|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
3.3.2008 18:25:55   
Skye
Uh pa nas je kar nekaj dvojnih nosečk..kako lepo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: nima
Drgače pa....punce je vam kaj vroče? Moj hodi po stanovanju v flisu jaz bi pa najraje še kratko majčko dol dala tkoooo mi je skoz vroče........



Meni........včasih je prav nevzdržno......kaj bo žele poznejeuser posted image No dobro, da imam rok maja, ker ne vem kako bi to prenašala v poletnih mesecih.



_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
4.3.2008 0:25:35   
nima
No lepo je vedeti da ni samo meni vroče....hehehe...pa saj to sem vedela že prej toda vseeno je lepo prebrati da je še kateri user posted image

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
4.3.2008 10:32:58   
sasi13
živjo nima, če imaš julija rok lahko prideš k julijkam čvekat. nas je že okoli 110.
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2417798

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
4.3.2008 10:34:14   
sasi13
živjo nima, če imaš julija pdp lahko prideš k julijkam čvekat, nas je že okoli 110.
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2417798

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
4.3.2008 10:35:10   
sasi13
neki sm narobe pritisnila in mi je kr dvakrat poslalo, se opravičujem user posted image

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
5.3.2008 9:03:06   
nima
Sasi13 sem pri julijkah samo kot si že napisala nas je veliko in bolj kot ne ne upoštevajo če kdo kaj napiše....bolj se poslušajo ene in iste kot niti ni težko opaziti....jaz pa nimam vsak dan časa prebirati celih zircanih debat tko da....sem tu----sem pa tja pa pokukam tja....

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
8.3.2008 10:13:36   
lyra*
hej hej babe!

tudi jaz sem dvojna nosečkauser posted image user posted image  sicer imam rok začetek novembra ampak se vam vseeno javljam,če vas ne motiuser posted image user posted image user posted image

a mate ve enojajčne,ali dvojajčne? že veste spol?user posted image sem firbčna..=)

user posted image user posted image user posted image user posted image
pa vse najlepše za osmi marec! Naj vas možeki čim bolj razvajajo!user posted image user posted image

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
10.3.2008 11:21:06   
zarana
Hej nosečke,
tudi jaz se javljam, sem že 19 tednov dvojna user posted image . Imam pa tudi doma že dva sončka 3 in 6 let, ki čakata z manouser posted image user posted image . Z očkom se že pripravljava, da bo pri nas poletje veselo user posted image user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu lyra*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
10.3.2008 13:29:37   
nima
Živjo obema in lepa dobrodošlica user posted image ..... Mi vstopamo v 21. teden imamo pa fantka in punčko....dvojajčna dvojčka,vsak v svoji vrečki in vsak s svojo posteljico.
In kako kaj prenašate nosečnost? Jaz odvisno od dneva...včasih sem utrujena že ko iz postelje skopljem ven včahih imam pa ogromno energije....kakor zapiha veter....

(odgovor članu zarana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
10.3.2008 13:43:14   
ANIME
Še ena se javlja in sicer tudi jaz imam rok v začetku novembra 2008. Doma nimava še nobenega otročička in na momente me kar malo skrbi kako se bova znašla. Po drugi strani sem si pa vedno želela dvojčka in sem full vesela. Samo upam, da bo do konca vse OK!!!

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
10.3.2008 17:20:05   
nima
Anime dobrodošla in lepo ter mirno dvojno nosečnost ti želim....user posted image

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
10.3.2008 21:57:57   
l.daisy
dobrodošle nove user posted image ...

mi začenjamo 28. teden, križ že lep čas boli, buši je primerno velik (ravno danes mi je rekla kolegica, da je bila taka 14 dni pred rokomuser posted image )... vroooooče za znoret, stopala mi včasih kar žarijo... ponoči ustajamo 3-4x za na wc, na enem boku brca eden, na drugem drugi.... ja, kar veselo imamo...

aja, pa še nekaj vam svetujem... ravno danes smo bili na 4D, pa se je zelo malo videlo... če se boste odločile za ta pregled, potem pojdite kakšna 2 tedna prej... bo bolje...


_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
11.3.2008 10:49:51   
nima
l.daisy verjamem ja da mislijo da si že 14 dni pred porodom....meni se začudijo ko jim rečem da imamo rok julija...sicer ko povem da pod srčkom nosim dva jim je vse jasno...čeprav jih še vedno veliko pravi da me bo kar razneslo...no pa smo v 21. tednu...uh kaj nas vse še čaka user posted image  .....

Zanima me kako je pri vas z brcami? Meni je dr.Cerar na zadnjem pregledu rekel da vprašanje če bom fantka sploh čutila ker vztrajno drca v posteljco katera pa udarce ublaži in ga zato ne čutim. Punčko sem začutila par dni nazaj...sicer zaenkrat še nežno in pretežno ko se umirim. Kako je pa pri vas? Ima še katera tak primer?
Pridne bodite in čuvajte svoja dva user posted image biserčka....

