|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 13:54:44   
Dream
Naj vam povem, da sem bila včeraj pri okulistu. Hvala vsem, ki ste mi svetovale, naj ne čakam na čas po porodu! Na enem očesu se mi je v zadnjih dveh letih poslabšalo za 0,5, na drugem pa za 0,75.

Da boste vedele, kaj naredi 8-urno buljenje v ekran celo službo, popoldne buljenje na platno v šoli, zvečer pa seveda spet računalnik zarad priprav na naslednje predavanje...

Včeraj sem bila prekleto slabe volje, nič kaj boljše pa nisem bila potem, ko mi je okulist povedal, da se bo poslabšanje po porodu pojavilo in bo verjetno treba spet nove leče vstavit v okvirje.  user posted image  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 14:06:23   
smigli
Veš da te popolnoma razumem. Tudi meni je podoben način preživljanja dneva izredno poslabšal vid.
Po porodu je vse sam še slabše, sedaj opažam, da so moja skoraj nova očala že premalo, tako da me čaka ponovno obisk okulista. Ko tako razmišljam, se sprašujem v kakšnem stanju nas bo ta način življenja pripeljal do penzionauser posted image

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 14:10:09   
sazi
Jap, res je zoprno tole s slabšanjem vida. Jaz imam očala od nekje sredine srednje šole in se mi je vid 10 let konstantno slabšal, zdaj je pa cca 3-4 leta brez sprememb - če te lahko kaj potolažim za spodnjo izjavo - meni se ni vid med nosečnostjo in porodom čisto nič spremenil in vidim s starimi očali super - kot rečeno so stara več kot 3leta.

je okulist povedal, da se bo poslabšanje po porodu pojavilo in bo verjetno treba spet nove leče vstavit v okvirje

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 14:12:12   
Dream
Jaz se počutim grozno. Ko me moj dragi vpraša, kako bom sploh preživela do penzije, me mine do vsega. Delam praktično samo na računalniku, k sreči vsaj TV ne gledam dosti... Upam lahko samo to, da se mi ne bo tako drastično slabšalo, sicer bom pri 70-ih (če jih bom dočakala) slepa kot kura. In tu se sploh ne morem tolažit s tem, da tudi slepa kura zrno najde user posted image

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 14:14:23   
Magi*
kolk pa maš dioptrije?

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 15:03:04   
Zamima
javlja se še ena slepa kura user posted image user posted image , jaz sem se že sprijaznila in mi je že vseeno user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 15:05:24   
emaa
Brez nas optiki ne bi imel dela. 

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 15:35:49   
Mišni
Pa dajte kontakne leče nabivit! So ful cenejše od očal, itak so mesečne, če tako želite (ali celo dnevne), tako da sprememba dioptrije ni noben problem. Da o praktičnosti ne govorm.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 15:49:36   
sazi
kontakne leče


sem jih imela nekaj let - res imajo svoje pluse, sploh, ker sem se ukvarjala s športom, samo jaz sem imela takrat ves čas težave s suhimi očmi, pa še ker imam cilinder, je ena leča posebej prirejena in potem, če se mi samo za trenutek prilepi na oko, zgubim ostrino vida in je še slabše kot brez leče - zaenkrat ostajam pri očalih, čeprav me še vedno vsake toliko prime, da bi nazaj za leče zamenjala.
Aja, pa z lečami menda res ni dobro buljit v monitor, ker še manj mižikamo in Dream piš, kako je ves čas za računalnikom - za tako uporabo oči leče niso primerne.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 19:45:30   
Anonimen
Čist razumem.. Meni se za 0,5 poslabša vsake pol leta.. npr. ni še en mesec, odkar imam novo dioptrijo, pa že opažam, da vidim slabše.user posted image

Okulist mi stalno govori, da se bo to kmalu ustavilo - ampak to poslušam že ene 3 leta, pa ni nič od tega.

Sedaj moram pa še čim več nosit očala, ker so se baje pojavile neke žilice v očeh, ki opozarjajo na predolgo nošenje leč in če bo šlo tko naprej, bom mogla nosit samo očala.. Se mi itak zmeša..

