|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Simobil - rubež
16.5.2008 20:07:57   
*Sinty*
Na vratih se nam je pojavil rubaž, za neplačane položnice od Simobila iz leta 2004. Skupni dolg je takrat znašal 56.507sit (235.80€), sedaj pa bi naj bil z obrestimi verd neki čez 500€ + stroški sodišča in rubeža. Prebrala sem, da obresti naj nebi smele bit višje kot glavnica. A to drži?
Pa še neki me zanima. Kdaj poteče zamudni rok? Zadnja neplačana položnica je bila 25.11.2004. Iz sodišča sem dobila sklep o izvršbi 15.05.2006. A ni to mal preveč časa pretekl? Pa se lahka sedaj po parih letih še sploh pritožim, ko mam pa že rubeža na vratih?

Lepo vas bi prosila za odgovore če se katera spozna na to.


_____________________________

"Vsakdo dela napake. Odpuščati jih je dejanje ljubezni."
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 20:09:53   
Lunc_a
Lahko se zmeniš samo na obroke da plačaš.
ne,2 leti ni nič preveč časa

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 20:14:01   
*Sinty*
A veš na kolk obrokov pa dajo oz. na kolk let?

_____________________________

"Vsakdo dela napake. Odpuščati jih je dejanje ljubezni."

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 20:15:34   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: *Sinty*

A veš na kolk obrokov pa dajo oz. na kolk let?


Najbolje da pokličeš in se zmeniš.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 20:38:19   
abi
IZVIRNO SPOROČILO: Netopirčy81

IZVIRNO SPOROČILO: *Sinty*

A veš na kolk obrokov pa dajo oz. na kolk let?


Najbolje da pokličeš in se zmeniš.


točno tako;
tf.na kateri dobiš info.: 040/40-40-75  oddelek izvržb

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 20:38:30   
Naja30
Mojemu kolegu so tudi na vrata prišli rubeži zarad simobila. Se je zmenil za obroke.

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 20:57:59   
kajajaka
Pokliči in se zmeni za plačilo na obroke, sicer se ti na plačo vsedejo in še dodatne stroške nabijejo...

kar se pa obresti tiče - so lahko večje kot glavnica... Meni zavarovalnica pred leti ni hotela totalke priznat. Tožba je šla na sodišče, po 3 letih smo imeli prvo in edino obravnavo - sklep je bil, da so mi dolžni plačati in dobila sem 1 milijon za avto in 2,5 miljona obresti user posted image .

Oh, ko bi se to še kdaj ponovilo... pa ne nesreča ampak OBRESTI... user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 21:43:11   
Mandek
Pri nas se vedno lahko zmeniš, da plačaš na obroke (simobil). Ko gre zadeva enkrat na sodišče, pa je le to pristojno za izvršbe in nadaljne ukrepe. 

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 21:45:25   
Mandek
Aja, pa to, kar ti praviš, da so obresti, je v resnici skupni znesek obresti, rubežnika, celotne procedure, sodnih stroškov. Vse to gre na tvoj račun.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 21:46:28   
Lunc_a
Jaz sem mogla na sodišče,kjer smo se zmenili na obroke

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 23:08:29   
tinatona
Pa so ti poslali kak opomin? Ker meni ga niso, potem pa kar naenkrat dobim pošto da so dali zadevo na sodišču - čist mimo...

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Simobil - rubež
16.5.2008 23:18:16   
Lunc_a
pri računu ti že piše,da če ne plačaš spore ,neplačanja računov rešuje sodišče.
ne,dobila sem iz sodišča za rubež-itak mi ne bi mogli nič vzet :)  ,sem se šla zmenit za obroke in to je bilo to.

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Simobil - rubež
17.5.2008 8:55:40   
Naja30
Obresti so lahko višje od glavnice, ja.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Simobil - rubež
17.5.2008 9:38:15   
Mandek
Obresti NE morejo biti višje od glavnice. So pa obresti+sodni stroški lahko višji od glavnice.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Simobil - rubež
17.5.2008 10:24:16   
karamela
Jaz ti težko svetujem. Nimam izkušenj. Verjamem pa, da če ti priznavaš ta dolg, in se pogovoriš z upnikom Si mibilom  da se boste dogovorili o načinu plačila, da se izogneš rubežu in s tem dodatnim stroškom.

Upam, da urediš zadevo!

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Simobil - rubež
17.5.2008 10:44:57   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: *Sinty*

Na vratih se nam je pojavil rubaž, za neplačane položnice od Simobila iz leta 2004. Skupni dolg je takrat znašal 56.507sit (235.80€), sedaj pa bi naj bil z obrestimi verd neki čez 500€ + stroški sodišča in rubeža. Prebrala sem, da obresti naj nebi smele bit višje kot glavnica. A to drži?
Pa še neki me zanima. Kdaj poteče zamudni rok? Zadnja neplačana položnica je bila 25.11.2004. Iz sodišča sem dobila sklep o izvršbi 15.05.2006. A ni to mal preveč časa pretekl? Pa se lahka sedaj po parih letih še sploh pritožim, ko mam pa že rubeža na vratih?

