|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  179 180 [181] 182 183   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 16:50:15   
Estrella*
Aurora: dobr opravi pri dohtarju. Mislim, da ne more biti nič takega, ker imam 2 sodelavki, ki ju je začel kar naenkrat bolet eno komolec , eno koleno . Brez razlogauser posted image  Meni se je to dogodilo lani 2x in bolečeina je sama izzvenela po nekj dnevih.
 
Zaradi vožnje se raje pozanimaj pri Jurci. Verjetno ne bi smelo biti težav. Sicer pa je piše, da boš čez rok???user posted image  Mogoče te bo prehitelo, zato se raje ne ukvarjjaj s temi mislimi, nima smisla trošit energije.
 
Tulipan13: user posted image  dobrodošla. Upam, da boš pridna čveka in nam pomagala pri naši domači nalogi, ki se nam čedalje bolj izmika. Postavljam nov datum; 5.3. Bo dovolj za 20 strani???
Napiši še podatke za seznamček.
 
narava doma nima neta in verjetno ni v službi in  je ostala doma. Mislim, da bo kaj takega.
 
Anitka: še vedno čakamo na slikice.....

(odgovor članu MARTINA25)
Neposredna povezava do sporočila: 4501
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 16:52:59   
Estrella*
A še to, če si čez rok ti poleg CTG ja po pravilih delajo še amniocentezo. Men k sreč tega ni bilo treba in upam, da tudi tokrat ne bouser posted image

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 4502
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 16:55:27   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*
A še to, če si čez rok ti poleg CTG ja po pravilih delajo še amniocentezo. Men k sreč tega ni bilo treba in upam, da tudi tokrat ne bouser posted image


Najbrž misliš amnioskopijo - delajo jo samo še v KR user posted image

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 4503
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 17:28:30   
barbaw
Meni tudi po roku niso delali nič drugega kot Uz in CTG. Bi se smejala, če ne bi nobena majčica nosila čez rok. Kdo nas bo pa prenašal. user posted image user posted image  Bodo rekli dost vas mamo babe nore, koliko ste napisale. user posted image


_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4504
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 17:33:16   
Estrella*
Špelin@: ups, hvala za popravek, človek ima hitrejše roke od možgančkovuser posted image . Amniocenteza se imenuje  kromosomski pregled plodovnice, amnioskopija pa je predporodni pregled zrelosti plodovnice.
V Postojni, KR jo še delajo in na Jesenicah. Za ostale bolnice ne vem. V LJ jo je kolegica pred dobrimi 5 leti tudi še imela. Kje si zvedla, da je ne delajo več?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4505
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 17:35:10   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*
V Postojni, KR jo še delajo in na Jesenicah. Za ostale bolnice ne vem. V LJ jo je kolegica pred dobrimi 5 leti tudi še imela. Kje si zvedla, da je ne delajo več?


KLIK

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 4506
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 17:52:02   
barbaw
Kolikor je meni znano je že pred tremi leti bil UZ v MB P tako dober, da se je videla zrelost posteljice. Povrhu vsega pa na UZ vidijo koliko je še plodovnice v maternici in se na podlagi tega odločajo kako in kdaj. Meni je že takrat na UZ povedala, da je še posteljica zadovoljiva.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4507
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:02:58   
krissttina
Pozdravljene MAJČICE 08!!!!

Pa sem vas našla..povsem slučajno. Tudi jaz sem ena izmed tistih ki bodo maja zibale. Mal se že pripravljamo, ne pa preveč. Mal po trovinah levo desno od kolegice do kolegice in upam da nas naš malček ne prehiti.
Da vam zaupam še moje podatke 1.user posted image ,user posted image ,user posted image in predvideni dan poroda 13.5. - da se uvrstim na seznam.

Sedaj vas bom spremljala vsakodnevno in gotovo se še slišimo- beremo!!!

Lep večer vsem skupaj

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 4508
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:08:43   
MARTINA25
KRISTINA tudi tebi izrekam DOBRODOŠLJICO!!!

OK punce dejte mi mau razložit ta pregled plodovnice...Pušenjak piše da ta poseg ni prijeten!!!!KAko torej izgleda?In izvajajo ga le še v Kranju?A so v Kranju tako za časom la kako...OMG in jst grem v KR rodit.....user posted image  uf uf,upam da ne bom čez rok......

