|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Aspirin 100 v nosečnosti
25.3.2008 19:34:08   
lili3
Zaradi težav v prvi nosečnosti (smrt ploda), mi je sedaj ginekologinja v drugi nosečnosti predpisala jemanje aspirina 100, 1 tableto na dan. Ker v navodilih piše, da ga naj ne bi jemali v zadnjem tromesečju, me zanima, če ima katera izkušnje s tem? Ne vem ali ga naj jemljem ali ne? Predpisala mi ga je pa zato, ker redči kri in hrana bolj prehaja do otroka in je manj možnosti za zastoj v rasti. Jemala bi ga naj do 34. tedna.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Aspirin 100 v nosečnosti
25.3.2008 23:43:51   
racka28
Kolikor sem jaz brala po forumih, je to zelo različno. Ginek. verjetno ve, zakaja ga je predpisala, jaz pa ti svetujem, da se obrneš na dr. Pušenjaka (na med.over.net) - je preveč pomembno vpr., da bi ti nanj odg. punce - sej veš, različna mnenja (laična!!!)

Pa veliko uspeha, lp.

(odgovor članu lili3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Aspirin 100 v nosečnosti
26.3.2008 8:24:02   
ANIME
Jaz ti lahko  povem, da sem jemala Aspirin 100 od punkcije do testa (ali mogoče še malo dlje - ne spomnim se točno) po navodilu ginekologa. Menda da nekako pomaga pri vgnezditvi ali pri prekrvavitvi maternice al nekaj takega. Bila pa sem na umetni oploditvi in sem imela veliko več kontrol in kontakta z ginekologom. Potem pa mi je rekel, da ne smem več jemat.

Res je najbolje, da vprašaš kakšnega strkovnjaka.

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Aspirin 100 v nosečnosti
26.3.2008 8:34:51   
N _ B
Jaz sem ga jemala od 15. do konca 36. tedna. 

(odgovor članu lili3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Aspirin 100 v nosečnosti
26.3.2008 9:36:49   
katra55
Če ti ga je predpisala ginekologinja potem ga jemlji.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Aspirin 100 v nosečnosti
26.3.2008 10:14:55   
Calena
Ojla,

Tudi sama sem jemala Aspirin100 v drugi nosečnosti do 33. tedna. Razlog je bila preeklamsija in zastoj v rasti ploda v prvi nosečnosti. Jaz ti priporočam, da ga jemlješ, ker širi žile in tako omogoča boljši pretok hrane in kisika preko posteljice do ploda. Verjetno ti bodo na UZ merili tudi pretoke skozi intrauterine arterije - ob jemanju Aspirina se pretoki izboljšajo, zato naj bi bilo manj nevarnosti za ponovitev zastoja plodove rasti v maternici.
Edina slabost, ki sem jo sama občutila, je bila mogoče malo povečano krvavenje dlesni, drugače pa super.

Srečno in lp,

Calena

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Aspirin 100 v nosečnosti
26.3.2008 12:10:54   
MARTINŠČICA
Hojla,
tudi meni ga je g. predpisal in ga od 20. tedna dalje jemljem 2x na dan po polovico tabletke zaradi boljšega pretoka hrane in kisika po žilah.



_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Calena)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Aspirin 100 v nosečnosti
26.3.2008 12:56:35   
TODI
Pozdravljena!!

Tudi jaz sem ga v 2.user posted image in sedaj v 3.user posted image jemala eno tableto na dan od 16. tedna. V drugi nosečnosti sem ga jemala do 37-38. tedna, sedaj bomo pa videli.

Gre pa tako kot so ti že ostale napisale za boljši pretok krvi in preprečevanja zastoja rasti ploda


LP




_____________________________

Po novem je povprečna slovenska družina tista, ki ima tri otroke. In mi smo od 4.7. 2008 tudi med njimi. :-)

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Aspirin 100 v nosečnosti
26.3.2008 16:04:52   
lili3
Hvala vsem za odgovore, sem bila kar malo skeptična glede tega. Sicer pa tudi Pušenjak pravi, da se ga lahko jemlje do 34.tedna.

(odgovor članu TODI)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Aspirin 100 v nosečnosti
1.5.2008 9:03:55   
sandra123
IZVIRNO SPOROČILO: Calena


Tudi sama sem jemala Aspirin100 v drugi nosečnosti do 33. tedna. Razlog je bila preeklamsija in zastoj v rasti ploda v prvi nosečnosti. Jaz ti priporočam, da ga jemlješ, ker širi žile in tako omogoča boljši pretok hrane in kisika preko posteljice do ploda. Verjetno ti bodo na UZ merili tudi pretoke skozi intrauterine arterije - ob jemanju Aspirina se pretoki izboljšajo, zato naj bi bilo manj nevarnosti za ponovitev zastoja plodove rasti v maternici.

Calena


Se ti pridružujem, Calena. Aspirin 100 jemljem od 16.tedna dalje, v prvi user posted image sem tudi imela težave-eklampsija, sedaj pričakujem user posted image user posted image , pa sem dobila te tabletke, da se preprečijo ponovni zapleti v user posted image ...Meni so pretoke intrauterine arterije že merili v 23.tednu, je bilo vse ok, user posted image user posted image se lepo in enakomerno razvijata, jaz nimam težav s pritiskom, ravno tako ne z zatekanjem...HB, da še obstajajo takšna zdravila...

< Sporočilo je popravil sandra123 -- 1.5.2008 9:04:51 >


_____________________________

Lp, Sandra

(odgovor članu Calena)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?