|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:26:50   
ThinkPink
..dr. Estivilla (knjiga Spi, dete, spi)?

Moja je odkar pomnim le 1x zaspala sama od sebe v svoji posteljici (en in edini srečen poskus), drugače ne zaspi, razen če jo nosim in ujčkam. Kar me še ne moti tako, če bi spala naprej, ko jo dam v posteljico. Ampak ko jo uspavam na rokah lepo zapačka, se pa zbudi po 10 minutah v postelji in se to ponavlja od 20h-22h, dokler se mi več ne da in jo dam spat k sebi, kjer takoj zaspi.

Tako pa več ne morem...sem že tako zmantrana, da zvečer komaj gledam,pa še kaj bi mogla postoriti...

Zato me zanima, če je kateri uspela ta metoda (ki naj bi bila 96% uspešna) ali pa obstaja kakšen drugi recept za to, da otroka naučiš, da se sam uspava v svoji posteljici?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:28:54   
sonchek
Ne poznam te metode..kakšna pa je?

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:39:24   
bsasab
Mi smo jo enostavno ze od malega navajali na svojo posteljo, pa sedaj tam tudi brez problema zaspi..., nikoli je nisem ujckala in poskusala da bi mi zaspala na rokah..., ce je ze bilo tako dalec da bi zaspala, sem se budno dala v posteljo,.... tako da bo treba vztrajati, vztrajati in vztrajati..., sicer pa jaz ne "verjamem" prevec knjigam, saj je res vsak otrok edinstven in ti verjetno svojega najbolje poznasuser posted image user posted image ,
tak da zaupaj njej in se ji nikar ne pustiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:42:53   
ThinkPink
Na kratko:

1. otroku moraš ustvariti dnevno rutino (kopanje, hranjenje ipd ob istih urah)
2. ko ga okopaš, nahraniš, se z njim pocrkljaš, ga položiš v posteljico in nežno poveš, da bo sedaj zaspal čisto sam.
3. greš iz sobe in ga ne uspavaš sam, ga ne božaš, ne dviguješ iz posteljice...
4. če otrok zajoče, ga obiskuješ v določenih časovnih presledkih(npr. prvič po minuti joka, drugič po treh minutah itd), a ga ne uspavaš, pač pa vedno nežno ponoviš stavek, da bo zaspal sam.
5. po nekaj dneh naj bi otrok zaspal sam.

To je res zelo na kratko.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:45:10   
ThinkPink
nikoli je nisem ujckala in poskusala da bi mi zaspala na rokah...,


Jaz je tudi ne bi, samo je imela prve mesece ful krčke in jo je zvijalo, pa je pomagalo, da sem jo nosila. Sedaj pa ko je malo večja, pa več enostavno ne zna drugače, saj sem jo tako navadila.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:51:04   
bsasab
Jaz je tudi ne bi, samo je imela prve mesece ful krčke in jo je zvijalo, pa je pomagalo, da sem jo nosila.


no nam so k sreci pomagale kapljice Antiflat, tako da krcov v bistvo ne poznamo (k sreci)..., sej vem da je hudo, gledam druge mamice (svojo sestricno - ima dve leti starega sinka in se vedno ne more bit nikjer drugje kot pri mami v narocjuuser posted image )..., sej bo boljse, sam pocasi jo je treba navajat... a si probala z dudo, pri nasi to pali...user posted image


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:52:05   
bsasab


Objave: 186
Član od: 20.4.2007
Kraj: Maribor
Status: prisoten Na kratko:

1. otroku moraš ustvariti dnevno rutino (kopanje, hranjenje ipd ob istih urah)
2. ko ga okopaš, nahraniš, se z njim pocrkljaš, ga položiš v posteljico in nežno poveš, da bo sedaj zaspal čisto sam.
3. greš iz sobe in ga ne uspavaš sam, ga ne božaš, ne dviguješ iz posteljice...
4. če otrok zajoče, ga obiskuješ v določenih časovnih presledkih(npr. prvič po minuti joka, drugič po treh minutah itd), a ga ne uspavaš, pač pa vedno nežno ponoviš stavek, da bo zaspal sam.
5. po nekaj dneh naj bi otrok zaspal sam.