Lepo vas bi prosila za odgovore če se katera spozna na to.



relativni zastaralni rok je pri teh stvareh 1.leto, torej bi moral Simobil vložit izvršbo v enem letu po preteku leta na katerega se nanašajo obveznosti (v tem primeru najkasneje do 31.12.2005! -a so do takrat oddali izvršbo na sodišče? Glej datum na štampiljki v desnem zgornjem kotu Predloga za izvršbo!) več o tem imaš napisano v ZIZ (Zakonu o izvršbi ina zavarovanju) http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r08/predpis_ZAKO1008.html 

Absoultni rok pa je dvakratnik relativnega zastaralnega roka!
V bistvu bi se lahko izgovarjala, da je potekel absoultni zastaralni rok... samo vprašanje kolk bi ti Simobil prisluhnil. predlagam, da se probaš zmenit z njimi, da poravnaš glavnico in sodne stroške, za obresti pa jih prosi, da ti jih odpišejo.

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Simobil - rubež
17.5.2008 18:08:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana73
V bistvu bi se lahko izgovarjala, da je potekel absoultni zastaralni rok... samo vprašanje kolk bi ti Simobil prisluhnil.

A imajo izbiro, ali bodo prisluhnili ali ne, če je pa tak zakon? user posted image

Jaz sem imela podobno situacijo z Mobitelom pred daaavnimi leti. Nisem plačala in po več letih je prišlo do (poskusa) rubeža. Niso mi imeli česa zarubiti in zadeva je (takorekoč) stala. In nekega dne, ko sem imela preblisk, da bi se pa rada znebila dolgov in postala poštena državljanka user posted image , sem poklicala na Mobitelovo pravno službo in malo povprašala, kako je s tem. Seveda nisem pozabila omeniti zastaranja. In mi je njihova pravnica priznala, da je je zastaralni rok potekel in da torej uradno ne morejo ničesar več (torej mi danes ne smejo ničesar več zarubiti, četudi bi mi imeli kaj), da pa imajo tako politiko, da dokler dolga ne poravnam, ne morem biti več njihova naročnica. No, pa smo malo zaobšli zakon in imam eno od naročniških številk v taščinem družinskem paketu. user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Simobil - rubež
17.5.2008 19:31:55   
Mandek
Podobnih zadev imamo na desetine mesečno. Upniki so upniki in vsi iščejo neke luknje in nepravilnosti, dejstvo pa je, da gre zadeva preko sodišča, torej je vsako izmikanje nesmiselno. Dnevno se srečujem z ljudmi, ki so neplačniki od leta 2001 in ki trdijo, da oni pa že niso uporabljali teh storitev (ja, seveda in svizec jih tudi ni, a ne?).
Po 2, oziroma 3 letih gre zadeva od nas na sodišče. Vmes dobijo dolžniki več obvestil in opominov, zadnji je tik pred izvršbo. Povsem možno, da je šlo pri pošti kaj narobe, ampak nekih 40% dolžnikov plača z zadnjim opominom še preden pride do tega.
Ko je zadeva enkrat na sodišču, je fino, če se čimprej poravna, da se zaključijo stroški, ki nastajajo z odlašanjem.
Poglej...nočem nikogar užaliti ali obsojati, ampak stvari, za katere so bili izdani računi, je nekoč treba plačati. Nesmiselno in neodgovorno se je izmikati z iskanjem lukenj. Če si pripravljen, pa se da o vsem in vsakem dogovarjati.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Simobil - rubež
18.5.2008 2:12:28   
Anonimen
Ja, Mandek - meni (in najbrž tudi vsem ostalim dolžnikom) je vse to kristalno jasno. Zato jaz nisem nikoli trdila, da nisem dolžna. Sem. Še danes. In nekega dne, ko si bom to lahko privoščila, ne da bi mi bilo treba ta znesek tegati od nekje drugje (najemnine, položnic, hrane, karkoli), bom tudi plačala. Ampak kdaj bo ta dan, pa nimam pojma. Lahko že danes, če bom zadela na Lotu, lahko pa šele čez cca. 40 let, ko in če bom še živa in bom dobila prvo pokojnino. Glede na to, da je dolg Mobitelu pri meni dolg, ki mi ga ne morejo več izterjati, je pač postavljen na stranski tir - pred tistimi stvarmi, ki so trenutno nujnejše za plačilo. Saj čez cca. 5 let bo bolje, ko ne bom več najemnica. Potem bom imela cca. 500€ mesečno "viška" in ni hudič, da se bo tudi za Mobitel nekaj našlo. Kolikor se spomnim, znaša moj dolg okrog sedajšnjih 400€ (tam so se baje ustavile obresti, ampak saj tako ali tako očitno nihče ne ve, v katerem primeru obresti smejo preseči glavnico in v katerem ne). Bo že.