(odgovor članu krissttina)
Neposredna povezava do sporočila: 4509
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:13:21   
Anitka
O superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, še ena majčicauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Krissttina dobrodošla tudi ti kot 74. majčica, če se ne motim in naj tudi tebi čas v naši družbi lepo mine.

Estrella slikce bodo, bodo, samo dragi se vrne šele pzno in nimam fotoaparata doma. Sicer pa tale moja frizura ni več kar je bila. Razen, če te zanima barvauser posted image



< Sporočilo je popravil Anitka -- 28.2.2008 18:20:12 >


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu krissttina)
Neposredna povezava do sporočila: 4510
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:18:28   
špelin@
krissttina, WELCOME user posted image
 
MARTINA25, tole sem "ukradla" od marčevk user posted image





"marita -> RE: Marčevke 2008 - 2.del (20.2.2008 14:18:53)



Ne vem katera je že spraševala, kaj je to amnioskopija. Mislim, da ta pregled opravljajo samo še v Kranju, načeloma je to bolj zastarela metoda al kaj, mislim da se je nikjer več ne poslužujejo, sam meni je vseeno ok. Na dan PDP te naročijo v primeru da do takrat še ne rodiš v P na ta pregled. Z neko dolgo cevko, ki ti jo vstavijo v nožnico pregledajo plodovnico kakšna je, pa s tem vidijo koliko si odprta, pa maternični vrat pregledajo, pa pač vidijo al je pripravljeno za rodit al ne. Je pa fora, da lahko ta pregled sproži porod. Pri nas je ta pregled še rutina, drugje pa mislim, da ga res več ne delajo in naročajo samo še na ctg. Če nisi odprta, zna baje kr bolet, no jaz tega pregleda nisem nič čutila, ker sem bla itak 3 cm že odprta."



(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 4511
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:23:06   
špelin@
Pa še bolj natančen opis oz. definicija postopka: amnioskopijo se izvaja s posebno kovinsko cevko v obliki stožca, ki ima na koncu širino odprtine med 12 mm in 25 mm. Ob običajnem pregledu z otipom se vrh te cevke vstavi v kanal MV in se jo nasloni na plodove ovoje, potem pa se s posebno hladno svetlobo posveti v cevko in s pogledom na plodve ovoje preveri ustroj in barvo plodovnice, katera proseva skozi prosojne plodove ovoje. Plodovnica pri tem je lahko bistra, mlečna, zelena, krvava ali rjava.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4512
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:24:43   
Estrella*
1. KDAJ V PORODNIŠNICO
Zavedamo se, da je to eno od pogostejših vprašanj zlasti pri ženskah, ki pričakujejo svojega prvega otroka. Pomagali vam bomo s čim več informacijami.
Nosečnost vodi izbrani ginekolog, ki spremlja rast in razvoj ploda, preverja laboratorijske izvide in vaše počutje. V zadnjih treh mesecih se število obiskov pri ginekologu poveča. Če večji del nosečnosti poteka brez posebnosti, pomeni, da lahko pričakujete porod med 38. in 42. tednom nosečnosti.
Na pričakovani dan poroda (PDP) nosečnica praviloma obišče porodnišnico. Posnamejo se morebitni popadki in hkrati izmeri srčni utrip ploda (CTG). Med ginekološkim pregledom se oceni zrelost materničnega vratu in vstava ploda. Opravi se tudi amnioskopija za pregled plodovnice. Glede na zbrane podatke sledi tudi pregled z ultrazvokom.


Špelin@: Evo to piše na strani porodnišnice Postojnauser posted image  Pa govorila sem z tipom, ki nam je prodal našo hiško, ki pričakuje in  mi je rekel, da je žena čez rok in da hodita na Jesenice na amnio* Sedaj mi pa ni več nič jasno. Mogoče jo opuščajo in je odvisno od starokopitnosti ginekologa.
 
KRISSTTINA: Dobrodošla majčica no.74.user posted image  Danes sta prišli kar 2 noviuser posted image . Upam, da se še katera javi, da bo bolj veselo.
Anitka: sem res firbčne narave(kot, da ne vešuser posted image ), ampak bom počakalauser posted image  Saj danes pride, kajne?