Sam čakam, da se dioptrija ustavi, stoji 2-3 leta, potem grem pa itak na operacijo.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 20:22:11   
Dream
Ojej... Očitno z menoj sploh ni hudo, ko sem videla tvoje besede, biba12. Želim ti čim prejšnjo ustavitev! Moja trenutna je 1,5, vendar ne kaže, da se bo kaj ustavilo - očitno pa se preveč obremenjujem vnaprej...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 20:24:07   
Zamima
user posted image , moja je okoli -3.75 - -4 user posted image , ja kaj moram, pač slepec user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 20:34:03   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Pa dajte kontakne leče nabivit! So ful cenejše od očal, itak so mesečne, če tako želite (ali celo dnevne), tako da sprememba dioptrije ni noben problem. Da o praktičnosti ne govorm.


no, moje niso tako poceni, ker imam cilindre, pa mehke leče. kot drugo jih pa itak ne prenesem (sem vrgla puško v koruzo). za pred računalnik pa tudi pod razno ne. edina alternativa je operacija.

aja, dioptrija -1,75, -2 in cilindri - nimam pojma kolk user posted image  torej, niti ni tako hudo, lahko bi bilo slabše.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 22:07:29   
Mišni
Jaz sem imela tudi včasih cilinder, pa se mi je zaradi nošenja leč popravilo in ga sedaj nimam. Tako mi je rekel okulist. Ima pa leče že 26 let, od tega 20 let po ves dan buljim v računalnik, pa nikoli nisme imela nobenih problemov. Pred kratkim sem bila pri eni dobri okulistki, ki je potrdila, da na očeh ni opaziti nobenih znakov nošenja leč.
Imam pa mehke leče in so nasproti očalom zelooo poceni. Dioptrijo na očalih bi imela sedaj - 7 in - 5.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dioptrija - tolažba...
17.4.2008 22:12:24   
N _ B
je okulist povedal, da se bo poslabšanje po porodu pojavilo in bo verjetno treba spet nove leče vstavit v okvirje



Tudi meni je tako napovedal, ampak je dioptrija po 1. porodu ostala nespremenjena. Tudi sedaj po 2. porodu se mi ni povečala.  

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dioptrija - tolažba...
18.4.2008 14:39:14   
Balonchy
Mišni, kolk poceni?

Katere KL nosiš?

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dioptrija - tolažba...
19.4.2008 11:49:43   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  Oh, joj, punce ne se sekirat zaradi tako nizkih dioptrij, saj vem, da so očala smotana in draga, pa da buljenje v ekran cel dan ni prijetno, ampak kaj bi jaz dala za tako dioptrijo user posted image user posted image user posted image , ko mi je že zdavnaj šla čez -10 user posted image user posted image user posted image  in se še slabša.

(odgovor članu Balonchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dioptrija - tolažba...
19.4.2008 13:22:58   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

user posted image user posted image user posted image  Oh, joj, punce ne se sekirat zaradi tako nizkih dioptrij, saj vem, da so očala smotana in draga, pa da buljenje v ekran cel dan ni prijetno, ampak kaj bi jaz dala za tako dioptrijo user posted image user posted image user posted image , ko mi je že zdavnaj šla čez -10 user posted image user posted image user posted image  in se še slabša.


Jaz imam sicer "samo" -7, ampak se podpišem pod tole. Kaj bi dala za dioptrije tja do 4, ko še v resnici kaj vidiš, ko greš peš brez špeglov po stanovanju. Jaz ne ločim oči od ust in nosu na manj kot dva metra razdalje. poleg tega imam cilindre precej močne, pa hudo alergijo + izsušeno sluznico, posledično mi ob hudih dneh odstopa steklovina, lahko tudi oslepim v takih primerih, oz. imam omejeno vidno polje za nedoločen čas in imam pogosta vnetja, srbijo me pa oči itak ves čas. Leče ne pridejo sploh v poštev, na operacijo na grem, glede na vse slišano in prebrano. Jaz vas dekleta ne razumem. Mene očala ne motijo, še brez očal sem včasih poleti cele dneve, ko sem doma, da malo oči k sebi spravim. Dokler bo takole, je še vse ok, samo da sploh kaj vidim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dioptrija - tolažba...
19.4.2008 14:56:25   
Anonimen
Gina, a ti, ko podaljšuješ vozniško, na zdravstvenem pregledu kaj težijo zaradi zoženega vidnega polja?
Jaz imam sicer to OK, pa mrežnica je OK, glede na dioptrijo, moram potrkat.

