|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Barvanje pirhov
18.3.2008 15:14:25   
pokica_
Dajte mi povedat kako barvate pirhe?
Moja mami jih že vrsto let barva z čebulnimi olupki, jaz pa bi letos poskusila prvič barvat z barvami za pirhe. Kaj priporočate, kje kupit, kake?

Malo velikonočnega čvekauser posted image ...

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 15:20:37   
Rubin.
Kakšne ti srce poželi user posted image . Jaz sem kupila tekoče barve, jih vlila v vodo, dodala kis (itak so zraven navodila) in to je to. Izdelek je fantastičen. Imaš pa vse sorte barv od svetlečih do metalnih..., mala mis je užival v barvanju in nato še lepljenju slikic - zanjo je bilo to prvič in je bila vsa navdušena.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 15:22:00   
silvya
Sovražim praznike! user posted image

Drugače pa lahko probaš pobarvat pirhe z zamrznjenimi borovnicami. So ful lepe vijolične.

Kuhana jaca še vroča povaljaš v odtaljenih borovnicah. In to je vse.

Kupljene barve ba so fajn one biserne, pa še bi se našlo. Je letos velika izbira.user posted image

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 15:50:28   
bt08
Vsako leto drugače barvamo.Včasih skupljenimi barvami in kisom,pol vosek,flomastri so letos da bo lahko še Ožbej delal,ne vem en let sem makarončke gor lepila,enkat papirčke...Odvisen kolk časa  imam in kok sem pri volji!

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 15:52:23   
kjava
A grejo te biserne barve tud skoz lupino, da je pol še jajc cel frjolčen?

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 15:56:42   
gojska
jest zadnja leta kr v čebuli, mi je najbolj apetitlih.
Če mi katera pove za barvo, ki ne ostane na prstih, ko jajco lupiš ?

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 16:02:18   
bt08
IZVIRNO SPOROČILO: kjava

A grejo te biserne barve tud skoz lupino, da je pol še jajc cel frjolčen?




Men niso šle barve čez!Je bil jajček kr bel!user posted image

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 16:03:04   
MARTINŠČICA
Kaj pa druge naravne barve za pirhe? Sama vem le za čebulo, robida, rdeče zelje in borovnice. Imat še kakšen predlog?

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 16:03:57   
bt08
špinača je tud cool zelena barva pride!

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 16:26:55   
pokica_
Vidim, da veliko eksperimentirateuser posted image . Bi mogoče sprobala tele biserne barve, ko se prelivajo, sam sem tudi skeptična, da ne bojo še beljaki obarvaniuser posted image . Ma, bomo pa malo barve zaužiliuser posted image .



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 16:42:19   
gojska
kje se ta prelivajoča barva kupi ?user posted image

pa ko že ravno pišem, kaj je treba nardit, da jajca ne popokajo ? No dajmo mal obnovit. Soliti ???user posted image


(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 17:07:56   
Zamima
mi imamo čist navadno barvo za jajca, tisto ki se dobi povsod zdaj  rdečo in modro pa nalepkice user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 17:26:57   
bt08
Te barve se kupi kjer želiš v merkurju,mercator,interspar...Sam niso nikol take kot je na sliki,da ne boš pol razočarana.

Jaz dam margarino pa mal soli ko kuham jajca,pa bl na esay ogenj pa je to to.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 19:42:01   
* Mateja *
Zakaj pa margarino? In sol? Pa ne se smejat!

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 21:27:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Zakaj pa margarino? In sol? Pa ne se smejat!


Da ne popokajo. Jaz jih tudi solim.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Barvanje pirhov
18.3.2008 21:36:54   
tititi
Jajca sam lepo v posodo zložiš pol šele vodo uliješ in kuhaš jih na čisto nizkem plinu, da full malo borbota voda ko vre. Jih pa pol pač mal več kot 10 minut na vrenju pustiš.

Drgač pa mi vedno uporabljamo kr to barvo k je že "old school". Taka mala vrečkica miljon baru. Vse ratajo kul razn rumena barva ni kej bohvekja user posted image Drgač jih pa jaz tud do dvakrat al pa trikrat pomakam v barvo, ker čene se ne prime preveč dobr ampak pol pa je barva res rdeča/plava/zelena (pač kjro zbereš).

Pa veliko veselja pri barvanju jajc.
user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Barvanje pirhov
19.3.2008 7:59:43   
DANVARI
malce novih-starih idej.



_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Barvanje pirhov
19.3.2008 9:59:37   
Anonimen
http://www.vrteckocevje.com/pravljice/velikanoc/kuhanje-jajc.doc


http://bucka.info/ustvarjalni/ustvarjamo.html


klik

http://www.naredisam.com/menu.php?glmen=pk


želite velikonočna jajca obarvati z naravnimi barvami, lahko dobite rjavo barvo iz čebule, zeleno iz špinače, rožnato iz rdeče pese ali brusnic, rjavo iz kave, rumeno iz korenja, limonine lupine ali kumine, zeleno-zlato iz lupin rumenih jabolk in modro iz konzerviranih borovnic ali listov rdečega zelja.

