|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   konfekcijske številke za dojenčka
22.1.2005 15:14:23   
aneja1
Pozdravljene

A bi mi lahko katera napisala kakšne so številke oblačil pri 1 mesecu, pa 2.,3.,....

Rada bi kaj na teh razprodajah kupila, pa si ne znam predstavljati, kakšno številko naj vzamem primer za 4 mesece starega dojenčka, to mislim vnaprej kupovat, zato sem malce zmedena. (Otrok se še ni rodil)

Hvala že vnaprej,
LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   konfekcijske številke za dojenčka
22.1.2005 15:36:48   
Anonimen
Točno določiti se ne da, ker so dojenčki tako različnih velikosti. Pomisli tudi, kakšen letni čas bo, ko bo otrok npr. star 4 mesece. Če bo takrat že zima, potem naprimer lahko kupiš kombinezon 74 ali pa raje 80, ker zima je kar dolga. Če pa bo 4 mesece star poleti, potem kupuj kakšnih 68 poletne cunjice. Računaj, da je najmanjše, kar boš kupila, verjetno 56. Št. 80 je za eno leto, 86 za dve. Do 80 pa težko reči, včasih so sicer zraven napisani tudi meseci, samo, saj pravim... Bodo še punce povedale, kakšno konfekcijo uporabljajo pri kakšni starosti. Samo grem stavit, da bo zelo različno.

(odgovor članu aneja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
22.1.2005 17:05:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu aneja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   konfekcijske številke za dojenčka
22.1.2005 17:18:16   
KIRA
56 < 2 m
62 < 4 m
68 < 6 m
74 < 8 m
80 < 10 m

ampak nekateri dojenčki so večji - konfekcijske tevilke približno ustrezajo dolžini oz. velikosti dojenčka, tako da se lahko pojavljajo odstopanja.

naša je recimo na začetku 56 št. nosila dober mesec dni, pol 62, ta ji je pa že 2 meseca premajhna. zdaj ji je prav 68, 74 pa ji je majčken prevelika, pa je tamala komaj 5,5 m stara.

priporočam, da nekaj stvari kupiš v 56 št. ampak ne dosti, ker bo hitro prerasel. raje kupi 63, pol pa po potrebi zraven. v povprečju dojenček zrase za 3 cm na mesec.

LP :rozica:

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   konfekcijske številke za dojenčka
22.1.2005 17:20:33   
KIRA
se popravljam - večino stvari v velikosti 62. 63 ne obstaja.
vmesne velikosti pa so samo na madžarskem, pa še to poredko.

če tvoj dojenček počasi rase, pa bi recimo bilo takole

56 < 2 m
62 < 4 m
68 < 6 m
74 < 9 m
80 < 12 m

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   konfekcijske številke za dojenčka
22.1.2005 18:48:51   
mehurčica
Kira_in_Vikica je fajn napisala. Dolge rokave recimo lahko vedno malo večje kupiš, ker se zavihajo in lahko zelo dolgo nosi. Jaz Davidu skoraj vse kupim malo preveliko in imamo mir za pol leta ziher.:)Kakšen body brez rokav je imel recimo 80 že poleti(7-8mesecev) in mu je še vedno prav-zdaj je star 1 leto.

Malo težje je kupovati kr.hlače in kr.majice vnaprej. Sicer pa tega sedaj itak ne prodajajo. Razen tu in tam kakšno kr.majčko-jaz sem kupila 2 malo večji za poletje. V vsakem primeru je boljše malo večje, kot pa premajhno.

Kdaj pa imaš rok?

Lp:miska:

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 11:03:20   
aneja1
Rok imam komaj 19.6., bi pa rada izkoristila malce te razprodaje. Zimski pajacki so znižani iz 8.000,00 na 4.000,00 sit-to se pa že pozna.

Kar se bodyiev tiče in majčk, mi ni tak problem.

Mislim pa da se zdaj splača kaj takšnega kupit, itak bo potreboval, in zakaj bi morala pol enkrat več odštet, mislim da bo potreboval takrat še marsikatero stvar in bom za tisto morala odštet preveč.

Če sem prav razumela, bi bilo dobro kupiti,npr. zimski pajacek št. 68 oz. 74 ?

LP



(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 11:08:19   
Anonimen
Marca bo star 9 mesecev, pa ga bo še vedno potreboval. Jaz bi kar 80 kupila (za eno leto). Saj če je prevelik (pa verjetno ne bo), niti ni tako pomembno. Glavno, da ni premajhen.

