|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   7. mesecev
5.2.2008 12:08:38   
tropical
Kaj dajeste jesti 7. mesečnemu staremu otroku. Pa tudi kakšen recept je dobrodošel.
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 7. mesecev
5.2.2008 12:42:02   
biga
zelenjava+riž, zelenjava+krompir ali prosena kaša ali riževi kosmiči ali polenta, potem kombinacije sadja in zelenjave (npr. korenček in jabolko, bučka in banana, riž in hruška), zelenjavno-mesne mineštre, telečja juha, rižota s piščančjim, puranjim ali zajčjim mesom, adaptirano mleko s kosmiči in banano, mlečne izdelke začenjamo zdaj pri 8. mesecih, ker je imel alergijo na KM, sicer lahko že daš jogurt s sadjem, skuto, kislo smetano v špinači in pire. Malo se ponavljaš, ampak moj pikec ima rad vse zelenjavno-mesne kombinacije. Pa črn kruh mu zdaj tudi že dam in občasno piškot.

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 7. mesecev
5.2.2008 14:35:59   
mateyka
kdaj pa albert keksi pridejo v poštev - je tko zgodaj ok? npr, da ga zdrobiš v sadno kašo?

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 7. mesecev
5.2.2008 16:01:34   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kdaj pa albert keksi pridejo v poštev - je tko zgodaj ok? npr, da ga zdrobiš v sadno kašo?

user posted image

vejš da!

drugače si pa recepte lahko  pogledaš malo višje ali malo nižje na tem forumu, ker zdaj bi pa že skoraj vse tvoj lahko jedel ali sprobaval iz tvojega krožnika:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2324180


http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1721266



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 7. mesecev
5.2.2008 20:50:00   
mateyka
kva pa vem Paštetka, ni hotla prej jest GH in smo pozno začel.. zdej ma dobrih 6 mesecev in ni ne vem kak jedec.. gre pa kr ok - počasi. glutena ji še ne mislim dajat (prvo bom razširla zelenjavni in sadni repertoar), pa se ne spomnim a majo albert keksi tud gluten. zato vprašam.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 7. mesecev
5.2.2008 21:16:28   
Anonimen
ja, albert keksi majo glutenuser posted image

naša babika kr pridno je, najraj ma ajdovo kašo, pa proseno....riž...vse v kombinacijo z zelenjavo al pa sadjem, zvečer pa kr mlečno ( z mojim mlekom)
parkrat je jedla že piščanca, pa jagnetino včeraj, ji blo kr všeč..
od zelenjave je kolerabo, korenje, krompir, špinačo, koruzo
od sadja pa jabko, slive in marelce, po banani je ful zaprtauser posted image
zdej smo nekje na treh obrokih ( če rata, drgač pa samo dvauser posted image ) vmes se še kr velik doji...
tko da dopoldan dobi sadje, za kosilo zelenjavo, vsake tolk meso, pa kako kašo zravn al pa riž, žgance...za večerjo pa mlečno kašico ( ajdovo, proseno al riževo, tud koruzno)
vse kuham samauser posted image
glutena še ne mislim uvajat, prov tko ne mlečnih izdelkov, sem sama na brezmlečni dieti, ker sumim na alergijouser posted image bomo vidli...aja, pa riževe vaflje sem ji dala, je bla navdušenauser posted image pa ne tolk za jest, kt za drobituser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 7. mesecev
5.2.2008 21:33:12   
mateyka
mi damo še hruško, ki jo par minut pokuham in je user posted image bomo pa tud mi zdej marelce probal user posted image  
a ni sliva mal težka (napenja) - a jo to kot kompot nardiš?
in mam mal borovnic, pa tuhtam, da bi jih vmešala med drugo sadje (same so mal prekoncentrirane) - kdaj bi to probala?

aja, tuki majo ene koruzne smokije brez vsega (samo koruza). so ful dobri (prav za dojenčke), samo se igra z njimi. če jih da ponesreči v usta, se strese in skremži k da je hud bljak user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 7. mesecev
5.2.2008 21:40:07   
Anonimen
ja, slive ji kt kompot nardim, tud zato da lažje kaka, k jel težav zdej, k smo na gh.....za hruško sm pa pozabla da obstajauser posted image mam pa breskve v škrinji, pa ja, tud borovniceuser posted image sam nisem ziher č so kuluser posted image bom jutr dohterco vprašalauser posted image
drugo pa nekak ne vem....k jaz sem tak sezonski tip, sadje in zelenjavo jem takrat, ko dejansko zuni rasteuser posted image razen kake trope....in sem mal zgubljena zdaj, k je zimauser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 7. mesecev
6.2.2008 8:42:59   
mateyka
drugo pa nekak ne vem....k jaz sem tak sezonski tip, sadje in zelenjavo jem takrat, ko dejansko zuni raste razen kake trope....in sem mal zgubljena zdaj, k je zima


eh, kaj šele jest k sem skor na severnem polu - predstavlji si kok moram improvizirat s hrano user posted image tjulna al pa losa ji glih ne morem dat za jest user posted image
me zanima kdaj lahko zmrznjene maline kam uturim - in kako?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 7. mesecev
6.2.2008 9:37:26   
Anonimen
user posted image tjulna ja....
maline po moje lohkuser posted image s kako polento al rižem al kako drugo brezglutensko kašouser posted image al pa kr same....

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 7. mesecev prehrana
7.2.2008 12:26:36   
tropical
Ali lahko pri 7. mesecih uvajm že ribe? Če lako kakšne?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 7. mesecev prehrana
7.2.2008 13:39:04   
Anonimen
ribe, sploh morske, po prvem letuuser posted image

(odgovor članu tropical)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 7. mesecev prehrana
7.2.2008 14:28:04   
mateyka
kakor vem, začneš z belimi ribami (tuna, sardele, skuše potem odpadejo). meso belih rib je belo, nežno, fino in zelo lahko prebavljivo (najbolj kakovostne so orada, brancin, morski list, potem oslič, losos ki ne sme bit premasten).
jaz ji mislim dat ribo potem, ko bo že papala piščanca in teletino. okol 9-10 meseca je ok - pravijo proti koncu prvega leta (zarad alergenov - tko kot jajca). samo sem slišala, da eni dajo prej, tko da vsakemu svoje..
in to zmrznjeno (lahko kupiš svežo in pol zamrzneš). to tuki svetujejo nosečnicam (zarad kakih bakterij, ki so lahko prisotne), pa bom isto naredila za tamalo. okol 10 min je dovolj da kuhaš ribo. lahko jo pa daš v alu folijo in v pečico in spečeš - to se mi zdi user posted image  

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?