarja, meni je v tem trenutku pomembno, da prekinem to sceno, ki se odvija in vem, da bo šla samo navzdol zato jo odnesem v sobo, da se umiri...Potem pa delamo naprej. Seveda pa dva otroka nista enaka, zato mora vsak starš najti svojo pot discipliniranjauser posted image
Je pa bilo tule govora o podobne temi.
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1317701







_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kako kaznujete otroka?
9.1.2008 9:39:07   
Pikca
Pri nas to pali, tamala se v sobi takoj umiri in se začne igrat...Ji pa ne zaprem vrata, ampk pustim odprta
a pa kar ubogauser posted image  naša niti pod razno ne bi ostala v sobi, če ne zaprem vrat... mah, še pol leta nazaj sem govorila, da jaz pa svojih otrok ne bom v sobo zapirala, ampak kaj, ko drugo ne pali - tudi jaz želim predvsem prekinit situacijo, ne kaznovat...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kako kaznujete otroka?
9.1.2008 11:18:33   
skuštrana
a pa kar uboga


Pikca, tale stvar pri naši neverjetno užgeuser posted image Nimam pojma zakaj in sem full full srečna, da sem to odkrila...Sem pa tole odkrila čisto po naključju, enkrat ko mi je že res odneslo piskeruser posted image sem jo nesla v sobo in sem bila prepričana, da se bo drla naprej in da bo prišla takoj za mano, ampak se je v sekundi umirila in se ostala igrat v sobiuser posted image Izgleda, da tudi njej v tem trenutku paše, da se malo ohladi od meneuser posted image Je pa tole žal uporabno samo doma, kadar smo kje drugje pač ne more it v svojo sobouser posted image Moram odkrit še kaj pametnega za zunaj....user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kako kaznujete otroka?
9.1.2008 11:27:23   
skuštrana
Jaz se pa drugače sprašujem ko ima moja mala napad ipike. Kako v tistem trenutku odreagirati, ne kaznovati ampak ji razložit.

napadi ipike:
- ponoči se zbudi in se že dere na vse grlo pet minut in potem izveš da bi spala s šalčko
- ker se je zamotala ponoči v oddejo
- igrače ki spijo ob njej ( so različne ) in ugotovi da ni prava v roki
- med igro čez dan, ta jok traja manj od prib.deset sekund do minute
- bog nedaj da jo nekdo prime, da ona to ne želi, iii, ali pa neznanec

Ton joka je vedno isti ali je banalna stvar oz iz nič ali se je udarila ali gre k zdravniku....

Kako jo naučiti da se joče bolj potiho oz ne na vse grlo

Jaz ji rečem naj se joče bolj potiho oz jo sprašujem zakaj spet ? Če pokažem preveč zanimanja oz skačemo okoli nje še bolj joče ( beri : smo preizkušali )


Meceno, naša je skoraj identična. Ko se začne dret je to na vse grlo. Čisto brezveze..Evo, recimo, pridem po njo v vrtec (v vrtcu je šele 1 teden), vse lepo in prav, potem pa se ona nenadoma spomni, da ne more pustit zobne krtačke v vrtcu in se začne full jokat, da jo moramo vzet. Ja, itak da jo nosimo domov(pa copate tudiuser posted image ), ampak ta jok vsak dan..Kot da se boji, da bo krtačka ostala tam...In ji nikakor ne moram razložit, da lahko to tudi lepo pove in da se ni potrebno dret na vse grlo...Ponoči se zbudi za lulat in ne zna lepo rečt, da mora lulat ampak mora celo selo vedet, da gre ona pa lulatuser posted image ...Pravzaprav identično kot pišeš ti. V treh letih še nisem odkrila načina kako to popravit in očitno ga ne bom..Jaz jo pustim, da se izdere, pol pa pove kaj rabi in je..Če uznajdeš kak fajn način mi pa prosim javiuser posted image Pa ko se spomni, da je nekaj v avtu pozabila..Groza, no...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Meceno)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kako kaznujete otroka?
9.1.2008 11:27:49   
Anonimen
Pri nas deluje večinoma samo to, da jo neseš v sobo in ji recem, ko bo imela usteca obrnjena navzgor lahko pride dol... Drugače pa je zelo samosvoja...npr. sedaj že dobro obvlada med dvema alternativama, ali jesti kosilo ali spat...izbere slednje no in potem čez dobre pol ure pride dol takole naspidirana in "našemljena", tako, da je valjda ne moreš več poslati gor:
user posted image

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kako kaznujete otroka?
9.1.2008 18:08:10   
Anonimen
potem pa se ona nenadoma spomni, da ne more pustit zobne krtačke v vrtcu in se začne full jokat, da jo moramo vzet.


