|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krema z zaščitnim faktorjem
4.5.2008 15:32:06   
Ani77
Zunaj je vedno bolj vroče, posledično je tudi sonce vedno bolj nevarno. Še posebej za naše user posted image .... Katero kremo z zaščitnim faktorjem priporočate za 10-mesečne user posted image  z AD?

Hvala in LP.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
4.5.2008 17:16:57   
Anonimen
Živjo!

Moja pikica ima zelo svetlo kožo in po nasvetu pediatrinje in pa farmacevta sem se odločila za Mustelo z zaščitnim faktorjem 50. Najprej sem hotla kupiti Vichy pa mi je prijazen lekarnar opozoril, da je Mustela najboljša, ker naj bi bila najbolj naravna in primerna za dojenčkovo kožo.


Priporočamuser posted image


(odgovor članu Ani77)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
4.5.2008 18:28:46   
vesna.com
Vedno sem uporabljala oz. uporabljam 30.Je pa res da nista ravno bledolične.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
4.5.2008 18:59:19   
izabella1
Jaz sem dobila polno testerjev:
Eucerin (sf 25), Avene (sf 40), La roche posay (sf 50) za otroke in La roche posay (sf 50) za problematično/občutljivo kožo. Vse smo že stestirali. Tako po sestavinah kot v praksi na koži nam najbolj odgovarja La roche posay za občutljivo kožo in Avene otrošk, tako da se odločamo med tema dvema za večjo embalažo.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
4.5.2008 20:00:16   
hubi
Faktor nad 25 ni priporočljivo uporabljati. Zaščita ni nič večja, le kemije je mnogo več, kar pa posledično tudi ni dobro za občutljivo otroško kožo.

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
4.5.2008 20:38:32   
izabella1
Ja, tako je pri kemičnih filtrih, ne pri mineralnih. 

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
4.5.2008 21:30:14   
mentos
mi smo pa kupili Daylong kremo, zaščitni faktor 25.

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
5.5.2008 8:17:49   
noe
Mi imamo vsako leto Eucerinovo

(odgovor članu mentos)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
5.5.2008 15:13:50   
trdozimc
Mi imamo tisto s ''ta hudim'' zaščitnim faktorjem (ki je seveda mineralni) od Mustele in sem zelo zadovoljna. Jo je Jan kljub AD in zelo občutljivi koži na sploh, lepo prenašal, pa zaščitlo ga je super.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
5.5.2008 19:46:41   
mamica 1
Evo vam bom sedaj prepisala iz enega otroškega mleka za sončenje kaj pomenijo različni faktorji:
2,4,6 NIZKA ZAŠČITA
8,10,12 SREDNJA ZAŠČITA
15,20,25 VISOKA ZAŠČITA
30,40,50 ZELO VISOKA ZAŠČITA
50+ ULTRA VISOKA ZAŠČITA
Kar se tiče pa firme pa mislim da z Eucerinom ne moreš zgrešit, pa šee kakšna druga bi se našla na spisku dobrih.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
5.5.2008 20:32:40   
trdozimc
Ja, saj faktorji res pomenijo tako kot si napisala, ampak kremica, ki ima mineralno sestavo naredi filter na koži (se te snovi ne vpijejo in ne dražijo kože) in tako šćitijo.

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
5.5.2008 21:38:40   
mala pikica
Jaz sem se po vsem prebranem odločila kar za Mustelo, s ta hudim faktorjem user posted image

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
5.5.2008 22:42:41   
trdozimc
user posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
6.5.2008 20:03:06   
tinkarra:
Jaz sem za našo kupila od Dr. Hauschka, faktor 30 za otroke. Narejena je izključno iz naravnih sestavin, nobenih naftnih derivatov. Zase uporavbljam 20, ker sem bolj svetle sorte, pa sem zelo zadovoljna.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
8.5.2008 19:08:46   
b
Zdravo vsem

Jaz priporočam naravne  izdelke, ki ne vsebujejo vse možne kemije....
Izdelki od Justa so zelo primerni saj so naravne zadeve in kvalitetni. F 25 JE ČISTO OK in se tudi strinjam z predhodnico, ki je napisala da vse kar je nad 25.....

Lep sončen dan vam želimuser posted image

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
8.5.2008 21:52:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tinkarra:

Jaz sem za našo kupila od Dr. Hauschka, faktor 30 za otroke. Narejena je izključno iz naravnih sestavin, nobenih naftnih derivatov.


Jaz tudi. Čisto naravna je. Ima celo BDIH certifikat, tako da... user posted image .