 
MARTINA: Ne vem kako izgleda poseg , no vzamejo ti lahko vaginalno ali preko trebuha. To sem nekje prebrala. Baje naj bi bil pekoč občutek, vsaj tako je ena opisala.


(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 4513
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:25:06   
MARTINA25
Emmmmmm......ŠPELIN@, hvala za informacijo.....jao, to pri meni že ne bodo delali!!!Piše da je zastarela metodauser posted image  a-a, ne-ne!!!user posted image  DEJMO KRANJ SE MAU POSODOBIT-do maja imate še čas.....user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4514
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:28:39   
MARTINA25
Preko trebuha.......jao z kakšno dvo metrsko iglo,debelo dva centimetra po možnosti....joj, punce moram vam priznat, da grem vsak da na brazilsko če je treba...sam ne na kak poseg z debelo iglo...glede tega pa sm čikn!!!Uf...sej bomo preživeli a ne!!Jst že vidim kako bo...se bom že iz park placa drla da hočem ultivo....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MARTINA25)
Neposredna povezava do sporočila: 4515
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:31:11   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*
Špelin@: Evo to piše na strani porodnišnice Postojnauser posted image  Pa govorila sem z tipom, ki nam je prodal našo hiško, ki pričakuje in  mi je rekel, da je žena čez rok in da hodita na Jesenice na amnio* Sedaj mi pa ni več nič jasno. Mogoče jo opuščajo in je odvisno od starokopitnosti ginekologa. 


Na srečo osebnih izkušenj nimam user posted image  Meni pred devetimi leti ni v LJ nihče omenil amnioskopije, so mi pa na dva dni delali UZ in CTG.
Ma itak, da je največ odvisno od posameznega ginekologa - saj že med nosečnostjo lahko vidimo razlike med pregledi pri različnih G, eni delajo vsakič vaginalne preglede, drugi sploh ne, eni merijo MV, drugi nič, eni delajo kopico UZ-jev, drugi le 2,... user posted image

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 4516
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:31:47   
Estrella*
user posted image


27.April 2008
user posted image
 Čmrlika(80´),1.user posted image , user posted image : user posted image Taja , MB, (O: 103cm, +9kg)

29.April 2008
user posted image  Majci23                                            

 01.Maj 2008
user posted image  
Peli, 2.user posted image     
user posted image  
medika1   
 
02.Maj 2008              
user posted image  
majanagaja(80´),1.user posted image , user posted image : user posted image , Kranj, (O:XXcm, +7kg) 
user posted image  
petrahh(80´), 2.user posted image , user posted image :user posted image ,LJ,  (O:XXcm, +7kg)  

03.Maj 2008 
user posted image
 Mozart, 1.user posted image , user posted image :user posted image , (O:94 cm, +8kg)               
user posted image  Cat_ka, 1.user posted image
user posted image   filipinka (77´), 2.user posted image (user posted image user posted image ), user posted image :user posted image ,(O:95cm, +xx kg) 

04.Maj 2008
user posted image Aurora 28/Velenje/ (79´), 3.user posted image , user posted image :user posted image   ,Trbovlje, ( O:116cm, +12Kg )
user posted image  Monika
user posted image CatJa(75´), 2.user posted image , user posted image : user posted image  , Slovenj Gradec
user posted image  Tjaška28, 1.user posted image , user posted image :user posted image  
         
05.Maj 2008 
user posted image  Sončnica Sandra***/Poljanska dol./(80´),1.user posted imageuser posted imageuser posted image ?
, KR (O:114cm, +10kg)  
user posted image  majčica24 
user posted image  Pepita
(81´) , 1.user posted image ,user posted image :user posted image , Slovenj Gradec, (O:+6 cm, +9Kg)    

07.Maj 2008                 
user posted image  Natali99,
1.user posted image

user posted image  Jana 81,1.user posted image ,  user posted image :user posted image Nejc, CE, (O:103 cm, +13kg) 

08.Maj 2008
user posted image  Aurea , user posted image :user posted image  ,
 (O:94cm, +4kg) 
user posted image  Pika 18 (78´) , 1.user posted image , user posted image :user posted image , Trbovlje

