|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AFS (antifosfolipidni sidrom)
15.4.2008 17:46:18   
Anonimen
Zdravo!

Meni so predkratnih ugotovili, da imam antifosfolipidni sidromuser posted image . Ker me je presneto strah kako bo potekala naslednja nosečnost, ko seveda bo, me zanima ali ima katera ta sindrom pa ali je uspešno potem donosila otroka in kako zgleda potem sama nosečnost ( pregledi, zdravila...). Zaekrat so mi povedali samo da moram zanosit ( kot da tega ne vem user posted image ) potem pa da bom jemala aspirin in da bom na stalnih kontrolah..... Rada pa bi vedela če ima katera sama izkušnje s tem.

Upam, da mi bo katera znala povedati kaj spodbudnega.
Hvala že v naprej

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 15.4.2008 22:05:27 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AFS (antifosfolipidni sidrom)
8.11.2008 14:11:18   
horvat
Vem, da sem kar malo pozna...
Po dolgem času zopet malo prebiram forume.

Glede na to, da so ti postavili diagnozo antifosfolipidnega sindroma me zanima, kako si.
Upam, da vama je uspelo zanostiti in da tvoja nosečnost poteka normalno.

Čez dober teden grem tudi sama na testiranje, ne vem... Tako malo je napisanega o tej bolezni. Najbolj me skrbi, da bi nama to onemogočilo imeti najine otročke.

Lep pozdravček v upanju na lepe novice!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AFS (antifosfolipidni sidrom)
14.11.2008 12:24:49   
Anonimen
Ne še vedno nama ni uspelo zanosti tako da upam da me bo dala G napotnico za umetno, ker že čakava od januarja da nama uspe. Glede bolezni pa še danes ne vem nič več kot sem pa  vedela aprila.

LP

(odgovor članu horvat)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AFS (antifosfolipidni sidrom)
27.11.2008 16:45:46   
horvat
Kakšno pa imaš terapijo? Verjetno so ti dali kakšna zdravila.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AFS (antifosfolipidni sidrom)
27.11.2008 17:10:24   
Felicita
gre za avtoimunsko bolezen, katere glavni klinični simptom je nastanek strdkov v venah in  arterijah. Telo dela protitelesa proti fosfolipidom, ki so sestavina celične membrane. Zdravi se ponavadi z aspirinom ali warfarinom (oba redčita kri), med nosečnostjo pa samo z aspirinom, ker je warfarin lahko teratogen.
težave z zanositvijo oz. splavi nastanejo zaradi teh protiteles, ki v bistvu 'uničujejo' nastajajoč zarodek oz. njegove celice.

če vaju zanimajo še kakšne informacije, se lahko pozanimam.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu horvat)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AFS (antifosfolipidni sidrom)
1.12.2008 16:29:12   
Anonimen
Zdravo!

Hvala za informacije, res je da imam terapijo z aspirini protect 100mg, ko bom pa zanosila si bom morala pa vsak dan dajati injekcije v trebuh, tako da me je kar malo strah, aspirine pa bom tudi morala jest....

Samo zanima ali res nimaš kot taka bolnica nič prednosti pri umetni oploditvi, ker nama tako dolgo ne uspe pa še moj ima samo 18% dobrih semenčec, ker bom samo jokala zgleda da bom res morala it k dr. Rešu pa samoplačniško, ker ne bi rada čakala dolgo ker bi rada imela 3 otročke leta pa kar tečejo....

oh ja sej bo bolj, ane???

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AFS (antifosfolipidni sidrom)
7.1.2009 16:25:51   
horvat
Pa se zopet jaz javljam po dolgem času.
Danes sem, ker še vedno nisem dobila po pošti izvidov klivala dr.Ambrožiča.

V glavnem, testiranje je pokazalo, da je moja vrednost za sindrom 8 (niti ne vem točno kaj to predtavlja),
ampak dr. pravi, da ni tako zelo "resno".

Kljub temu mi priporoča jemanje Aspirina Protect 100 mg.

Čez tri mesece ponovna kontrola v primeru zanositve pa ga moram poklicati.

Res sem malo zmedena, ker dejansko ne vem točno na čem sem.


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AFS (antifosfolipidni sidrom)
5.2.2009 10:02:55   
MiNa*
Pozdravljene, tudi mene zanima o tem sindromu.
Za seboj imam 4 splave inkup drug težav z nosečnostjo (pretanka sluznica, ashermann,...).

En pregled sem imela pri dr. za neplodnost, pa se ji ne zdi še nič alarmantnega!!! in bova po njenem poskušala še nekaj časa z uravnavanjem hormonov,čeprva me ni dala na nobeno testiranje teh. Vsakič mi predpiše Cyclo proginovo za 3 mesece. Za samoimam sicer HSG, 2XHSC, in kup abrazij.
Odločila sem se, da želim na pregled za antifosfolipidni s. Kdo mi da napotnico (osebni dr, ali ginekolog)? Pričakujem težave, da si dobim napotnico, samoplačniško ne gre, ker preveč plačujem tej naši zavarovalnici.

Koliko časa se čaka za datum na revmatološki?

Hvala in čim več uspeha!!

(odgovor članu horvat)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AFS (antifosfolipidni sidrom)
8.2.2009 18:22:59   
horvat
Napotnica naj ti napiše ginekologinja, na testiranje pa boš šla v Bolnico Petra Držaja.

Glede na to, da si imela splave bi te ginekologinja morala dati na nadaljne preiskave.

Pripadajo ti tudi genetske (če še nisi bila). Mislim pa , da moraš biti tudi sama kar malo sitna in ji sama reči.

Mene je po treh splavih dala tako na genetiko kot antifosfolipidni sindrom.

Če rabiš še kakšno informacijo se mi javi.

Lep pozdravček!

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?