(odgovor članu tinkarra:)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
9.5.2008 10:03:53   
trdozimc
b - naravni izdelki niso primerni za otroke z alergijami (žal). Vsi faktorji se ne dajo v isti koš vrečt, ker je odvisno od sestave kreme. Tako ena krema, ki jo izdelujejo posebej za otroke z AD in ima visok faktor zaščite pred soncem NI enaka kot (kaj jaz vem) npr. ista niveina.
LP!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
9.5.2008 11:09:06   
rumenasoncnica
Da še jaz vprašam - a Eucerin ima torej mineralne filtre? Jo uporabljate za svoje user posted image  z AD?
Mi jo bomo ravno nabavili, pa ne vem, za katero se odločiti...še sploh, ker niso ravno poceni.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
9.5.2008 12:20:24   
izabella1
Ok, o kremicah... mineralni filtri user posted image , kemični user posted image . Tista stara trditev o 25+ faktorjih drži za kemične f.. Količina le-teh v kremicah je različno, od vsake posebej... Nižji cenovni razred z dobrimi mineralnimi filtri so DM-ove kreme za sončenje. Nekoliko višji Ambre solaire, ter naprej Eucerin, Avene, La roche posay,... Na vsakem otročku je treba preizkusiti, ni nujno, da vsak reagira na recimo cenejšo kremico. Pri vseh dražjih firmah so na voljo testerčki, cenejše se pa tudi da reskirat tistih 5€ (itak jo pa lahko kasneje zase porabiš)

Glede naravnih kozmetičnih izdelkov... Ne poznam teh justovih in hauschka,,... vendar te naravne sestavine... So večinoma preveč parfumirane, preagresivne in zato res neprimerne za občutljivo kožo z AD. Jaz sem se v nosečnosti mazala z justovim oljem za reaktiviranje, ko pa sem nato malči namazala po kopanju, je fuuuul reagirala. Najbolj natur stvari zame so home-made in lekarniški zvarki.

rumenasončnica, jaz ti priporočam testerček od Eucerina, vendar višji faktor. Mal na pamet govorim, vendar Eucerin ima te faktorje za ameriški trg, in so ti v EU malce nižji....  Skratka, če misliš recimo faktor 30, kupi Eucerinovo kremico faktor 40. Vsekakor najprej preizkusi kremico, šele nato kupuj. Nam je sicer kar odgovarjala, vendar je taka... težje mazljiva. In jaz moje male ne morem pol urce mazat, je prehitra user posted image

(a lahk tolk filozofiram o kremah?? Pa da ne omenjam tega, da imam filing, da skos na forumu visim, ker povsod samo izabella1 izabella1 piše user posted image ) user posted image



< Sporočilo je popravil izabella1 -- 9.5.2008 12:26:11 >


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
9.5.2008 13:04:23   
Ani77
Forumašice, hvala za vse nasvete. Ste kar veliko napisale, sedaj se bom še težje odločila user posted image . Saj sem že v lekarni spraševala, pa so dali kar vse kreme v isti košuser posted image user posted image  Tudi sama se nagibam k Eucerin kremi. Pri nas stane cca 15 €.


IZVIRNO SPOROČILO: izabella1

(a lahk tolk filozofiram o kremah?? Pa da ne omenjam tega, da imam filing, da skos na forumu visim, ker povsod samo izabella1 izabella1 piše user posted image ) user posted image




Izabella 1, ti kar piši, zato pa je forum, ne?!

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
14.5.2008 11:52:52   
Jelenche
hoj

tudi jaz sem se znaimala za tele kremice in sem kar na alergološki vprašala. Dr. Toplakova mi je svetovala od Daylonga in mi dala prospekt, da sem si malo prebrala. Pravi da so zelo dobre kreme.
No, tako da smo kupili Daylong extreme oz. faktor 50+, stvar pa ni draga, saj stane malo  manj kot 17eurov.
Mislim da se v te stvari splača investirati in ni pametno varčevati.

LP

< Sporočilo je popravil Jelenche -- 14.5.2008 11:53:51 >


_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Ani77)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
18.5.2008 7:23:57   
nian
meni je pediatrinja svetovala cosmerba kremico. je brez faktorjev. mi je P rekla, da kremice s faktorji niso najboljše za občutljivo kožo. me je pa na blagajni kap: 27€ za 100 ml. ne vem pa še, kako se obnese, ker je ne upam mazati, ker je trenutno čisto pikasta in je nočem še s tem matrat.

_____________________________

7. 12. 07 smo dobili Aljo
4.8. 10 smo dobili Meto

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
18.5.2008 8:22:42   
Strawberrie Cherrie
Naš falot ima dermatitis, pa nam je P priporočila dr.hauschko. Sedaj jo imamo že drugo leto, pa se super obnaša z občutljivo otroško kožo. Lani smo imeli faktor 22, letos 30, ker faktorja 22 ne delajo več. Nima pa dodanih kemičnih sredstev in je povsem naravna. Me precej mika, da bi tudi ostalo otroško kozmetiko menjala (uporabljamo sedaj tisto kremico, ki nam jo zmešajo v lekarni in ki je za en šituser posted image in pa kolekcijo Adrema)

(odgovor članu Ani77)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
20.5.2008 13:07:07   
inesc
Jaz sem v lekarni kupila Mustelo, ki naj bi bila edina primerna za starost od 0 do 18 mesecev. Zaščitni faktor je 50. Mi je pa pediatrinja rekla, da dojenčka ne smem mazat z nobeno zaščitno kremouser posted image  Komentar???

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Krema z zaščitnim faktorjem
20.5.2008 14:05:31   
izabella1
Ni res, da je mustela edina primerna... To je samo komerciala...
Itak ima vsaka P svoje mnenje o kremah, ki je povečini odvisno od promotorjev farmacevtskih firm.
Brez faktorja pa jaz moje user posted image ne spustim na sonce. To je najbrž izjavila zato, ker naj kao otroka sploh nebi izpostavljal soncu. Če ti to uspe...  

_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?