|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fiziološka raztopina
8.2.2008 16:32:30   
Salja
Katero kupite?Ono v lekarni, niveino ali delate same?Namreč porabimo je ogromno za čiščenje noska
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 16:34:47   
kofetek2010
Pol litrsko v lekarni in potem prelivam v flaško s šprico.

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 16:35:16   
Lunc_a
kupim v lekarni pol litersko,je še cenejša od tiste ki je v manjši pakungi

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 16:47:56   
valentina2006
Kupim 1/2 l v lekarni al jo pa sama nardim.

_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 20:16:59   
Maleal
A pol litrske tud obstajajo?Ja fajn,meni pa da vedno tisto tamalo.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 20:48:08   
makica
Najbolj se splača v lekarni kupiti litersko. Le malo dražja od 1/2 litra.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 21:37:39   
zima07
Mi tudi kupujemo litersko...user posted image

(odgovor članu makica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 21:37:42   
Nisaa
men je rekla p. da je bl higijensk če jo sama naredim 0,5l vode pa 1malo žličko soli pa vreš kakih 10 min ...No nam pa tud prav pride ker ko sta oba bolana gre v nenormalnih količinah.....

_____________________________

Papa Nina
27.8.2006 je na svet pokukal najin Maj
11.7.2007 pa je prišel čudežni herojček Gaj

(odgovor članu makica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 21:39:28   
N _ B
1/2 litersko iz lekarne. Ko smo pa nahodni, jo naredim sama. Gledam na to, da je dnevno naredim svežo. Na l vode pride 9 g soli (0,9% NaCl).

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 20.2.2008 6:04:33 >

(odgovor članu Nisaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 21:43:31   
MojcaG
jaz pa kupujem niveino - tiste majhne flaškice, ker gre lepo v noseka. jap, jih pa ogromno pokurim in kar naprej kupujem. ampak mi doziranje ustreza.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 22:03:56   
*bubi*
(9% NaCl).



0,9% NaCl user posted image

 
popravil. op. moderatorja.

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 20.2.2008 6:05:26 >


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 22:07:08   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

(9% NaCl).



0,9% NaCl user posted image


Ups. Moja napaka.  
Hvala. user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 22:14:02   
BLAŽIKA
Pol litrsko v lekarni in potem prelivam v flaško s šprico.


tudi mi


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 22:19:45   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA

Pol litrsko v lekarni in potem prelivam v flaško s šprico.


tudi mi



Tudi mi.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 22:23:59   
Naja31
Delam sama.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 22:24:34   
NRMM
Jaz tudi kupil pol litrsko in potem v injekcijo in v nosnice.Pri nas smo do zdaj porabili te fiziološke skoraj več,kot da bi kuhali z njo user posted image

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Fiziološka raztopina
8.2.2008 22:28:53   
Veverička
Najprej sem kupovala lekarniško, potem sem prešaltala na pol litrsko, zdaj pa uporabljam pravo morsko vodo (iz Poljice pri Trogiru, kjer imajo najčistejšo vodo v Jadranskem morju - tako trdijouser posted image ). Nalijem jo v 1,5 l plastenko, hranim v hladilniku in potem samo prelivam.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Fiziološka raztopina
11.2.2008 9:45:54   
tannya
Jaz jo delam sama, ker bi sicer bankrotirala. Pri prehladu je porabim več kot liter na dan, sicer pa tudi po dva deci...Delam pa jo s filtrirano vodo in himalajsko soljo.

(odgovor članu Veverička)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Fiziološka raztopina
11.2.2008 11:29:37   
Sofi
Pollitrsko, litrsko ????user posted image  
Kaj imate celo vojsko doma ali kaj? Očitno mi premalo špricamo to fiziološko v nosek, ker imamo tamaloflaško pri dveh smrkavcih več kot mesec.