(odgovor članu aneja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 11:10:56   
KIRA
točno tako aneja. moja je recimo nosila št. 62, ko je ratalo hladno in sem ji kupila pajac. ampak št. 68, ker ga bo do kraja zime lahko nosila, pol ga bo pa prerasla. če bi ji kupila 62, kot bi ji takrat prav bil, bi ji že zdaj bil premajhen in bi bilo treba iti po drugega.

rojena je pa 10.8.04 - da boš vedla primerjat.

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 11:24:40   
dory
Pri nas smo zaceli s st.47...tri mesece skoraj nosili 56..62 skoraj nic,ker je imel poskok v rasti in smo presli na 68...zdej pa ze dva meseca nosi 74,80...tko da se na te stevilke po mesecih ne bi veliko ozirala...prav tako ne bi delala zaloge...za zacetek nekaj stvari,ostalo pa sproti...

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 11:28:44   
malika
Raje ne delaj prevelike zaloge, da ti ne bo šlo potem vse v navzkriž.Lahko kupiš majčke s dolgimi rokavi in kakšno trenerkico, ker to v bistvu rabiš skoraj skoz, pa tudi kakšno pižamico, glede zimskega pajacka pa, moj je star 12 mesecev in nosi št.80, tako da je št. 74 zate čisto dovolj.

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 11:30:22   
Anonimen
Moj je imel pa pri 12 mesecih pajaca za dve leti.

(odgovor članu aneja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 11:34:12   
dory
Ja Splisni..jaz mu ze neki casa kupujem za eno leto in vec...tko,da ce bo rastel kot zdej bomo tudi mi pri enem letu kupovali za dve leti :)

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 12:18:30   
Anonimen
Ja, Teja, saj med enim in dvema letoma je pri konfekciji samo 6 cm, a ni tako? (80 je eno leto, potem je pa 86 dve leti). In če je otrok star eno leto, potem mu kupiš malo večje, da ni takoj premajhno, to pa je že za dve leti.

(odgovor članu aneja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 12:19:12   
Anonimen
Aja, razen nekateri proizvajalci imajo 86 za leto in pol, ali kako, pa za dve leti 92...? Oh, kar komplicirano zgleda, pa ni. Samo vnaprej je pa res težko kupiti.

(odgovor članu aneja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 12:19:52   
dory
Vidis tega pa nisem vedla da je 86 ze za dve leti:ups:...pa imamo tudi nekaj ze tega :zmeden:

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 13:57:02   
Dolina
O joj, meni je pa mami kupila v H&M kompletek št. 50. :zmeden::((:(( A bo to premajhno za tretji dan, ko bomo šli iz porodnišnice? :((

Bom še rezervo vzela s sabo, da ne bo kakšnih težav.

Lp, Dolina 34t

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 14:01:34   
Anonimen
Dolina, čisto odvisno, koliko velik bo rojen ta tvoj dojenček. Moj je bil dolg 57 cm in mu je bilo še 56 premajhno. Samo večinoma so okrog 50, malo čez. Za vsal slučaj res raje še kakšnega večjega pripravi.

(odgovor članu aneja1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 14:15:39   
dory
Avstrijska 50 je kar dost velika...in bo cist dost za novorojeno dete..tud ce bo otrocek velik 54cm bo dovolj :)

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 14:18:46   
KIRA
avstrijske, sploh pa nemške velikosti so običajno večje. madžarske pa manjše. tu je treba kar precej pazit.

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 20:03:23   
lena-3
Moja pikica se rodila 15.06.04 in sedaj nosi zimski pajec št. 80. Tudi body in in majčke jih sedaj kupujem št. 80, hlače pa št. 74. Zimskega pajaca se ti definitivno ne splača kupiti manjšega od št. 80, ker je vedno bolje, da je malo večji, saj otroka lažje oblečeš. Glej tudi, kako se odpirajo zadrge, da otroka čim lažje dobiš notri, sicer ga spraviš v slabo voljo, preden sploh kam greš.

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   konfekcijske številke za dojenčka
24.1.2005 22:38:22   
KIRA
a je kupila katera tisti pajac oz. kombinezon v sparu?
tolko vam javljam za info - pa čeprav je sedaj znižan, ker je razprodaja:

prej nisem preštimala, dokler nisem male probala oblečt. tko je butast narjen - kapuco stokrat preveliko - sem gumico notr potegnila, da ji ne piha.
nogice se zelo težko obujejo, ker so zelo tesno krojene znotraj.
rokavičke pa premajhne oz. preozke. si noben ni zmislu, da dojenček ne zna tako roko oz. dlan nardit, da jo pol brez problema v rokavičko vtakneš. naša vedno pesti drži.
pa sem jih pol (rokavičke - ne pesti) po dolgem prerezala in sem vstavila zadrgo, tako da jih zdaj brez težav uporabljava.

