|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izbira ''pravega'' vozička
21.2.2008 12:14:35   
gajka
Eno vprašanje. Kako dejansko izbrati ''pravi'' voziček? Na kaj naj bom sploh pozorna? Sem že nekajkrat poskusila malo brskati po netu in katalogih za vozičkom, pa me vedno nekako mine! Se mi zdi, da je še avto lažje kupiti kot pa en otroški voziček! user posted image  A ima katera že kaj ogledanega in zakaj ravno dotični model? Pa naj mi ena prosim razloži poanto jajčke (a je lupinica isto kot jajčka?), košare itd. Nekako sem začela razmišljat, da bova mogla z user posted image  dobit posebno svetovanje, kaj sploh rabiva, ker se pri vseh teh artiklih počutim prav izgubljeno! user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
21.2.2008 12:53:13   
glen
Jajček ali lupinica je isto.To je avtosedež od rojstva pa do cca. 13 kg.
V praksi cca. do 8 mes.
Košaro rabiš le če se voziček nepoleže čisto v vodoraven položaj,če boš izbrala voziček ki se čisto vodoravno poleže košare nerabiš.
Če kupiš enake znamke lupinico kot voziček,si ga lahko tudi fiksiraš na ogrodje vozička.
Glede vozička pa je ful odvisno kaj želiš in po kakšnem terenu boš večino vozila.
So ti všeč tri ali štiri kolesniki?
Če boš po makedamu rabiš voziček z velikimi kolesi,ča pa več ali manj po asfaltu lahko tudi z manjiši(marele)
Pozorna bodi na težo vozička da nebo pretežek,če ga boš morala vsak dan parkrat ven in not v prtljažnih basat.
Odvisno je tudi kakšen avto oz. prtljažnik maš,da ti bo voziček šel lepo not.
Če te še kaj zanima kr vpraši


(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
21.2.2008 13:22:33   
polma
Prvič sem imela sposojen voziček, zdaj ga spet dobim. Na srečo je zelo podoben vozičku, ki bi ga kupila, če ga ne bi  dobila tega.

Kaj se mi je zdelo pomembno?
-da ima voziček visok držaj (imam 180 cm)
-da se ne zaletavam vanj  med hojo (delam dolge korake)
-da je lahek(če ga bom zlagala v avto)
-da se enostavno zloži (če ga bom zlagala v avto)
-da je stabilen
-da se uporablja od rojstva dalje ( ne bom kupila košare, )
-da je vodljiv
-da ima velika napihljiva kolesa za po makedamu in travi
-ni važno, če lahko gor natikam lupinico ( ne mislim z dojenčkom šetat po nakupovalnih centrih, voziček rabim za sprehod )

Za jajčko oz. lupinico predvidevam, da je ena in ista stvar. To je avtosedež, ki ga uporabljaš na sovoznikovem sedežu kontra smeri vožnje. Obstajajo vozički, ki imajo podvozje tako narejeno, da snameš voziček in gor lahko natakneš lupinico.
Predlagam ti, da greš na lov po trgovinah in vozičke povozakaš po trgovin, pa malo jih prerukaj. Med mojo prvo in drugo nosečnostjo je minilo 10 let. Zdi se mi, da so vozički veliko bolj plastični kot so bili takrat. Imeli bomo spomladanskega dojenčka, zato košare res ne rabim- naš prvi otrok pa je zimski in bi brez košare težko hodili na zimsko sonce. Če imaš zimsko dete in možnost si sposodit voziček-naredi to. Al pa kupi košaro-če biti košara prav prišla- recimo namesto prenosne postelje ali zibke. Veliko stvari se da skombinirat, pač odvisno kako gledaš na vse skup.
Važno, da je dete zdravo in da je varnost zagotovljena. Vse ostalo je pa že kozmetika. Srečno!








(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
21.2.2008 13:25:42   
bina30
Jaz sem gledala , da bo voziček lahek, da se bo z lahkoto sestavil, da ne bo treba montirati košare ali lupinice gor kot nek mehanik, ampak, da se bo samo gor nataknilo. Gledala sem tudi na to, da mi bo voziček lep in seveda sem gledala tudi na "modo" in kupila Quinny-ja Buzz, športni del, košaro in Maxi Cosi lupinico, ki jo lahko natakneš tudi na voziček. Kupila sem ga, ko je bila akcija v BC in tako privarčevala skoraj 100 Eur. No, pa nisem preveč zadovoljna. Ko primerjam, kaj imajo vse Peg Peregovi vozički (v košari lahko nastaviš naklon, ona "haubica" na košari lepo zaščiti dojenčka pred vetrom, v Quinny-ju pa ne, zraven dobiš torbo za previjanje...), mi je malo žal, da nisem kupila katerega drugega. Mi pa je full všeč.
Najprej se pač opredeli koliko misliš za voziček odšteti, pa ali želiš tri- ali štirikolesnika, potem pa dalje...Raje glej na funkcionalnost kot na lepoto.

Uživaj pri izbiri!