Ker meni je rekel, da je za vožnjo zelo pomembno samo vidno polje (mi ga vsakič pregleda) in globinski vid, ne sama dioptrija. Imam pa ful picajzlastega zdravnika za to in je rekel, da mi podaljša izpit samo zato, ker me pozna in ve, da se držim njegovih navodil.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dioptrija - tolažba...
20.4.2008 16:44:27   
Gina
Ankica, kadar mi odstopi steklovina, se mi v vidnem polju pojavi nešteto pikic, vmes je med pikicami pikčasta slika vsega ostalega. Kot bi imela milione mrtvih peg v sliki. Po steroidnih kapljicah se je še vselej steklovina lepo vrnila nazaj in s tem tudi cela slika. Včasih to mine tudi samo od sebe, brez kapljic, kot se pojavi - v parih urah. POjavi se vedno tedaj, kadar imam hudo alergijo, povezano z napori, srbenjem oči....posledično postanem dovzetna za neko bakterijo menda ali kaj to že je, kar povzroči odstop. Takrat ne smem ničesar dvigovat, niti sklanjati glave, pa počivat. Res si želim, da se mi to ne bi več dogajalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dioptrija - tolažba...
22.4.2008 9:46:44   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

Mišni, kolk poceni?

Katere KL nosiš?


Zdaj sem ravno dala 80 evrov za 2 leči, ki se nosita 1 leto (ampak jaz jih imam dlje, ker itak nikoli ne vem, kdaj mine eno leto. Pač zamenjam, ko me začnejo motiti.) Ne vem pa točno katere, ene od Baush&Lomb z lecke.net.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dioptrija - tolažba...
23.4.2008 9:31:04   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

Mišni, kolk poceni?

Katere KL nosiš?


Zdaj sem ravno dala 80 evrov za 2 leči, ki se nosita 1 leto (ampak jaz jih imam dlje, ker itak nikoli ne vem, kdaj mine eno leto. Pač zamenjam, ko me začnejo motiti.) Ne vem pa točno katere, ene od Baush&Lomb z lecke.net.


Katere KL od B&L ima?

Kolk ma pa BC?

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dioptrija - tolažba...
23.4.2008 9:34:42   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

Mišni, kolk poceni?

Katere KL nosiš?


Zdaj sem ravno dala 80 evrov za 2 leči, ki se nosita 1 leto (ampak jaz jih imam dlje, ker itak nikoli ne vem, kdaj mine eno leto. Pač zamenjam, ko me začnejo motiti.) Ne vem pa točno katere, ene od Baush&Lomb z lecke.net.


Katere KL od B&L ima?

Kolk ma pa BC?


A to ti misli, katere imam in katero bazalno krivino imam? Ali kaj je to BC?

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
23.4.2008 9:47:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dioptrija - tolažba...
23.4.2008 11:27:22   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

Mišni, kolk poceni?

Katere KL nosiš?


Zdaj sem ravno dala 80 evrov za 2 leči, ki se nosita 1 leto (ampak jaz jih imam dlje, ker itak nikoli ne vem, kdaj mine eno leto. Pač zamenjam, ko me začnejo motiti.) Ne vem pa točno katere, ene od Baush&Lomb z lecke.net.


Katere KL od B&L ima?

Kolk ma pa BC?


A to ti misli, katere imam in katero bazalno krivino imam? Ali kaj je to BC?


Ja... Katero vrsto lece od Baush&Lomb-a imas in koliko imas bazne krivine (ne bazalne)!?

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?