No pr nas je nekak taka rutina, pa ne poznam te knjige..., verjetno neka splosno znanje user posted image user posted image user posted image


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:53:11   
bsasab
Objave: 186
Član od: 20.4.2007
Kraj: Maribor
Status: prisoten Na kratko:


Napaka pri oznacevanju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:53:42   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Na kratko:

1. otroku moraš ustvariti dnevno rutino (kopanje, hranjenje ipd ob istih urah)
2. ko ga okopaš, nahraniš, se z njim pocrkljaš, ga položiš v posteljico in nežno poveš, da bo sedaj zaspal čisto sam.
3. greš iz sobe in ga ne uspavaš sam, ga ne božaš, ne dviguješ iz posteljice...
4. če otrok zajoče, ga obiskuješ v določenih časovnih presledkih(npr. prvič po minuti joka, drugič po treh minutah itd), a ga ne uspavaš, pač pa vedno nežno ponoviš stavek, da bo zaspal sam.
5. po nekaj dneh naj bi otrok zaspal sam.

To je res zelo na kratko.


In preverjeno pri dveh otrocih to deluje. Ampak najprej razčisti sama s seboj, da je cilj, da otrok zaspi sam. Njegov jok te v tem primeru ne sme omehčat.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:55:13   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: bsasab



Objave: 186
Član od: 20.4.2007
Kraj: Maribor
Status: prisoten Na kratko:

1. otroku moraš ustvariti dnevno rutino (kopanje, hranjenje ipd ob istih urah)
2. ko ga okopaš, nahraniš, se z njim pocrkljaš, ga položiš v posteljico in nežno poveš, da bo sedaj zaspal čisto sam.
3. greš iz sobe in ga ne uspavaš sam, ga ne božaš, ne dviguješ iz posteljice...
4. če otrok zajoče, ga obiskuješ v določenih časovnih presledkih(npr. prvič po minuti joka, drugič po treh minutah itd), a ga ne uspavaš, pač pa vedno nežno ponoviš stavek, da bo zaspal sam.
5. po nekaj dneh naj bi otrok zaspal sam.


No pr nas je nekak taka rutina, pa ne poznam te knjige..., verjetno neka splosno znanje user posted image user posted image user posted image



A to je iz knjige. Nisem vedela. user posted image  Jaz sem delala po občutki in ker se mi je zdelo, da je to prav.

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 21:55:27   
jaša2
sem slišala za to metodo, ja. mi itak že od nekdaj fuuul slabo spimo. od 4.m se mi zbuja tud vsako uro včasih, tak da imamo včasih podočnjake do kolen. kar se pa tiče tega, da otrok sam zaspi zvečer...user posted image user posted image user posted image  mi smo jo tud mogli vedno uspavat, se je zbujala vsakih nekajminut...pa smo jo začeli puščat, da se nekaj časa joka, pa jo gremo potolažit, pobožat, dat dudo in lipčka, obrnit na bok in ven. pa čez nekaj časa spet isto. pol je pa enkrat zaspala. zdaj se je pa nekak navadla (trkam!!!!!). po flaški jo še budno položivav posteljico, dava dudo, obrneva nabok, pol jo pa primem za rokico, tak da me stisne in malo počakam. in pol nekak zaspi. user posted image  zaenkrat!!!!!! samo, se pa pol vsake tolk časa še vedno zaspi in išče dudo, tak da mirne noči ni in je po mojem še dolgo ne bo.

ej, preglej malo teme s prejšnjih strani, kr je blo zadnje čase kar nekaj tem odprtih o tem.

midva sva tud fuuul obupovala, kr je blo že neznosno vse skupaj (zato svase odločla za metodo, da jo pustiš malo se jokat, da se navadi, da je ne bo vedno nekdo celo večnost uspaval in stal ob njej). je pa trebavztrajat, kr to ne uspe kar tako v nekaj dneh - v nekaj tednih pa že.
pa ne se preveč sekirat, ker je pol še slabše. otrok to čuti in je še bolj nemiren. reči si "je pač tak. pa že mora tak bit. bo pa enkrat boljše" konc koncev ti nič drugega ne preostane - poleg tega, da sprobaš razne metode in upaš, da bodo nekega dne začele učinkovat.



_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 22:17:23   
lex
Moja dva sta kot dojenčka vedno zaspala na rokah, v posteljo sem jih dala pa ko so trdno zaspali in se mogoče 1x-2x zbudi oz. pojamra za dudo, ji dam in spi dalj. jaz imam ortroke za cartat in mi je tole kruto. Saj ko so večji jim ni težko dopovedat, da gredo spat, ko so pa tako mali jih je pa tako fajn požulit. Aja nosila jih pa nikoli nisem, vedno samo sede na kavču.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 22:51:05   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Na kratko:

1. otroku moraš ustvariti dnevno rutino (kopanje, hranjenje ipd ob istih urah)
2. ko ga okopaš, nahraniš, se z njim pocrkljaš, ga položiš v posteljico in nežno poveš, da bo sedaj zaspal čisto sam.
3. greš iz sobe in ga ne uspavaš sam, ga ne božaš, ne dviguješ iz posteljice...
4. če otrok zajoče, ga obiskuješ v določenih časovnih presledkih(npr. prvič po minuti joka, drugič po treh minutah itd), a ga ne uspavaš, pač pa vedno nežno ponoviš stavek, da bo zaspal sam.
5. po nekaj dneh naj bi otrok zaspal sam.

