|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
8.2.2008 13:57:02   
k1
jaz pa bi komentirala samo otroke na vozičkih pri 2-3 letih ali pa še več. to je po moje samo podpiranje lenobe. otrk se mora gibat, ne pa da je pri 2 letih v vozičku zadihtan in se ne gane nikamor.me kar mine, ko to vidim. je pa res verjetno za starše bolj "enostavno" če nimaš težav, da bi jih pokontroliral, kam otrok gre. ga pač enostavno počijo v voziček, pa majo mir. 

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
8.2.2008 14:08:47   
Jančika_
Se ne strinjam, da je vožnja v vozičku podpiranje lenobe. Pri nas že ni. Mi gremo z vozičkom tam, kjer se drugi peljejo z avtom. Recimo v ponedeljek sva imela 3,5-letnikom sistematski pregled. Doma smo tako blizu ZD, da je bedarija iti z avtom, a tako daleč, da mali po dežju pač ne pride v nekem doglednem času. Zato sem ga napokala v voziček, nesla sva vsak svoj dežnik in juriš. Ko sem nam zjutraj kdaj mudi v vrtec, ali pa ima tavečji ravno kak napad histerije, tudi napokam tamalega v nahrbtnik, tavečjega pa v voziček. Moja soseda pa recimo strogo vozi otroke v vrtec z avtom (potem ne gre v službo, ampak nazaj domov).

Ko gremo na sprehod, gremo pa peš ali s kolesom. Opazovalci pa seveda večinoma ne morejo vedeti, kdaj imamo opravke in kdaj smo na sprehoduuser posted image .

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
8.2.2008 16:59:43   
jakaracman
Tudi jaz vozim svojo 2,5 letnico v vozičku čez celo mesto, pa po PST , pa še kje.Nikoli nisem imela občutka, da podpiram lenobe.Pač malo hodi, ko se utrudi gre na vozek.Koliko sva prehodili-prevozili pa ne moreš soditi a ne?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
8.2.2008 17:04:39   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Se ne strinjam, da je vožnja v vozičku podpiranje lenobe.


To se pa globoko strinjam. Primer je tudi naš malček, ki se je dolgo časa rad vozil v vozišku, potem smo ga malce prisilili, da se je na daljših relacijah še do kakega leta in pol zdaj pri treh letih je pa živ manijak, ki brez problema opravi z vzponom do 1000 m in je lani zbral zavidljivh 230 ur hoje po planinskem vodniku.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
8.2.2008 19:38:29   
Jančika_
Primoza, Vasja tudi brez problema pride peš na Čemšeniško planino, recimo. Ima pa včasih hude probleme priti tistih 200 metrov do vrtca, ker ga tako zelo hudo bolijo nogeuser posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
8.2.2008 19:59:33   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: k1

jaz pa bi komentirala samo otroke na vozičkih pri 2-3 letih ali pa še več. to je po moje samo podpiranje lenobe. otrk se mora gibat, ne pa da je pri 2 letih v vozičku zadihtan in se ne gane nikamor.me kar mine, ko to vidim. je pa res verjetno za starše bolj "enostavno" če nimaš težav, da bi jih pokontroliral, kam otrok gre. ga pač enostavno počijo v voziček, pa majo mir. 


Voziček pride prav ker otrok lahko zaspi v njem. Jaz ga vedno vzamem, ker otrok ki ga pazim najprej 1h hodi potem pa za 2h zaspi v njem. In se mi zdi brez veze, da bi šla noter samo zato da gre otrok spat, če pa lahko zunaj na zraku spi. Tako da voziček zelo prav pride.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
8.2.2008 20:02:01   
Primoza
Ja, ta efekt sem poznal. Čeprav se zdaj pri nas začenja efekt samostojnosti pri starejši sedemletnici. Kar pojdite, jaz bom v miru gledala risanke. Na srečo za zdaj še ne zelo pogosto.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
8.2.2008 21:46:04   
frutka_
Podobno kot Mika. Običajno mu v nahrbtnik dam še kakšna dodatna oblačila. Tudi kapo ali rokavice, ki se rade izgubijo na policah v vrtcu.
Sicer pa ima oblečeno puhovko in tanjšo kapo, ne štrikane. Debelo kapo je nosil, ko je bil zunaj minus. Če upoštevam dejstvo, da so otroci v vrtcu zunaj do max 1130 ure potem najtoplejše sonce zamudijo in glih ni vročine.
Pa štrampelce ima oblečene še vedno.  In tudi zimske čevlje obute. Ne škornje ampak gležnarje, ker je običajno mokro po tleh.
Oblečem ga tako kot sebe. Nič bolj.