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   konfekcijske številke za dojenčka
25.1.2005 11:52:18   
asso
Jaz ti res ne svetujem, da kupuješ toliko vnaprej, ker je res različno.
Mi npr. smo do sedaj nosili št. 56 (čez teden dni bomo stari 3 mesece), sicer v kombinaciji s 62, ki je malo visela.
Rodili smo se veliki 52 cm, pri enem mesecu smo bili 56,5 in še vedno nosili št. 56. Predvsem benkice nosimo še vedno, ker se itak vse nekako raztegnejo. Pajacke sem imela od Mothercare-a in sem jih zadnji teden z likalnikom malo nategovala. Sedaj bom izvlekla iz omare pajacke št. 68, ki bojo sicer malo preveliki. Te sem tudi jaz sedaj nakupila vsakega (v kompletu po 3) po eno številko do št. 80, ker to itak vedno pride prav.
Zimski pajacek sem kupila, ko sem bila še noseča na znižanjih št. 68, sem si rekla sej v veliko gre lahko malo in dosti, itak pozimi si še več oblečen... tako, da ga ne nosimo, ker je prevelik. Nabavila sem novega manjšega.

Pa tudi cel kup stvari sem dobila od sorodnikov, ki jih verjetno sploh ne bomo uporabili, ker nekateri mislijo, da so vsi :duda: enaki in da pri 4 mesecih potrebujejo oblekice za 6 mesecev.

Zelo različno je pri otrocih. Če so otroci bolj "buckasti" hitro potrebujejo tudi večje. Mi smo bolj suhceni in to kar ne pobere v širino nategnemo v dolžino :)-:)-:)-

Jaz ti svetujem, da si za začetek nabaviš npr. en kompletek 56 in malo več 62, večje pa boš itak že sproti lahko kupila in takrat izkoristila popuste, ko boš videla kako bo tvoj :duda: napredoval.

Joj sem se razpisala

Lepo nakupovanje

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   konfekcijske številke za dojenčka
25.1.2005 16:16:11   
atis
9nebesa, naša ajda je za svojih 6 mesecev zelo velika, saj meri 70 cm in ima 9,2 kg. tako da nosimo večinoma konfekcijske številke 74-80, pa tudi nekaj že 86. body so pa zelo različni, odvisno od materiala in proizvajalca, nekateri rastejo malo z njo, nekateri pa so tako ozki in neelastični, da enostavno niso več za uporabo. hlače in puloverčki pa je spet odvisno od tega kak je material in podobno.
ne delaj si preveč zalog, saj so razprodaje vsake toliko, pa je boljš mal počakat pa takrat spet kaj kupiš. kolikor pa sebe poznam, težko čakam na razprodaje, saj ko pridem v trgovino z otroškimi oblačili, ratam čist nora in moram vsaj nekaj kupiti.:metulj::miska:

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   konfekcijske številke za dojenčka
25.1.2005 22:42:10   
frutka_
Aneja ti bom kar iz prve roke povedala. Moj je rojen 23. junija. Široko ga nisem previjala zato mu je bila št. 56 kar dolgo prav, enako62. Nato se je okrog 3. meseca zgodil poskok v rasti pa smo pršaltali na 68, ki jo je povsem prerasel zdaj. Zdaj uporabljamo 74 ter 80, star je 7 mesecev. 74 mu je čisto lepo prav medtem ko je 80 še malo prevelika. Zimski pajac imam jaz 74 od C&A-ja pa mu je prav.Ima tudi marsovčka v tej velikosti in mu je čisto lepo prav sicer pa mu za pomlad itak nameravam kupiti kakšno jakno.

Jaz sem mneja, da novorojenčku stvari ne smejo biti prevelike, ker so itak tako drobni, da če mu je preveliko ga vse nekaj tišči in ima tako nabrano pa rokave zavihane. Zdaj ,ko je večji se razlika več tako ne opazi ampak, če bi mu pri starosti mesec dni oblekla 68 bi bil gotovo v njej igubljen. Če ga široko povijaš ti plenice vzamejo dober del oblačil. Predlagam ti, da kupiš bodije dolg rokav, pa kratke tudi, pa kakšne debelejše hlače ali pa pajac Tako kot si izračunala bo v redu za prihodnjo zimo.:sloncek:

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?