To je res zelo na kratko.


Pri nas tole deluje z eno samo razliko. Ko/če začne jokati grem v sobo TAKOJ, ji dam dudo, jo pobožam, al pa ji dam malo čaja, jo še enkrat polubčkam in grem ven. Če začne spet jokati, takoj ko zaslišim jok ponovim vajo. Je pa ne dvigujem več iz posteljice. Ampak nikoli je ne pustim jokat niti miute.
Mi pa zaspi sama v svoji posteljici že od prvega meseca naprej, pa čeprav s kakšnim popravkom (duda, čaj)

< Sporočilo je popravil scubadiver -- 22.2.2008 22:52:41 >


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 22:57:40   
jaša2
lex, jaz mojo malo tud zelooo rada žulim , ampak ko je pa čas za spanje, je pa treba spat. saj se tud požulimo, ko se malo joče, mora se pa vseeno navadit nekega reda, kajti mali so ful brihtni že zdaj, ne samo pol, ko razume in se mu da dopovedat. že zdaj te znajo tak okrog prsta zmotat, dati jasno ni.
saj, vsaka imasvojo metodo. samo verjemi mi, če bi ti ponoči vsako uro vstajalainsedela ob posteljici in jo tačlala po ritki in dajala dudo v usta, kr jo vmes ven pljune in začne jokat - pa to zna trajat celo uro, pa pol spet jovo nanovo, bi ti tud dosadlo in bi rekla, zdaj pa konec, en red pamorabit in se ga bo tud mala navadla. ker se da. pa ni to nič tak krutega, kr mu s tem nič slabega ne nardiš. naša zdaj vsaj malo bolj mirno zaspi in posledično tud boljše spi ponoči. user posted image

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kolikim je uspela metoda...
22.2.2008 23:04:47   
janja
Mi smo imeli tudi probleme z uspavanjem. Zmeraj je zaspal pri meni, ko se je dojil. Ko sem ga pa prestavila v posteljico, pa se je po par minutah zbudil, začel jokati in ni hotel zaspati nazaj. To je trajalo vsak večer tja do 23. ure. Potem mi je pa sotrpinka opisala metodo Elisabeth Pantley (dosti podobna tej) s to razliko, da ona dovoli, da se z otrokom pogovarjaš, ga pobožaš ali mu poješ, kajti otrok potrebuje občutek varnosti. Po par dnevih sem že skoraj obupala. Potem pa kar naenkrat preobrat. Večerna rutina - kopanje, dojenje v temi. Potem sem ga položila v posteljico (tudi če je zaspal pri meni) in je spal naprej.  Če kak dan ne zaspi takoj, pa ga malo pobožam po glavi in rokcah pa po 5 minutah zaspi. Tako da sedaj najkasneje ob 20. uri že spimo (brez joka). Torej metoda preverjeno deluje, samo vstrajat je treba.

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 0:19:38   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: bsasab

Mi smo jo enostavno ze od malega navajali na svojo posteljo, pa sedaj tam tudi brez problema zaspi..., nikoli je nisem ujckala in poskusala da bi mi zaspala na rokah..., ce je ze bilo tako dalec da bi zaspala, sem se budno dala v posteljo,.... tako da bo treba vztrajati, vztrajati in vztrajati..., sicer pa jaz ne "verjamem" prevec knjigam, saj je res vsak otrok edinstven in ti verjetno svojega najbolje poznasuser posted image user posted image ,
tak da zaupaj njej in se ji nikar ne pustiuser posted image user posted image user posted image


tako! jaz sem enako delala, oz. delam...deluje...zaenkrat

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 7:21:35   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Na kratko:

1. otroku moraš ustvariti dnevno rutino (kopanje, hranjenje ipd ob istih urah)
2. ko ga okopaš, nahraniš, se z njim pocrkljaš, ga položiš v posteljico in nežno poveš, da bo sedaj zaspal čisto sam.
3. greš iz sobe in ga ne uspavaš sam, ga ne božaš, ne dviguješ iz posteljice...
4. če otrok zajoče, ga obiskuješ v določenih časovnih presledkih(npr. prvič po minuti joka, drugič po treh minutah itd), a ga ne uspavaš, pač pa vedno nežno ponoviš stavek, da bo zaspal sam.
5. po nekaj dneh naj bi otrok zaspal sam.

