|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Denarna pomoč
7.1.2008 7:24:16   
GoYa
Ali denarna pomoč ob daljši bolniški (3 ali več mesecev) v višini povprečne republiške plače pripada vsakomur, ne glede na področje dela? Zaposlena sem v gospodarstvu. Zanima me tudi, če rizična nosečnost sodi med razloge za pridobitev te pomoči? To naj bi bilo kot neko nadomestilo za izpad dohodka zaradi daljše bolniške user posted image . Vam je kaj znano?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 7:58:36   
Taula
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1186690&mpage=1&key=denarna%2Cpomo%E8%2Cbolni%9Aki&#1186722

Tu je nekaj o tem.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 8:07:05   
tasyo
Sem se ravno pred nekaj dnevi ubadala s tem - solidarnostna pomoč, ki ti pripada po več kot 3 mesecih neprekinjene bolniške, se izplača 1x, gre pa iz naslova kolektivne pogodbe za negospodarske dejavnosti, tako da ne vem, če tebi pripada... Sicer naj bi ti izplačal delodajalec brez prošnje, ampak to v največji meri nikjer ne počnejo in moraš napisat prošnjo. Mislim da bo najbolje, da se obrneš na vašo kadrovsko službo, pa jih tam povprašaš.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 8:19:27   
*pepelka*
Vem le za gospodarsko dejavnost in sicer prehrambeno industrijo, da ti tta solidarnostna pomoč pripada po 6 in ne 3 mesecih bolniške, vse  pa je seveda odvisno od kolektivne pogodbe.

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 8:34:39   
copka
Jaz sem do sedaj za to pomoc slisala primere, kjer so javne uprave in javni zavodi/ustanove izplacale to pomoč. Za ostale ne vem.

Mojemu fantu je javni zavod izplacal po 3 mesecih, moji kolegici na enem ministrstvu pa po 6 mesecih. Pa se to:  ne vem ali je drzavno povpreceje ali povprecje podjetja.

Najbolje, da vprasas.

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 8:50:18   
Sonnja
mislim da je povsod drugače,js sm po treh mesecih bolniške v kadrovski izpolnila vlogo za solidarnostno pomoč pa so mi izplačali po treh dneh 500 evrov.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 10:57:19   
*medica*
mislim da je vse odvisno od kolektivne pogodbe...pokličeš v kadrovsko in malo povprašaš..namreč jest sem dobila te solidarne pomoči mal čez 300 €..sem pa tud poklicala pa vprašala..ker meni je tud prišlo na ušesa naj bi jo dobivali vsake tri meseca..pa ni res samo enkat na leto ti pripada če si zaporedoma tri mesece na bolniški..
lp

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 10:58:42   
Sonnja
a pol če sm jo dobla alni novembra jo loahko zdej februarja spet ko je že drugo letouser posted image

(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 10:59:05   
Sonnja
lani

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 11:07:11   
Taula
Mogoče gledajo za novo leto takole...trije novi meseci...jan, feb, marec.user posted image  Ne vem. Če je 1x na leto samo, pol verjetno ne štejejo lanskih mesecev.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 11:10:00   
*medica*
samo enkat na leto ...se pravi trije meseci vkup ..nažalost se nešteje december..user posted image ..sem se orng pozanimala na naši kadrovski..da mi je blo na koncu prav nerodno da pa kje sem slišala da se dobi ta pomoč vsake tari meseceuser posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 11:25:53   
Naty*
Solidarnostna pomoč ti pripada ne glede na panogo, po 3 mesecih neprekinjene bolniške. So pa zneski za gospodarstvo in negospodarstvo različni, določijo se pa vsakih nekaj mesecev. Izplača se pa samo enkrat, ne glede na dolžilo bolniškega staleža. Aja pa še tole...tud za rizično nosečnost, ker razlog za bolniški stalež ni posebej opredeljen.

Pa še nasvet...če vam pripada, jim to tudi povejte, ker marsikdo računa, da delavec ne bo vedel, pa se lepo izmuzne brez plačila. Al pa enostavno pozabijouser posted image .

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 11:35:39   
Taula
po 3 mesecih neprekinjene bolniške


Bolniška na zavodu, ali se šteje 2 meseca zavoda+1 mesec na plečih delodajalca?

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 11:41:33   
Naty*
Če sm prav razumela tvoje vprašanje....Bolniško, ki traja več kot 30 dni tkointko refundira zavod. Tko da ja...1 mesec delodajalec + 2 meseca zavoda = solidarnostna pomoč user posted image

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 11:44:26   
OliveOyl
Kako je pa pri privatnikih?
Recimo,imela sem riz.nosečnost-na bolniški sem bila od 3 mes.,bi bila tudi jaz lahko zaprosila
za pomoč?Moraš biti v sindikatu?
Razsvetlite me prosim.user posted image

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 11:48:41   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: *medica*

mislim da je vse odvisno od kolektivne pogodbe...pokličeš v kadrovsko in malo povprašaš..namreč jest sem dobila te solidarne pomoči mal čez 300 €..sem pa tud poklicala pa vprašala..ker meni je tud prišlo na ušesa naj bi jo dobivali vsake tri meseca..pa ni res samo enkat na leto ti pripada če si zaporedoma tri mesece na bolniški..
lp



Jaz sem dobila na podlagi 102. člena Kolektivne pogodbe za dejavnosti vzgoje in izobraževanja in 40. člena Kolektivne pogodbe za negospodarske dejavnosti v RS sklep, da se mi izplača solidarnostna pomoč za primer daljše bolezni v višini 535,01 EUR.

op. Pod daljšo bolezen štejemo bolezen, ki traja tri mesece ali več. Do solidarnostne pomoči zaradi daljše bolezni je delavec upravičen samo enkrat v koledarskem letu.

Pa nič sama prosila. user posted image Nobenih prošenj!


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 12:12:29   
Naty*
Ja Tosja sej praviloma mora delodajalec sam izplačati. Ampak tisti, ki delamo v javni upravi, mamo za to malo več možnosti, kaki privatniki se pa radi izmuznejo, če jih ne pocukaš za rokav.

OliveOyl tudi privatniki so dolžni izplačati. Žal sem trenutno na bolniški (še malo pa bo tri mesece user posted image ), zato nimam dostopa do vse moje službene papirologije, drugače bi ti bolj natančno povedala na kaj se sklicuj. Članstvo v sindikatu pa ni pogoj, kvečjemu ti znajo pa tam kaj bolj svetovati, to je vse. user posted image

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Denarna pomoč
7.1.2008 12:15:08   
OliveOyl


OliveOyl tudi privatniki so dolžni izplačati. Žal sem trenutno na bolniški (še malo pa bo tri mesece user posted image ), zato nimam dostopa do vse moje službene papirologije, drugače bi ti bolj natančno povedala na kaj se sklicuj. Članstvo v sindikatu pa ni pogoj, kvečjemu ti znajo pa tam kaj bolj svetovati, to je vse. user posted image
[/quote]


Hvala,da vem za naprej.-
Nikoli ne veš,če bo še kakšen user posted image - denar pa vedno prav pride.user posted image
Škoda,ker tega nisem vedela prej.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Denarna pomoč
8.1.2008 9:17:03   
GoYa
Sem klicala v kadrovsko. Pripada tudi zaposlenim v gospodarstvu. Ko bo poteklo 3 mesece naj pošljem prošnjo in čakam, če bo uprava potrdila. Upam, da ne bojo komplicirali. Jaz si mislim, da ne smejo in morajo izplačati, če tako piše v kolektivni pogodbi.

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?