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
21.2.2008 13:49:13   
Taula
Voziček moraš videti v živo. Na sliki je lep, ko ga pa probaš v trgovini je pa čisto drugačen. Jaz sem hotela 3 kolesika, primernega za makadam. Hotela sem da je stabilen, da se ročaj da obračati (se pravi da lahko otrok gleda mene, ali naprej), da je vodljiv, kako se naklon ureja, malo sem preverila izkušnje drugih. (ali se ful kvari...itd) Teža mi ni toliko veliko pomenila, ker ne živim v bloku. Kljub temu da sem kupila voziček ki je primeren za novorojenčka, sem vseeno kupila še košaro.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
21.2.2008 18:10:23   
osa3
Taula in kateri je to?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
21.2.2008 19:20:22   
Anonimen
Po kaksnih terenih ga bos uporabljala (kolesa).
Kolikokrat bo sel v avto (prirocnost pri zlozljivosti in velikost, da gre v prtljaznik).
Kdo ga bo vozil (ce pretezno ocka, naj on izbere).
Kompatibilnost z lupinico (ce bos otroka vozila v lupinici).

Na koncu vsecnost in cena. Fajn je, da ti je vsec, ker se ga kar veliko prevozi, vsaj jaz sem ga.

(odgovor članu gajka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
21.2.2008 20:06:39   
Naina
Najprej se moraš odločiti koliko denarja daš za voziček (max) glede na tisto kar iščeš. Jaz imam majhen avto in sem gledala, da ga spravim notri. Glede na to, da nimam lifta, sem gledala, da bo lahek in zelo fleksibilen. Ker bom kmalu (v februarju) rodila, sem gledala da bom imela košaro, da bova lahko šla čim prej ven. Lupinice osebno ne odobravam zaradi pozicije dojenčkove hrbtenice. Želela sem ravno dno. Pa kolesa so mi bila pomembna, in sicer da gre lahko po makedamu in po asfaltu. 

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
21.2.2008 23:10:39   
BUŠICA
tudi jaz sem na začetku mislila da kupujemo space shuttle a ne voziček-no sem se pa vseeno odločila za PP tri fix. danes smo ga dobili in je super user posted image user posted image user posted image !!! ful enostaven, ima vse kar potrebujem:košaro,lupino,športni del,torbo za previjanje,strehico za dež,pokrivalo za nogice,easy se zloži,skratka sem navdušena! ko pa ga sprobam z user posted image ,bom vedla še več povedat!

(odgovor članu Naina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
22.2.2008 12:18:44   
Anitka
Jaz sem si najprej vozičke ogledovala in izbrala nekaj favoritov. Gledala sem na to, da se tudi športni del poleže v vodoravni poližaj, da ima večja kolesa, da je lahko vodljiv... Izbrala sva Maxi cosi Mura 3, zraven pa sva kljub temu, da se športni del lepo poleže naročila tudi košarico in sicer quinnijevo.PO mojem so vseeno bolj udobne za spanje novorojenčkov na prostem. Pa sveda tudi maxi cosi lupinico, ki se lepo vstavi tudi na voziček. Pa otroka v vozičku bom lahko vozila obrnjenega v obe smeri - po želji.

SEdaj pa le še čakamo na maj, da bomo vse tio začeli uporabljati.user posted image

Pa obilo užitkov ob nakupovanju.

_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
22.2.2008 13:39:47   
aleksandra silvija
Gledala sem na to, da se tudi športni del poleže v vodoravni poližaj, da ima večja kolesa, da je lahko vodljiv... Izbrala sva Maxi cosi Mura 3, zraven pa sva kljub temu, da se športni del lepo poleže naročila tudi košarico in sicer quinnijevo.PO mojem so vseeno bolj udobne za spanje novorojenčkov na prostem. Pa sveda tudi maxi cosi lupinico, ki se lepo vstavi tudi na voziček

Super.
Odgovorila si na nekaj mojih vprašanj--košara, super da paše Quinnijeva, pa lupinica,....
Hvala.

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
22.2.2008 14:15:56   
Anitka
Aleksandra Silvija malenkostuser posted image , če te še kaj zanima pa le vprašaj. Aja, jaz sem vse naročila iz Nemčije, ker je malce ugodneje pa še čakati mi ni potrebno. V BC so sedaj namreč kar nekaj časa morali čakati na pošiljko Mure in vprašnaje, če so jo že dobili. Quinnijevo košarico pa sva vzela zato, ker sva malce poeksperimentirala z barvami, da ni vse čisto istouser posted image

_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu aleksandra silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
24.2.2008 9:01:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anitka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izbira ''pravega'' vozička
24.2.2008 9:42:25   
Anonimen
Poleg vsega naštetega je odvisno še, kaj ti je sploh všeč. Vozički s štirimi kolesi, manjšimi (Peg perego) ali trokolesniki.
Midva sva najprej kupila Traxxa, pa sva ga zamenjala, sem pa oklevala med tremi vozički.

Vsi trije so trokolesniki z velikimi kolesi za vse terene in imajo povsem vrtljivo prednje kolo.

Quinny speedy

user posted image
+ košara se dobi rabljenaza pol cene, za isto ceno jo lahko potem prodaš naprej
+ lahek
+ cena
- nima varovalnega loka
- streha se ne da naprej, da se otroku naredi senca
- sedež se ne obrača v obe smeri

Quinny 3 XL freestyle
user posted image
+ streha gre povsem naprej
+ sedež se obrača naprej in nazaj
+ ima varovalni lok
- ni mi tok lep
- težek je

Jane slalom pro
user posted image
+ blazno mi je lep
+ streha gre delno naprej
+ ima varovalni lok
- sedež se ne obrača v obe smeri
- cena

Zmagal je slalom pro, itak. Zdaj sva kupila še marelo, isto od Jane, energy. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?