(odgovor članu l.daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
11.3.2008 14:32:16   
sayuri
Da se še jaz malo javim. Vstopamo v 20. teden in sem v trebuh tudi že prav lepo okrogla. user posted image  Moja dva razgrajača sta aktivna že kake 3 tedne. Tudi jaz enega čutim bolje, kot drugega. Verjetno zaradi položaja posteljice. Pri otročku A je posteljica zadaj in ga bolj čutim, pri otročku B pa je posteljica spredaj in zato gibi niso tako intenzivni.

Punce, povejte mi, koliko so se vaši otročki kaj razlikovali v teži. ZAenkrat je pri nas tako, da je Ajevček manjši  ritki nizko spodaj (290g), Bejevček pa je večji, z glavico obrnjen navzdol in ima približno 340g.

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
11.3.2008 17:25:01   
nima
Sayuri jaz sem imela morfologijo en dan pred dvajsetim tednom in tedaj je bila punčka user posted image  težka 350g fantekuser posted image pa 400g. Prava mala korenjaka. Drugače imata pa oba posteljici spredaj in veselo brcata v posteljico....sta se pa obrnila z ritko navzdol....izjava dr.Cerarja - poglej,poglej saj sedita kot bi bila na motorju.....

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
12.3.2008 10:07:01   
l.daisy
moja tudi nista enako aktivna... kakor kdaj... nima, brce se bojo še okrepile, ne skrbi, bo prišel čas, ko bosta brcala tudi, ko boš samo sedela ali pa celo med hojo...

z rezultati merjenj je pa tako: vedno se spomnim pušenjakovega odgovora neki nosečnici v stilu: spet ena nosečnica, ki misli, da se njenega otroka na standardizirat in vkalupit v predpisane mere... user posted image tako da se jaz s temi podatki ne obremenjujem, dokler ginekologinja pravi, da je vse v mejah normale... na sploh mi je prepovedala kakršnokoli primerjavo s standardnimi merami na internetu in forumih user posted image (sta pa po izračunih UZ merjenj in njihovega računalnika večja, kot je njuna dejanska gestacijska starost)...

_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
12.3.2008 12:15:09   
nima
l.daisy ne vem če bo tako...upam, Cerar mi ni dal takšne vspodbude...rekel je da je čisto možno da ju do konca ne bom čutila...ker je takšna lega posteljice...ali pa ju bom bore malo....ne vem...no saj važno da sta zdrava in pridno rasteta....čeprav brce bi bile tudi prijetne me vsaj nebi bilo tako strah it na vsak pregled kaj bo...sta vredu...sta živa...mislim da tistim ki čutijo brce je ta skrb prihranjena...vsaj vejo da brcata in da sta živa...jaz ne vem dokler ju ne vidim na uz. Pa saj veste kakšne smo nosečke....
Lep dan bodoče mamice in pazite na svoja dva korenjaka....user posted image user posted image

papa user posted image

(odgovor članu l.daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
12.3.2008 12:58:03   
zarana
Sayuri, tudi jaz sem v 20. tednu. Jaz svojadva čutim od 18. tedna, sem pa že v 16. tednu čutila rahle metuljčkeuser posted image v trebuhu.  Zelo težko pa že čakam pregled z morfologijo, ki ga imam v petek. Sicer se počutim kar v redu, le da mi je hitro slabo in moram malo poležat in dvignit noge, pa bolečine v križu. Trebuh pa se mi zdi že tak kot pri prvih dveh pred porodom, pa tudi okorna sem že nekako tako... to bo še dolga do poletja...da bomo le vsi trije čim bolje zdržali do takrat.

Sicer pa, ali že kaj pripraljate cunjice, pa opremo, pa voziček... Jaz šele razmišljam o tem...
Lp vsem!

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
12.3.2008 13:16:22   
omni
Jaz imam sicer trojčke,dvojčka sta enojajčna in tega se bojijo vsi ginekologi.Pravijo, da si takšni dvojčki
izmenjujejo kri in to je ok, zelo rado pa pride do tega, da je eden donator drugi pa samo prejemnik in v tem primeru so ogroženi vsi trije.Svetovali so mi odstranitev dvojčkov.Kaj storiti????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
12.3.2008 13:50:03   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: zarana

Sicer pa, ali že kaj pripraljate cunjice, pa opremo, pa voziček... Jaz šele razmišljam o tem...
Lp vsem!