(odgovor članu Mandek)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Simobil - rubež
17.2.2009 23:28:54   
lucija24
lep pozdrav!mene pa zanima, kako je z zadeva glede neplačane položnice do Si.mobila...Zadeva pri meni je takšna..Simobilu sem dolžna 500 eur zaradi par neplačanih položnic od januarja do junija 2007. Dobila sem ze 4 opomine, vmes pa sem tudi preko maila kontaktirala z Inkasso servisom, ki je posrednik med mano in Simobilom. Z eno zelo prijazno gospo sem se dogovarjala in jo prosila, da mi odlozi dolg, vendar pa to sedaj vlecem ze 2 meseca. Poloznico imam seveda namen poravnat, takoj ko dobim denar, vendar mi je kot studentki res tezko, vendar delam na temu. Strah pa me je, da zadeva ne bi sla na sodiščeuser posted image user posted image .Upam, da se ne bo in da imam vsaj se 14 dni časa, ker delam preko studenta, vendar je tezko shajati z denarjem, ki mi se ostane, ko placam najemnino, hrano in za prevoz..Kako je s tem, če mi lahko kdo pove?..ker se ne izmikam plačilu in bom poravnala to, da se rešim tega...me je pa izucilo, ker sedaj vse položnice redno plačujemuser posted image PA tudi kako je s pošto, ker ne želim, da mi pošljejo kakšen poziv na sodišče na stalni naslov, ker tam so moji starši in bi zihr odprli mojo pošto...ja, bed..začasni naslov pa imam v Ljubljani, vendar sem jih že parkrat obvestila, da naj pošto pošiljajo na moj začasni naslov....pa ne vem, zakaj ne...Kako je s tem?.....Hvala za odgovor že vnaprej...papa

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Simobil - rubež
18.2.2009 9:50:31   
lucija24
se opravičujem, položnice niso plačane od januarja do junija 2008 in ne 2007!lep pozdrav

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Simobil - rubež
18.2.2009 17:55:52   
Barbara_L
Samo eno vprašanje-pa ne me napast in ubit čist takoj-kaj pa takrat mislite, ko storitve koristite? Da jih bo plačal stricnevemkdo? Ne vem, no, če vem da si ene stvari ne morem privoščiti, si je ne privoščim. 

(odgovor članu lucija24)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Simobil - rubež
18.2.2009 19:00:38   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Samo eno vprašanje-pa ne me napast in ubit čist takoj-kaj pa takrat mislite, ko storitve koristite? Da jih bo plačal stricnevemkdo? Ne vem, no, če vem da si ene stvari ne morem privoščiti, si je ne privoščim. 


user posted image user posted image Sem ravno hotela vprašatuser posted image user posted image
Mislim, meni je totalno mimo tole - ja, itak, da ste vedele, da imate nek dolg, da ga bo potrebno slej kot prej poravnat, pa verjamem, da če se malo zaguzi, pa poizkusiš vsak mesec vsaj 10€ nakazat, pa imaš to v parih mesecih odplačano, pa ne gre zadeva na sodišče, pa obresti se tudi mesečno manjšajo, ker se glavnica manjša, v glavnem, ne more ti tako zaguzit, da ne moreš 200€ plačati, pa magari postopoma, ko pa pride rubež na vrata, pa napraskate tudi po 500€ in še več, da se ga znebite.

Če pa se ne znate kontrolirat pri porabi mobitela, pa si kupite kartico na polnjene in je stvar rešena. Malo absurdno in nesmiselno se mi zdi, da zapravljate takšne denarje za telefon, če si to ne morete privoščiti (če bi si lahko, bi bili računi poravnani).

In ja. Saj vem, da boste zopet rekle, da ženska je zgolj vprašala, kako je z obrestmi - blablabla, valda, da te mora en trofit po glavi, da vidiš, da živiš preko svojih zmožnosti, da potem iščeš nekakšne ovinke in ne odgovarjaš za svoja dejanja.
Po mojem mnenju je potrebno plačati vse. In prav je tako.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Simobil - rubež
18.2.2009 21:34:50   
Barbara_L
Pika Zoja-se popolnoma strinjam. 

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Simobil - rubež
18.2.2009 22:05:02   
RoZala
Za obresti mislim, da ne veljajo omejitve. Zadnjič sem nekje prebrala, da če obresti presežejo glavnico do 1.1.2002, potem prenehajo teči, od takrat naprej pa ni več te omejitve.

Probaj se zmenit za obroke.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?