Priprava na barvanje

Jajca položite v posodo in dodajte toliko vode, da bodo prekrita. Dodajte žlico kisa in naravno sestavino, s katero želite obarvati jajca. Pustite, da voda zavre, nato pa zmanjšajte ogenj in pustite rahlo vreti do 10 minut. Nato odstranite sestavino, s katero ste obarvali jajca. Če želite intenzivnejšo barvo, jih pustite v obarvani vodi in čez noč v hladilniku.

user posted image

Vsakemu svojo barvo

Za rdečo barvo uporabite lupine rdeče čebule, ki jih kuhajte skupaj z jajci. Več lupin kot boste dodali in dalj kot bodo jajca vrela, bolj intenzivna bo barva. Če želite vijolično barvo, jo dobite tako, da trdo kuhana jajca čez noč namočite v vodo, ki ste ji dodali cvetove vijolic.
Lepo rjavo barvo boste dobili tako, da boste skodelici vrele vode dodali čajno žličko instant kave in pol čajne žličke kisa. Zlat odtenek pa dobite tako, da vodi, v kateri kuhate jajca, dodate nekaj rezin rumene čebule.


Izvirni načini barvanja jajc

Če ste se naveličali tradicionalnega barvanja, vam ponujamo nekaj novega. Za povoskana jajca potrebujemo vosek, papirnate brisače, različne barve za jajca, jedilno olje, žlico in mehko krpo.

user posted image

Na trdo kuhano jajce z voskom narišemo različne vzorce. Nato ga potopimo v temno barvo. Z žlico ga vzamemo iz posode in ga za nekaj minut damo v segreto pečico, da se vosek stopi. Obrišemo ga s papirnato brisačo in spet potopimo v barvo, ki naj bo svetlejša kot prva. Ta bo zapolnila tista mesta, kjer je bil prej vosek. Jajce nato obrišemo s krpo, ki smo jo namočili v olje.
Če se odločimo za barvanje z lepilnim trakom, potrebujete lepilni trak, različne barve za jajca, žlico, olje in mehko krpo. Trdo kuhano jajce prelepite z lepilnim trakom, nato pa ga potopite v barvo. Z žlico ga vzemite iz barve in osušite. Nato odstranite lepilni trak. Mesta, kjer je bil lepilni trak, bodo ostala bela. Lahko jih pustite takšna ali pobarvate s kakšno drugo barvo. Jajce na koncu obrišite s krpo, ki ste jo namočili v jedilno olje.

user posted image

Igre z jajci

Za igre lahko uporabljate prava ali plastična jajca, pomembno je, da se ob tem zabava vsa družina.
Iskanje jajc je zelo preprosta igra. Starši skrijejo jajca po stanovanju ali na vrtu, otroci pa jih iščejo. Ne pozabite, kam ste jajca skrili, še posebej, če ste skrili prava.
Kotaljenje jajc: Označite start in cilj, nato pa morajo tekmovalci z žlico kotaliti svoje jajce od starta do cilja. Če se tekmovalec svojega jajca dotakne z roko ali ga razbije, je izločen iz igre. Prvi, ki jajce prikotali do cilja, je zmagovalec. Za dodatno veselje poskrbi kotaljenje jajc po hribu navzdol.
Dirka z žlicami: Vsak tekmovalec dobi jajce in žlico, določite tudi startno in ciljno črto. Vsi tekmovalci se postavijo na startno črto in dajo jajce na žlico. Ob znaku za start vsi stečejo do cilja. Če vam jajce pade na tla, morate nazaj na startno črto in začeti znova. Za popestritev naredite štafetno tekmo ali na poti do cilja postavite ovire. Tekmo lahko otežite tako, da morajo tekmovalci žlico z jajcem držati v ustih.
Balincanje z jajci: V središče velikega kroga postavite jajce. Vsi igralci naj stojijo na robu kroga. Vsak naj ima eno jajce, ki ga z roba kroga zakotali proti središču. Tisti, čigar jajce pride najbližje središčnemu, je zmagovalec. Če se vaše jajce središčnega dotakne ali ga razbijete, ste izključeni.
M.M.
Foto: iStockphoto

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 21.3.2008 13:35:59 >

(odgovor članu DANVARI)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Barvanje pirhov
20.3.2008 18:18:46   
* Mateja *
Ok, a sam meni ne naredi špimača zelene barve? Sem bila prav razočarana, pa še domačo sem uporabila!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?