|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jedilniki 9-10 mesečnikov!
14.3.2008 17:44:05   
nky 23
lep pozdrav!!!

mene namreč zanima čisto tako informativno bolj kot ne kako, kdaj in kaj jejo vaši malčki in v kakšni količini so ti obroki približno in pa če še vedno jejo ponoči?


hvala vsem za odgovore in lep pozdrav!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
14.3.2008 18:46:14   
Naja30
Moja je pri teh mesecih jedla že veliko, od mesa, zelenjave vse, sadja (razen s pomarančami in mandarinami sem malo pazila), mlečne izd. vse razen mleka in seveda brez oreščkov ipd.
Ponoči ni več jedla.

(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
14.3.2008 19:45:29   
MissLady
meni je patronažna rekla, da mora pri 9. mesecih jesti družinsko kosilo in 5 obrokov na dan

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
14.3.2008 22:38:58   
lex
če se ponoči ne zbudi potem dobi zjutraj flašo z mlekom, čez 3-4 ure sadje (lahko je doma nareta ali pa kupljena) ali pa jogurt, potem na sprehodu poje 1/4 žemljice, naslednji obrok je kosilo (popolnoma isto kot mi, včasih je kakšna špinača več zanjo), popoldan pa kakšno sadje ali jogrt, puding (odvsino od dopoldanske malice) potem pa kakšen lino in flaša pa spat (lino in flaša sta ločena) in zdaj že kar nekaj časa spi celo nočuser posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
14.3.2008 23:22:41   
apolonica
koliko mleka pa spijejo? moj bi spil tud 250 ml, pa ne vem če ni mal velik.
a testenine tud jeste, glede na to, da omenjate, da z vami je kosilo? sama še vedno kuham posebej juho, ki ni soljena, pa da je teletina in ne goveja; pa zajčjo juho in kokošjo, velikokrat zelenjavno in tud sama bi rada vedla kak konkreten recept za kosilo.
a puding skuhate doma?

neki mi še ni logično: mlečne izdelke da, a mleko pa ne. zakaj? če bi bila alergija, bi bila že pri jogurtu, kajne?

pri prvem sem ravno v tem času začela s kravjim mlekom in me mika da bi tudi sedaj.

lp

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
15.3.2008 7:10:48   
januskica
naša spije 240 ml mleka zjutraj (cca. 6h), ob 9h do 1 sadež (jabolka, banana, en kos hruške) in jogurt (150 g) al pa malo manj kot tamalo skuto od LM; po 12h poje malo črnega kruha (recimo 1/4 rezine), ob 15h kosilo (kar mi, le da ne solim al pa manj in potem dosolim ... ne dam ostrih začimb, svinjine, paradižnika ... kar pač  odsvetujejo), med 18 in 19h je večerjo ... neki z mlekom (1/2 tamalega otroškega krožnička, gres, riž, prosena kaša, tudi puding, ...), potem okrog 23h poje še 120 mleka.
glede nočnega pitja mleka pa ... če okrog 23h se ne zbudi za mleko, potem ga poje okrog 2h al pa recimo kot danes šele ob 6h (potem poje samo en obrok mleka ... že s tem jo bolj silim, ker ga ne mara).

apolonca, testenine je že precej časa (sedaj ima 10 m in 10 dni). ji kupujem od barile. kravje mleko uporabljam že cca. 1 mesec, ker drugače noče jest ... če je npr. gres s prilagojenim narejen.
govedino lahko je pri teh mesecih, tako da ji dajem tudi govejo juho, npr. z zvezdicami, rižem ,...
puding skuham doma, brez sladkorja.
kosilo jemo vedno skupaj in praktično je isto kot mi, ker drugače itak hoče jest kar midva in potem bi pojedla preveč. če rabiš kakšen predlog ti ga lahko napišem ob priliki. sporoči. drugače je pa že ful napisanega o kosilih ... mogoče poglej pod rubriko Otrok na RR.