09.Maj 2008
user posted image  bobika, 2. user posted image  
user posted image  .muki. (71´),  3. user posted image , user posted image :user posted image  Maša , (O;XXcm, +6,7kg) 

user posted image  Barbaw, 2.user posted image , user posted image :user posted image Maja, (O:95cm, +13,5kg)

10.Maj 2008            
user posted image  luksi,
1. user posted image , user posted image :user posted image       
user posted image  aria81
(81´),1. user posted image
, user posted image :user posted image , (O: 93cm, +7kg )  
 
11.Maj 2008
user posted image Naty*/Logatec/ (78´), 2. user posted image , user posted image :user posted image , Postojna, (O:+28/98 cm; +9kg ) 
  

12.Maj 2008
user posted image  modrooka, 2. user posted image ,
user posted image :user posted image (O:XXcm, +3,5kg)
user posted image  zvezdica 05      

user posted image
 Svojeglava user posted image :user posted image (O:XXcm, +1kg)
user posted image  Taula (82´), 1.user posted image , user posted image :user posted image Ella , (O:XXcm, +8,5kg)  
user posted image
sankica (75´), , 1.user posted image , user posted image :user posted image     
     
13.Maj 2008 
user posted image  Katy82(82´), 1. user posted image , user posted image :user posted image ( o:xx cm, +1kg?)   
user posted image  Tally, 2.user posted image , user posted image :user posted image  Emilija,  (O:XXcm, +8kg)

user posted image  KRISSTTINA, 1.user posted image , user posted image :user posted image

14.Maj 2008  
user posted image
Maja22 (74´), 6.user posted image  , user posted image :user posted image , Jesenice
user posted image  Kasso(74´), 3.user posted image , user posted image :user posted image , PO, (O:XXcm, +7,5kg) 

15.Maj 2008
user posted image  U_SURDI
user posted image  Katina (68´), 4.user posted image , user posted image :user posted image    
user posted image  Buccka 

user posted image  Hijenca(79´), 1.user posted image , user posted image :user posted image  Ana , MB, (O:xx  cm, +5,5kg) 
user posted image  Sashy (88´),  1.user posted image , user posted image :user posted image Anej
 
16.Maj 2008
user posted image  Suzi85, 1.user posted image , user posted image :user posted image , (O:100cm, +10kg) 


18.Maj 2008   
user posted image
 Liza 

19.Maj 2008
user posted image
 StBarbara (80´), 2. user posted image , user posted image :user posted image ,(O:XX cm, -2kg)   
user posted image  
80Kaja (80´), 3.user posted image ,user posted image :user posted image (O:XX cm, +10,5kg)

20.Maj 2008
user posted image  
mali pingo/Ljubljana/ (81´), user posted image :user posted image Patricija/? , Ljubljana (O:100 cm, +9kg)
user posted image  Goya (77´), 2.user posted image ,(user posted image user posted image ) user posted image :user posted image , Postojna, (O:XXcm, +4kg)
user posted image
 najča (82´), user posted image :user posted image , (O:XX cm, +2kg)
user posted image  Kastanjeta, 3.user posted image , user posted image :user posted image  

21.Maj 2008
user posted image  
Naja 3 (78´) ,2.user posted image , user posted image :user posted image , (O:XX cm, +5,5kg) 
user posted image  
Zalazoya (79`), 1.user posted image , user posted image :user posted image , Ljubljana, (O:97cm, +11kg) 

22.Maj 2008
user posted image  Estrella*(74´), 3.user posted image , user posted image :user posted image , Postojna, (O:100 cm,+10kg ) 

user posted image  ****(73´), 4.user posted image  , user posted imageuser posted image  Omar, LJ 
    
24.Maj 2008                              

user posted image
 ninula , user posted image :user posted image     

25.Maj 2008                          
user posted image  Suzi 27 , user posted image :user posted image  
user posted image  Majabo , user posted image :user posted image
user posted image  edinaos 1.user posted image user posted image :user posted image  Anja-Tia, (O:100cm, +4kg)

26.Maj 2008
user posted image  eole (78´)user posted image :user posted image    

user posted image  
sesil (77´), user posted image :user posted image Postojna, (O: XX cm, +7kg) 