To je res zelo na kratko.


Pri nas tole deluje z eno samo razliko. Ko/če začne jokati grem v sobo TAKOJ, ji dam dudo, jo pobožam, al pa ji dam malo čaja, jo še enkrat polubčkam in grem ven. Če začne spet jokati, takoj ko zaslišim jok ponovim vajo. Je pa ne dvigujem več iz posteljice. Ampak nikoli je ne pustim jokat niti miute.
Mi pa zaspi sama v svoji posteljici že od prvega meseca naprej, pa čeprav s kakšnim popravkom (duda, čaj)
[/quote

Identično! V svoji sobici spi že od prvega dne po prihodu iz P, ko zajoka grem takoj k njej (joka zelo malo), noč pa tudi že dolgo prespi. Zvečer je ob 19.00 rutina (kopanje, hranjenje, ...), v posteljico jo položim budno in sama zaspi, spi pa ponavadi do 8.00 - 8.30. Nisem nikoli delala po neki metodi, pač pa po občutku - in očitno deluje, občutek namreč user posted image   

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 8:16:09   
Laubica
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Na kratko:

1. otroku moraš ustvariti dnevno rutino (kopanje, hranjenje ipd ob istih urah)
2. ko ga okopaš, nahraniš, se z njim pocrkljaš, ga položiš v posteljico in nežno poveš, da bo sedaj zaspal čisto sam.
3. greš iz sobe in ga ne uspavaš sam, ga ne božaš, ne dviguješ iz posteljice...
4. če otrok zajoče, ga obiskuješ v določenih časovnih presledkih(npr. prvič po minuti joka, drugič po treh minutah itd), a ga ne uspavaš, pač pa vedno nežno ponoviš stavek, da bo zaspal sam.
5. po nekaj dneh naj bi otrok zaspal sam.

To je res zelo na kratko.


Pri nas tole deluje z eno samo razliko. Ko/če začne jokati grem v sobo TAKOJ, ji dam dudo, jo pobožam, al pa ji dam malo čaja, jo še enkrat polubčkam in grem ven. Če začne spet jokati, takoj ko zaslišim jok ponovim vajo. Je pa ne dvigujem več iz posteljice. Ampak nikoli je ne pustim jokat niti miute.
Mi pa zaspi sama v svoji posteljici že od prvega meseca naprej, pa čeprav s kakšnim popravkom (duda, čaj)

Pri nas isto -samo da se zelo pogosto še zbuja-na 2-3ure


_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 10:32:19   
ThinkPink
Hvala za odgovore, nekaj bom pa res mogla ukreniti...mogoče je res ne bom pustila se jokati 20 minut, kot ste ene napisale bom jo hodila malo božat, pa upajmo da bo...Do 18 leta bo že znala zaspati samauser posted image ...