(odgovor članu apolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
15.3.2008 7:11:21   
anju
če bi bila alergija, bi bila že na adaptirano mleko verjetno. kolikor jaz razumem to s kravjim mlekom ne, izdelke iz njega pa, da ne daš mleka kot celega obroka, ker ima po sestavi več beljakovin manj sladkorja oz. ogljikovih hidratov (in verjetno še kaj v sestavi) in je zato manj primerno za dojenčkove potrebe kot adaptirano oz. mamino. drugih mlečnih izdekov tako ali tako ponavadi ne dajamo za samostojen obrok.
jaz sem puding poskusila skuhat na sojinem mleku, ampak je bil kar močen okus, drugič bom poskusla na riževem. (se mi je zelo prijelo, če komu pomaga opozorilo)

moj tudi je kosilo z nami. ne dam mu svinjine, pohanja, kar je primerno. zjutraj kako sadno kašo, popoldne kruh s sirčkom, zvečer rižolino. noči še ni prespal user posted image danes se je 5x dojil...
količine ne poje vsak dan enako. ne merim dokler ga vidim v redu. ma ni ne ven kak jedec, ma dokler se redi, tud če počasi...

(odgovor članu apolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
15.3.2008 7:51:38   
Naja30
Mlečni izd. so bolj predelani ali nekaj takega, zato se lahko dajejo prej.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
15.3.2008 9:00:55   
nky 23
ja mi tudi jemo tako da zjutri kak lino okoli sedme, potem kaka sadna malica okoli enajste, okoli tretje kosilo v večini z nami, potem pa popoldan kak jogurt ali skutka, pa kaka mandarina, in pred spanjem flaša, ponoči pa še vedno zahteva flašouser posted image  med tretjo in peto uro.

Dajte mi še povedat tole s sirčkom, kruhek namreč ali jim ne dela problemov? Meni se je zadnjič skor zadušu, ko sem mu ga dala malo, pa vedno pijema zravenuser posted image  tako da me je po pravici povedano kar malostrah dati kruh?

Pa še to ali će sami dajo kaj v usta z žličko ali brez?

Hvala in lep sončen dan!!!!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
15.3.2008 10:24:30   
anju
sirček namažem na kruh tržem male koščke in mu dam. imam srečo, da ga lepo poje, najprej pocuza, da se namoči in pogoltne. ni se mu še zares zaletelo. kako jesti kruh pa mora sam pogruntat. ga pa zaenkrat še ne bi pustila samega z žemljo. kako skorjo mu dam, da jo zraven drobi, da ustrežem želji po prijemanjuuser posted image

sam še ne z žličko, nisva še poskusla no. verjetno bi prišla v usta praznauser posted image in za pucat mam drugje dovolj...

(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
15.3.2008 15:29:37   
andie
sama še vedno kuham posebej juho, ki ni soljena, pa da je teletina in ne goveja


Zakaj pa ne goveja??

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
15.3.2008 17:16:41   
Anonimen
Midva se zjutraj podojiva (odvisno kdaj se zbudi), okrog 10h imava kakšno sadno kašico, kosilo ima enako kot mi( sem se navadila da manj slano delam pa si mi dosolimo) popoldan pa mu dam kakšno žemljico ali kaj podobnega, okrog18h mlečno kašico(milupa,..) in zvečer se podojiva. Ponoči nisva jedla kakih 14 dni, sedaj pa se zbuja in sva danes spet morala jest okrog 2h.user posted image

(odgovor članu andie)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
15.3.2008 18:28:52   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: andie

sama še vedno kuham posebej juho, ki ni soljena, pa da je teletina in ne goveja


Zakaj pa ne goveja??


je tezje prebavljiva kot telecja. verjetno zato.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
16.3.2008 10:09:48   
andie
IZVIRNO SPOROČILO: andie

sama še vedno kuham posebej juho, ki ni soljena, pa da je teletina in ne goveja

Zakaj pa ne goveja??


je tezje prebavljiva kot telecja. verjetno zato.


prvič čujem...user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
16.3.2008 10:22:09   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: andie

sama še vedno kuham posebej juho, ki ni soljena, pa da je teletina in ne goveja


Zakaj pa ne goveja??


je tezje prebavljiva kot telecja. verjetno zato.
Župa je župa. Meso pa itak težko prežveči, razen če je fajn mehko, kitasto, tisto pa je tudi goveji bočnik lahko.

Naša sploh noče dojenčkaste hrane (se pravi sadnih kašič, mlečnih kašič..). Je z nami, testenine z omako, golaž s kruhom, rižoto..

Za malico sadje, kruh, kompot, puding (kar kupljen, ima rada Sparove bio linije).

