|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je res to edino normalno in vsi tako počnete?
16.4.2008 7:54:43   
Nellie
Družina, dva otroka. Starejši obiskuje vrtec v kraju bivanja, mlajši je še premajhen.
Oba imava službi v oddaljenem kraju, do katerega je dobre pol ure vožnje (ali slabo eno, odvisno od časa). Jaz končam delovnik ob 15h, on skoraj nikoli pred 16:00, večkrat pa ob 16:30 ali še kasneje.

On pravi, da bi bilo edino normalno, če bi se skupaj vozila v službo. Zame to pomeni vsak dan vsaj eno uro čakanja in seveda posledično kasnejši prihod domov. Zanj to ne spremeni nič kaj dosti razen tega, da bi porabil cca 10 minut, da me pobere. Rekla sem, da je zame to nesprejemljivo, saj to za sabo potegne eno do dve uri manj z otrokoma, kar mi je na prvem mestu.

Druga stvar pa je, da pravi, da je totalno neumno, da otrok obiskuje vrtec v kraju bivanja (kjer bo naslednje leto obiskoval šolo) in da bi ga morala prepisati v vrtec iz kraja najinih služb, da bi ga lahko spotoma pobrala.

Naj dodam še to, da po starejšega otroka hodijo moji starši po kosilu (njuna želja, no pa moja tudi), z njima preživi ostanek dneva dokler ne prideva midva domov, tam zelo uživa in je nanju zelo navezan.
Mlajšega otroka nisva vpisala v vrtec, saj ga bodo izmenično varovali moji straši in še ena sorodnica. (plačala ji bova do 100 eur na mesec, čeprav sama pravi, da plačila noče). Razlog, da ga ne vpiševa v vrtec prvo leto so bolezni, saj je že zdaj ogromno bolan, tudi v bolnici sva že bila.

Torej po mnjenju njega je moj način čist neprimeren, saj imava zaradi mene višje stroške (prevoz in dodaten strošek varstva).

Meni pa se zdi neumno pustit vsak dan otroke v vrtcu od 6h do vsaj 16:30, če za to ni potrebe. Razumem, da marsikdo nima druge možnosti ampak midva jo pa imava.

Torej, kaj mislite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:01:45   
Anonimen
Zakaj enostavno, če lahko kompliciramo?user posted image

(odgovor članu Nellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:02:38   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Zakaj enostavno, če lahko kompliciramo?user posted image


AHauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:07:19   
Anonimen
Jaz se strinjam s tvojo "metodo".

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:14:39   
kristinaj
normalno bi bilo, da bi tudi on končal ob 15 uri in bi šla skupaj domov tako, pa .....jaz ga ne bi čakala...naj vstane urco prej in gresta skupaj za ob 7 delat in ob 15 urci domov.....

jaz otroka ne bi prepisovala v vrtec kjer delaš, ker, saj sama dobro vesta, koliko nesreč se zgodi na cesti in ne bi rada videla otroka v zmečkani pločevini in ne nazadnje, kaj bi pa imela od otroka v tisti slabi urci vožnje.....

pa še to....zakaj pa ne pustiš ta velikega v vrtecu do konca? kakšen dodaten strošek pa ima tvoj z malim...??? tako ali tako za varstvo moreš plačat!!! za prevoz pa imaš potne stroške.......

ali si najdeta službo v domačem kraju ali pa se preselita v kraj službe, pa boste prišparali pri stroških.....

sama sem živela v kraju partnerja, ki je oddaljenem od mojega slabo urco in sem mojemu povedala, da če želi otroke se bom jaz nazaj v moj kraj preselila, ker mi je zguba časa bit 2 uri na dan v avtu...in tudi ne mislim otroka vozit v vrtec ob 6 uri??? kdo bo pa tko zgodi vstajal... sedaj je veliko bolje, mala je v varstvu pri naših, do službe imam pa 10 min.