Meni je pa full smešno, kadar imajo take ideje...user posted image .

Me zanima, kakšen film se jim plete po glavi, da to naumijo.Mogoče splih ni tako lahko biti otrok, ko domišljija dela sto na uro in je energije na pretek.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kako kaznujete otroka?
9.1.2008 18:41:19   
Vesna
val je star 17 mesecev in ga  ne kaznujem,ker niti ne vem kako bi.user posted image mu pa recimo vzamem igračo,če jo meče po tleh,po navadi kak avto,in mu rečem ,potem ko začne tulit,sem ti vzela,ker mečeš po tleh,se ne meče,ponavadi pomaga zadnje čase,da recimo ravno avto-ker ga buba,če mečeš po tleh,ker razume buba.ponavadi mu razložim ne vem če razume kaj želim,tolkla ga ne bom,in v sobico tudi ne.rada bi da bi razumel vzrok -posledica.kdaj bo to ne vem,jaz sem šele pri 30ihuser posted image to razumela.

_____________________________

8.8.2006 sem dobila največji zaklad na svetu,prečudovitega sinčka Vala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kako kaznujete otroka?
9.1.2008 23:34:06   
shooo
mi se ne kaznujemo , ker po pravici povedao se nimamo za kaj.
pa nimamo nekih cudnih standardov postavljenih.
za ipiko ali kako se ze temu rece tudi ne bi kaznovalauser posted image .
obstajajo pa doloceni ukrepi oz. pravila ki se jih drzimo:
praviloma ze kar nekaj casa mora sama splezati s stola in pobrati vse kar "pade" pod mizo.ponavadi leze dol ze ce jo opomnim , ce ne ji pa malce "pomagam".ta ukrep smo uvedli ko je zacela metati stvari z mize in se pri tem neskoncno zabavati.
Pravila kot so "ne dotikaj se vticnic" uposteva ze od nekdaj, upam d a tako ostane.
zobke umiva z veseljem.vcasih vrze kapo dol z glave pa ji moja razlaga da jo mora imeti saj jo imam tudi jaz (in res jo imam zmiraj kadar jo ima ona!!) ker je zunaj mrzlo ponavadi zadostujeuser posted image
je pa res da sva oba dosledna pri ukrepih. ponavadi : akcijo napovema (ko pojemo si gremo zobke umiti), damo ukaz za akcijo (sedaj je cas za zobke umiti) in ce se sama ne premakne ji pac malo pomagamo (primes za roko in odpeljes, ce ji ni do tega jo pac odneseva v kopalnico), in pri vseh stvareh enako. napovem , povem in pricakujem da je izpeljano.
ja, sej jo casih zanese pa recimo bobna po ogledalu za igraco.opozorim, ce ne zaleže vzamem igraco. malo se ujezi a ji predlagam kaj drugega in gremo naprej...
jep, ubogljivo deteuser posted image .
me prav zanima kaksega user posted image lahko pricakujem v nasednji rundiuser posted image .user posted image
lp


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kako kaznujete otroka?
18.1.2008 21:53:09   
janca
Točno tako je pri nas kot pri tebi Vesna.

Mi ne kaznujemo, ker se mi zdijo kazni pri 17mesečniku brezveze. Če začne npr. vleči CD iz polic, mu pač rečem, da to nesme. Itak, da isti trenutek potegne šeenega, zato ga primem in odnesem (user posted image ) stran. Če se začne jokati, ga pač zamotim s kakšno igračo ali pa s čim drugim. Jst imamuser posted image zato, da ga crklam in da se mamo fajn.
Jst še mojedva najstnika bolj malo kaznujem, čeprav bi bila večkrat potrebna, sem pač dobra duša (recimo) in rečem, da se kar obnese.