Mleko ima beljakovine, ki so laergene. Jogurti, kefirji in siri so fermentirani (bakterije jih že enkrat prebavijo), zato je veliko manj beljakovin in laktoze. Kravje mleko se odsvetuje, če že potem dajte kozje.

Jaz naši že ene dva meseca dajem hrano v kosu v roko. Res je imela na začetku malo težav, ni znala dobro prežvečiti (seveda, brez zob), kdaj se ji je fajn  zaletelo pa smo jo obračali. Zdaj brez težav je krhelj jabolka, kruh, krompir.. Ker se morajo naučiti žvečit, pa jim dajte prvo kaj trdega, skorjo kruha, korenje..

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
16.3.2008 10:25:36   
Ronči
Kolikor jaz vem, je kozje še slabše. Prav tako sojino. Če že uporabljajte riževo.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
16.3.2008 12:52:38   
andie
Kravje mleko se odsvetuje, če že potem dajte kozje.


Ne bo držalo. Je slabše, ker ma več beljakovin in mineralov kot kozje, zato je še težje prebavljivo.
Dojenčki, ki ga uživajo, so nagnjeni k anemiji zaradi pomanjkanja nekaterih vitaminov iz skupine B, predvsem folne kisline. (Paparica)

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
16.3.2008 22:30:27   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: apolonica

koliko mleka pa spijejo? moj bi spil tud 250 ml, pa ne vem če ni mal velik.
a testenine tud jeste, glede na to, da omenjate, da z vami je kosilo? sama še vedno kuham posebej juho, ki ni soljena, pa da je teletina in ne goveja; pa zajčjo juho in kokošjo, velikokrat zelenjavno in tud sama bi rada vedla kak konkreten recept za kosilo.



moj toliko poje, pa se mi ne zdi veliko...če toliko popije pač popije, on že ve,...

jaz solim juho normalno, kot nam, ker je doooooooooooosti bolj okusna, vse dalam kot nam-okusno, dobro...da ni kr nekaj...tud raje poje, če je okusno...

zelejnjavo od juhe mu speštam, zakuham v juho npr. gres, potem pa še meso na drobno narežem, včasih pa dam, v grahovo juho še smetano, pa ima takoooooooooooo rad...

potem: prepražim na olivnem olju, papriko, bučko, krompir korenček, solim, pa mal kisle smetane dam zraven, zmečkam, pa rumenjak zraven-ima tudi zelo rad...

(odgovor članu apolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
17.3.2008 9:29:26   
nky 23
kdaj se ji je fajn zaletelo pa smo jo obračali

tega je mene strah kaj pa če mu ne bi mogla pomagat??? joj že takrat ko se mu je tako tzaletelo se mi je skor srce ustavilo...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
17.3.2008 15:45:37   
Bombažek
Kaj pa glede začimb? Česen, čebula, ingver, .... dodajate normalno v hrano? A ni v testeninah jajca, ki pa jo do enega leta ne smejo?

(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
17.3.2008 15:55:04   
masna
V večini testenin ni jajcuser posted image vsaj tiste ki jaz kupujem ne... pač ene so z druge so brez...

(odgovor članu Bombažek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
17.3.2008 17:34:37   
barby26
HM.Kaj in kdaj,dobro je že da malo slediš in veš kako in kaj,ampak mislim da bolj ko kompliciraš slabše je....!Pri prvem mi nihče solil pameti kako in kaj,pa sem delala po svoji vesti.Bil je zdrav,kri je imel super,itd...!Pa je jedel vse po vrsti,pri 6,5mes,je jedel nasekljan regrat s kuhanim krompirčkom,skratka skoraj vse...!Sedaj pri drugem pa smo malo komplicirali,pa mu sedaj pri 8mes,dam vse za probat,pa počasi,po žličkah,če je in če mu nič ni,ne vem zakaj nebi,pa če daš najprej malo pa vidiš če mu paše.So si zelo različni,tako da je nesmiselno poslušat druge,najbolj da poskusiš sam,pa vidiš...No to je moje mnenje pač...lp 

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jedilniki 9-10 mesečnikov!
18.3.2008 12:15:28   
apolonica
Dejte mi povedat, kako zrihtate grahov pire. mi nismo toliko navajeni jest grah, pa bi ga rada zrihtala malemu. a kupte zmrznjenega al v pločevinkiuser posted image kako pa s lupino? se tako zmehča?

do sedaj sem bila prepričana, da so v vseh testeninah jajca. bom pogledala

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?