|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvič CR... drugič po naravni poti
11.2.2008 21:42:37   
MissLady
Pozdravljene!

Prvič sem rodila s CR, ker se nisem pravilno odpirala. Naslednjič si želim roditi po naravni poti... torej brez CR. Ali je katera tu, ki je prvič rodila s CR, drugim pa po naravni poti???

Kdaj po CR lahko zanosim, da bo vse 100% Ok in da lahko računam na naravni porod?

Ali je pri epiduralni anestaziji kaj manj možnosti za CR?

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvič CR... drugič po naravni poti
11.2.2008 21:52:40   
dix
Jaz sem prvič s CR drugič po naravni poti, samo jaz sem se normalno odpirala tudi prvič, do 6 cm sem se odprla ko je bil potreben nujen CR. V drugo mi niti omenili niso da moram na CR, kot berem da to ponekod naredijo, pa je šlo kot po maslu, rodila v 2 urah od prihoda v porodno sobo. Med itrikoma pa imam 2 leti razlike.

Kako pa je če se prvič ne odpiraš pa ne vem, možno da se niti 2. ne boš.

(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvič CR... drugič po naravni poti
11.2.2008 21:56:23   
Anonimen
Pušenjak pravi:"Kolikšna je primerna "varnostna razdalja" med porodi po CR je le empirična ugotovitev, ki nikoli ni bila ustrezno dokazana. VEmo le, da se pri nosečnostih, ki CR sledijo hitreje kot po enem letu prćnejo kopičiti zapleti, tega pa si ne želimo. Dogovor velja, da se pri nosečnsoti, ki CR sledi v krajšem obdobju kot je 1 leto, priporoča ponovni CR, sicer tvegamo večjo možnost rupture maternice."

Poznam mamice, ki so prvič rodile s CR, drugič pa naravno, pa tudi takšne, ki so imele 3 CR (moja mami npr.).

Epiduralna anestezija nima veze s CR. Pač če se mudi narediti CR ti dajo narkozo in en veš ničesar, če pa je CR načrtovan se lahko vnaprej dogovoriš za EA in si budna, ko ti delajo CR, le spodnji del telesa je ohromljen.

(odgovor članu MissLady)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvič CR... drugič po naravni poti
11.2.2008 23:54:52   
trnuljčica
Tako je kot pravi dr. Pušenjak. Večinoma pa se za carski odločijo v drugo, če je < kot 2 leti od prvega. LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvič CR... drugič po naravni poti
13.2.2008 9:16:24   
*AnaL*
Oj!
Jest sem tud prvič rodila s CR, pa potem po sedmih mesecih ponovno zanosila, (me je blo kar mal strah, k je blo tok na hitr) pa mi že G ni nikoli omenila, da bi blo kej narobe in tudi ne da bi mogla nujno na CR, pa tudi v porodnišnici ne. G je celo na zadnjem pregledu rekla naj malo pazim na prhrano, da ne bom user posted image  preveč zredila, da bom mogoče rodila po naravni pot.In je res šlo user posted image (sem bila prav vesela)- sicer mesec dni prezgodej, vendar brez zapletov pri porodu in tudi po porodu sva bila oba OK(razen kar močne zlatenice - baje zaradi neskladja krvnih skupin A, 0 in par mojih šivov).

L.P
Ana


(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvič CR... drugič po naravni poti
13.2.2008 11:02:40   
mala pikica
Jaz sem pa ravno zadnjič slišala, da po novem več ne dovolijo poroda po naravni poti, če je bil prvič CR user posted image Upam, da to ni res in da je odvisno od primera do primera. Verjamem, da se pri kakšni raje tudi v drugo odločijo za CR, vseeno pa upam, da obstaja kakšno upamje, da bomo v drugo rodile po naravni poti. Jaz si tega zelo želim.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu *AnaL*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvič CR... drugič po naravni poti
13.2.2008 13:30:08   
F*S*M
Pozdravljene, meni je znanka ki je malda babica, povedala da se sedaj skoraj v vseh porodnišnicah izvaja tudi v druga CR, saj si ne želijo tveganja komplikacije pri naravnem porodu, da bi od napora počila maternica po šivu ker je lahko v trenutku konec otrokovega kakor tudi življenja mlade mamice. Prav tako je pomembno da se mamice, ki rodijo s CR vsaj dva meseca zelo čuvajo in da ne vzdijujejo ničesar razen svojega otroka.  Ker si šivan v 7 plasteh.

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvič CR... drugič po naravni poti
13.2.2008 14:09:33   
*AnaL*
Oj!
Jest sem drugič rodila brez CR v Kranju in sicer dober mesec nazaj (7.1.2008), tako da očitno povsod že ne delajo CR kar takoj in sem bila zelo, zelo vesela da je šlo po naravni poti, brez zapletov. Res so bile pa skor skoz pred in med samim porodom prisotne zdravnica, sestra in babica.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvič CR... drugič po naravni poti
13.2.2008 14:15:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

Pozdravljene!

Prvič sem rodila s CR, ker se nisem pravilno odpirala. Naslednjič si želim roditi po naravni poti... torej brez CR. Ali je katera tu, ki je prvič rodila s CR, drugim pa po naravni poti???

Kdaj po CR lahko zanosim, da bo vse 100% Ok in da lahko računam na naravni porod?

Ali je pri epiduralni anestaziji kaj manj možnosti za CR?

Hvala za odgovore.



Jaz sem prvič imela CR iz istih razlogov kot ti... pravzaprav sploh se nisem odprla samo 2cm...
Drugič sem bila fizično in psihično vsa pripravljena in zagreta za naravni porod.
Od prvega CR je minilo 11 let... Pa ni šlo...ponovno CR.

Sedaj v tretje pa si sploh ne delam lažnih upov... vem da bo CR... In to me malce žalosti...

(odgovor članu MissLady)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvič CR... drugič po naravni poti
13.2.2008 14:17:42   
iva77
Hoj,
evo še moj odgovorček, decembra 1996 sem rodila v Lj s CR, rojevala sem z nogami naprej vendar je bil popkovina zavita med nogami in so se odločili za CR, ko sem septembra 1999 zopet ležala v porodni sobi v Lj, mi je G. rekel da nebomo delali rekordov s CR, čeprav sem po tistih popadkih si kar mal želela na CR, vendar je vse hitro minilo in rodila sem po naravni poti, sedaj ko sem pa v 3 user posted image , pa sploh nerazmišljam več o tem bom pa rodila v Kranju,



_____________________________

TAMMY, 05.08.2008 ob 9.20, 3150g in 50cm

(odgovor članu *AnaL*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?