|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   driska pri dojenčku
28.2.2008 20:40:13   
*sweety*
kako izgleda driska pri dojenčku, ki je samo na adaptiranem mleku? nevem ali ima mojauser posted image  drisko ali ne? Pokaka se po vsakem drugem obroku in to tako fejst, da vse premoči, pa še vonj je tako po kislem, prej pa je kakala že tako kompaktno, zdej pa tole. Stara je pa slaba dva meseca. A je to driska, ali je mogoče zaradi tega, ker spije trenutno malo več prekuhane vode?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: driska pri dojenčku
28.2.2008 21:06:30   
miki8
Pozdravljena, tudi naš malček ima drisko. In je isto imel kompaktno blato, zdaj pa je zelo vodeno in ima močan vonj,pa tudi pleničko večkrat premoči. To je sigurno driska. Star je 3 mesece, in zdaj se borimo z humano 9, upam da bo kaj pomagalo, se ne dojiva. V lekarni pa mi je rekla, če humana ne bo pomagala, da morava k zdravniku. Naj čim več pije čaj ki zapira( borovničev, kumnin čaj), da ne bo dehidrirala.
očitno je da nekaj spet razsaja, upam, da se bova kmalu znebili driskeuser posted image

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: driska pri dojenčku
28.2.2008 21:08:51   
*sweety*
miki8 kako dolgo pa traja to pri vas? a sta šla kej do P?

(odgovor članu miki8)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: driska pri dojenčku
28.2.2008 21:15:18   
stellam
živjo.obema bi svetovala da greste kar k zdravniku.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: driska pri dojenčku
28.2.2008 21:23:24   
valči
Takoj k zdravniku,ker dojenčki neverjetno hitro dehidrirajo.Mečava ne sme bit vdrta,okrog oči ne sme bit sivo,koža ne zgubana.Imela sem sina pri 5. tednih v bolnici zaradi driske.Je imel vse te znake in še apatičen,zaspan,brezvoljen je bil.Ni se za hecat z maleki,ker res hitro dehidrirajo.
Srečnouser posted image user posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu stellam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: driska pri dojenčku
28.2.2008 21:23:59   
*sweety*
stellam a misliš, da je lahko nevarno,glede na to, da se ne podriska čisto po vsakem obroku?

(odgovor članu stellam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: driska pri dojenčku
28.2.2008 21:39:16   
stellam
dojenček lahko dehidrira, kot je že valči pred menoj napisala.če se ne dojite kupite v lekarni mleko proti driski.jaz sem ga tudi.ampak pojdite k zdravniku še nocoj. se boste vsaj malo manj sekirale.pa veliko čaja po malem na vsakih 15-20 min(pomembno).pa srečno.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: driska pri dojenčku
28.2.2008 22:09:50   
želva
Bekica1, čimprej do zdravnika, da ti da vsaj napotnico za Pediatrično.Pri naši je bilo tako pri enem mesecu, s tem da je še hrano odklanjla,po enem dnevu sva pristale v Pediatrični na infuziji za 4 dni, ker je bila tok apatična, da tud jest ni mogla.Ampak, če je in ne odklanja hrane potem dajta čim večkrat po malem jest.Men je P rekla nič čajčka,samo melko, pa na 1 uro dojenje.Po malo, držite se.

(odgovor članu stellam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: driska pri dojenčku
28.2.2008 22:26:44   
Lunc_a
Driska pomeni ,da otrok odvaja tekoče blato MINIMALNO 3x dnevno

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: driska pri dojenčku
29.2.2008 7:31:27   
Lanchy
Cakajte malo...kasno blato pa naj bo drugace kot tekoce? Otrok je samo na mleku...kako naj bi potemtakem bilo blato kompaktnouser posted image . Midve se pretezno dojiva, tu pa tam dodava adaptirano mleko, pa je blato vedno (brez izjeme) tekoce, rumenkste barve s koscki neprebavljenega -sesirjenega mleka vmes....pa o ja ne pomeni, da imamo drisko?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: driska pri dojenčku
29.2.2008 8:25:44   
anita4
Tudi pri nam naj bi  bila driska(vsaj po mojem),ampak ko smo obiskali P mi je lepo povedal da driska je če otrok po vsakem obroku napolni pleničko in to mora zgledati tako da kot da je lulal.Se pravi če je driska potem je to tako tekoče da plenička popije vso driskico , na vrhu pleničke je samo rumeno.
Seveda pri nam to ni bilo tako, pač kakajo tekoče , kako pa bi če jedo samo mleko.
Če pa je res driska potem pa takoj k zdravniku.
Lp
Anita


_____________________________

Und alles nur weil ich dich liebe...und ich nicht weiss wie ich dir sagen soll,
komm ich zeig dir wie gross meine liebe ist
und bringe mich fuer dich um.

(odgovor članu Lanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: driska pri dojenčku
5.6.2009 18:12:27   
jutranja rosa

IZVIRNO SPOROČILO: Lanchy

Cakajte malo...kasno blato pa naj bo drugace kot tekoce? Otrok je samo na mleku...kako naj bi potemtakem bilo blato kompaktnouser posted image . Midve se pretezno dojiva, tu pa tam dodava adaptirano mleko, pa je blato vedno (brez izjeme) tekoce, rumenkste barve s koscki neprebavljenega -sesirjenega mleka vmes....pa o ja ne pomeni, da imamo drisko?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Cakajte malo...kasno blato pa naj bo drugace kot tekoce? Otrok je samo na mleku...kako naj bi potemtakem bilo blato kompaktnouser posted image . Midve se pretezno dojiva, tu pa tam dodava adaptirano mleko, pa je blato vedno (brez izjeme) tekoce, rumenkste barve s koscki neprebavljenega -sesirjenega mleka vmes....pa o ja ne pomeni, da imamo drisko?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor član


Sem privlekla eno starejšo temo v ospredje, ker tudi mene zelo zanima kako je s tem. Se strinjam z zgoraj napisanim in se tudi po vsem prebranem sprašujem, kaj sploh je driska pri dojenčku? Moj ima namreč vsakič, ko ga previjem, to je na 3 ure, pokakno pleničko. Je na tri ure in se lepo redi. Ima pa tekoče blato in včasih celo zeleno. Ni apatičen, a me vseeno muči vprašanje, kje je meja med normalnim blatom in drisko pri tako majhnem dojenčku?

(odgovor članu Lanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?