(odgovor članu Nellie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:16:30   
lelaval
Če bi oba končala isti čas, bi se definitivno vozila skupaj, če pa eden konča celo uro kasneje, potem pa ne - bi bila oba za tvojo metodo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Nellie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:21:04   
Nellie
Kristina, ta velikega otroka ne pustiva do konca v vrtcu, ker nikoli čez dan ne počiva več. V vrtcu, kjer ga obiskuje je premalo prostora, da bi ločili otroke, ki počivajo in tiste, ki ne. Tako morajo tam v temi ležat dokler pač traja počitek. Kar sicer vem, da jim ne škodi ampak pri našem je tako, da če čez dan slučajno zaspi potem je zvečer do juhuhu pozno žurka.
Pa še moji starši z veseljem preživijo z njim nekaj ur na dan in jima to ni v breme ampak  v veselje.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:22:58   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Nellie
Razumem, da marsikdo nima druge možnosti ampak midva jo pa imava.

-------------------------
Naredi tako kot misliš user posted image !
Če je možu denar edini problem, mu vsak mesec daj tistih 100€ (varstvo za otroka) in lastne potne stroške na mizo. Ti preživi več časa z otroci, on pa naj ima ta denar.
Volk sit, koza cela.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Nellie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:26:44   
Margareta
mi smo bili prisiljeni, 1 leto starega otroka voziti v vrtec v lj - 23 km, ker v domačem kraju nismo dobili vrtca. Pa meni ni bilo preveč všeč, ga vsak dan še dodatno uro in pol cijazit po cestah. Tako, da bi se kar odločila za tvojo varianto.

_____________________________

http://www.ednevnik.si/?w=Margareta

(odgovor članu Nellie)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:27:55   
mihaelao
Pri meni je definitivno na 1. mestu moj otrok, ne glede na to, da bi se lahko kaj prišparalo pri skupni vožnji ... Pomembno je, da si čimveč časa z njima. BOLJE IMETI MALO MANJ DENARJA, KOT PA MALO MANJ ČASA PREŽIVET S SVOJIMA OTROKOMA ...

_____________________________

Nič ni lepšega od današnjega dne ...

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:28:13   
Marogica
Mislim, da tvoj partner gleda racionalno in ima po svoje prav. Ne vem sicer, če imata zaradi tega dva avta, vendar če je tako, bi potem lahko imela samo enega in vama velik strošek odpade.... Kot praviš, otroka pridejo iskat stari starši, kar pomeni, da ni do pol petih v vrtcu, temveč preživi čas pri njima. Nič slabega.

Kar se tiče izbira kraja vrtca, se strinjam s teboj, naj bo otrok v tistem vrtcu, kjer so tudi prijateljčki, sosedi, sploh, če gre naslednje leto  v šolo. Če bi bil v vrtcu tam, kjer imata službe, bi pa res pomenilo, da bo do 16.00 ure v vrtcu, kar sedaj ni tako.

Kar pa se zgodnjega vstajanja tiče...to za otroke v določeni starosti še ni problemuser posted image , saj imajo svojo biološko "budilko" naravnano tako, da se vsekakor raje prej zbujajo, kot pa kasneje. Na žalost nas, staršev, ki bi kdaj radi pospali..vsaj čez vikend...user posted image

Z otrokom še vedno preživiš dovolj časa. PRedvsem pa ni pomembna kvantiteta temveč kvaliteta tega časa.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Nellie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:41:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Mislim, da tvoj partner gleda racionalno in ima po svoje prav. Ne vem sicer, če imata zaradi tega dva avta, vendar če je tako, bi potem lahko imela samo enega in vama velik strošek odpade.... Kot praviš, otroka pridejo iskat stari starši, kar pomeni, da ni do pol petih v vrtcu, temveč preživi čas pri njima. Nič slabega.

Kar se tiče izbira kraja vrtca, se strinjam s teboj, naj bo otrok v tistem vrtcu, kjer so tudi prijateljčki, sosedi, sploh, če gre naslednje leto  v šolo. Če bi bil v vrtcu tam, kjer imata službe, bi pa res pomenilo, da bo do 16.00 ure v vrtcu, kar sedaj ni tako.

Kar pa se zgodnjega vstajanja tiče...to za otroke v določeni starosti še ni problemuser posted image , saj imajo svojo biološko "budilko" naravnano tako, da se vsekakor raje prej zbujajo, kot pa kasneje. Na žalost nas, staršev, ki bi kdaj radi pospali..vsaj čez vikend...user posted image

Z otrokom še vedno preživiš dovolj časa. PRedvsem pa ni pomembna kvantiteta temveč kvaliteta tega časa.



