|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 1:08:16   
živa
Hoj!

Zadnjič mi je en "alter" kolega user posted image  potožil, kako se na vse pretege izogibajo cepljenju (ne vem kateremu, ene dvakrat je bil otrok menda cepljen), jaz pa se spomnim, da sem brala neke informacije o tem, da cepljenje ni ali naj ne bi bilo več obvezno. So to že sprejeli ali je še vedno obvezno?

Se vidi, da svoje otroke dam cepit in nimam pojma, kaj se dogaja na tem področju user posted image .

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 8:18:41   
Blejka26
jaz tud nič ne vem o tem..vem da se je enkrat govorilo o tem,sam me o tem nič ne zanima,ker otroke jaz hočem met cepljene,ker ni hujšega kot da je otrok bolan

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 11:15:02   
mml
Cepljenje po novem zakonu ni več obvezno ampak samo še priporočljivo (ne vem pa po katerem zakonu). Tako da če ne želiš cepiti svojega otroka, pri izbranem pediatru podpišeš izjavo, da otroka ne želiš cepti in da si seznanjem z možnimi posledicami, ki lahko nastanejo, če otrok zboli za eno izmed boelzni, ki jih sicer s cepljenjem poskušajo preprečiti...mislim, da je to vse

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 11:35:05   
jerikou
pa kje dobite vi te informacije. ker do sedaj so vsi nekaj govorili, da ni več obvezno noben pa ne zna zagotovo povedat kje to piše, da cepljenje res ni več obvezno. nikjer nisem zasledila. ker se je dostkrat izkazalo , da so pisali tukaj gor da ni obvezno potem pa se je nekdo oglesil in rekel  da je obvezno...

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 11:39:20   
jasna
http://med.over.net/forum5/read.php?37,4645296

Glede na tole še ni prišlo do spremembe zakona.

LP

(odgovor članu jerikou)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 11:42:31   
kaya2007
men tudi ni čist jasno...ampak ko smo mi šli cepit, nam je pediatrinja rekla da ni obvezno in da lahko odklonimo..

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 13:51:09   
mml
Zakon je bil sprejet pred kakšnim letom, samo ker sem jaz bolj leva za takšne stvari, se mi sanja ne kateri zakon je to...se pa pripravlja nov zakon o nalezljivih boleznih, v katerem bo to o cepljenju spet povzeto

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 15:02:51   
živa
Po Zakonu o nalezljivih boleznih je cepljenje še vedno obvezno.

Na podlagi česa pa nekateri pediatri pravijo, da ni več?

Lp,

živa 

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 20:13:27   
banki
Mene so vprašali pred prvim cepljenjem ce bomo cepili in so rekli, da sedaj se lahko izbere.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
31.3.2008 21:55:50   
andreja2000
mene ni nihče nič vprašal pred samim cepljenjem!

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu banki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
1.4.2008 0:54:13   
hillmagic
Tudi mene pedijatrinja ni nič vprašala. Rekla je Puncka je videti zdrava bomo kar cepili. In tako se je zgodilo. Je pa res da je cepljenje sedaj Prostovoljno. Lahko ga odkloniš. In podpišeš da si seznanjena z posledicami neprecepljenosti. Ja sem to prebrala v mojem malčku v user posted image pozabila v kateri številki. v februarski ali pa januarski mislim

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
5.4.2008 21:11:29   
jooly
Mi naše nismo (in ne bomo) cepili. Stara je 5 mesecev. Cepljenje ni obvezno, niti ni potrebno podpisat nikakršnega obrazca.

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
5.4.2008 21:16:26   
mala pikica
Jaz sem povprašala pri pediatru in je rekel, da zaenkrat še zakon ni sprejet in da cepljenje še nekaj časa ostaja obvezno. 

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj je zdaj z neobveznostjo cepljenja
5.4.2008 21:38:40   
Pupica
Odvisno zakaj želiš, da se ne cepi...v vseh drugih primerih še vedno velja, da je cepljenje obvezno.


Pri nas imamo namreč potrjeno alergijo na mleko, jajca in žita(+špinača, jabolko, banana, vsi E-ji, pa še in še). Ugotovljeno je bilo pri cca.10 mesecih tako da se od takrat naprej ni več cepil. Sicer sem sama pristaš cepljenja, ker je to le preventiva, in bi mi bilo hudo, če bi prišlo do izbruha kakršne koli bolezni, da bi imeli potem probleme...
V glavnem, v januarju so naju klicali iz bolnice, da morava priti na cepljenje(po zakonu je namreč obvezno in če se vsaj ne zglasiš v bolnici baje lahko dobiš okol 400€ kazniuser posted image -->nepotrjeno)In sva šla v bolnico, bila tam cel dan. Zgledal je pa tko, da sva na 20 min hodila v sobo, kjer so ga revčka čist prešpikal, ko so delali kožne teste. In ker je bil še vedno alergičen na jajčni beljak, in reakcijo je imel na koži tudi na cepivo, naju niso cepili. Ko sem vprašala, če ga sedaj ne bodo cepili, so mi dejali, da bodo čez čas zopet poklicali, procedura ista(kožni testi v bolnici), če ne bo reakcije pa cepljenje pod zdravniškim nadzorom v dnevnem hospitalu, ker je cepljenje obvezno.Tko da...user posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?