27. Maj 2008  
user posted image  Anitka/Prekmurje/ (78´),1.user posted image , user posted image :user posted image Tian, Sven/Alina, Tara , MS (O:90cm /+20cm/; +8kg )             
user posted image  Žanai, 2.user posted image , user posted image :user posted image                         
user posted image  Valentina 2006, 2.user posted image , user posted imageuser posted image  Matevž            

28.Maj 2008
user posted image  narava (83´), user posted image :user posted image , (O:XXcm, +3,5kg)   
user posted image  TamaraJ/Cerknica/ (79´)  2user posted image ,
user posted imageuser posted image  Jaka (O:105cm, +5-6kg)  
user posted image  
Skye/Maribor/ (76´), 1.user posted image ,user posted image user posted image  : user posted image Tia user posted image Lia , (O:74 cm /+3 cm/;+13,5 kg)  

29.Maj 2008 
user posted image  Portugalka , user posted image :user posted image

30.Maj 2008
user posted image  Kodrana/Novo Mesto/ (84´), 2.user posted image ,user posted image :user posted image Ožbej/Tara, NM,(O:XXcm, +8kg)
  
user posted image   MARTINA 25 (82´), 1.user posted image , user posted image :user posted image  Tjaša , Kranj, (O: xxcm, +10kg)
user posted image   Nataša 34 (73´),2.user posted image , user posted image :user posted image  Eva , Trbovlje,(O:94 cm, +5kg) 
 
31. Maj 2008
user posted image  Špelin@ (76´) , 4.user posted image user posted image :user posted image , Ljubljana  ( O: 91cm, +7kg )  
 

user posted image  Kaja08 (78´), 1.user posted image , user posted image :user posted image , Ljubljana ,(O:XXcm, +5kg) 

xx.Maj 2008 
user posted image  NOVOJUTRO, user posted image :user posted image   
user posted image  Winnie 017, user posted image :user posted image   

user posted image  TULIPAN 13, 1.user posted image  , user posted image :user posted image , LJ
SKUPAJ NAS JE 74 SREČK user posted image        

nosečniški koledar
http://www.magma.ca/%7Ergiffen/PregnancyCalculator.html

Imamo 12user posted image : user posted image user posted image  Anonimnauser posted image , Neža81, stumfekuser posted image , aradejuser posted image , murva, KAHLOuser posted image , maskauser posted image , mettyy, pikicaa25, ...Martina..., Joob, BOJANCuser posted image user posted image


RAZVESELJUJE NAS: user posted image : 16Xuser posted image ,user posted image : 17Xuser posted image  in user posted image : 41X user posted image

(odgovor članu MARTINA25)
Neposredna povezava do sporočila: 4517
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:32:06   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: MARTINA25
....joj, punce moram vam priznat, da grem vsak da na brazilsko če je treba...


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MARTINA25)
Neposredna povezava do sporočila: 4518
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:36:54   
Majabo
Pozdravljene majčice drage!
Na seznamu sem že zabeležena,vendar se vam nikoli nisem pridružila pri čvekanju. Pa rabim družbo, pravo! Zato se vam pridružujem!
Rok imam 25.5. rodila pa bom v Kranju kot prvič.
Moja druga nosečnost ni tako lahka kot je bila prva ampak tele 3 mesece bomo pa še zdržali ne ? :-)
Kako ste kaj ve?

(odgovor članu MARTINA25)
Neposredna povezava do sporočila: 4519
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:37:39   
Estrella*
Špelin@, mislim, da imaš prav; vse je odvisno od G. Jurca velja za bolj konservativnega in upam, da me ne bi pošiljal na kaj takegauser posted image
 
MARTINA: Pomoje se ti zmeni s tvojo user posted image , da pokuka malo pred PDP jem ven, da te reši tega. Jaz sem rodila mojga fantiča v KR in moram rečt, da je bilo solidno poskrbljeno zame in malega. Pa še hrana se mi je zdela kar okusna (sem drgač zelo zbirčen človek kar se tiče hrane) Samo Handžar mi ni bil po volji...