Ja, jaz ziher ne bi imela še enega avta več zaradi ene ure več z otroci, ki so z babico takrat.

< Sporočilo je popravil nivess -- 16.4.2008 8:42:12 >

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:53:07   
Nellie
Tudi v primeru, da bi se vozila skupaj, bi imela še vedno 2 avtomobila. Tako, da bi pri skupni vožnji dejansko prišparala le stroške bencina za en avto, ki pa jih imava tako ali tako povrnjene.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 8:54:34   
Bejba
Glede na to, da ne končata istočasno, se mi zdi totalno brezveze čakati v službi še dodatno uro, ki jo lahko izkoristiš na mnogo več načinov - si z otrokoma, greš medtem v trgovino ali narediš kaj drugega pametnega. Če že imate dva avta potem se jaz vsekakor ne bi vozila z njim in čakala kdaj bo nehal. Če pa je problem v tem, da bi zaradi tega morali kupiti še en avto, pa je druga stvar. Pa še takrat bi ornk premislila.

Kar pa se tiče lokacije vrtca pa sem jaz 100%, da je otrok v vrtcu v bližini doma in ne starševih služb (razen seveda, če vrtca v domačem okolju ne dobi). Prvič se mi zdi neumno otroka cjazit zjutraj in popoldne dodatno uro ali dve v avtu. Drugič kot je že ena omenila je otrok pač v večji nevarnosti ker je vsak dan veliko v avtu )kar se prometnih nesreč tiče). Tretjič, če pride v službi kaj vmes ali, če se bog ne daj kateremu od vaju v času službe kaj zgodi in ne moreta po otroka, ga gresta lahko v domačem kraju brez problema iskat stara starša. Četrtič, če je otrok v vrtcu v kraju kjer živi gre s svojimi sovrstniki tudi naprej v šolo in mu je ta prestop v šolo veliko lažji, ker pozna večino "sotrpinov".
Poleg tega hvala bogu, da imate možnost in željo starih staršev, da hodita po otroka v vrtec in mu ni treba čakati do vajinega prihoda.

Za moje pojme tvoj možek ne razmišlja prav (razen seveda če ste v finančni krizi in bi s tem prevozom lahko kaj bistveno prišparali) in dam čisto in 100% prav tebi.

Pa srečno user posted image .

LP; bejba

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 9:11:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nellie

Tudi v primeru, da bi se vozila skupaj, bi imela še vedno 2 avtomobila. Tako, da bi pri skupni vožnji dejansko prišparala le stroške bencina za en avto, ki pa jih imava tako ali tako povrnjene.

Aham to pa je pol druga stvar. Kaj pa tisto uro lahko kje zabluziš v mestu? Najdeš kakšnega loverja? Zapravljaš denarce..mogoče si možek premisli user posted image

(odgovor članu Nellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 9:13:28   
Marogica
Pa kaj ni možnosti, da bi mož prej začel ali pa ti kasneje? Za vsaj kakšne pol ure?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 9:22:51   
Mišni
Meni pa se zdi neumno pustit vsak dan otroke v vrtcu od 6h do vsaj 16:30, če za to ni potrebe. Razumem, da marsikdo nima druge možnosti ampak midva jo pa imava.


Saj toliko časa otrok sploh NE SME biti v vrtcu, to je uzakonjeno!!!

Ma ti imaš 100-odstotno prav in res imaš zlate starše in res srečo, da imaš tako možnost. Mož je pa en egoist, ki sebe postavlja na prvo mesto.
Moje skromno mnenje.

(odgovor članu Nellie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 9:24:53   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Kar pa se zgodnjega vstajanja tiče...to za otroke v določeni starosti še ni problemuser posted image , saj imajo svojo biološko "budilko" naravnano tako, da se vsekakor raje prej zbujajo, kot pa kasneje. Na žalost nas, staršev, ki bi kdaj radi pospali..vsaj čez vikend...user posted image