Zarana, jaz še nič ne pripravljam. SPravljene imam stvari od starejšega sina. Nekaj stvari bo treba dokupit. Malo sem vozičke gledala in kar odnehala, ker sem bila totalno razočarana nad ponudbo. user posted image  Tko da - smo še v stanju mirovanja. user posted image  

omni, ojej odločitev je vsekakor tvoja,ampak jaz za noben denar ne bi odstranila otročka. Res ne. Ginekologi te bojo pozorno spremljali. Mislim, da se da nosečnost z dvojčki kar lepo pripeljat do 32. tedna. En očka je tukaj, ki ima trojčke - mislim da so pol leta stari. Ima nick gt, pa ga malo povprašaj, kako je bilo pri njiju z ženo.  Sicer ti pa želim srečno in lepo nosečnost.user posted image

(odgovor članu zarana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
12.3.2008 13:51:16   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

. Mislim, da se da nosečnost z dvojčki kar lepo pripeljat do 32. tedna


Ups, hotla sem napisat s trojčki user posted image

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
12.3.2008 13:57:45   
nima
Ojoj omni to je pa naravnost grozno user posted image . Mislim da ti me ne bomo znale svetovati saj navsezadnje odločitev nosiš in sprejmeš sama s partnerjem. Lahko se le poskušam postaviti v tvoj položaj...jaz bi verjetno razkirala...no odvisno kakšne so možnosti da bo z dvojčkoma vse ok. Poizkusi se posvetovati še s kakšnim ginekologom. Kako daleč pa si? Res mi je hudo in upam in sem v mislih z vami vsemi da bo odločitev ki jo boste sprejeli "prava". No to pa je sranje.....
Ravnaj kot ti veli srce...poglobi se vase in tam te bo čakala pravilna odločitev.
DRŽI SE !!!

(odgovor članu omni)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
12.3.2008 14:10:30   
l.daisy
zarana, mene počasi že grabi panika... doma imam le lupinici, pa naročen voziček... sva se kar odločila, ker tole o vozičkih je prava umetnost... ali pa preveč kompliciramo... user posted image v bistvu čakam na materinsko šolo, kaj bojo tam povedali, verjetno so bolj kompatibilni za take stvari, kot pa npr. seznam za novorojenčka iz BC (v trgovini ti itak prodajo pol stvari, za katere se izkaže, da jih sploh ne ali pa zelo malo rabiš)... sem pa v situaciji, ko moram nakupiti prav vse, vse kolegice so bile že pred časom noseče in so dale vse naprej, tiste ki pa še niso bile, so pa zdaj... user posted image

omni, uuuuf, v kakšen položaj so te postavili... ne razumem odnosa ginekologov, da ti kar tako predlagajo odstranitev dvojčkov... mislim halooooo, kje pa je etika... jaz razmišljam bolj v smeri, da je to v božjih rokah in kar bo, pa bo... seveda si pa želim, da je  vse ok in tebi tudi... dejstvo je namreč, da sploh ni nujno da pride do tega TTTSja, torej nekaj na pamet govoriti, je brezveze...
fora je samo v tem, da se ginekologi ZELOOOO bojijo monoamnijskih dvojčkov in jih že a priori odpisujejo... mislim, da sem prav tu na RR prebrala, da so tudi eni punci odsvetovali nadaljevanje nosečnosti z monoamnioti/monohoriati, pa se ni pustila in sta oba user posted image user posted image preživela...



_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
12.3.2008 14:10:37   
nima
Omni tukaj imaš link kjer je še kar nekaj staršev oz. nosečk ki pričakujejo ali že imajo trojčke....poskusi stopiti v kontakt kot je že sayuri predlagala.
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1829490

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kje ste dvojne nosečke?
13.3.2008 17:48:11   
MARTINŠČICA
Ojla,
moj A-jevček je obrnjen z glavo navzdol in ima okrog 550 g, B-jevček pa leži prečno in ima nekje 480 g. Oba sta kakšen dan zelo živahna, spet drugič malo manj.

Bila sem tudi na testu za glukozo in sem imela eno izmed 4 meritev ravno na meji - 5.5, tako da imam še bolj strogo dieto. Že prej sem namreč dokaj zdravo jedla, potem mi je OG rekel, da naj preventivno (zaradi pogostega pojava povšanega RR pri dvojčkih) čim bolj zmanjšam vnos soli, praznih sladkorjev in živalskih maščob. Nisem pa naprimer vedela, da ne smem pojesti več sadežev naenkrat in tudi suhega sadja ne smem več. To namreč dviguje krvni sladkor. Torej, pojem lahko le po en sadež ob obroku in ne 3 ali več. Ali pa recimo 3 orehova jedrca in ne celo pest ... Pa ogljikovih hidratov pri obroku lahko pojem le v velikosti svoje dlani. Namesto navadnih testenin moram uporabljati polnozrnate, riž pa itak že tak jem in kruh tudi sama pečem iz moke tipa 850 ali več. Kakih posebnih sprememb v prehranjevanju zame sicer ne bo, le tole s sadjem, sem bila prepričana, kako zdravo je zame, pa vidim, da sem pretiravala s količinami. Grozdja recimo, lahko naenkrat pojem le 10 kroglic, če so majhne in 5, če so velike. Dio mio! Jaz sem bila sicer sposobna pospraviti cel grozd naenkrat, a ne. No, zelenjave pa lahko pojem, kolikor mi srce poželi in mesa tudi. Aja, izvedela sem, da so lignji zelooooo mastni (se mi ni niti sanjalo, da je tovrstna guma lahko mastna user posted image ).

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu nima)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?