Še glede vozičkov.  Tudi jaz sem v mestu doma.Do čistega centra mesta je s tamalim predaleč, z avtom pa se mi ne splača vozit. Ko je toplo greva s kolesom, v jeseni pa sem še ga komot v voziček nabasala. Poleg tega se mož vozi v službo z avtom in sva mi2 vedno peš. Valda da ga bom peljala zjutraj v vozičku in ne gnjavila, da hodi tričetrt ure peš do vrtca. Pred sedmo uro zjutraj. Valda da je bolj enostavno. Predvsem prijaznejše je jutro zame in za otroka. Brez stresa! In nepotrebnega priganjanja.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
10.2.2008 18:38:04   
Nikica
Glede vozička bi jaz komentirala tako - včasih se v njem vozijo preveliki otroci, ki bi resnično lahko že hodili, včasih voziček olajša staršem, da ga ni potrebno nositi. Naš, od kar je shodil, ni v vozičku. Je preveč tulil in cvilil, ko sva ga z možem hotla dati notri. Zato pa sva ga večkrat morala nesti!!! Če je bilo lepo vreme, sva ga posadila v kolo, tricikel, zdaj ni več panike, se vozi sam naokrog s kolesom ali s skirojem. Še vedno pa mu pade na pamet, ko ima dedija v bližini, da bi se nosil.
Še glede oblačenja-v vrtec ima oblečeno bundo, tanjšo, bombažno, kapo in šal samo zjutraj, rokavic nikoli, do štrinajst dni nazaj je nosil debele čevlje, zdaj samo teniske, žabic ne nosi, ampak dokolenke, žametke, kratek rokav majico in dolg rokav majico. Ta teden je imel samo zjutraj še pulover, popoldne pa ne. Je pa res, da so velike temperaturne razlike (zjutraj, ko je megla in mraz v LJ) in popoldne, ko sije sonce. Čeprav piha veter, mislim,da ne rabimo pretiravati z žabicami, ski hlačami (videla v petek dva fantka v Emporiumu!!!), krznenimi čevlji, volnenimi kapami, šali čez usta,...

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
10.2.2008 22:31:26   
vvns
No sedaj je pa še čas za žabice in kapo tudi. Meni se ne zdi nič narobe da so oblečeni.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
11.2.2008 9:38:40   
tannya
Dejstvo je, da eno starši preveč oblačijo otroke. Se spomnim, ko sem bila na porodniški, pa so bili nekateri otroci v vozičkih še z ovčjo kožo in podobnim pokriti, pa je bilo zunaj že blizu 20 stopinj...Ampak tako pač je, ljudje smo si različni. Jaz našo punco sedaj pri dobrih dve letih vprašam ali jo zebe, ali ji je vroče in mi pove. Seveda pa tudi ona v tem času nosi bundo, ampak če je zunaj 10+, potem ima spodaj le tanko majico.
Voziček (hvala bogu zanj) še vedno uporabljamo za dolge poti, ko se kam odpravimo peš ali se nam kam mudi...Pa nekaj časa hodi, ko omaga pa jo peljem. Pa prav nič se ne sekiram, ker me nekateri čudno gledajo...ker je naša punca pri svoji starosti vidite za štiri leta, tako je velika. Glavno, da je nam fajn:)

(odgovor članu vvns)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
11.2.2008 9:47:19   
viv_
Sem ravno gledala zdajle v Čatežu:

mama in ata prideta na bazen v kopalkah (jasno, ne), tamal pa v bodyju, žabicah in bombažno kapico na glavi...