Ne vem, no, ampak jaz mojega otroka ob 7. uri koooomaj pokonci spravim in si ne predstavljam, kako bi bilo, če bi moral prej vstati. Težko, zelo težko.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 9:39:22   
andie
Sm se misla razpisat, ampak se čist strinjam z bejbo, tak da nimam kej dodatuser posted image
Sam glede vrtca- pri nas so lahko max.8 ur tam!user posted image  Tak da mi ni jasno sploh, kak lahk nekdo pelje otroka v vrtec, gre za 8 ur v službo in gre po njega. Že če v istem kraju delaš, ne gre, ka pa če se še v službo voziš 20-30 km..Men to sploh ni jasn..user posted image user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 9:50:08   
mika
Aham to pa je pol druga stvar. Kaj pa tisto uro lahko kje zabluziš v mestu? Najdeš kakšnega loverja? Zapravljaš denarce..mogoče si možek premisli


to se sliši sicer kul, ampak vsak dan bluzit po mestu...pa  služba se nelinemu možu večkrat zavleče še dlje.......pri nas to ne bi prišlo v poštev

da ne govorim o otroku, ki bi moral menjat okolje, prej vstajat in se veliko vozit...ne ne, takšen način odpade.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 10:01:40   
Felicity
Jaz odgovorov nisem brala, ma če ti odgovarja tako in nimate finančnih težav, zakaj ne?

Ne komplicirat.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 11:01:02   
Nellie
A otrok ne sme biti v vrtcu dlje kot 8 ur? No, tega nisem vedela. Pa moj najbrž tudi ne. V kolikor bi otroka bila v vrtcu v kraju službe bi to bilo sigurno več kot 8 ur. No, pa v kraju bivanja tudi, če ne bi bilo mojih staršev. Kaj pa pol naredite tisti, ki ste čist sami, pa 8 ur v službi? Še varuška za eno uro al pa dve? Groza.

Ne pridev poštev, da bi on prej zaključil. Po delovnem času sicer ja, ne pa po obsegu dela. Jaz bi lahko šla v službo kasneje in kasneje končala ampak zame to pomeni, da se za 150 eur mesečno (ali kolikor znese prevoz) odpovem dobri uri na dan, ki bi jo lahko preživela z otrokoma. 5 ur na teden, 20 na mesec.... meni je to ogromno. Sploh, ker to pomeni, da bi prišla domov malo pred peto, ob šestih začneva otroke štimat za spat (kopanje, večerja...). In to pomeni, da imam v enem tednu 5 ur, ki jih lahko intenzivno preživim z otrokoma namesto 10 in v enem mesecu 20 ur namesto 40.

Kar se finančnega stanja tiče trenutno nisva v najbolj brilijantni situaciji ampak ravno tako nama pa ne gre slabo, plači imava bi rekla kar dobri za slovenske razmere, ravno sva uredila stanovanjski problem, še vedno imava dva avtomobila.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
16.4.2008 11:04:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 11:05:01   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

Jaz se strinjam s tvojo "metodo".


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A je res to edino normalno in vsi tako po...
16.4.2008 11:05:59   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: Nellie

A otrok ne sme biti v vrtcu dlje kot 8 ur? No, tega nisem vedela. Pa moj najbrž tudi ne. V kolikor bi otroka bila v vrtcu v kraju službe bi to bilo sigurno več kot 8 ur. No, pa v kraju bivanja tudi, če ne bi bilo mojih staršev. Kaj pa pol naredite tisti, ki ste čist sami, pa 8 ur v službi? Še varuška za eno uro al pa dve? Groza.

Ne pridev poštev, da bi on prej zaključil. Po delovnem času sicer ja, ne pa po obsegu dela. Jaz bi lahko šla v službo kasneje in kasneje končala ampak zame to pomeni, da se za 150 eur mesečno (ali kolikor znese prevoz) odpovem dobri uri na dan, ki bi jo lahko preživela z otrokoma. 5 ur na teden, 20 na mesec.... meni je to ogromno. Sploh, ker to pomeni, da bi prišla domov malo pred peto, ob šestih začneva otroke štimat za spat (kopanje, večerja...). In to pomeni, da imam v enem tednu 5 ur, ki jih lahko intenzivno preživim z otrokoma namesto 10 in v enem mesecu 20 ur namesto 40.

Kar se finančnega stanja tiče trenutno nisva v najbolj brilijantni situaciji ampak ravno tako nama pa ne gre slabo, plači imava bi rekla kar dobri za slovenske razmere, ravno sva uredila stanovanjski problem, še vedno imava dva avtomobila.


več kot 9 ur - če je nad 9 ur plačaš dodatno uro - vsaj tako je pri nas

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu Nellie)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?