(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 11:00:28   
Lantea
Jaz se popolnoma strinjam s tabo jaša2.
Najpomembneje je in to je osnova, da se starši odločijo, da bodo pri določeni stvari uspeli. Vem, vsak otrok je drugačen...Midva imava srečo, da ni nikoli imela krčev ipd. Ampak vseeno, ko sva jo odvajala nočnega dojenja, sem se morala najprej jaz odločit, da jo bom pustila malo jokat. Ker tako sem jo lažje poslušala kakšno minuto jokat, vmes sva jo tolažila.
Da se razumemo, hčerko imam zelo rada, ampak se mi zdi, da nekje so meje. In čedalje bolj opažam, da prej ko jih začneš postavljati, bolje je za vse. Mogoče sem zdaj malo zašla s teme.
Jaša2...tud pri nas je isto...ponoči se je (odkar smo se nehali ponoči dojit) večkrat zajokala, dokler ji nisva dala dude, pa je zaspala nazaj. Ampak...pride še tista noč, ko boste (bomo) celo prespali. Pri nas je trajalo skor dva meseca, ampak zdaj se stvari izboljšujejo. user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 12:48:26   
Solero
Moj že od začetka sam zaspi in se zbudi le, če je lačen. Je pa v prvih dveh mesecih zelo pozno zaspal, tudi ob 23ih. Potem pa sva uvedla še večerni sprehod in pri kopanju dodala lipov čaj v vodo, pa je zaspal tik-tak. Zdaj zaspi okrog 20ih in spi nekje 7-8 ur. Ima 5 mesecev.
Sem ga pa vedno pustila v posteljici pri miru, če se je kdaj zbudil in pojokcal. Včasih dudo, pa je bil mir. Nikoli na roke ponoči.
Aja, pa Mozart je tudi zelo pomagal.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 17:23:52   
karin412
Nam je pomagalo - že drugič-prvič po 14.mesecu, potem ko sem rodila, se je nosila in smo jo spet učili po petih mesecih. Nam se je jokala prve 3 večere, v drugo le prvi večer. Zdaj imam problem le popoldan, že 1 teden, prej je zaspala sama tudi pop., zdaj pri 2 letih, pa se igra, kaka, poje in je takoj ena ura naokrog.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 21:54:41   
julčka
TA metoda definitivno pomagauser posted image . Jaz sem morala prej tudi po eno uro stati zraven nje da je zaspala, ponoči pa se je kar naprej zbujala in ni zaspala drugače kot na rokah. Trajalo je kakšen teden da se je navadila, se je pa včasih drla tudi po eno uro. Sedaj spi celo noč.
Pri moji user posted image  pa je bilo še slabše če sem hodila vmes k njej in jo božala. Če sem jo pustila je prej zaspala ker se najbrž pogruntala da z jokom "na silo" user posted image ne doseže nič. Je pa ful hudo poslušat kako joka, čeprav veš da ji nič ne manjka in samo "izsiljuje".
Še nasvet: če živit z mamo ali taščo morate najprej njo prepričat, da z user posted image  ni nič narobe če se malo dlje časa joče. Znajo biti zelo motečeuser posted image .


lpuser posted image

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 22:03:17   
ajtak
IZVIRNO SPOROČILO: mami_miki

IZVIRNO SPOROČILO: bsasab

Mi smo jo enostavno ze od malega navajali na svojo posteljo, pa sedaj tam tudi brez problema zaspi..., nikoli je nisem ujckala in poskusala da bi mi zaspala na rokah..., ce je ze bilo tako dalec da bi zaspala, sem se budno dala v posteljo,.... tako da bo treba vztrajati, vztrajati in vztrajati..., sicer pa jaz ne "verjamem" prevec knjigam, saj je res vsak otrok edinstven in ti verjetno svojega najbolje poznasuser posted image user posted image ,
tak da zaupaj njej in se ji nikar ne pustiuser posted image user posted image user posted image


tako! jaz sem enako delala, oz. delam...deluje...zaenkrat


tudi mi enako.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kolikim je uspela metoda...
23.2.2008 22:17:32   
krfjolca
Po mojem mnenju je Estvilleova metoda preveč "vojaški dril". Mi nekako ne sede na takšen način reševati težave. Veliko bolj mi je všeč metoda Pantleyeve. Smo imeli pa pri nas vse možne načine uspavanja. Od tega, da je zaspal samo ob ropotanju nape, do nošenja, guncanja, ... Smo imeli burne prve mesece, ko so ga hudo mučili krči, pa je zelo potreboval bližino in nošenje. In mislim, da bi bilo kruto in nenaravno otroku odvzeti to zato, ker pač v eni knjigi piše, da se mora otrok navaditi zaspati sam. Zadnje čase je zaspal tako, da sem ga dala spat v zakonsko posteljo in ležala ob njem, dokler ga ni zmanjkalo (kar je bilo po par minutah), potem sem ga pa prestavila. Pa mi ni bilo nič odveč, še meni se paše malo pocrkljat tako. Zadnje tedne pa sploh noče nobenega v sobi, ko gre spat - lepo zaspi sam. (Star je 15 mesecev) Tako da sem oplela kar se tiče crkljanja user posted image .
V mojem primeru smo dali otroku čas, da se nauči sam zaspati. Se nisem nič obremenjevala s tem, kako ga bom razvadila, pa kako ga bom še pri petih letih na rokah uspavala itd.
Menim, da z metodo "nadzorovanega" joka, ali kakorkoli temu že "strokovno" rečejo, ne naučiš otroka, kako se zaspi, ampak mu daš vedeti, da se na starše ne more zanesti, ker ne pridejo, kadar jih potrebuje. Otrok se ne nauči, ampak obupa. Kar ima lahko po mojem mnenju posledice na njegovi psihi.

Aja, pa ne pristajam na izraz "izsiljevanje" pri nekajmesečnem otroku.

< Sporočilo je popravil krfjolca -- 23.2.2008 22:19:48 >


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?