Pa tudi tisto pomladansko oblačenje - mama že trebuh zuni, tamal pa še kr z volneno kapo in v puhovki.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
11.2.2008 9:53:21   
Mana
jaz pa bi komentirala samo otroke na vozičkih pri 2-3 letih ali pa še več. to je po moje samo podpiranje lenobe.
IZVIRNO SPOROČILO: k1

kaj pa če imajo otroci motorične težave????? mogoče otrok , ki ga vidiš v vozičku ne hodi??? je bolje da se ga nese??? saj otroku ne piše na čelu kaj mu je in zakaj ne hodi...

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
13.2.2008 8:07:27   
honey
Naš ima žabice v tem času oblečene edino, kadar se vozi s kolesom. Drugače mu dam pa raje samo malo debelejše (podložene) hlače in nogavičke. Pa moram potrkati, da še ni bil bolan to zimo - niti prehlajen. Ker pri nas je problem, da se zelo hitro spoti in ko pridirka noter za par minut, se začne potiti, ko pa gre ven - je pa bum. Je pa itak že dovolj velik (2,5 leti), da pove, če ga zebe in ga potem raje malo bolj oblečem. Dokler pa hodi oz. teka okrog, ga ne more zebsti. Sicer ima pa ponavadi oblečeno bundico in majčko spodaj, škornje pa res ne vem, če je imel obute 3x. Ima pa bolj ene take zimske gojzarje, tako da mu raje tiste obuvam.

Voziček je pa pri nas tako: ni podpiranje lenobe, ampak če hočemo nekam priti v nekakšnem doglednem času, ga napokamo v voziček in gremo. To pa ne pomeni, da med potjo ne gre nič iz vozička. Hodi normalno, ko pa postane utrujen oz. to traja že predolgo, ga damo nazaj v voz. Ker drugače obrne vsak kamenček, ogleda vsako čebelco, muho ali pa karkoli že sreča med potjo user posted image  To pa zna trajati. No, ampak zdaj je k sreči začel kolesarit, tako da gre malo hitreje user posted image

(odgovor članu Mana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
13.2.2008 14:01:48   
PIRANJA
jaz se s teboj strinjam v tolikšni meri, da ti lahko povem, da drugih otrok ne gledam kako so napravljeni, ker tako lahko hitro narediš krivico - ga po krivem obsojaš.
Primer; na pozno jesen, bil je že mraz, jaz sem svojemu nadela že orenk čeveljce/na pol škorenjce, sem se zgrozila, ko sem zagledala na ulici v vozičku ležečega otročka, ki je bil dokaj dobro oblečen obut pa v nogavičke in poletne sandalce. Zmrazilo me je. Ko sem moje občutke pojasnila svoji frendici, sva ugotovili, da gre za osebo, ki se je znašla v življenski stiski in da najvrjetneje ne more kupiti obuval, saj še stanovati nima več kje.... Poanta te zgodbe je, da nimajo vsi in da so v skupnosti v kateri živimo tudi ljudje, ki nimajo....

Kar pa se tiče + 10. ti lahko povem, da sem ga pri +10 kar fino prehladila, ker sem ga prehitro slekla, poslušala pa sem svojo mamo, da je revčku vroče v bundici. Pa sem mu dala budnico dol in oblekla flis jaknico......user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: jaz pa tega ne razumem (preveč oblečeni o...
15.2.2008 11:55:30   
Naja31
No, zdaj se je zadnje dni spet precej ohladilo (vsaj v LJ, ko je zjutraj pod 0 in čez dan ne gre čez plus 5), tako da nimam teh problemov user posted image .
Mi je pa zadnjič mož "očital", da je imel Marko v januarju vnet ušesek ker mu jaz nisem oblačila žabic. Madona, kar nisem mogla verjeti lastnim ušesom.


(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?