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 4520
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:41:06   
Taula
Dobrodošle nove user posted image user posted image user posted image

špelin@...ti so rodila že v Lj, G pa nisi imela v Lj. Brala sem da ti G lahko, da napotnico za P in da hodiš po 36 tednu tja na kontrole. Ker moja G je kar daleč.user posted image  Kdo kaj ve o tem? To vem da bi tudi Auroro zanimalo.
 
Čmrlika...midva sva kupila jogi iz kokosa/lateksa. Sej antialergijski so vsi. Vzela sva takega tankega (no, sej so vsi tanki bolj), ker bova uporabljala Angel Care.
 
BOJANCuser posted image user posted image  Me veseli da si se javila. Za nas boš ostala naša majčica, samo da boš zakladek dobila malce kasneje. Naj to bo leto 2009 naklonjeno.user posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4521
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:42:30   
Estrella*
O Majabo is backuser posted image . Še nea kranjčanka. Martina in VALENTINA mata pa družbo!
 
Če te kaj tolaži tudi moja nosečnost ni nič lahka. Sicer nimam kakšnih specifičnih težav(razen nabiranja odvečnih kg), a sem 1 nosečnost z lahkoto prenašala , sedaj pa se že vlečem na okrog, pa sem šele v 7 mesecuuser posted image  Skoz me nekaj špika in cukauser posted image

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 4522
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:45:12   
špelin@
Majabo, super, da si se nam spet oglasila user posted image user posted image user posted image  Družbe pa dobiš tule na pretek - samo poglej, koliko čvekamo user posted image user posted image
 
Sem si pa šla izračunat, koliko tednov naj bi bila noseča po novem PDP, ki mi ga je glede na vse pretekle UZ mere in trajanje mojih ciklusov postavila dr. Šelihova (torej 26.5.): 27 tednov in 3 dni.
 
Po "pavšalnem" izračunu mojega G (PDP 4.6.) pa dober teden manj, torej 26 tednov in 1 dan.
 
Precejšnja razlika, ne? user posted image

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 4523
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:47:45   
Majabo
jep to bo dobra beseda, tut jaz se vlečem, malo kotalim, malo....takole sem se v prvi nosečnosti počutila v 39. tednu madona! Sedaj imam pa 28.t.

Je pa res, da skrb za prvega otroka kar vzame ene energije...ni kej, sploh k so takele viroze skos u zraku. Ko samo pomislim kako sem v prvo lahko počivala in se razvajala user posted image  zdaj samo sanjam o tem! Še angel sound redko kdaj vžgem, kje je šele poslušanje Mozarta....samo tekanje za prvim in brisanje nosu,..

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 4524
   RE: majčice 08_2.del
28.2.2008 18:47:46   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
Punce, da načnem novo temo: a je katera mogoče že brala knjigo Ine May Gaskin z naslovom Modrost rojevanja? Ravnokar sem jo dobro uro "žulila" in moram priznati, da sem polna enih mešanih občutkov... user posted image  Z določenimi stvarmi se popolnoma strinjam in sem prav fascinirana nad opisi, spet druge pa so zame preveč... user posted image  Sem pa po prebranem še vedno ena tistih, ki si ne želi roditi doma, in sem še vedno pristašica rojevanja v porodnišnici.



Špelin@, jaz jo imam doma, pa sem jo ravno začela brati. Meni je zanimivo malce zvedeti o različnih načinih poroda, ker sem prvič user posted image  in priznam, da me včasih kar malo zamika takšna naravna varianta... tudi, ko gledam tisto oddajo Birth stories, kjer kažejo porode, vidim, da v tujini dosti prakticirajo takšne načine poroda doma, če ni kakšnih zapletov.
Pač, če bi bilo pri nas to že dolgoletna tradicija, tako kot na Farmi, pa da bi bile babice s toliko izkušnjami, kaj pa vem... mamljivo je. Vsekakor se mi zdi boljše za porodnico, da lahko na različne alternativne načine lajšajo bolečino (sprehod, žoga, kopel...) kot v bolnici, kjer bi te najraje takoj privezali na posteljo in - tuki čiči pa čaki user posted image  (lahko da se motim? upam, da ja).
Kakšne izkušnje imaš pa ti glede tega?


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4525
Stran:   <<   < Prejšnja stran  179 180 [181] 182 183   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  179 180 [181] 182 183   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?