(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kako kaznujete otroka?
20.1.2008 20:35:36   
Lianna
Zapirat v sobo ali na hodnik? Meni se to ne zdi normalno. Kako bi se pa ve počutile, če bi vas nekdo zaprl v sobo? Jaz otroke, ki jih pazim nikoli ne zaprem v sobo, če niso pridni. Jih pošljem v sobo da premislijo, ampak vrat pa nikoli ne zaprem. Tako se otrok še vedno počuti varno, ter premisli kaj je bilo narobe. Sploh pa mora biti otrok dovolj star za tako dejanje.

1.5l starega otroka je pa brez smisla pošiljat na hodnik, ker itak ne bo dojel. Njega je potrebno drugače "kaznovati". Npr. jaz vzamem igračo če jo meče po tleh kljub opozorilu, odstranim iz prostora, dam sedet na kavč itd. Zapirati v sobo oz. na hodnik pa res ni najboljša ideja, je pa verjetno za mame najlažje, saj s tem se pa res ni potrebno veliko ukvarjat. Ampak otrok pa še vedno ne bo dojel zakaj je v sobi.

Aja pri starejših (3l in naprej) se mi zdi fajn, da se npr. nabira črne pike. In če otrok v enem dnevu dobi 3 črne pike, ker ne uboga itd. zvečer ni pravljice ali pa npr. tisti dan si ne sme izbrati nobene sladkarije, ali odpade risanka...itd.

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kako kaznujete otroka?
21.1.2008 21:42:03   
TIA22
No glede tega zapiranja v sobe...če katera gleda Nanny, ve da strokovnjaki priporočajo, da otroka kaznujemo s tem da ga ločimo od sebe in sicer če je star 5 let, mora v primeru kazni biti 5 min npr. v svoji sobi ali na hodniku ali v kotu.. In ga ne smemo poslati v kazenski prostor z besedami kot: Zdaj pa ne boš več zraven mamice!!!!  Ampak z besedami: Pojdi v svojo sobo... pa razmisli če je prav da si se tako obnašal?! Vsakdo ima pač različno vzgojo. Jaz sem pač prakticirala to, pa pri našem nekako deluje. Najbolj pa deluje to, da mu povem če nebo priden, nebo igrc na računalniku. In ker lahko vsak dan maksimalno 1/2 ure igra igrce, je to zanj največja kazen.
Še celo zelenjavo je začel jesti zaradi igrcuser posted image

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kako kaznujete otroka?
22.1.2008 8:41:27   
Nea
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

No glede tega zapiranja v sobe...če katera gleda Nanny, ve da strokovnjaki priporočajo, da otroka kaznujemo s tem da ga ločimo od sebe in sicer če je star 5 let, mora v primeru kazni biti 5 min npr. v svoji sobi ali na hodniku ali v kotu.. In ga ne smemo poslati v kazenski prostor z besedami kot: Zdaj pa ne boš več zraven mamice!!!!  Ampak z besedami: Pojdi v svojo sobo... pa razmisli če je prav da si se tako obnašal?! Vsakdo ima pač različno vzgojo. Jaz sem pač prakticirala to, pa pri našem nekako deluje. 


Se podpišem! In v tem za malo starejše otroke ne vidim nič hudega. Naša 4 letnica se v sobi največkrat zamoti s knjigicami in iz sobe pride popolnoma umirjena.

Druga kazen pa je prepoved gledanja risank. Nekaj časa so palile tudi sladkarije dokler ni rekla: OK mami, jutri pa ne bom jedla sladkarij ... in je nadaljevala po svoje.

Kaznovanje 15m otroka se mi res zdi prezgodnje. Doma imam 17m pupiko  in seveda, da tudi ona tu in tam kakšno ušpiči ampak, da pa bi jo že zdaj pošiljala v svojo sobo in da sploh ne ve zakaj je tam in kaj naj noter sama počne... se mi zdi hudo!


_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?