lp

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Fiziološka raztopina
12.2.2008 10:59:48   
katka11
ja tud jaz sem vedno premalo FR uporabljala. zdej ko sva bila z malim v bolnici zarad bronhitosa sem vidla kako se to dela in kako pomembno je.
najprej ta podatek. pred ciscenjem noska je imel saturacijo kisika v krvi 93 po tem pa 98, kar je mimogrede odlicno. no in kako smo to delali...
ja FR imajo tudi v ampulah. ampulo odpres z velikim susom stisnes v noska potem mora pa otrocek cimbolj pihati, da gre vse ven. nosek je popolnoma ociscen (vsaj za nekaj casa), ko mu stisnes FR v eno nosnico in pritece ven skozi drugo in skozi usta. pri tem nacinu tudi vidis, da ko tako laicno sploh ne zgleda, da bi bil otrok prav zabasan, ko mu jaz doma sploh ne bi cistila noska, saj res ni bilo ne slisati ne videti, lahko spiha ogromne kolicine packarije.
je pa kr hudo in svaka cast mojemu fantalinu k se sploh ni nevem kaj pritozeval, razen ponoci. sem namrec potem tud sama probala k sem bla prehlajena...user posted image

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Fiziološka raztopina
12.2.2008 11:14:42   
Maxica
Jaz jo tudi kupujem v lekarni, vendar tiste ta majhne flaške. Sploh nisem pomislila, da bi večjo kupila, pa potem prelivala.user posted image  Kje pa potem hranite ta veliko flaško, se nič ne "usmradi" oz. pokvari? Ker pri nas jo tudi ogromno porabimo, pa bi se nam že kr splačalo potem večjo kupit.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu katka11)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Fiziološka raztopina
12.2.2008 11:48:23   
Pobalami
Jaz kupim litersko in prelivam. Imam jo pa en teden, potem jo zavržem. To če je prehlajen. Če pa ni prehlajen mu pa sterimar v nos špricnem in izpiham smrklje. Ker ima dostikrat vnetje obnosnih votlin jo raje kupim v lekarni, ker je sterilna.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Fiziološka raztopina
12.2.2008 12:25:44   
MATEJA
Aqua Maris v spreju. Če dam kapljice, samo v grlo stečejo in ni učinka. Razpršilo je zakon. Velike količine fiziološke ne kupujem, ker je uporabna malo časa (mislim da en teden), ko jo odpreš in pa tudi toliko jo ne porabim. Ko je res bolan, porabim en sprej v štirinajstih dneh, ko pa je zdrav, pa za 2x na dan posprejat v nosek, imam tudi po en mesec isti sprej.
Lep dan. 

_____________________________

MOJ OTROK ME JE IZPOPOLNIL...

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Fiziološka raztopina
12.2.2008 14:14:50   
bini
mi mamo tisto pol litrsko na iglo - je mal dražja, ampak je dalj časa sterilna in jo uporabljam tud po 3 tedne.. čeprav trenutno gre ena na teden v noske... načeloma je pravo čiščenje tisto, da skoz eno nosico notri nafilaš in potem čez drugo ven prišiba (skupaj z vso svinjarijo seveda)... no, pri nas mamo sam še enga trenutno, ki ne zna pihat, čeprav fiziološko pa tud ta velika v nos dobiva.


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu MATEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Fiziološka raztopina
13.2.2008 9:02:25   
katjandraž
IZVIRNO SPOROČILO: Sofi

Pollitrsko, litrsko ????user posted image  
Kaj imate celo vojsko doma ali kaj? Očitno mi premalo špricamo to fiziološko v nosek, ker imamo tamaloflaško pri dveh smrkavcih več kot mesec.

lp


Mi imamo doma 2 otročka, stara 2 leti in 5 in pol. Vsak imata svojo prazno flaško, ki drži 0,5 dl oz. 1 dl, kadar sta ful prehlajena. V to flaško nalijem doma narejeno fiziološko in jima sperem nos zjutraj in zvečer, če nista bolna, če sta bolna, pa kolikokrat se spomnim. Stopita ob banjo, glavo nagneta nazaj in jima špricnem v eno nosnico, skozi drugo pa priteče ven, potem še zamenjamo strani. user posted image  zraven še pihne in se nos spuca v nulo, mala pa samo na koncu piha v robček. Pri mali flaški ponavadi šricenm v vsako nsosnico 2x in je flaška prazna.  Od kar to delamo, imamo manj vnetij ušes in tudi veliko hitreje prebolimo razne bolezni.

Torej, če bi kupovala fiziološko v lekarni, pa četudi litersko, bi hitro bankrotirala.user posted image

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?